Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andika10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima263
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
13. okt 2010

@mima263 ja za to nemôžem že to došlo takto ďaleko, len som odpovedala andike, prečo mám taký názor.

latvia
13. okt 2010

@esther03 @albao dakujem za odpoved, ale ja som len kopirovala prispevok od @adrianahlv 😉 som rada ze ste jej odpovedali

esther03
14. okt 2010

@latvia nie je za co 🙂

jaja1980
19. okt 2010

ahojte.som tu nova......pokušali sme sa s manželom o babätko 2 roky,teraz nam v martine (helios)povedali,že manžel ma velmi zly spermiogram,musime podstupit ICSI. ☹ mam v tom všetkom chaos,velmi by som vas prosila o radu,ak tam niekto z vas chodi,a bol uz na tomto zakroku,aky je zhruba postup,a aj finance kolko to obnasa...nečakali sme takyto vysledok,dost nas to zaskocilo ☹ .nemilo..dakujem za info,prajem vsetkym vela zdaru.pa

lusilia
20. okt 2010

Ahojte, tak ja len na povzbudenie...tiez sme prve dieta dosiahli len metosou ICSI, povedali nam, ze je uplne minimalna sanca, skor ziadna na spontanne otehotnenie, takze sme sa na to dali a nastastie sa podarilo na prvy krat.
Ale co by som povedala, ze je zazrak, tak asi som prave v 6tt a to uplne necakane, proste sme sa ani nesnaili a prislo to samo, teda prvy krat sme sa snazili rok a pol a nic, priatel ma asi skoro vsetky druhy nepolodnosti, ale teraz sme nepouzivali ziadnu ochranu, vobec sme to neriesili a vlastne maly ma 21m. a je to tu, teda este to nemam potvrdene od dr., ale ciarky su a aj to citim 😉
Tak vam drzim vsetkym moc palce a hlavne aby to vyslo, ci uz umelo, alebo prirodzene 😉

baronek
20. okt 2010

@jaja1980 ICSI není nic hroznýho 😀 prostě jenom zavedou spermiji přímo do vajíčka a pak embryo tobě do bříška 🙂 Nás to taky čeká s tím rozdílem, že nemáme žádné spermie a manžel bude muset podstoupit TESe a budeme doufat, aby se nějaké objevily 😝 držím pěsti
Jo a u nás stojí ICSI cca 8 tisíc.

esther03
20. okt 2010

@jaja1980 a zistovali vam preco je spg taky zly? nema mm varikokelu, zly HP, zapaly, ureaplyzmy, mykoplazmy chlamydie alebo zvysene leukocyty? Genetiku mate v poriadku? To vsetko je dobre vediet, lebo od toho zavisi uspesne otehu. Ani icsi nezaruci, ze to vyjde ak nie je liecena pricina. Drzim moc palce 🙂

majuna
21. okt 2010

Ahojte baby,
my berieme vitaminy ako sa tu pisali už.. priatel ma urobene bakterialne a hormonalne vyšetrenie a je to uplne v poriadku.teraz pojde znova na spg.chcem sa spytat mali by sme nechat urobit aj to geneticke vyšetrenie?to sme nemali.dik

esther03
22. okt 2010

@majuna to zalezi, aky mal priatel spg. Co vsetko robili tebe? Zatial si nebola nikdy tehu?

majuna
22. okt 2010

Ahoj esther03,
nie ešte som tehu bohužial nebola.priatel mal zistenu oligoastenozoospermiu,pojde znova na spg v utorok.ja som mala urobenu laparku a bolo to v poriadku.mala by som mat ešte nejake vyšetrenie?dik

esther03
22. okt 2010

@majuna vitaminky berte aspon na tri mesiace. Priatel by mal mat za sebou kultivaciu ejakulatu (nie len vytery), aspon dva tri spermiogramy, vylucenie varikokely u urologa, genetiku partnera urcite, za oligoastenozoospermiou sa moze skryvat aj geneticke poskodenie (DNA, karyotyp, cysticka fibroza, trombofilne mutacie). Vysetrenia vsak trvaju dost dlho. Ak sa mozem spytat aky ste mali spg?

jaja1980
23. okt 2010

dievcata,dakujem vam za odpoved.manzelovi nic nevysetrovali.mal nador semennika,vyoperovany,mozno preto ho nrvysetrovali,lebo si myslia,ze je to z toho.preto som sa pytala na cennik u nas v heliose-ICSI metodu-lebo som pocula,ze je to hodne drahe,a my aj ked pracujeme obaja,moc toho nezarobime,tak mi to robi starosti.dakujem vam za odpoved,pripadne za radu,ci pomoc,este by som sa chcela opytat,ako dlho bude trvat moja hormonalna priprava a ci je pri tom ozaj nutna PN.ak by dakto vedel aj ten cennik na helios,bola by som vam vdacna,na nete to neviem najst.dakujem,ste zlate,drzim vam vsetkym palce.pa 🙂

majuna
24. okt 2010

Ahoj esther03,
posledny spg bol 19 mil spermii,morfologia asi 30%.neviem teraz presne,niekde mam založene papiere,ale naš doki varikokelu vylučil.hormonalny profil je v poriadku.v utorok ide znova na spg,tak uvidime.požiadame aj o geneticke vyšetrnie.

esther03
27. okt 2010

@majuna ako ste dopadli na spg? Morfo mate v poriadku, aspon z toho predchadzajuceho to vyplyva 😉 Drzim velmi palce 🙂

majuna
28. okt 2010

Ahojky esther,
mame preloženy spg na 8.11,tkže o par dni cakania viac.dam hned vediet vysledky.aj ja držim všetky prstičky.

neradka
29. okt 2010

Ahojte dievcence, dlho som dufala, ze sa k vam nebudem musiet pridat, lebo som stale verila. Nedari sa nam dva roky a teraz sme zacali patrat po pricine. Manzel bol spg a mal zle vysledky. Bol to vsak prvy spg, takze budeme cakat na opakovany, ale manzel chce hned nasadit nejake lieky, teda vitaminy aby sa mu vysledky zlepsili. Mal vysoku patologiu a inak vraj vsetko relativne v norme. Takze ja stale verim na prirodzene oplodnenie. 🙂 len neviem ukludnit svoju psychiku. Vsetci hovoria nemysli nato ale nejako to neviem. Chcela by som sa opytat ake vitaminy by ste mi vedeli doporucit a ako ich vhodne davkovat. dakujem vsetky a drzim snazilkam aj tehulkam palceky. 😉

esther03
30. okt 2010

@neradka z vlastnej skusenosti mozem odporucat patrat po pricine patologie, ta sa totiz velmi upravit vitaminami neda. Nepises, aky spg mal mm, teda najmä aku presne patologiu. Mal mm nejake vysetrenia? Patologiu moze sposobovat varikokela, zapaly či genetika. Co sa tyka vitaminov, nalistuj par stran dozadu a najdes co som pisala ja, albao alebo davnejsie stingray. V prirodzene otehu verit mozes, ale ak je spg zly treba ho vylepsit. Pri zlej morfe spermii nemusi vyjst ani ivf. Drzim moc moc palce 😉

neradka
1. nov 2010

esther03 Patologia bola 75%. Urcite sa budeme snazit najst nejaku pricinu. Chceme vsak pockat na kontrolny spg, ale manzel chce zacat s vitaminmi aj pred tym kontrolnym spg. Dakujem nejake tie info o vitaminoch som nasla. Uvidime co to urobi a potom sa urcite ozvem. Nechcem prestat verit v prirodzene otehotnenie, lebo asi toma na mna velmi zly vplyv. Ale velmi pekne dakujem za odpoved. 😉

opicka2
11. nov 2010

@gregy Ahoj ! Chcem sa ťa spýtať, lebo manželovi tiež diagnostikovali azoospermiu -bol 1. krát a povedali, že už nič, prekonal v detstve mumps.... a vy ste tiež mali takéto výsledky prvý krát a potom lepšie. Ešte som nenašla na internete iný pár, kde by muž mal najskôr azoospermiu a že sa výsledky polepšili... Ako ste si pomohli? ďakujem za odpoveď. vierka

adrianahlv
12. nov 2010

Ahojte kocky. Pisala som uz sem, ale asi na inu diskusiu ci temu. Nejak sa tu neviem orientovat, nie som tu dlho. Moj muzicek ma diagnzu tazka oligoasthenoteratozoospermia. Viete mi poradit, ci sa podari normalne otehotniet, alebo sa pustit hned na IVF? Lekar zamieta skusku IUI, vraj je to zbytocne. Citam tu rozne nazory na CARy, my sme v gyn fiv BA. Prosim, vela som citala negativneho na nich. Mate skusenosti a ake??? Som na nervy z toho, citam aj pozitiva, ale myslim, ze negativa prevysuju. Som u doktora Harbulaka na odporucenie mojho gynekologa. Mame s muzikom po 36 rokov a ja uz mam 17rocneho syna z 1. manzelstva. Ja som ok, len muzik nie ☹ Poradte mi prosim....

angie267
12. nov 2010

@adrianahlv ahoj moj muz mal presne tuto diagnozu ako tvoj muz, taktiez sme navstevovali Gynfiv. Verdikt znel IVF - ICSI, nastalo kopu vysetreni, ziadost na poistovnu atd. HOvorili nam ze sanca je 1:1000000. Uz bolo vsetko nachystane a stal sa zazrak otehotnela som prirodzene, takze myslim ze sanca tam je vzdy, ale vzhladom na vas vek by som asi do toho sla urcite a hned akoby to bolo mozne. Prajem vela vela stastia aby sa to podarilo 🙂

adrianahlv
12. nov 2010

@angie267 dakujem ti. a robili ste nieco preto, aby to slo normalne? alebo to prislo same? ako si spokojna s gyn fiv? a po akom case ste mali vsetko vybavene? a po akom case si otehotnela od rozhodnutia ist na IVF? nam povedal lekar, ze tiez pojdemem na to, co vy - IVF - ICSI. nechodila si k Harbulakovi?

angie267
12. nov 2010

Ono sa to zomlelo vsetko velmi rychlo, vsetko to trvalo asi styri mesiace, najdlhsie sme cakali na genetiku, co si myslim ze aj vo vasom pripade ju budete potrebovat. Nedarilo sa nam viac ako dva roky a ked sme to zacali riesit tak bum baaaac, asi preto ked sme vedeli ze nie je sanca sme sa ani nesnazili, takze sme nato nemysleli. No ak mam pisat o Gynfive tak moc som spokojna nebola ono to tam beru ako na beziacom pase su taki trosku akoby odmerani, neviem niekedy som mala taky pocit. Ani za ten svet si nemozem spomenut na meno dr. , ale amb. mal na konci chodby doprava jedinne dvere, vlastne hned pri operackach.

angie267
12. nov 2010

@angie267 inak ak si nalistujes str. 134 a viac som prispievala do tejto temy a mam tam pisane aj hodnoty spermiogramu.

angie267
12. nov 2010

@adrianahlv inak ak si nalistujes str. 134 a viac som prispievala do tejto temy a mam tam pisane aj hodnoty spermiogramu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre