Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
8. okt 2007

No právě, že manža vitamíny, který tam jsou, jí normálně a spermio blbé.

Ono taky není možný říct, jestli to spermio není blbé po nějaké prodělané nemoci, třeba zánětu atd. a proto se po vyléčení nezlepší.

Tak držím palce, aby to za ty prachy stálo.

majuska81
8. okt 2007

No vies, na zaciatku to vyzeralo, ze ziadne normálne spermie nemá. A o pol roka na to uz tam normálne mal. Ked nám teraz robili IVF, embriológ povedal, ze spermie boli este lepsie, ako v aprili. A boli aj dzravé, lebo mali sme genetiku a vsetky embrijká boli zdravé. Len sa neudrzali ☹

majca
8. okt 2007

ahoj dudu, no myslim, ze mame rovnake symptomy...k akemu urologovi chodite? a k akemu endo....?

hanca..
8. okt 2007

ahoj,tak jsem tu k vám nahlídla a mužu vám říct z vlastní zkušenosti,že spermiogram se mění pomalu každý den proto pokud to jen jde je lepší si ho nechat zamrazit na horší časy,byla jsem tomu vděčná, 😉

dablikolik
9. okt 2007

jmiso manžílek jde na kontrolu po 3 měsících. Holky zítra asi kupuju testík před pěti dny jsem dobrala Proveru a zatím ani náznak Ms.

jmisa
9. okt 2007

dablikolik, budu držet palečky 🙂

domcek
10. okt 2007

Ahojte tak uz som bohuzial zasa medzi vami. Scarlet daj ma prec z tehuliek 29.9 som bola na kyrete mali sme misseed. ☹

minicka
10. okt 2007

domi ahoj, teba som tu vsade hladala, je mi to velmi luto ☹ viem ze slova su tu teraz zbytocne a len ty sama sa musis s tym vyrovnat, tak ti drzim palce nech je to co najskor...

domcek
10. okt 2007

DAkujem minicka snazim sa to prekonat ale akosi to nejde tak rychlo ako by som chcela.

minicka
10. okt 2007

domi tak velmi som ti drzala palce ale ty to urcite zvladnes a aspon vies ze mozes otehotniet, len to potrebuje cas.

domcek
10. okt 2007

Ano ja som ok len neviemc ci sa spamataju manzelove spermijky ...!!!

gimulka
10. okt 2007

Ahoj holky, včera mi gynekolog napsal žádanku na SPG do Reprodmedy v Brně, máte s tím někdo zkušenosti, četla jsem že je repromeda hodně drahá a že nechtějí provádět IUI ale rovnou nutí do IVF.My máme sice výsledky z prvního SPG hrozné, ale i tak bych chtěla vyzkošet IUI.

jmisa
10. okt 2007

Gimulka, tak nutit Tě nemůžou nikde k ničemu.
Ale u určitého spermiogramu je to s IUI problém.

Jestli se nepletu, tak Tebe ještě nezkoumali, ne? Tak uvidíš co zjistí ještě u Tebe.

gimulka
10. okt 2007

NO hlavně uvidíme po tom kontrolním SPG. Mě ještě nezkoumali, doufám,že aspoň já budu v poho 😉

jmisa
10. okt 2007

A když se Ti to nebude zdát, tak vždycky můžeš jít jinam 🙂

iva79
11. okt 2007

Domcek som uplne soknuta. 😢 To mi je velmi velmi luto. Asi sa tazko hovori o tychto veciach ale budem ti drzat palce. Spolu to vsetky zvladneme.
Mne sa tento pondelok ozvali z centra a uz mame schvalenu ziadost na IVF/ICSI. Takze cely oktober + november bude velmi perny.

loss
11. okt 2007

domcek to mi je velmi,velmi luto ☹

deniska81
11. okt 2007

Ahojte babenky, chvílu som rozmýslala, ci to napísem...sme po úspesnom ivf. No úspesnom na 50%, embrijká boli 2, ostalo len jedno 😔 To druhé sa jednoducho prestalo vyvíjat. Nikdy by som si uz nedala vlozit 2!!! Radsej jedno a dúfat, lebo ked o jedno prídete, cítite velkú bolest, na to som nebola pripravená. Je to taká hra pre tých lekárov, dáme dve, aby sa aspon jedno uhniezdilo. Az potom som sa dozvedela, ze uspesnost donosenia oboch bola len 20% ☹ Samozrejme musím byt silná pre to jedno, ale nikdy nezabudnem na to, ze mohli byt dve.

jmisa
11. okt 2007

Denisko, gratuluju a pěkně tloustni 🙂

veracruz
12. okt 2007

deniska, asi je to teraz tazke, ale treba sa tesit z toho jedneho... napriek tomu budem chciet skusit dve...

veria
12. okt 2007

Denisko, já bych ti nejradši naplácala. jsem právě po neúspěšném IVF s dvěma embryjkama a byla bych nejšťastnější na světě, kdyby se mi uchytilo aspoň to jedno. Takhle tady máme s manžílkem celý den slzavé údolí. Tak buď ráda a těš se na miminko 😉

loss
13. okt 2007

veru tak Deniska aj ja ti zelam krasne tehulkovanie a bud stastna ze mate jedno v brusku a ze rastie ani si nevies predstavit co by za to dali ine baby mat aspom jedno jedine v brusku

katy2
15. okt 2007

Ahojte, pridavam sa. Dnes sme sa dozvedeli sokujucu spravu. Manzel nema ani jedinu spermiu. Ani mrtvu, ani patologicku - ziadnu... Co budeme robit? Sme z toho hotovi... 😔 😔 😔

ajena
16. okt 2007

Katy to je gol...to som ešte ani nepočula...aj ti povedali ako sa to dá liečiť?

lauritka
16. okt 2007

ajena da sa to riesit chirurgicky. metodou TESA/ MESE. muzovi su v narkoze odobrate spermie zo semennikov.

pejty
16. okt 2007

Ahoj holky,tak vám musím napsat,že i s hodně špatným spermiogramem a diagnózou oligoasthenoteratospermia se dá PŘIROZENĚ otěhotnět..Počet 10 000na ml.Normální morfologie 10%,pomalé a nevím co ještě....Já nízká děložní sliznice,údajně anovulační cykly..To vše jsme se dověděli 20.7.2007 a přesně 12.9.2007 jsme počali.Doktorka snad 100x zopakovala,že příroda je mocná a i my jsme na ni někdy krátký..prostě zázrak🙂.I pro nás to byl pěkný šok,snažili jsme se 2,5 roku.Pak nám řekli,že jediná možná cesta je umělé oplodnění IVF/ICSI,že ani IVF by nepomohlo,na přirozené početí je nulová šance..Asi píšu zmateně,ale jsem tak šťastná,jsem v 7tt,srdíčko tluče,tak snad to bude o.k.Holky,nikdy to nevzdávejte,zázraky se dějí i s takovou diagnózou,nikdy jsem nepřestala věřit,že se nám to podaří.Zkoušeli jsme vitamíny..léčitele(tomu dávám největší podíl na našem úspěchu),bylinky a i kotrmelec po snažilkování(první kotrmelec a bylo to tam🙂).Nevím co zabralo,ale všem vám přeji to,aby se vám to povedlo a moc vám držím pěstičky...

domcek
16. okt 2007

Ahojte dievcata,
pejty tak gratulujem vliala si mi novu nadej. My sme na tom trosku lepsie ale aj tak sa nedari tak hadam raz.

pejty
16. okt 2007

domček..určitě se to podaří..musíte tomu oba věřit a určitě se zadaří 🙂 .Budu držet pěstičky

jmisa
16. okt 2007

Pejty, to je krásný, gratuluju a pěkně tloustni 🙂

domcek
16. okt 2007

pejdi dakujem uvidime sme po troch IUI prva bola usmesna ale len tyzden 😔
a posledna tiez uspesna ale ked sme boli v 8tt+5 tak sme mali missed. ☹
Takze uvidime co bude.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre