Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

bianka30
11. apr 2008

co cakat, ked tu budes pisat ze je to pozitiv... to bude este len radosti... hehehe uz sa tesim

lusilia
11. apr 2008

no aj ja, ani by si inak neverila, kolko bolo vcera chlapov na odber spg., ako to je hrozne, ze uz asi kazdy treti par s tym ma problem, to asi ta nasa generacia...no nieco muselo byt v ovzdusi 😒

kuspitka
11. apr 2008

Ahojte.ako sa m mate?mozem sa pripojit na vasu stranku?

lusilia
11. apr 2008

Ahoj Kuspitka, kludne sa pripoj a vyspovedaj sa nam 😉

kuspitka
11. apr 2008

tak asi takto moj muz je neplodny nema ziadne zive spermie o mesiac by mu mali robkat operaciu TESE a mne umele oplodnenie.

lusilia
11. apr 2008

fuuuha, tak to ma chudak horsie, ako nasi muzikovia, ty aspon nemusia chodit na operaciu, lebo aj to malo aspon staci...tak mu drzim palce a samozrejme aj tebe, takze asi ides na ICSI? uz mate aj genetiku za sebou?

kuspitka
11. apr 2008

ano idem na isci ano uz davno.ta vy nieste tak zle natom ako my.

kuspitka
11. apr 2008

vy idete ivf?iba malo veci viem o icsi .

lusilia
11. apr 2008

a kam chodite, do akeho centra?

kuspitka
11. apr 2008

chodime do martina helios.aj som pozerala ci na koniku niekto pise o icsi ale nikto.

lusilia
11. apr 2008

a tak o tom sa skor pise asi v rozmych temach...ked tak mrkni na gyn fiv, tam je nas viac a piseme o tom, lebo nas to poniektore prave caka, takze nervicky pracuju 😀

kuspitka
11. apr 2008

uz hej a poriadne aj ta mrcha meska poriadne

meggietn
11. apr 2008

Ahojte chcem vás povzbudiť, moj manžel nemal žiadne spermie v ejakuáte, tak podstúpil MESA-TESE a niečo tam našli. Postúpila som hormonálnu liečbu a mala som 21 vajíčok, z čoho bolo len 9 schopných, tie napichali manželovými spermiami a podarilo sa som tehotná. Čakáme jedno bábätko na prvý pokus.

lusilia
11. apr 2008

Jee, tak to je super, keby mal kazdy aspon take stastie, ze na prvy krat, gratulujem 😉

kuspitka
11. apr 2008

lusilia a vy nemate take stastie?

meggietn
11. apr 2008

lusilia dakujem, ale pred tým ako sme do toho išli som navštívila vešticu...neboj podarí sa aj vám, len treba veriť a myslieť pozitívne 🙂

lusilia
11. apr 2008

no to este neviem, ked sa len na to chystame, ja zacinam pichat 23.4. a u nas je problem aj s genetikou, takze este vobec netisum, co nas caka a neminie

meggietn
11. apr 2008

lusilia, už vieš kto ti bude pichať injekcie? Mne ich pichal manžel, síce pri prvej skoro odpadol, ale potom už mu to išlo super.

lusilia
11. apr 2008

Fuha a co ti vyvestila? mna to tiez napadlo, ale ja sa toho obavam, co by mi povedala... a ichat si budem asi sama, alebo mozno brachova frajerka, ma nejaku lekarsku skolu, takze ta to urcite zvladne 😉 no proste niekto sa na to bude musiet podujat a ja dufam, ze to nebudem musiet byt ja

meggietn
11. apr 2008

vyvestila mi že oplodnenie bude mimo domu a bude to stáť peniaze, že do roka tam vidí to dieťa a do 2 rokov určite, aj to tak vychádza lebo som tam bola v júli 2007

lusilia
11. apr 2008

fakt, no to je sranda, ja nejak na to nie som, aj ked som straaasne zvedava, ale co keby mi povedala nieco zle, radsej nevediet, ja si radsej pockam 😀

prom
16. apr 2008

Viem, ze tu hlavne riesime "chlapske problemy", ale tu je fajn clanok, ktory sa tyka aj nas..
http://www.novinky.cz/clanek/137539-o-vitaminec...

smejka
16. apr 2008

prom vdaka za link...zide sa 😉 ...ako sa mas...ako pokracujete?
scarlet....my v statistike kontrolny spg az nekedy v juni.. 😒

kuspitka
16. apr 2008

Ahojte. ako sa mate?

murasek
16. apr 2008

ahoj kuspitka, cetla jsem , ze manza mel spermie 0, to je i nas pripad, manza ma za sebou M/T, ja ICSI, 1.pokus nevysel, ale ted jsem po KET a testik ukazuje //, objednam se na UTZ a budu vedet vic, drzim palce, aby jste to zdrane prekonali, je to napor na nervy, ale stoji to za to.

smejka
16. apr 2008

kuspitka hlavu hore.... 🙂
murasek...tak az na utz uvidite malu fazulku 😉

prom
17. apr 2008

ahoj smejka, teraz ma caka KET z poslednych zamrazenych, takze sa teraz modlim a modlim... 🙂
Drzim Vam palce s kontrolnym spermiogramom, nech vitaminy pekne zaberu! 😉
Murasek>gratulujem k //, parada!!! 🙂

baca
17. apr 2008

Ahoj kočeny, tak jsme včera byli pro výsledky kontrolního spermie po 3 měsících. Výsledek: normospermie (v lednu těžká astenospermie). Dvojnásobný celkový počet spermii, morfologie z 16 na 20% (dle mě stále nic moc, ale prý normo), ale hlavně z progresivně pohyblivých 0% na 13%!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , což nám dělá asi tak 15 milionů super rychlých spermií. Mi neříkejte, že ani jedna se nedoplazí do cíle!!!!!!!!! MM bral 3 měsíce selen, zinek, vit E a C a Eregmu (je v tom spoustu dobrých věcí, např. indiánský kořen Maca, l-arginin,....
Takže v lednu mi řekli, že jedině to vypadá na ivf+isci, inseminace je prý zbytečná při této zdechlosti spermií a včera zase řekli, že už jsou tak rychlé, že je to taky zbytečné a že se máme snažit normálně a uvidíme, jen doporučili styk načasovat správně do ovulace!!!!!!!!!!§tak si vyberte, ach jo. Za týden zjistím, jestli zase nic, nebo už konečně něco. Snažíme se sice jen 8. cyklus (od srpna), ale 2 byly anovulační- Tak snad jsem vás taky povzbudila!

smejka
17. apr 2008

prom drzim palce...budem na teba mysliet i v modlitbe.... 🙂
baca....vdaka...veeeelmi si nas povzbudila 🙂 🙂 🙂 .....aspon vidime ze tie vitaminy pomahaju....zelam vam aby vam to cim skor vyslo prirodzene......ved by to bolo uzasne 🙂 .....velmii sa tesim s tebou 😵 😵 😵 😵
daj potom vediet co a ako... 🙂

jmisa
17. apr 2008

Ahoj
baca, závidím 🙂

My jsme měli kontrolní spermio i s vitamínama stejný.
Končím stimulaci na 1.IVF+ICSI, v neděli jdem na odběr vajíček, tak zase budem znát výsledky spermia, manža vitamíny dlabe dál, tak uvidíme, jestli se to po té době aspoń trošánek hnulo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre