Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lopata49
22. nov 2007

no tak to už máte za pár.
genetika bude určitě v poho🙂

jmisa
22. nov 2007

Lopata, snad jo a když ne, tak hlavně, aby už bylo jasno. Nejhorší na tom všem jsou ta čekání, člověk si dělá naděje, ikdyž jen v koutku duše, ale dělá.

lopata49
22. nov 2007

jmisa:
jo souhlasím to věčný čekání na něco je děs. Rok se čekalo než budeme moct do Caru, pak na první konzultaci, pak na androloga, teď čekáme na kontrolní spermio v lednu,...
Fakt je to věčný učení se trpělivosti, ale deptá mě to 🙂)))
Taky jsem si zakázala vědomě dělat naděje, abych se pak moc netrápila, ale nejde to moc realizovat 🙂)))

sasulka28
22. nov 2007

ahoj holky, tak ted jsem se konečně dozvěděla výsledky genetiky.Naprosto normální nález, vše v pořádku, taky vubec nechápou proč to spermio bylo tak strašný.

lopata49
22. nov 2007

sasulka:
a co všechno je v té zprávě z genetiky vlastně napsáno?

sasulka28
22. nov 2007

tak to nevím, mluvila jsem telefonicky s dr. ale dělali karyotyp, dál si pamatuji že na žádankách bylo napsano mozaika, přijde mi to poštou, tak pak dám vědět

adus22
22. nov 2007

pre scarlet:
m-azoospermia, moj vek 26, sanatorium helios, vsetky vysledky aj genetika OK, takze v lete M/T a ICSI, pa

jmisa
23. nov 2007

Holky, tak hlavně, že genetika je OK, tak aspoň lze jít do IVF.
Sasulka a jaký máte hodnoty spermia?

sasulka28
23. nov 2007

ahoj miso, hodnoty morfolky slabých 1,5% a jinak pohyb vpřed něco kolem 20% jinak to bylo docela v normě a otěhotněla jsem hned první nechránění styk

jmisa
23. nov 2007

Sasul, to je krásný, tedy to těhotnění ne ta morfologie 🙂
My máme 10% ale v normě nemáme ani zbytek, spíš hluboce pod normu.

sasulka28
23. nov 2007

a to jsme nestihli jíst ani ty vitamíny, jedl je jen asi slabej týden

jmisa
23. nov 2007

Sasul, no tak to je fakt krásný, to moc přeju, to bych pak chtěla vidět ten obličej doktora 🙂

sasulka28
23. nov 2007

já u něj už nebyla, řekl nám že s tímhle neotěhotním a když náhodou jo, tak potratím, nabalil mě hafo provery že to mám užívat a v prosinci se mám dostavit na kontrolu, ale já chodím ted ke své dr, do CAr zatím ne, až kdyby to neklaplo tak mě tak zas uvidí 🙂

jmisa
23. nov 2007

sasul, to je hustý, nám sice řekli všichni - můj gyndař a v CAR gyndařka a urolog, že otěhotnět by byl zázrak, ale příroda je mocná a nikdo mě nestrašil potratama atd.

k.bett
25. nov 2007

gimulka:

takže se vam zadarilo se 14% morfologii??Bomba!
No, ne ze by se nas to nak tykalo kdyz mame tu nulu, ale urcite to melo vliv i na mnozstvi a pohyblivost spermiku ta vitaminova lecba, ne? Tak si rikam ze treba kdyz se nam zvysuje mnozstvi a pohyblivost ze treba brzy dojde i na tu morfologii a zacne se treba z te nuly taky hybat aspon trochu nahoru.Treba jako cim vic spermiku tim treba se nebudou nak stihat kazit(deformovat) 😀 . Hm...ja vim ze si tu nalhavam blbost.Proste kdyz se hned zkazej tak asi vsechny postupne..skoda.Moc se mi nechce aby muz podstupoval to T/M.

elia
25. nov 2007

Baby chcem vas povzbudit. Som uz 2.x tehotna napriek tomu ze manzel ma od 3 lekarov nezavisle od seba diagnozu "muzska neplodnost" (mal zle vsetky parametre - mnozstvo, pohyblivost, morfologia). V CAR bol iba raz dat si urobit spermiogram, a tam mu dokonca povedali ze s jeho spermiami by sa pravdepodobne nepodarilo ani IVF. Jasne ze z toho ostal v depkach, ale ja som sa s tym nastastie vobec nestotoznila, objednala som si knihy, na nete zistovala info... a napriek tomu ze mu urolog povedal ze vitaminova kura su zbytocne vyhodene peniaze, rozhodli sme sa to vyskusat.

Myslim ze aj ten Profertil nie je nic ine ako kombinacia najdolezitejsich vitaminov na plodnost, nam sa financne najlepsie osvedcila kombinacia denne 1 tableta: L-carnitin, koenzym Q 1O - 30 mg, Vita-Vim Super (– tu je zahrnuta vysoka davka B vitaminov, zinku aj vitaminu A, E a C - Jamieson), Selen 50 mcg. Ja som brala 1/2 tablety kyseliny listovej (Jamieson) + GS vitamin E+selen+zinok. Samozrejme ze manzel vylucil teple kupele, zacal nosit trenirky namiesto slipov, cvicil Mojzisovej cviky (su tam 2 cviky pre muzov, ale cvicil aj tie moje). Kedze som podla symptotermickej metody presne vedela keby sa blizi ovulacia, od menstruacie do zaciatku plodnych dni sme mali styk max. raz za 3 dni, a potom styk 2 dni pred ovulaciou a v den ovulacie rano. Treba vyskusat aj ine polohy... Zena by mala mat orgazmus az po muzovi, aby mohla spermie napumpovat do seba. 30 min. potom ostat lezat s podlozenou panvou, alebo v polohe macaci chrbat - hlava dole, panva hore.

Jasne ze to nevyslo hned na 1. ovulaciu – 1.x to vyslo na 9. ovulaciu, 2. x uz na 4. ovulaciu (tu manzel zacal s vitaminovou kurou uz 3 mesiace pred plodenim). Urcite to nefunguje na 100% u vsetkych, ale sance sa iste zvysia. Drzim vam palce.

jmisa
26. nov 2007

Ahoj, měřím si BT, tenhle cyklus vypadal úžasně, dokonce teplota před mrchou ještě stoupla, ale mrcha se stejně včera dostavila.
V pondělí, tedy to příští jdeme na genetiku a tenhle cyklus se budeme snažit kolem vánoc, třeba ježíšek bude mít náladu a přinese nám dáreček 🙂

Elia, já taky manžu moc "neždímu", šetříme na ten správný čas. Jak na ovulačním testu zjistím pozitivní, tak druhý den, je ten nej čas, ale zatím bez úspěchu.
Uvidíme, jak dál.

lopata49
26. nov 2007

Ahoj při pondělku
elia, jmisa:
ono je třeba v případě blbého spermiogramu nějaké řidší časování styku, jestli to chápu správně?
A to vám doporučili doktoři?

dicinka1
26. nov 2007

moze byt pricinou neplodnosti u chlapov aj mumps?moj manzel hoprekonal v dedstve....

gimulka
26. nov 2007

k.bett jojo nám se spermiogram zvýšil opravdu hodně, i dr. říkal, že těm vitamínům nevěřil a nedával nám žádnou šanci na přirozené těhu...Tak držím všem palce...jsem důkaz toho, že to jde.

pejty
26. nov 2007

dicinka...ano,to je možná příčina problému,můj to překonal taky v dětství a měli jsme velké problémy a řekli nám,že nikdy přirozeně nepočnem,ale stal se zázrak a jsem těhotná 😉 ,tak nic není ztracené,i kdyby měl špatný SPG!!Ale problém nastane tehdy,když není dobře léčen,nebo byla zanedbaná léčba..

elia
26. nov 2007

Lopatka49:

Podla najnovsich vyskumov muzi so zhorsenou kvalitou spermii maju ovela kvalitnejsie spermie (pohyblivost, morfologia) po 1 dnovej sex. abstinencii ako napr. po 5 dnovej. Preto je blbost ked sa pri spermiograme odporuca 3-5 dni abstinencia. Na druhej strane aj tu plati ze cim dlhsia abstinencia, tym vacsie mnozstvo celkovo aj hustota na 1 ml. Ale najdolezitejsie pravidlo hovori, ze kvalita je niekolkonasobne dolezitejsia ako mnozstvo (vo svete boli zaznamenane prirodzene otehotnenia aj z 5 mil. spermii).

Takze my sme setrili spermie do zaciatku plodnych dni, akonahle som podla symptotermickej metody videla ze sa blizi ovulacia, naplanovala som to tak, aby 2 dni pred ovulaciou boli spermie stare 3-3,5 dni, a v den ovulacie rano 1,5-2 dni.

A co sa tyka merania bazalnej teploty - ta ma vyznam hlavne ked sa chce zena vyhnut pocatiu - po zvyseni teploty akurat zisti ze den predtym mala ovulaciu, a kedze vajicko je schopne oplodnenia max. 16h, na oplodnujuci styk je uz vacsinou neskoro. Maximalne si moze dodatocne skontrolovat ci sa trafili do ovulacie. Pri snahe o pocatie je ovela dolezitejsie sledovanie hlienu z krcka maternice.

lopata49
26. nov 2007

no takže asi z toho radši nebudu dělat vědu 🙂))))))))))))))))))))))

jmisa
26. nov 2007

Lopata, manža jich má málo, tak proto ho trochu šetřím, ale není to tak, že bychom týden neměli styk, jen to prostě nejni každý den v době, kdy se blíží ovulace.

Jinak jsem četla, že když jich má muž dostatek, ale jsou třeba mrtvolky a lemry líné, tak je prý lepší styk častěji, že po 3 dnech začnou lenivět.

kejla
26. nov 2007

Baby,aj moj prekonal v detstve mums,ale to asi vacsina chlapcov...Podla toho,co viem ja-problem moze byt,ked mums prekona v obdobi puberty,alebo neskor.V detstve by to malo byt ok (ale aj moj ma zly SPG ) 😒

jmisa
27. nov 2007

nevím, co je MUMS

lopata49
27. nov 2007

Já taky ne, co to je za chorobu?🙂))))))))
Jmisa: já někde četal že cca 3x týdně stačí, tak nevím.Má to prý vycházet tak obden před ovu, ale nevím jestli nějak souvisí blbý spermiogram s málo spermiema s eventuelní nižší živoností spermíí.:(

staruska
27. nov 2007

možná kejla myslí "mumps" - anglicky příušnice, a to problém podle mě fakt je. Hlavně v pubertě.

jmisa
27. nov 2007

aha, tak to manžel měl ale jako malej.

dicinka1
27. nov 2007

pejty,a ako sa mu to zlepsilo?ake lieky bral?hm?dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre