Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

bubulka722
16. nov 2009

Kacenka ten SPG nie je taký zlý. Čo by som za to dala keby to takto bolo aj u nás. Myslím, že ICSI je vo vašom prípade ťahanie peňazí, pretože som sa priamo vo Ferticente pýtala doktora aké množstvo by sme mali mať aby to bolo možné bez ICSI a doki povedal, že viac ako 5 mil. Pohyblivosť je slušná, morfológia super, takže sa určite jedná len o nejaký menší problém, ktorý sa dá preliečiť. Presne ako píše Cigaretka, neskoč hneď na reči v CAR a rieš veci rozumne. Chodte určite k andrológovi!

Cigaretka, myslím, že treba ľudí povzbudiť a ponúknuť aj inú možnosť. Dnes sa to okolo IVF len tak hmýri, ale my dve dobre vieme o čom to je. Tak dnes som si volala Štefančíkovi a objednal ma v pondelok o 9:00. Inak on je dosť svojrázny nie? Taký zvláštny prístup...

jerryjanka
16. nov 2009

kacenka - ved to je spg pri ktorom sa da otehotnieť prirodzene!!!

bubulka722
16. nov 2009

Jerrynka, to by som tak jednoznačne netvrdila.

bibi24
16. nov 2009

Kacenka, ja by som to napisala tak, ze otehotneli baby aj s ovela horsim spermio. Tiez si myslim, ze tie vysledky nie su uplne katastroficke a ze otehotniet by sa dalo aj prirodzene. 😉

jerryjanka
16. nov 2009

bubulka - velmi zaleží akym spôsobom robili napriklad morfologiu
my mame morfologiu len 2% dobrych a stale nam hovoria to že je zbytočné aj iui že to pojde prirodzene - ale v heliose sa robí morfologia trialwashom cez počitač takže je to ovela prisnejšie a norma je 3%
každopadne tento spermiogram je fakt dostačujuci na prirodzene otehotnenie - akurat naše cary - až na ten jeden všetky tlačia ludi do ivf lebo je to pre nich super biznis - ved si zoberte oni od poistovne dostanu za každeho kto ide na ivf okolo 3000 eur. 😖

j1111
17. nov 2009

je to presne tak ako pise jerryjanka to ze vysledok morfologie ma 30 % to neznamena ze v heliose je to 30.
Aj ja som uvazoval ze pojdem inde si urobit kontrolu SPG ale povedal som si naco predsa ak by som mal inde 20% suma sumarov mi to nic neriesi mozno len lepsi pocit ake mam dobre vysledky. Inak za helios musim povedat ze doc. Krajkovic nas absolutne netlaci ist do IVF prave opacne pri konzultaciach nam odporuca jednoduchsie metody a to prirodzene dokonca ani IUI ze to pride samo nie je to take zle aby to tam nepadlo.
Jedine minus co musim dat na helios je to ze neodporucil mi niakeho androloga z toho som smutny.Predsa ak vie ze dovod preco nemozeme mat druhe babo je u mna a pritom mna vobec neriesi. Je otazne ci androlog dokaze liecit morfologiu.Ale asi stoji to za to nastivit androloga v BB .

afrika
17. nov 2009

j1111 môj manžel má tiež zlú morfológiu. v BB sme boli a bohužiaľ žiadne zázraky sa nediali.

afrika
17. nov 2009

tím som ale nechcela povedať, že nevedia poradiť. nám ale nevedeli. j1111 my sme tiež otehotneli prirodzene, aj keď to dopadlo MA. morfológiu v heliose máme 1% 😉

j1111
17. nov 2009

afrika to je to co som si myslel mam precitanu web stranku doc. Kubisa ale nezmienuje sa tam nikde o liecbe morfologie. Doktor Krajkovic z Heliosu sa mi nezda ako clovek ktory by z nas chcel zodrat kozu cize morfologia je jedna z diagnoz ktora nie je doteraz poriadne objasnena cize nie je na to ziaden patent na zlepsenie aspon zatial.

afrika
17. nov 2009

presne tak, chce to len pokoj, trenírky 😉 -to môj chlap odmieta ☹ , vitamíniky. verím, že sa Vám to podarí a je pekné vidieť, že si sa tu zaregistroval a riešiš svoj-váš problém

j1111
17. nov 2009

dost ma to "serie" a chcem to uz ukoncit so stastnym koncom. Obvzlast ked je to na mne a som si toho plne vedomi takze kto ked nie ja musim poriadne zabrat!Co je najhorsie ze mozes ako chces robit ta morfologia je neuprosna jednoducho citiz taku beznadej jednoducho nemas nic co by vyrazne zlepsilo tento stav Ziaden liek ziaden vitamin jednoducho nic a to je na tom to najhorsie. Pohyb, pocet jednoducho to sa da riesit ale morfologia bohuzial na toto je medicina prikratka ☹

afrika
17. nov 2009

j1111 to nieje tvoj problém ale Váš... 😉 tak to je aj u nás, je to náš problém-spoločný, manžela som si zobrala aj s tím krásnym ale aj s tím nepríjemným. morfológia je otrasná. chcela by som vedieť ako sa k nej ten môj dopracoval 😕

j1111
17. nov 2009

to by som aj ja chcel vediet ja mam podozrenie ked som bol sluzobne v MY Kuala Lumpure v tropoch tak asi tam sa mi to posahalo ☹ Inak skutocne neviem ako mozno stres predsa dnes v praci to nie je na ruzach ustlane

dahra
17. nov 2009

J111,
moj manzel ma to iste, ale o tom sme si uz tu na MK niekde pisali. Neboli sme ani my u androloga, lebo manzel take odmieta. S tym Krajkovicom a jeho nazormi mas uplnu pravdu.
Ale o inom chcem. Moja sestra ma manzela s podobnym problemom. Zistili mu 96% patologickych, co je vzdy lepsie ako nasich 100%. Bol aj u androloga, nasli mu nejake prekonane zapaly a nasadili liecbu antibiotikami. To bolo koncom leta. Teraz by mal ist na kontrolny spg, tak sme zvedavi, ako sa mu to zlepsilo. Podla toho sa zariadime. Ale v podstate boli obaja na vysetrenie v tkanivovej banke v KE a vysledky - teratozoospermie - jemu napisali hned, ze spermie su v zhlukoch a moze byt, ze je podozrenie na prekonane zapaly. Mojmu muzovi vsak napisali, ze pricina neznama. Tak neviem...Napisem, co mu zistia a podla toho ne/pojde moj k andrologovi.

bubulka722
17. nov 2009

Ahojte spolubojovníčky/spolubojovníci!!!
My ideme k andrológovi do BA v pondelok, tak som veľmi zvedavá ako dopadneme. Nič extra nečakám, taká naivná nie som. MM fičí na niečom, tak som zvedavá, či to má aspoň nejaký účinok.

katka444
18. nov 2009

ahojte, tiez sme navstevovali dr. Kubisa v BB. a uz sme tehu. tak hlavy hore a treba mysliet pozitívne. drzim vam vsetkym palce. 🙂

emers
18. nov 2009

ahojte lidi,
taky jsem si zde ještě nedávno četla a věřila v zázrak...
ve zkratce náš příběh - nedařilo se a v dubnu manželovi zjistili morfologii 100% abnormálních, z toho všechny hlavičky špatné, takže šok, šel si udělat ještě jeden spg do jiného CARu pro porovnání, tam mu vyšla špatně jak morfologie, tak měl i mizerný pohyb a i počet, takže totální propadák potvrzen. Nicméně začal užívat takové ty vitamín. preparáty co všichni doporučují a věřili jsme, že to bude někdy lepší. Další spg měl už jakože v normě, ale furt vše na dolní hranici. Morfologii vpodstatě nevím, protože tam to tak nezkoumali jako v tom minulém Caru. Ale s tímto spg jsme už mohli zkusit IUI a pak že se uvidí. První IUI nevyšla a druhá IUI v říjnu vyšla 😉 Takže od dubna do října jakás takás léčba a nyní jsem v 9. týdnu, je to začátek, ale věřím, že to vše dobře dopadne! Při IUI manžovi nahodili pohyb ze 40 až na 80% a prostě nějaká šikovná se tam zavrtala. Zlatá IUI! 🙂
Jo a nepopisuju své problémy, taky tam nějaké byly, bůhví zda nakonec nebyl spíš problém ve mně než ve spermiích, to prostě těžko říct.
Takže se držte a věřte. 😉

siouxie
18. nov 2009

emers, to je nádhera, blahoželám! 😵
Tá liečba manžela - to máš na mysli asi tie klasické veci - éčko, karnitín, arginín atď...?

emers
18. nov 2009

siouxie: díky a ano, takové ty klasiky, jaksi jsme to tak různě pomíchali z toho co jsme načetli, co oni doporučili, namíchali koktejl 😀 ale fakt těžko říct, zda pomohlo to anebo co anebo by to bylo i bez toho... každopádně to určitě neuškodilo ty vitamínky 😉

bubulka722
18. nov 2009

Siouxie, neozvala si sa. No čo písala si tomu doktorovi???

Emers ďakujem za povzbudenie, aspoň viac verím v správnu cestu. Srdečne gratulujem a prajem nádhersné tehulkovanie!!! Čo presnejšie mm bral?

siouxie
18. nov 2009

bubul, stále nie, mala som teraz toho veľa. Ale určite mu ešte napíšem a keď mi odpíše, ozvem sa.

A držím vám palce k Štefančíkovi (vidím, že na teba zapôsobil podobne ako na mňa, u mňa bol problém, že sme tam boli aj s manželom a ten povedal, že k nemu viac nejde 😀. Ale asi je len svojský, a asi si to netreba všímať...).

j1111
18. nov 2009

to emers: je to sila a taktiez blahozelam. Skutocne rad by som vedel pri akej morfologii vam to vyslo to je skutocne zaujimave.Asi by som sa ozral ako ... ak by nam to na druhy pokus vyslo. 😀

angie267
20. nov 2009

Ahojte baby, vzdy sem zavitam a precitam vsetko co sa v tejto teme deje, pretoze aj my sme riesili presne tento isty problem, no nakoniec sa nam to podarilo prirodzene. Chcem Vas vsetkych povzbudit a veeelmi drzim palceky, aby sa to podarilo......

martinaf.
26. nov 2009

ahojte, najprv sme si mysleli že problem s otehotnenim je u mna - liecba na endokrinologii, lebo vraj raz mam raz nemam ovulaciu..potom ma nastavili na Duphaston zatial som po druhom cykle..no a nakoniec sme sa teda vybrali do CAR - Spln v KE..vysledky viac menej sa zaoberali len manzelom lebo mu vysiel zly spermiogram.
1.spg mnozstvo 31 mil a slaba pohyblivost iba 26 % a aj z toho vraj malo progresívnych...tak siel manzel este na kontrolny spg o tri tyzdne / dovtedy sme pobrali dajake vit: ziniok, selen, koenzym a este pijeme aloe/ jednoducho topiaci sa aj slamky chyta...2.spg. vysiel podobny aj ked pocet sa zvysil 41 mil ale pohyblivost je pre doktora zla iba 36 % a tych progresivnych malo...mame z toho hlavy v smutku..necakali sme ze nieco take budemem musiet riesit..lekarovo doporucenie bolo jednoznacne IVF..myslite si ze su to vysledky ktore by sa dali este snad vit. zlepsit, alebo sa moze podarit aj s takymi vysledkami prirodzene pocat babatko???

estel
27. nov 2009

Ahojte.Pre martinaf:Moj mangel mal tiež menej a k tomu aj pomalé spermie.Ešte mal aj aj zhlukovanie spermií čo znamená že neišli pekne dopredu ale sa akoby na seba tlačili.na to zhlukovanie dostal pirulky a to sa po 3 mesiacoch upravilo.Začala som ho po prečítaní rôznych článkov dopovať vitaminmi: E 100 alebo 200 to si uz presne nepametám, dalej zinok,koenzym q10 ale treba si kupit taky kde je ho vyšší obsah lebo v niektorých je ho menej.A ešte dostával vit.C 500mg dva krát denne.Ten je vraj vyborný na spermie a na ich pohyblivosť.Aspom to som sa dočítala.Ked išiel na kontrolu dalšiu mal dobre výsledky tak hádam to trochu pomohlo.Kedze som aj tak neotehotnela išla som ja na vyšetrenie a nakoniec bola chyba aj u mna hormonálna.po krátkom liečení sme sa dočkali vytuženeho babetka.Tak treba vyskušať čo sa dá.Vela šťastia.

siouxie
27. nov 2009

ahojte, ja som sa tiež dávno neozvala.
My máme za sebou 4 spg, tri katastrofálne a posledný vraj "celkom dobrý". 😀 Teda na naše pomery určite.
Našli sa síce len 3 spermie v zornom poli, ale predtým to bolo iba po centrifúge, ak vôbec.
Takže to považujem za úspech a asi to už je aj nejaká vyčísliteľná hodnota (myslím v miliónoch). Manžel má za sebou trištvrte ročnú liečbu vitamínmi + spol. Počas nej sme zmenili akurát od leta l- karnitín s vyšším množstvom (100.000, predtým užíval s menším množstvom účinnej látky) a koenzým Q10 vo "vyššej forme" - VesiSorb. Tak uvidíme, či to pomaly, ale isto pôjde ďalej k lepšiemu 😀 😵

martinaf.
28. nov 2009

ahoj estel,
dakujem ti za Tvoju povzbudivu odpoved, povedali sme si ze sa tak rychlo nevzdame a skusime vsetko co sa da, ak by sme mohli mat babatko prirodzene...prajem vela stastia vsetkym

hhalina
29. nov 2009

ahoj holky, přpojuji se s podobným problémem-
ale po přečtení- AFRIKA- vidím, že 1% morfologie je naděje

My se snažíme už 2 roky (no ze začátku žádná sláva to snažení a říkala jsem si, když to vyjde, vyjde). Pořád jsem si říkala, že to nejde stresem v práci, máme toho oba moc, ale už nám to nedalo a šli jsme raději na vyšetření, protože mám už 30 a manžel o 3 roky víc. No ejhle- máme špatný spmg.
V HELIOSE- snížená koncentrace -15,9 mil, pobyblivost také snížená 10%, morfologie pouze 1%. Nikdo nám k tomu pořádně nic neřekl, jen vyhledávám na netu.

NEMÁTE S TÍM NĚKDO ZKUŠENOSTI????? ZLEPŠÍ SE TO??? (bere profertil). Já teď nevím co dál, docela se s tím trápím, bereme ted nějaké prášky na zlepšení spmg., snad bude lepší za 3 měsíce. Teď už měřim BT i mám OVU testy a bereme vitamíny. Snad to vyjde.... Držte mi pěstičky, já také držím vám..

bubulka722
29. nov 2009

Hhalina ty si o.k?. pretože tie výsledky SPG nie sú také hrozné, akurát tá morfológia nie je bohviečo. Neviem, či zrovna Profertil zaberie, ale nestrácaj nádej. Rokov nemáte tak moc, takže sa nad ničím netreba stresovať a výsledok sa určite dostaví. Na vzťahu to moc nepridáva, my sme si tiež prešli všeličím. Skúste navštíviť andológa, stále je možnosť nájsť príčinu.
Siouxie, vitaj! Dlho som ťa tu nevidela. Gratulujem ku zlepšeniu, len tak ďalej. My pôjdeme na kontrolný SPG až v januári po 3 mesačnej liečbe, tak dúfajme... Kočímu si písala?

siouxie
29. nov 2009

ahoj, bubulka. No, zlepšenie... skôr myslené ironicky, aj keď som vďačná za to ako to je, a že sa to nezhoršuje ale slabulinko zlepšuje. Lebo som k tomu následne počula hlbší výklad a ten už taký optimistický ako výrok "celkom dobrý" ani z ďaleka nebol 😒.
Ešte stále som mu nepísala, ale myslím na to...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre