Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

broskef
31. okt 2007

taky držím palce!!!!!

, bet ty chodíš taky do gennnetu, že?

k.bett
31. okt 2007

broskef:

Jo, jo já chodím do gennetu...mam tam prvni IVF za sebou..nepovedlo se neva, jdu tam zas 6.11 myslim.. 😒

broskef
31. okt 2007

bett, další IVF?

k.bett
31. okt 2007

broskef:

Jo, jo další ale ted to bude jen konzultace a budem se radit co a jak dal, telo asi potrebuje odpocnot po tech hormonech tak az asui v unoru pocitam tak nak odstup 3 měsíce...Ke komu chodis do gennetu?

gimulka
1. nov 2007

holky, tak mi dneska konečně napsala Dr. z Repromedy, že už máme jenom teratospermie (i když né tak hrozné jako minule), a že se množství a pohyblivost zvýšili oproti minulým výsledkům. Takže ty vitamínky zabraly. Ještě jsem jí psala ať mi napíše ty hodnoty ať to můžu porovnat. Aspoň že tak....

luckada
1. nov 2007

ahojte, mame vysledky spg - horsi spg - posledna cast: morfologia - zly tvar spermii.
neviem tie vysledky presne na %, vsetky vysledky preberieme s dr. na konzultacii ked budem mat aj ja komplet hormonalne profily.

Mate niektora skusenosti so zlou morfologiou - zly tvar u partnera? Akou metodou sa da s tymto otehotniet. Citala som ze zly tvar znemoznuje/stazuje vniknutie spermie do vajicka -
tak teraz neviem co prichadza u nas do uvahy, ci aj IUI alebo len IVF, ICSI?

Viem ze by som mala pockat na konzultaciu s dr., ale to nejde. Rada by som mala tieto info co najskor.

jmisa
2. nov 2007

Luckada my máme špatný všechno, záleží jak moc špatný to je, ale když je špatná morfologie, tak se dá použít IVF + ICSI, bohužel ICSI pojišťovna nehradí, takže si to musíš platit sama.

katy2
2. nov 2007

Ahojte,
my uz mame podsanu ziadost na IVF+ICSI a manzel bude musiet ist na Mesa/Tese, ak vyjde bobra genetika... Zatial len cakame na vysledky a muz ide na andrologicke vysetrenia... Len dufam, ze M/T bude mozne, lebo inak budeme odkazani len na darcovske.... Ako s krajnym riesenim sa aj s tym pomaly zmierujeme... 😔

jmisa
2. nov 2007

Katy, můj muž jde na kontrolní spermio a urologii a spo. 21.11., pak nás čeká genetika 3.12. a pak nejspíš taky IVF + ICSI, ikdyž pořád doufám, že třeba kontrolní spermio bude příznivější. Taky proto jsme zatím nesepsali žádost na pojišťovnu.

jmisa
2. nov 2007

Ale my tedy máme aspoň nějakou spermijku.

katy2
2. nov 2007

my nemame nadej na zlepsenie spg, boli sme aj na kontrolnych a stale ziadna spermia... 😔

gimulka
2. nov 2007

ahoj holky, co je to vlastně te genetika? 😕

jmisa
2. nov 2007

Gimul, no řekla mi v Pronatalu, že to bude pohovor o rodinné anamnéze a plus nám oboum naberou krev. Trvá to asi 6-8 týdnů než se udělají výsledky.

katy2
2. nov 2007

ano, a v krvi zistia ci nejde o nejake riziko, pri buducom tehotenstve, ci nie je riziko genetickych vad a pod...

adus22
2. nov 2007

ahojte, tiez sa genetikou zisti, ci napr. azoospermia nie je dosledkom nejakej genetickej zmeny

katy2
2. nov 2007

adus, mas pravdu, vlastne nam u muza robili genetiku hlavne kvoli tomu... 😔

adus22
2. nov 2007

katy, nam takisto, nastastie vsetky vysledky z genetiky mame v poriadku, takze dufam, ze na zaklade toho dostaneme odporucanie na M/T

katy2
2. nov 2007

ja sa tiez bojim, co zistia na genetike. My uz mame zidost na IVF podanu, len cakame ako to dopadne u muza, ci androlog odporuci M/T

jmisa
2. nov 2007

Nás taky poslali na genetiku rovnou kvůli manžově špatné morfologii.

adus22
2. nov 2007

ja som mala tiez strach, a cakali sme na kompletne vysledky asi dva mesiace, tak dufam, ze aj vam to vsetkych dopadne dobre

gimulka
2. nov 2007

A ještě jedna blbá otázka, na co je dobré vyšetření u urologa? 😕 Tam také může zjistit příčinu těch špatných spermií? Předepisuje tam i nějaké léky na zlepšení?

lu777
2. nov 2007

sorry, že sem zas lezu 😅
vyšetření u urologa je velice důležité, špatný spg může být třeba z přehřívání varlat, z nějakého onemocnění, z nějaké blokády.. ale i ze špatné výživy, braní léků apod.
fakt to chce dobrého urologa, nejlepší je takový co se specializuje na mužskou neplodnost - a těch není moc, příčiny neplodnosti jsou tak půl na půl ženy a muži, ale mám pocit, že se mnohem víc pozornosti věnuje ženám a je to škoda, pak se někdy jde na IVF zbytečně

i morfologie se dá zlepšit - studené koupele varlat, vitamíny, minerály, čínská medicína.. a dokonce i cvičení Mojžíšové zlepšuje spg u mužů 😉 není jen pro ženy..

gimulka
2. nov 2007

Lu díky, manžel už byl jednou u urologa a zjistili nádor, tak od té doby slovo urolog nemůže ani slyšet, tam ho as nedostanu

jmisa
2. nov 2007

Gimul, nás poslali k urologovi rovnou v Pronatalu, teď až budou dělat kontrolní spermio, tak jsme rovnou za hodinu na to objednáni na urologii, prý to někdy odhalí příčinu.

loss
2. nov 2007

jmisa tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

jmisa
2. nov 2007

Loss, díky, no já jsem smířená s IVF, mohlo by se nás týkat kolem března, tak klokan přiletí v prosinci 08 😀 😀

Ale je jasný, že to dál zkoušíme přirozeně, jen to spíš berem jako zábavu, protože je ta šance přeci jen dost malá.

gimulka
5. nov 2007

Ahoj holky, tak už vím konečně přesné výsledky kontrolního SPG: množství a objem normální, pohyblivost normální (dřív 5%) a lehce snížená morfologie, takže v pohodě. Vitamínky zabraly (manžel bral Q10, C,E, zinek, Selen a Macu). Jsem z toho úplně mimo. Takže všem držím palečky ať to vyjde!!!!!!!!

gimulka
5. nov 2007

jo ještě nám bylo doporučeno kultivační vyšetření spemií, protože tam je zvýšení výskyt bílých krvinek. Byl jste na tom někdo? Ještě jsem chtěla napsat, aby jste nikdy nepřestali doufat, že to vyjde, nám dávali šanci 5% a teď už by to mělo jít normálně, takže hurá do toho ať máme na vánoce dáreček 🙂)))

jmisa
5. nov 2007

Gimulka, tak to je fajn, to vypadá na nějaký zánět, když jsou tam ty bílé krvinky, třeba to bylo způsobeno tím.

gimulka
5. nov 2007

uvidíme čím to je. Každopádně jsem klidnější

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre