Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lipsa
24. mar 2010

kocky dakujem vam. Som z toho vystrasena ale mm je celkom ok takze sa tvarim akoze som v pohode ... Chodi k dr. Stefancikovi a ten mu to ihned zistil. Ti dvaja lekari predtym zistili iba oligoastenospermia a ihned nas poslali na IVF (ktore sme aj absolvovali ale dopadlo to velmi zle). Stefancik mu tiez povedal ze hned po zakroku nasadi liecbu na podporu tvorby spermii. HP ma v poriadku. Tiez mu povedal ze je uz rizikovy. Vraj by sa varikokela mala stihnut odoperovat do 30. roku zivota, pretoze cim starsi tym vyssie riziko ze sa spermie nedokazu nastartovat. MM ma 33, v juni 34 rokov. Boze, snad sa to podari a vsetko bude ok. Nie som si ista ci by som isla do dalsieho IVF.

bubulka, prosim ta, co je to to SHBG? Nikde to vo vysledkoch nevidim ... testosteron ma v norme 5,36 ng/ml. A kolko rokov ma tvoj manzel? Zahliadla som ta v teme Ferticent - chystate sa na IVF. My tam tiez chodime. Este tam mame 2 mrazacikov. Drzim vam palceky, aby to bolo uspesne. tfuj tfuj pre stastie 😉

slncee, kam chodi tvoj mm? drzim palce ... ako pises, to cakanie je sialene ...

bubulka722
25. mar 2010

SHBG - sex hormon building globulyn je hormón viažuci testosteron ktorý je priamo využívaný na spermatogenézu v cca 65%, ďalšie percentá sú viazané na albumin a zvyšných pár percent je voľný tst, ktorý je využívaný na vonk. znaky a habitus muža.
Môj mm má 36 rokov, operovaný bol v 34. Áno momentálne sa chystáme na 1. IVF, uvidíme ako dopadneme, ale moc od toho nečakám. Za cca týždeň by som mala začať stimulovať.

lipsa
25. mar 2010

bubulka722 dakujem za vysvetlenie 😉 a drzim palce ...

annie1234
28. mar 2010

ahojte, som tu prvy krat a chcem sa s vami podelit o moju skusenost a mozno aj povzbudit. S manzelom sme sa pokusali o babätko a kedze sa nedarilo viac ako 7 mes. moj gynekolog ho poslal na spg. do Heliosu, vysledok 99% spermii patologický tvar hlavicky, ostatne hodnoty celkom usli. Manzel ma este aj varikokelu ale nechcel ist na operaciu. Na zaklade vysledkov sme si hned dohodli konzultacie v Heliose, mne tam zistili nepravidelnu ovulku a polycysticke vajecniky. Skusili sme 2 krat planovany pohlavny styk po nastimulovani (clostilbegyt,pregnyl), zial neuspesne. Chceli sme ist hned na IVF ale dr. Gatova (vyborna doktorka) nas prehovarala aby sme skusili IUI, my sme nechceli, citali sme o uspesnosti IUI co je cca 10%, nakoniec nas prehovorila, ze sme este mladi ja 26 manzel 30....8.2. sme boli na IUI ani sme nedufali a mysleli sme na to IVF,za 2 tyzdne odber krvi a vysledok = ste tehotna 🙂, plakala som od stastia. Teraz som v 10 týždni 🙂.

Chcem vam vsetkym popriat aby sa to podarilo aj vam. Verte doktorom, teda aspon v Heliose mame my velmi dobru skusenost s pristupom, ci uz dr.Gatova alebo dr.Krajkovic.

bubulka722
28. mar 2010

Anie, srdečne gratulujem. Tak to je super, že ste s týmito problémami nemuseli súperiť veľmi dlho. Viem, že v Heliose je super prístup a aj ich postupy sú iné ako v iných centrách... Samozrejme, že netreba pár tlačiť hneď do tých najzložitejších postupov. Možno sa pri tej patológii dá hoviriť o zázraku. 😉 😉 😉

annie1234
29. mar 2010

Ahoj bubulka, ďakujem pekne 🙂, držím palce aj Tebe, aby si tiež čoskoro splnil sen o bábatku 🙂
Manžel mal dostatok spermií a pohyblivosť pri IUI bola cez 87% 🙂 možno aj preto sa "to" podarilo. Držím vám palčeky 😉 papapa

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. apr 2010

Myslím, že bez informácie o priechodnosti vajcovodov a príp. endometr. je zbytočné podstupovať a platiť IUI. Daj si urobiť laparku a potom hurá do toho!

marideni
13. apr 2010

ahoj LEA20 tiez som podstupila ten zakrok v BA-iscare. neake vysetrenia som podstupila robyli my laparoskopiu ,ci mam priechodne vajecniky .vysledky boly ok.to oplodnenie sa roby po podani liekov ,injekcii.kazdy druhy den som pred oplodnenim musela chodit na ultrazvuk , .samotne oplodnenie je bezbolestne. podstupila som to asi 5-krat . bez vysledne,az nakoniec sme to vzdaly ale my uz mame8-rocneho chalana . planujeme ist znovu ale myslim ze tento krat vyskusame mimotelove oplodnenie . dobre poznam pocit ked zena tuzi po dietati. velmi ti zelam aby ti to vysloa narodilosa vam zdrave a krasne dieta. dufam ze som ta neodradil ,poznam zenu ktora ostala tehotna po prvej inseminacii a narodilo sa jej zdrave dieta. stavasa to malokedy,ale predsa jej to vyslo. dufam ze aj tebe.paaaaaaaaa 😵

bara4444
19. apr 2010

ahojte idem na svoje prve ivf,priatelovi bolo odporucene vysetrenie u obvodneho lekara na chlamidie...atd a u urologa.a tu nastal problem .neviem ho tam dostat. v minulosti uz podstupil urologicke vysetrenie s tym ze to bolo naposledy,dost ho to bolelo.co si myslite stacia predchadzajuce vysledky a spermie sa vyberru pri ivf co najlepsie?

bubulka722
20. apr 2010

Bara žiadosť na vyšetrenie chlamídií nie je bezdôvodná. Pekne ho tam vyžeň, veď ty si cez celé IVF a príp. tehotenstvo toho zažiješ neporovnane viac. Tak nech aj on prispeje k riešeniu problému. Ak by to bol môj mm, urobila by som s ním krátky proces! Neliečené chlamídie a iné mikoroorganizmy môžu byť dôvodom ukončenia vývoja embrya. V tomto prípade by som žiadne ohľady nerobila, jednoducho by som ho tam dokopala.

bara4444
20. apr 2010

ahoj bambulka 772 dnes som volala s panom doktorom Hrivnakom ,urologom a ten mi vysvetlil ze nie je potrebne dalsie vysetrenie ked bolo vsetko urobene tj.hormonalny profil muza a vyter z mocovej rury.len vysledky nemozem doma najst tak ich musim poprosit moju gynekologicku ci mi ich neda prefotit.dufam ze to nebude problem 😒

bubulka722
22. apr 2010

Bara4444 Pár dôležitých info. si akosi nenapísala... Keď bol výter z utery negatívny, tak to absolvovať nemusí. Horm. profil s chlamídiami nijako nesúvisí.

bara4444
22. apr 2010

ano vyter bol v poriadku

majuna
22. apr 2010

Ahoj bara,
ak ma mm chlamidie,tak by ste mali zistit čo najskor podla mna.priatel ma opakovanu ureuplazmu a zrejme kvoli tomu sa nam nedari prirodzene mimi,pretože vraj ta urea škodi spermiam.ja by som nevahala a okamžite dokopala mm na vyšetrenie,tieto onemocnenia netraba brat na lahku vahu,dokažu uronit divy.ako napisala bubulka,tak ma pravdu.

bara4444
22. apr 2010

ale ja mam neprichodne vajcovody tak preto ideme na ivf

majuna
23. apr 2010

Ahoj bara,
takže maš laparoskopiu urobenu?

bara4444
23. apr 2010

ano mam spravenu laparku minuleho roku v maju

sovicka_
4. máj 2010

jaký vliv má na spg kouření? Manžel kouří 20 denně a určitě s tím nepřestane. Já se kvůli tomu trochu trápím, že nedělá všechno, co by mohl. Má nekouření vliv mizivý, nebo nějaký podstatný? Může se spg zlepšit třeba o 10 procent, nebo to ani ne? Vím, že spermie určitou dobu "zrají" a že se nekouření projeví až za nějakou dobu.

albao
5. máj 2010

sovicka: fajcenie ma vplyv velky. Vo vseobecnosti teda. Ale kazde telo je ine a tak ked chlap prestane fajcit, po 3 mesiacoch by sa to malo prejavit a u kazdeho je ten efekt iny. S bezne aj pripady ked tuhy fajciar ma lepsi spermiogram ako abstinent, enfajciar, ... ale v priemere maju fajciari podstatne horsie spermiogram. Pokial teda ma tvoj manzel spermiogram zly, bolo by dobre to aspon docasne vynechat alebo znizit pocet cigariet. Zial viem, ake je to tazke s chlapmi, tak drzim palce 😉

majuna
6. máj 2010

Ahoj sovicka,
tak my mame ten isty problem.mame zly spg a priatel fajči.snaži sa to obmedzit,ale sama viem,že to tak nejde.fajčim tiež.podla toho čo som sa dočitala,tak cigarety najviac škodia na spermie.tak uvidiš ako to pojde uvas,my rozmyšlame kupit tie naplaste,takto prestal naš sused,ale to nemusi platit na každeho.nemysli si,aj mna to trapi.vela štastia.

albao
6. máj 2010

Inak moj MM prestal fajcit pre 10 rokmi u jedneho sarlatana v Prahe. Je to ukrajinec, vezme 1000 Ck, skecne s clovekom, da mu vyfajcit jeho poslednu ... a naozaj potom ti ludia nefajcia. Uz sme tam poslali aj znameho a zabralo to aj u neho. Ale ide hlavne o to, ze clovke ktory tam ide je uz vlastne dusevne rozhodnuty s tym skoncovat. On uz iba tak dopomoze. Myslim, ze ak by tam isiel niekto nasilo, ze byt o zrejme nefungovalo.
Ale nakoniec staci jedna zdravucka spermoska 😵

sovicka_
6. máj 2010

TO mi připomíná jednu povídku od S. Kinga - Nekuřáci s.r.o, kde donutí kuřáka přestat kouřit jedna společnost, která má všude nasazené špehy a jakmile vidí svéh "klienta", který je na odvykačce, kouřit, tak provedou něco jeho m anželce nebo dítěti: useknou prst, posléze druhý prst... atd. Kouřit přestane každý.

bubulka722
8. máj 2010

Na odvyknutie odfajčenia stačí pevná vôľa. Všetko začína v hlave a ak človek chce tam to aj skončí. Tieto zázračné žuvačky, náplaste a procedúry na odvyknutie od fajčenia sú len dobrým kšeftom. Dá sa to úplne zadarmo a v pohode. Upratať si v hlave čo človek chce a držať sa pevne vlastného rozhodnutia.

jerryjanka
14. máj 2010

zostal nam profertil - ak by ho niekto chcel - nechcem na nom zarobiť

15
18. máj 2010

prosim o radu manžel vysokušal uš všetko mame jedno dieta asi približne 2007 bol operovaný mal pruch od 2009 sme sa rozhodli mat druhe dieta najskor sme mysleli že chyba je vo mne ale vyšetrenia ukazali že som zdrava nasledovalo vyšetrenie manžela spermiogram ktorý absolvoval vlani v auguste mal nulový počet spermiji nazov znel azzospermia užival lieky chodil aj na inekcije chodil k mojmu ginekologovi liečba bola neuspešna ma ist do bratislavy na druhe vyšetrenie spermiogram o umelom oplodneni nechce počut poradte mi prosím exzistuje možnosť odobratia spermiji aj ked su mrtve a vložiť ich do mojej maternice?

albao
18. máj 2010

15: viac sa dozvies v specializovanej teme: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/azoospermie/
Problem s azoospermiou je, ze tam nie su ziadne spermie, cize aj pri umelom sa da pouzit len metoda MESA/TESE, ked sa malym zakrokom hladaju spermie v semennikoch. Asi 3 dni to potom boli. Ale najprv musite zistit, ci tam nahodou nie je nejaky zrast, ktory brani prechodu spermii, to je ten lepsi pripad, ktory by sa mal dat napravit.
My sme mali nekrozoospemiu - mrtve spermie. Ani tie sa nedaju pouzit na umele oplodnenie, ale nam sa podarilo ich rpebrat k zivotu a otehotneli sme prirodzene nakoniec. Nevzdavaj sa, hldaj an internete, obzvlast na anglickych trankach je vela vyskumov popisanych. Drz sa!

zuzuliatko12
19. máj 2010

ahojte, som tu nová a prosím Vás či mi vie niekto poradiť. Dnes prišli manželovi výsledky zo spermiogramu a diagnózu má Theratozoospermia. Čo to vlastne znamená má 1% normálnych a 99% abnormálnych z morfologickej strany. Poradte mi čo máme robiť.

majuna
19. máj 2010

Ahojte baby,
albao,možem ta poprosit?o akych anglickych strankach presne ide?dik.

majuna
19. máj 2010

ako sa Vam to podarilo albao?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre