Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lolka
31. júl 2007

bubli - diki za povzbudenie 🙂 a neboj, vsetko bude dobre 🙂 ja som prisla o mimi v 8 tt (prve 3 mesiace su naozaj kriticke) ☹ ale na druhej strane, som rada, ze som aspon otehotnela - aspon vidim, ze to ide. len dufam, ze nebudeme na druhe cakat tolko ako na to prve tehu. 😒
ak mam priznat, do UO sa mi moc nechce, same hormony, vysledok isty na 30-40%, stoji to aj plno penazi....ved uvidime, dufam, ze ten Profertil pomoze 🙂

lolka
31. júl 2007

gimulka - ja ho chcem kupit na zaklade odporucania kociek z MK, viacere ho tu chvalili. vidim, ze si z Ciech, asi budes mat problem ho zohnat. V Prahe ho nikde nemaju... 😒

gimulka
31. júl 2007

Teď v sobotu jedeme na dovču na Slovensko, tak bychom ho tam mohli koupit, ale nevím jestli nebude lepší se nejdřív poradit s doktorem, jenže ten má teď dovču.

lolka
31. júl 2007

Ja ho kupim, aj ked som sa s lekarom neradila, myslim, ze urcite neuskodi, jedine, ze nepomoze... 😒 Ak nebudes mat po dovci dlhsie cestu na Slovensko, tak by sa ti to asi oplatilo kupit. Stoji okolo 3.500,- -4.000,- Sk. 😕

gimulka
31. júl 2007

No koukala jsem, že se to dá i objednat přes net, tak když mi to doktor doporučí tak do toho asi půjdeme, co bychom pro mimčo neudělali že 😉

lolka
31. júl 2007

jo, jo presne tak 🙂 ja zistujem cez jednu lekaren, ci by mi to objednali, ale ak to nevyjde, buduci tyzden ideme do Bratislavy, tak si to kupim. 🙂
gimulka a ako dlho sa snazite o mimi?

barca28
31. júl 2007

Swika nám příčinu nezjistili,genetika byla v pořádku,manželovi dělali ultrazvuk a taky nic.TESA MESE nám doporučili,ale jakou máme šanci neřekli.Jen urolog nám řekl,že ve většině případů se našlo.Určitě to stojí za to zkusit.Byli jsme napnutí jako struny,byli to hrozný nervy,ale máme to za sebou.A kdyby to nevyšlo na poprvé,máme ještě sněhuláčky 😉 Hormonální hladinu nevím,jestli mu dělali,možná při těch odběrech na genetiku,nevím 😕 Nic takového nám neříkali.Určitě to zkuste.

ika_ba
31. júl 2007

ahojte
nam profertil odporucila lekarka, akurat sme ho zacali uzivat, vraj nie je dlho na trhu, len tento rok
ja som ho kupila bez problemov v BA na Dunajskej ulici, stal nieco nad 3800 sk
ale vraj by ho mali objednat do kazdej lekarni

gimulka
1. aug 2007

Lolka my jsme se začali snažit teprve teď, ale manžel si musel nechat udělat ten SPG a výsledky byli hrozné, takže víme, že to jen tak nepůjde.

majuska81
1. aug 2007

babusky, ahojte. No, ja som totálne na dne, ani neviem preco. Netusim, co mi je, ale mám poriadnu depku. 😢 Vcera mi robili hysteroskopiu a este aj neskoro vecer som krvacala....strasne som sa zlakla, ci mi neublizili. Je to normálne???? Inak mám fyziologicky nalez, takze vsetko o.k. Co mám robit s tou depkou??? Prosim, poradte mi. A mám sa bát, ze mi pri zakroku ublizili??? Prosssssiiiim, poradte mi. ☹

aurra
1. aug 2007

ahoj majuska, ja som podstupila hysteroskopiu, myslim ze v ten isty den je normalne ze krvacas, riziko je tam ako pri kazdej inej operacii, ale robia tie vykony dost casto, a nemali by ti ublizit

majuska81
1. aug 2007

Ahoj aurra, no ja som sa necudovala vtedy hned, ale ze aj vecer?? A teraz ráno mám tiez este také spinenie....Iste mi to robili velmi opatrne 😠

scarlet
1. aug 2007

Ahojte dievčatká, tak dnes sme boli na kontrolnom spermiograme (plánujeme 3.IVF) a bol opäť zlý... Profertil užívame len 2 týźdne, tak dúfame, že po 3 mesiacoch bude lepší. Budeme sa navzájom informovať ako na našich drahým Profertil pôsobí 🙂.

Malé doplnenia ad info:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 7tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 6tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r. (ISCARE): M-oligo-asteno-teratozoospermia ☹, potrat v 5tt + 8tt, 2.neúspešné IVF, M-užíva od 14.7. PROFERTIL
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, na pôjde IVF 9/2007
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- pravdepodobne oligoteratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r: M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
lolka: snažilkujú, potrat v 8tt, plánujú užívanie Profertilu
aurra: snažilkujú + absolvovala HSG 😨

gimulka
1. aug 2007

Crarlet po jaké době jste byli na kontrolním SPG a jak dlouho vlastně ten profertil berete? A to se ty hodnoty ani o trošku nezlepšili? Jsem samá otázka... 😉

gimulka
1. aug 2007

jsem trubka už to vidím, že ho berete teprv od července, rychleji píšu než přemýlím 😕

lolka
1. aug 2007

scarlet - si sikulka, ten prehlad je super 🙂
my sme boli na SPG este v 1/07 - nic moc, a druhy planujeme tak 09-10/07, za 2 tyzdne zacne muzik uzivat Profertil, tak by som chcela, aby ho uzival aspon 1,5 m. - aby bol ten SPG lepsi... Zatial som mu nasadila CEM M 🙂
gimulka - tak som zistila cez jedneho lekarnika, ze v Cechach Profertil zatial vobec nedostat, nedistribuje sa sem. My ho kupime v BA, ale ked sa da objednat cez net, tak je to super. 🙂

scarlet
1. aug 2007

Gimulka, no ten Profetil berie manžel naozaj zatiaľ len 2 týždne, ale výsledky sa mu dokonca zhoršili, predtým mal "oligoteratozoospermiu" a teraz má "oligoastenoteratozzospermiu" ☹, ale pripisujeme to najmä tomu, že má dosť stresové obdobie (má 2 práce), aby sme mali na 3.IVF 😨. Ale verím, že to Profertil po 3 mesiacoch upraví aspoň trochu. Gimulka a vy ste už aj niečo podstupovali?

Lolka, tebe ďakujem za pochvalu, tú štatistiku robím s veľkou chuťou, aby ste všetky videli, že sú šance a ako sa jednotlivé páry dopracovali k vytúženým bábatkám a ako pokračujú jednotlivé osudy. Naša štatistika začala pri 3 snažilkách a už máme aj maminy a pár tehuliek 😀. Želám aj tebe, aby si sa čo najskôr dostala hore k tehuľkám 😉. Písala si, že dvoj drahý bude užívať Profertil 1,5 mesiaca a lekári ho doporučujú na 3 mesiace a potom by sa mal dostaviť požadovaný výsledok - zlepšenie 🙂. Lolka, napíš nám prosím aj tvoj vek a aké centrum navštevuješ, ďakujeme 🙂.

myska29
1. aug 2007

Ahojte babulky,
scarlet pridávam info do zoznamu:
snažilkujeme, absolvovala som HSG, 9.8. sa chystáme na kontrolný SPG do GYN FIV-u

aurra
1. aug 2007

scarlet
ja pridavam tiez do zaznamu, absolvovala som HSG, hysteroskopiu, repr. imunologiu v Prahe, chystame sa na 1IUI v Heliose

lolka
1. aug 2007

scarlet, takze doplnam info do statistiky: mam 28 r., snazime sa 2,5 r., po 2r. bolo v 8tt MA a teraz sa poctivo stazilkujeme dalej. manzelik uziva CEM M a chystame ten Profertil. Jasna vec, ze kupime balenie na 3m. nech to ma cas zabrat a zlepsit "pretekarov" 🙂 Obaja navstevujeme centrum GEST v Prahe.
Majte sa vsetky pekne, utekam uz z prace 🙂

majuska81
1. aug 2007

Ahojte baby, len snazilkujte. 😉

gimulka
2. aug 2007

HOlky kolik by se vlastně toho selenu, zinku, éčka, céčka a Q10 mělo denně brát?

bublinkajasminka
2. aug 2007

lolka - aj to žena pri MA neako cíti??? alebo kváca? prepáč že sa ťa to pýtam, ak to je veľmi osobné tak nemusíš odpísať.....

gimulka - ja som môjmu dvala jednu tabletu denne. Boli to také konské tablety s názvon Selezin ACE

zuzana76
2. aug 2007

ahoj bubli, ty sa nestresuj, ok? MA sa neciti, zena nekrvaca, je to taky tichy zabijak, jedine co zena citi- je jej intuicia, ze nieco nie je v poriadku, a prestanu tehotenske priznaky - ako nafuknute prsia, zena zrazu prestane vracat ak vraciavala, a pod. napr. mne prestalo chutit jest, embrijko odumrelo v 6 tt ale ja som o tom nevedela, lebo na UZV som isla az v 11 tt, takze este mozem byt rada, ze som ok ja a nedostala som nejaku infekciu, potom aj preto som prestupila k " nasmu " dokimu, lebo on ma UZV a robi ho pri kazdej poradni, takze ty sa neboj a keby sa ti daco nezdalo, tak mu zavolaj

scarlet
2. aug 2007

Malé doplnenia ad info:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 24tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 12tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 8tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 7tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia , potrat v 5tt + 8tt, 2.neúspešné IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- pravdepodobne oligoteratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r: M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
lolka, 28r. (GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
aurra (HELIOS): snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, chystajú sa na 1IUI
myska29 (GYN-FIV): M-kontrolný SPG bude 9.8.2007, HSG, snažilkujú

lauritka
2. aug 2007

😉 este pripis ja chodim do SPLN 🙂

scarlet
2. aug 2007

Lauritka, a čo je to prosím SPLN? 🙂

gimulka
2. aug 2007

a u mě vitamínová kúra - selen,zinek, Q10, C, E 🙂

lolka
2. aug 2007

ahojte babenky
bubli - k tomu MA, ja som to necitila nijak, bola som na ultv. (srdiecko bilo) a o 4 dni neskor som zacala krvacat, a tam uz mimi nebolo ☹ pocity som nemala ziadne, moje tehu priznaky boli akurat ze sami strasne tocila hlava, ale zle od zaludka mi nebolo. ono to ani fyzicky nebolelo....o to vacsia bolest bola v sdriecku ☹
ale ty sa neboj, nestresuj sa - lebo aj to velmi vplyva na mimi, bud v pohode a ono bude tiez oukej 🙂 🙂 tak ako pise aj zuzana76 🙂
gimulka - ten moj uziva 1 tabl.denne - CEM M

bublinkajasminka
2. aug 2007

zuzu - hmmm dúfam že sa miminku nič nestane na dovolenke....bojím sa oň ale nebudem na to myslieť..... 😉

lolka - ano ako píšem zuzi budem sa snažiť na to nemyslieť a pozitívne myslenie mať stále.... 😉 ja sa bojím len preto, že idem na tú dovolenku a toho sa bojím....zmeny a tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre