Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pempusik
7. okt 2011

@ema263 my ideme poobede odovzdat vzorku a potom vecer po vysledky. Mozno sa uvidime 🙂. Vecer si dame vediet co a ako.

elinor42
7. okt 2011

ahojte baby, my ideme s manželom na spermiogram 20.10 na kliniku do Sliača k MUDr. Galádovi. Neviete aký je alebo ako to tam prebieha? Dík

nelynka
7. okt 2011

@kacicqa ale ako sa tam objednaval..ci treba volat a objednat sa, alebo tam staci len rano prist s listkom vymennym a vezmu ta, toto som sa nedozvedela..

kacicqa
7. okt 2011

@nelynka ee, treba sa dopredu objednat, dakedy sa caka aj 4 tyzdne. 055/6404302, alebo 055/6404304 jedno je rovno na Bobaka, druhe do labaku, ale uz neviem, ktore je ktore...

nelynka
7. okt 2011

@kacicqa vazne? 4 tyzdne? ty kokos..super..dakujem za telefon..podstrcim staremu a objedname 🙂

kacicqa
7. okt 2011

@nelynka bude sa vas pytat pri objednavani od koho mate odporucaci listok... tak ak este nemate je aspon dobre vediet od koho ho budete pytat

nelynka
7. okt 2011

@kacicqa od gyndosa budeme mat..ja sa najprv musim dohodnut co a jak a potom budem objednavat..ale dobre vedet ze sa tak dlho caka..dakujem pekne za rady 🙂

kacicqa
7. okt 2011

@nelynka mojiq, od gyn. mozes mat iba pre seba, ak xcete dat urobit naraz aj imunologiu. Ale pre mangela ti treba od urologa or od obvodaka. A nemas za co dakovat, malickost.

kamilkka
9. okt 2011

ahojte, objednavajte sa u laborantky, čislo je s koncovkou 04
a tu fragmentaciu by som až tak neriešila, my sme mali 44% čo je údajne už na darcovske spermie pri ivf-ku
ale pri kontrole sme mali 20%, čo je už akože norma
teda podla mna blbosť cele, iked je pravda že sme medzi tým preliečili inf., čo sa prejavilo aj stratením leukocytov
ale nejak dramaticky by som ten cely spg od bobaka nebrala 😉

nelynka
9. okt 2011

@kacicqa mne bobak pisal maila, ked som sa na to informovala ci to nieco stoji, ze pokial mame ziadanku od gynekologa, urologa alebo obvodaka tak je to zadarmo..
ale ono to neni problem ani s obvodakom vybavit ked to je takto..
hlavne, nebolo by na skodu nechat aj imunologiu urobit, nie?
ako dlho sa vlastne caka na vysledky?

kacicqa
9. okt 2011

@nelynka tak tak, ale nepytaj od tvojej gyn. odporucanie pre xlapa :o) Alebo pre seba na imuno od urologa. To by vam fakt Bobak nevzal ;o) Jasne, kludne si dajte urobit aj imuno. S vysledkami a cakanim je to tazke.. zakladny rozbor je niekedy aj na druhy den... a za zbytkom sa caka podla toho kolko maju ludi..cim viac ludi tym skor mate vysledky lebo sa im ryxlejsie zaplnia testovacie sady. Najdlhsie budete cakat asi na imuno, aspon u nas to taq bolo. Na tie sme cakali skoro 2 mesiace.

aduskatt
9. okt 2011

@kacicqa mne pisal pre mm odporucanie moj gynekolog na spg🙂) a nikto sa nad tym nepozastavoval.

nelynka
9. okt 2011

@kacicqa no konecne mi otvorilo maila od Bobaka co mi pisal, tak presne pisal, ze by doporucoval doplnit aj testy zeny na veci, ktore su v ziadanke napisane..ale tu sa mi este nepodarilo otvorit..skusim zajtra na inom PC, ci pojde..a dam vediet co tam je..sama som zvedava..

ono ked budem mat ziadanku pre seba, na to imuno, tak teoreticky mi vezme aj fragmentaciu pre muza, ked tam bude moj gyndos? ci naozaj bude muset letiet do šace k urologovi po peciatku? boha.. 😒

kacicqa
9. okt 2011

@aduskatt No asi zalezi ku komu...nas s takym odporucanim urolog v starej nemocke vysmial a poslal k obvodnej. Ale to este bolo obdobie vymennych listkov. Mozno je to teraz inac, neviem

kacicqa
9. okt 2011

@nelynka no neviem ci dobre pamatam, ale ked robi imuno tak robi aj automaticky fragmentaciu...Mne je vzdy najjednoduchie riesenie ist k obvodnej (mame s mangelom spolocnu) a hned mam dve papieriky.

aduskatt
9. okt 2011

@kacicqa dnes uz listky netreba🙂)

kacicqa
9. okt 2011

@aduskatt To je diskutabilne moja..napr. v ZTB ak si nechcesh za spg platit tak listok potrebujes

nelynka
10. okt 2011

@kacicqa mne v tom mailu za obvodaka nespominal nic..poslem ti to do IP co mi napisal..pokial sa mi podari otvorit maila, lebo mi blbne dajako odvcera..

aduskatt
10. okt 2011

@kacicqa nebavime sa o plateni a neplateni, ale o tom, ci ich potrebujes...........🙂

gabinka41
21. okt 2011

Tak nás dnes čaká spg u Hrivňáka.....som zvedavá,ako to dopadne. Držte palce 😉
Môj mm je už taký nervózny,ani reč s ním bohvieaká nieje......

katka143
21. okt 2011

@gabinka41 držím silno palce,nech je výsledok výborný. 😎 daj potom vedieť výsledky.myslím na teba 😉

eviq
21. okt 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit? potrebujem nejaké vitamíny pre manžela na zlepšenie spg a na in ternete som našla vitamíny Profertil. Su vsak dost drahe a vieckrat som uz pocula, ze sa za lacnejšie daju "vyskladať" vitamíny z jednotlivých zložiek. Máte s tým niekto skúsenosť? čo by som mu mala kúpiť? ďakujem.

gabinka41
21. okt 2011

@katka143 no tak už sme doma.....a výsledok? Na veľké H....O. Minule bola oligoasthenozoospermia a teraz dokonca oligoasthenoteratozoospermia ☹ Chce sa mi plakať...môj mm je na tom asi podobne,akoby sa mu už ani bojovať nechcelo....Jediné,čo ma potešilo,tak stúpol počet spermií zo 700 tis/ml na 7 mil/ml....hoci do 20mil/ml je to ešte daleko,ale aspoň to....čo sa patologie týka, tak akosi tomu nerozumiem,lebo povedal nám,že nevidel žiadne choré,poškodené spermijky, no v správe je napísané Pat. 100%.Tak nechápem. MM má teraz asi nejaký zápal,lebo cca pred mesiacom sa mu na tele vyhodili červené fľaky...bol u kožne a tá mu to povedala.A dnes mu to povedal aj Hrivňák.Takže najprv antibiotiká,o mesiac výter. Vzal mu krv na hormonálny profil....Booože, to bude ťažká cesta...Až mi je do plaču a to nehovorím,ako to prežíva môj mm....Mi povedal,že načo tie vyšetrenia, nech ideme rovno na ivf.....Som mu musela vyslvetliť,že to by aj tak nešlo,že najprv sa musí zistiť príčina a preliečiť....Bože,aký je z toho zničený 😢 😢 😢
Ináč Hrivňák je úplne super, v pohode...aj posrandoval.....

eviq
21. okt 2011

@gabinka41 ahoj, a kde bol u Hrivňáka v Saci alebo na Ťahanovciach? Dlho sa čakalo na objednanie? dik 😉

gabinka41
21. okt 2011

@eviq Ťahanovce.....čakali sme cca mesiac 🙂 ale zbehlo to ako voda

gabinka41
21. okt 2011

@katka143 tak pozerám,že sme ho s mm zle pochopili.Pretože teratospermia je,že sú poškodené spermie....tak,a je to v totálnej r..i 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

gabinka41
21. okt 2011

Baby, s mm máme ísť na genetické vyšetrenie......kde nám odprúčate zájsť? Na nete ich je dosť veľa....

wifina
21. okt 2011

@gabinka41 my máme presne také isté výsledky. oligo a terato, ale na rozdiel od vás nám ani nie s čím urobiť IVF zatiaľ, mali sme len 7 spermií, nie 7 000 ani 7 miliónov, hlavu hore, nie ste v tom sami...ale viem, nám to tiež trvalo pár dní to sklamanie prekonať ☹

gabinka41
21. okt 2011

@wifina ja viem,moja, že teraz je to také čerstvé a zle sa s tým vyrovnáva.......ale k tomu ešte tá 100% patologia 😢 😢 😢 😢 Len dúfam,že ju spôsobil terajší zápal, ktorý má a že antibiotiká to vylepšia. Najbližší spg zrejme až o tri mesiace......takže sa idem vnútorne zmierovať s tým,že najbližší polrok tehu isto nebudem...... ☹ ☹ ☹

ema263
21. okt 2011

@gabinka41 mrzi ma to Gabi... ☹ My, ideme v utorok, tak som ako na ihlach... Je to beh na dlhe trate to je iste, ale hadam aj my raz budeme mamky, vela sil!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre