Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kukujda
17. jan 2012

@pempusik Tak snad to přežije taky 🙂 U gynekologa to taky není příjemné a chodíme tam všechny.

gabinka41
18. jan 2012

@gabinka41
@kacicqa tak kočky, máme už aj výsledky hormonálneho profilu.....a všetko je v norme...LH - 3DC - 4,1 IU/I a Prolaktín - 3DC - 9,8 ng/ml. Manžel má na hornej hranici normy....čiže hormóny sú v poriadku....tak mi vychádza,že na príčine bola ureaplazma....Ja síce chcem ešte doriešiť s doki to, prečo sa mi tvorí len jedno vajko a to v pravom vaječníku....ako keby bol ten ľavý lenivý alebo čo.....Rozmýšľam nad stimuláciou....čo vy na to? 😅 pomôže to? 😒

gabinka41
18. jan 2012

@kacicqa
@pempusik tak kočky, máme už aj výsledky hormonálneho profilu.....a všetko je v norme...LH - 3DC - 4,1 IU/I a Prolaktín - 3DC - 9,8 ng/ml. Manžel má na hornej hranici normy....čiže hormóny sú v poriadku....tak mi vychádza,že na príčine bola ureaplazma....Ja síce chcem ešte doriešiť s doki to, prečo sa mi tvorí len jedno vajko a to v pravom vaječníku....ako keby bol ten ľavý lenivý alebo čo.....Rozmýšľam nad stimuláciou....čo vy na to? pomôže to?

foryou25
18. jan 2012

@gabinka41 aj moj mm ma hormony ok a predsa spermiogram katastrofa, nam Hrivnak povedal, ze vo velkej miere sa ani nikdy nezisti preco je ten spermiogram taky aky je 😒
a na tvoju stimulaciu skus sa opytat gynekologa na clostyl 😉

gabinka41
18. jan 2012

@foryou25 no môj mm mal nejaký zápal a ten len tak prechodil.....a výtery preukázali ureaplazmu.Už sme po dobratí atb a čakáme mesiac na kontrolný výter a potom spg - v apríli. Tak ja len dúfam,že tá urea bola príčiniu všetkého.......Aspoň že tie hormony sú ok.
Dá sa vôbec nejako ovplyvniť, resp. zvýšiť tvorba vajíčok vo vaječníkoch? Mne väčšinou našla len jedno vajko v pravom vaječníku......tak ja sama neviem,či sa mám kvôli tomu znepokojovať alebo je to v norme.......

pempusik
18. jan 2012

@gabinka41 aspon mate dalsie vysetrenie z krku. to je dobre, ze su hormony v poriadku. viem, ze hormonalna liecba u muzov nie je velmi prijemna (ved napokon ani u nas). Co sa tyka tej stimulacie, myslim, ze je to v pohode, hlavne ak vie doki, co robi a preco to robi. ja som brala clostyl pred rokom len tak. nic mi okolo toho doktor nevysvetlil. teraz chodim k inemu a viem, ze ked mi navrhne stimulaciu, bude to ok. hlavne aby to neuskodilo. ak sa ti netvoria cysty, potom sa nemusis nicoho bat. ja som clostyl zvladala bez problemov, ani som nevedela, ze ho beriem. skoda vsak,ze ma doki nesledoval, takze ani neviem, ci zabral, ci sa nejake to vajko vygulalo.

gabinka41
18. jan 2012

@pempusik ja mám vždy len jedno vajko......je to v norme? Mala som síce anovuláky, ale to bolo v auguste po laparke.Doki mi povedala, že to je vtedy normálne a že každá žena má tak 2x do roka anovulačný cyklus. Ale je možné,že sa mi ovulka aj posunula....hoci moje cykly sú pravidelné...Tak ja už neviem....

gabinka41
18. jan 2012

@pempusik mám sa tým, že mám počas ovulky len jedno vajko, vôbec zaoberať???

pempusik
18. jan 2012

@gabinka41 no ja si myslim,ze je dolezite, ze to vajko narastie a dozrie. prave syndrom pco spociva v tom, sa sa vytvori vela malych a nepukaju. ked je doky spokojny s tym, co vidi pocas folikulometrie, je to v poriadku. anovulacne cykly ma kazna zdrava zena, je to normalne. a co sa tyka posunutej ovu, zalezi to od dlazky cyklu. pravidelny cyklus je taky, kde je pravidelne ovu. to znamena,ze obcas moze byt cyklus rozne dlhy - par dni hore-dolu je normalna vec 🙂
ja este neviem, ako u mna ovu vyzera. moj doki to nejako nesledoval, len skonstatoval,ze som v poriadku. teraz ma cakaju este dalsie testy u Krausa, len musim mat negativne vytery. zatial ma podla hp trosku vystrasil,z e moze ist o pco, ale predtym som nikdy ziadne cysty ani nic podobne nemala, tak dufam,ze sa myli. ved uvidime.

kacicqa
18. jan 2012

@gabinka41 Gabi, no gratulujem, aspon nejake dobre spravy, aj ked @foryou25 ma tiez pravdu, u nas bol spg zly a hormony boli ok.. Ale nemysliet na to, urea urcite sla do muky a teraz bude dobre.
Tym jednym vajicom sa netrap, to je oki, ved aj ma byt iba jedno a malo by s ana striedacko tvorit jeden cyklus v pravom, jeden v lavom. Tak ako vravi @pempusik, viac vajicok nieje ziadanych, presne to je priznakom PCO.
Ja som stimulovala clostilom len jeden cyklus.Predtym som mala normalne ovu a jedno vajicko, po clostile ich bolo 9. Jedno bolo uz 10DC velke ccc 25mm a uz nestihlo prasknut, dva boli o nieco mensie, akurat vhodne na ovu. Potom nejake drobucke... Aj na pravom aj na lavom vajecniku. Vtedy ma lekar varoval, ze by mohlo ist aj o viacnasobne tehotenstvo. Viacnasobne nebolo, ale vidish, skoncilo v 5tt ;o( Takze ja sa teraz clostilu a akejkolvek stimulacie bojim ako cert kriza;o(

gabinka41
18. jan 2012

@kacicqa
@pempusik tak ja to radšej kašlem a nebudem sa tým zaoberať.Hlavné je,že to moje jedno vajíčko dozrieva......vyzerá to tak,že problém bol v mm a bola ním urea....takže už len čakať a snažilkovať 😉
Ináč ja som cysty nikdy nemala- teda aspoň som o nich nevedela...prvá sa mi urobila po laparke a bojovala som s ňou 2 mesiace......vraj sa zvyknú tak urobiť.

kacicqa
18. jan 2012

@gabinka41 Moja, pekne pockajte na vytery a pak hor sa na to. Ja som asi pred dvomi rokmi mala, ze nepraskol folik, ale cysta preskla pri nasledujucej ms. Tie folikularne cysty su neskodne a bud sa ani nedoziju ms, alebo odidu s nou. A teraz pri stimulacii sa vsetky ostatne neprasknute foliky same vstrebali.

gabinka41
18. jan 2012

@kacicqa mne sa nechcela cysta vstrebať 2 mesiace...brala som vysoké dávky wobenzymu...a napokon sa vstrebala(alebo praskla-neviem). Mmby mal ísť okolo 10.2. na výter, tak uvidíme.....Dúfam,že tento rok sa už zadarí 😉 a ak nie, tak...hmmmmm..... ☹

pempusik
18. jan 2012

@gabinka41 teraz treba byt hlavne v klude. uzivat si zivot. zbehnite niekam na pekny predlzeny vikend, aby to cakanie na vselijake terminy u lekarov preslo lahsie. Niekedy sa mi zda, ze nam to prerasta cez hlavu. stale na nieco cakame, nejake vysledky, kontroly. ja idem vpondelok na vyter, dufam,ze to uz bude ok a potom necham veci len tak plynut 🙂

gabinka41
18. jan 2012

@pempusik presne tak....volakedy sme každý víkend niekam zašli...a teraz? Ani neviem,že víkend je...a rozne rýchlo to všetko letí.....Snažím sa na to nejako nemyslieť,ale príde taká chvílka, že na to vkuse myslím...a ešte ked okolo mňa je samá tehotná baba......

pempusik
18. jan 2012

@gabinka41 jaaaaj, viem presne, co chces povedat. aj u mna je to takto. jednu chvilu si hovorim, ze kaslem na vestko a hned vzapati zacnem pocitat, kalkulovat, zapisovat terminy. potom sa prejdem po meste, stretnem kopec tehu zien, kuknem na fb, tam moje ziacky maju deti (kedysi som ucila na gymku). tak som zasa v tom :(. Ale teraz sa tesim na lyzovacku vo februari a pokukujem uz aj po letnych dovolenkach.

gabinka41
18. jan 2012

@pempusik presne tak.....ked som bola včera po výsledky u endokrinologičky, v čakárni vedla mňa sedela jedna žena a telefonovala....že bola u doktorky a je v 9tt. Asi vieš,aké som mala pocity....Už sa opäť začínam pohrávať s myšlienkou,že začnem merať bazalku.....

pempusik
18. jan 2012

@gabinka41 ja som bt prestala merat, ked mi zistili tu ureu. nemalo to zmysel, nechcela som sa tam sparat a tiez sa nesnazime, tak naco. ale ked bude vsetko ok, tak opat zacnem aj ja. teplomer osm uz vydezinfikovala 🙂

kcvrcekz
18. jan 2012

Ahoj holky jste už tu zaběhlé chtěla bych se vás zeptat jak jste řešili když první spermiogram vyšel oligoteratospermia. Teď náš čeká další a budou mi dělat i hormonální profil. Povedlo se někomu otěhotnět bez pomoci lékařů? Popřípadě zlepšil se druhy spermiogram? Díky

kacicqa
18. jan 2012

@kcvrcekz Okrem HP si dajte urobit aj ultrazvuk a vytery. Uz podla vysledkov uvidite dalej, ale ak bude vsetko ostatne ok urcite nezaskodi aspon a tych 90 dni dopovat mangela vysokymi davkami vitaminov... Potom kontrolny spg. Drzim palce

bettypo
18. jan 2012

@kacicqa ahoj, už máš výsledky kontrolného spg? Nechce sa mi pátrať kadetade. Ja hlásim že po antibiotikách, mega antioxidantovej kúre (dokonca aj pycnogenol tam bol) sú výsledky des a hruza ☹

kacicqa
18. jan 2012

@bettypo Ahoj, no na posledny spg bol mangel v novembri..to bolo po 3 mesiacoch vitaminov a dalsich 72 dnoch na obnovenie spermii. Vysledky bolo omnoho lepsie. Mnozstvo, pohyblivost, morfologia a dokonca aj fragmentacia DNA sa zlepsila. Jedine nejake leukocyty zostali... Dokonca hned potom som otehotnela, no bohuzial v 5tt prisiel potrat. Teraz mame pauzu, ale mangel berie vitaminy stale...

bettypo
18. jan 2012

@kacicqa mm bol 2,5 mesiaca po dobratí antibiotík a morfologia 0 % 😲 Ešte ho pošlem do TB tak za mesiac. Asi to neúčinkuje na každého

kcvrcekz
18. jan 2012

@kacicqa Děkuji moc, no stěr mi bude tělat v půlce února a dle UTZ je vše v pořádku u mě...Na kontrolní spermio jdeme na konci února a to mi zrovna budou dělat ten hormonální profil, nevíte jak to dlouho trvá než josu výsledky?

kacicqa
18. jan 2012

@bettypo Fuuu ;o( Boli ste na sono ci tam nieje dajake svinstvo..?

kacicqa
18. jan 2012

@kcvrcekz Myslela som aj vytery aj sono u mangela..., nie len u teba...Tak isto aj HP u mangela.
Vytetry a HP byvaju vysledky cca do tyzdna a zo sona vies hned.

bettypo
18. jan 2012

@kacicqa nie sono nerobil ani p. Dr. čo píše do Plus7dní. Asi sa už na to vybodneme

kacicqa
18. jan 2012

@bettypo Mojiq, ja som si myslela, ze sono je tiez nieco co s spg nemoze suvisiet...ale mam znamu, ktory riesili morfologiu par rokov a ziadne zlepsenie a potom xlapovi nasli na sone variokekelu.. myslim, ze laparkou mu ju odstaranili a uz je vsetko oki... Ci uz to pan "Popularny" povazuje za potrebne ci nie, je jeho vec... ale vsetci klas. urologovia to robia ako jedno z prvych vysetreni.

bettypo
18. jan 2012

@kacicqa jasne, len čo s tou fragmentáciou. Na to to asi nepomôže. Či? Ale poviem Ti že je to neuveriteľné - množstvo 24 mil/mil (predtým 36) a aj tak na figu

kacicqa
18. jan 2012

@bettypo Vydrzte este s tymi vitaminami... nejde to zo dna na den.. Tam je odporucame az pol roka brat a potom po dalsich 3 mesiacoch kontrola. Na fragmentaciu zatial nic ine nie..bud zaberu vitaminy alebo nic... U nas skoro o 15% klesla. Ja viem, ze cakat je to najhorsie co moze byt, ale neda sa to inak urychlit ;o(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre