Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kveta
4. jan 2013

@lusmi V prvom rade si dajte zamrazit tieto lepsie spermie pre pripad, ze by sa Vam spermiogram zhorsil a nemali by ste co pouzit, ak by ste sa to rozhodli riesit cez lekarov.

lusmi
4. jan 2013

a aky je postup pri umelom oplodnení a ktora z asistovanych centier je najlepšie

ema263
4. jan 2013

Ahojte baby, tak my sme sa pohli vpred takto v novom roku... Mame za sebou 1. navstevu Gyncare v KE a uvidime co dalej. Len co ma zarazilo... Pan doktor Herman, len tak medzi riadkami "vysmial" Hrivnakove hodinove zhodnotenie spg.. Tak normalne sa bojim, ake budu mm vysledky tu v CAR, ked u Hrivnaka mal naposledy 67%. Chodite niektora do Gyncaru???

kveta
4. jan 2013

@lusmi http://www.iscare.sk/liecba-a-vysetrenia/liecba/ V tom linku je liecba.

Ak by som si mala vybrat CAR na Slovensku, bol by to Iscare v Martine.

lusmi
4. jan 2013

tak do Martina toje daleko a mok manžel moj ma Pat 85%

lusmi
4. jan 2013

lebo mam bližšie do Košíc

timotejkabrejkova
11. jan 2013

Máme ísť obaja na genetiku, čo nám tam budú robiť, čo všetko máme vedieť pred genetikou? Treba vedieť choroby len rodičov alebo aj vzdialenejších príbuzných.Ďakujem.

maminka142
11. jan 2013

@lusmi Ahojkaj Ty si prva od ktorej čítam. že patologia sa da liečiť 😕 To si ma potešila 😀 My mame patologiu nad 96% a ma pomale a deformovane spermie 🙄 A snažime sa už 2 roky.. Myslíš, že tak dokažu pomôcť všetci urologovia? Ja som zo Žiliny 😅
A ako lieči farar? Ja už som tiež nad tymto dumala, lebo som veriaca a cirkev je proti IVF 🙄

Idem si kuknuť tie lieky, čo pomohli tvojmu mužovi 😉

kveta
11. jan 2013

@maminka142 No, k fararom.. Dostala som sa k internym materialom cirkvi o tom ako maju farari postupovat ked za nimi pride neplodny par a ze chcu IVF. Farari ich maju odhovarat a presmerovavat napriklad k adopcii alebo bezdetnemu zivotu a len ak je par nadalej neoblomny, maju povedat cosi, ze nech sa rozhodnu akokolvek, cirkev im bude duchovnou oporou.. Mozno to je ta pomoc farara.. 🙂

lusmi
11. jan 2013

ja som s fararom čosa tyka umeleho oplodnenia nerozpravala lebo on sa snaží pomahat bylinkami a samozrejme treba tomu verit stale sa deju zazraky aj nam stele lekari rozpravaju že prirodzene nieje žiadna šanca a farar povie opak stale sa da netreba vždy verit lekarom a čo sa tyka ano cirkev je proti IVF vraj to je največši hriech tak držím palce a skus toho farara alebo aj centrumjonas ten ti tiež pomože🙂

@maminka142

pativla
15. jan 2013

Dievčata ideme do Humenného na genetiku platí sa tam a koľko?

sylvilka
22. apr 2013

@foryou25 Ahojte, my sme s manzelom tiez boli u Halagoveca, ktory nasiel manzelovi Streptokoka sk.D - Entrokoky. Predpisal troje antibiotika. Brala som ich pre istotu aj ja. Vysledok kontrolneho vysetrenia: Manzel prelieceny - vsetko negativne. A ja z krvnych testov - vsetko negativne. koniec autoimunneho ochorenia. Nemusim brat Prednisom. Mozeme mysliet na babo.
To iba na margo toho, preco rozhodne ist za Halagovecom. Je to sialenec vo svojom odbore a kto sa za nim boji ist, tak nech si to riesi inou cestou. Ked najde tu spravnu a inu rovnaku ucelnu, prosim, nech to dal vsetkym vediet. Lebo ja som za neho alternativu na Slovensku nenasla. A budem ho velebit asi este velmi dlho.

jennyska
24. apr 2013

Ahoj všem! 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s Neplodností u muže, postupy, léky, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/diagnosticke-metody-u....

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

domuska11
26. apr 2013

Ahojte, prosim Vas mate skusenost s Pregnylom- ktory bol predpisany partnerom?? Kedy ste mali lepsi spg??

nikol1014
1. jún 2013

Neviete či sa môže užívať aj fertil man aj maca extra bio naraz na zlepšenie spermiogramu tiež so záverom oligoteratoastenozoospermia??

xyanka
14. mar 2014

Ahojte, mozem odporucit aj L-arginin 1000, nam zvysilo 38 tabletiek, mozem niekomu predat za symbolicku cenu.

mamcucha
8. apr 2014

Ahojte. Vie mi niekto napisat cely postup pri vysetreni spermiogramu v centre reprodukcie? Od odporucania, cez objednavanie, cenu, az po vysledky. Treba zaroven vysetrit aj zenu? Ak ano, ako? Mozete pisat aj IP. 🙂 Dakujem.

katka17044
10. okt 2014

Ahojte chcem sa spytat mate niekto skusenosi ze zistili manzelovi na reprodukcnej imunologie ze ma vyrazne znizenú vitalitu spermii a poškodenú integritu akrozómu (teda, že jeho spermia neprenikne ku vajíčku) on to ma 98,05% sú na to lieky alebo jediná možnosť je ICSI? este pojdeme na kontrolný odber tak nam potom povedia liecbu len by som sa chcela spytat ci máte s tým skúsenosť. Ďakujem pekne.

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka17044
14. okt 2014

@crazy11 zatiaľ sa neozval nikto kto ma tú istú diagnózu ale zatiaľ čo si myslím je, že len umelé oplodnenie icsi teda napichnutie, keďže to ma na 98,05% prirodzená šanca je veľmi maličká to by bola veľká náhoda..tvojmu manželovi zistili koľko %. My budeme mat 4.11 výsledok z ďalšieho odberu kontrolného a navrhne nám liečbu tak som veľmi zvedavá

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka17044
14. okt 2014

@crazy11 uha tak to mame skoro rovnake, to picsi to je ze uz skontrolujú embrya ci nemajú nejakú poruchu? . Lebo to by som si uz určite chcela dať... teraz 7.10 sme boli po vysledok a na ďalší kontrolný odber ideme 28. A az potom výsledku nám povie liečbu a čo sa s tým dá urobiť.. ono to už iný problém pri oplodnení nemá len to ze to tam neprejde čiže keď to spravia oni tak už potom je to všetko v poriadku a nebráni to v otehotnení. len teda neviem či náhodou na to nie sú nejaké lieky som zvedavá čo nám potom povedia

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka17044
14. okt 2014

@crazy11 dakujem pekne. ja chodím do gyn fivu... aj som rozmyslala ist niekam inam ale zatial este neviem uvidim ako prebehne konzultácia

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, mám v chladničke gro balenia PROFERTILu, 129tbl., exp. 04/2015. Výborná cena, navrhnite si ju. Saša

minutka
11. máj 2015

@katka1906 ty mas tusim z tejto stranky provizie 😉

dm2
19. jún 2015

Ahojte diečata, skusali ste niektora aj liečbu homeopatiou alebo ajurvedskom medicinou, pripadne TČM? nemám s tymto skusenosti, ale na zahraničnych strankach som sa dočitala celkom zaujimave informacie aj konkretne pripady kedy to pomohlo aj pri azoospermii.....prosim ak mate niekto kontakt na človeka čo sa takymito vecami zaobera, napiste....rovnako ak aj mate nejake skusenosti...dakujem velmi pekne 🙂

alica311
24. okt 2015

Ahojte, oživujem tému, je tu niekto aktuálne s leukocytmi v spemiograme?

elenkataki1
5. sep 2016

Najlepšie detailný rozbor spermiogramu v BA-Reprogen..zistia viac ako v CAR

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre