Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

akatka
24. júl 2007

fuuuha, tak to bolo citanicko, aj muzik pocuval pekne. fajcit nedavno prestal, pijeme len spolu aj to len jedno pivko alebo vinko a marihuanu nastastie neuzivame. Takze jedine to fajcenie ze by nas brzdilo. Snad uz sa to zlepsi... 😎

lauritka
24. júl 2007

🙂 skuste selezin ACE z lekarne.

sweetberry
24. júl 2007

pisala som jej uz🙂o salezine

sweetberry
24. júl 2007

akatka ano berie to aj moj

akatka
24. júl 2007

tak to vyskusam, teda dam mu to vyskusat 😀 A POVINNE!!!

akatka
24. júl 2007

sweet, a ako dlho to tvoj papkaa??

akatka
24. júl 2007

ste tu baby?

akatka
24. júl 2007

idem do temy snazilky, mam otazku co sa tejto netyka...

sweetberry
24. júl 2007

papa to asi cez mesiac

akatka
24. júl 2007

lietam z temy do temy 😀
pozorujes na nom nejake zmeny? 😀 😀 robim si srandu. ale papa pravidelne? vies musim mojmu povedat, ze nie som sama co ho krmi vitaminovymi cukrikmi 😵 😵

sweetberry
24. júl 2007

ja mu to musim dat aj s poharom vody pred nos

akatka
24. júl 2007

no super, moj papa teraz zinok v robote hned po obede. zevraj! tak musim mu nabalit nove vitaminky 😎

sweetberry
24. júl 2007

nabaj 😀

gimulka
26. júl 2007

Ahoj, takže já se bohužel zařadím mezi vás: manželova diagnóza je Oligoasthenoteratozoospermie, hodnoty z SPG budu vědět zítra protože manžel s tím odjel domů a napsal mi jenom tohle. Máte to taky někdo? Co nás teď čeká?

sinterka
26. júl 2007

Ahojte snazilky 😉 nasla som si Vasu stranku a straaasne moc sa mi paci...som s podobnym problemom ako aj vy...moj mangel ma problemy zo spermiogramom "ma deformovane spermie"...rychlost aj mnozstvo ma ok...Neviete mi poradit co kupit co by zabralo??...Teraz ideme skusit profertil,ale ako som sa docitala to je skor na rychlost a mnozstvo tak teraz aj vaham..hmm poradte..kazda rada nad zlato. ☹ ...a este aku mate skusenost s HELIOSOM v Martine??

scarlet
26. júl 2007

Gimulka a sinterka, dovolili sme si vás zaradiť do našej štatistiky, môžete nám prosím napísať koľko máte rokov a do akého centra chodíte? Držíme vám palčeky, aby ste čo najskôr dosiahli to, po čom túžite 🙂:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 7tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 4tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tehotná hurá

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, premýšľame nad 3.IVF + užívame od 14.7. PROFERTIL
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka - M-oligoteratozoospermia
sinterka - M- pravdepodobne oligoteratozoospermia

Gimulka+sinterka, vám budú určite opakovať spermiogram s odstupom 1-2 mesiace a ak bude mať partner opäť zlé výsledky, tak začnú riešiť podľa hodnôt.

skrecok
26. júl 2007

Ahojte babulky,
neviete co to znamena - asthenoteratozospermia ? 😖 Neviem najst na nete info o tom.

gimulka
27. júl 2007

Scarlet mě i manželovy je 25, zatím do žádného centra nechodíme, jen jsme si nehcali udělat SPG ve fakult. nemoc. v Brně kvůli chemoterapii kterou manžel před 2 roky absolvoval....

bublinkajasminka
27. júl 2007

ahojte kočky - pridala sa neaká nová tehulka k mne???? veľmi vám to prajem, hovorím nevešajte hlavu, pozrite na mňa - bolo nám prisúdené umelé oplodnenie a poviem vám - modlila som sa k Bohu nech tam nemusíme ísť - verila som tajne že nebudeme musieť a on to zariadil..... 🙂

scarlet
27. júl 2007

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 7tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 6tt, M-vitamínová kúra SELEZIN

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF, premýšľame nad 3.IVF + užívame od 14.7. PROFERTIL
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
barca28, 28r. (SANUS): M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia
sinterka - M- pravdepodobne oligoteratozoospermia

lauritka
27. júl 2007

🙂 scarlet mozes ma pridat do zoznamu. 34 r. mierna aztheno-theratozoospermia kura: multimaca, A-beta care, C-vitamin stale snazime ;)
planovane IVF 🙂

sinterka
27. júl 2007

Scarlet...dik za statistiku. Rada by som sa vsak videla medzi Tehulkami..zatial to je vsak len v pozicii snou a tuzob...a inak mne je 30r a mangel ma 32.Teraz nam robia vysetrenia v Heliose v Martine..uvidime ako dopadneme,mangelovy zistili deformaciu spermii tak dnes idem kupovat selezin a profertil..snad mu to pomoze 😉

gimulka
27. júl 2007

Holky dá se něčím zvýšit pohyblivost manžel má jenom 5%. 😖

gimulka
27. júl 2007

Jo a není to taky tím, že jsme si před SPG udělali pauzu 7 dní? Manžel pořád že chce aby tam toho měl hodně... 😉

lauritka
27. júl 2007

sinterka ..my mame tiez deforomovane, ale ze ten proferil skor pomaha na mnozstvo ejakulatu, hustotu a pohyblivost ale nie na deformaciu.. 😖
pisal som vyssie ako zlepsit kvalitu smerpiji citajte 🙂

sinterka
27. júl 2007

Lauritka..tak porad co by pomohlo 😖 ..dobra rada nad zlato ☹

lauritka
27. júl 2007

sinterka .kazdopadne treba skusit vitaminy, selezin ACE z lekarne a potom ten vitamin C jak tam pisu. profertil je dost drahy ..neviem ci pomoze alebo nie. niketorym pomohol.

xxy
27. júl 2007

Ahoj holky jdu se k vám na něco zeptat. Má některé z vás manžel diagnostikovanou Teratospermii?
Chtěla jsem se zeptat jestli vám dr doporučil IUI nebo rovnou ICSI - nevím už přesně ten název 😅
Snažíme se rok a třečtvrtě a dr říkal, že to může být dost pravděpodobně příčina proč se nedaří a že při teratospermii kolikrát ani IUI nedělaj a rovnou se dělá to ICSI nebo jak je ta zkratka... ☹
Předem děkuju.
Dočítat celou diskusi jsem nezvládla, jste moc upovídaný 🙂

lauritka
27. júl 2007

ahoj xxy me sme mali miernu therato spermiju. nevies kolko percent ?? nam este neodporucili nic, len sme boli v centre a doktor mi povedal ze musi urobit este jeden spg. ale vobec sa k tomu nevyjadril 😠

xxy
27. júl 2007

Lauritko ahojky, tak to netuším, tan papír jsem někde při stěhování zasela a dr jsem se neptala... 😒
A když jsem se ptala dr zda pomůžou nějaké vitamíny nebo něco tak psal že ne ☹
Akorát se divím, že mě můj dr dopoval Clostilem, když teda věděl, že se pravděpodobně normálně nezadaří.... 😠
Ale teď čekám na mrchu a pak půjdu k dr domluvit vše ohledně CAR. Už se mi fakt nechce čekat co bude a nebude. Doufám, že v CAR nás pořádně proklepnou a konečně se ty // ukážou...
Jak dlouho se snažíte?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre