Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pempusik
18. jan 2012

@bettypo jaaaaj, nepotesila si ma, ze sa vam nezlepsilo spg. a ja do toho vkladam take nadeje, ze potom ako sme dobrali 2 davky atb a nabehli znova na vitaminy, ze sa to zlepsi.
Inak ani nam zatial nerobil urolog usg,t ak uvidime, ked pojdeme nabuduce na kontrolu, mozno sa ho na to spytam.

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pempusik
18. jan 2012

@bettypo vy ste boli u toho.... akoze ho volate? sarlatana? 😀
ja uz som v stave rezignovania, takze len cakaaam, co bude 🙂 Hlavne, aby sme boli zdravi a uz sa neobjavila ziadna hnusna pliaga. Dajako uz potom tie spermose chytime pod krk a prinutime robit, co maju.

bettypo
18. jan 2012

@pempusik ano 😎

kcvrcekz
18. jan 2012

@kacicqa Ahááá tak to děkuji za informace..🙂

gabinka41
19. jan 2012

@pempusik ja som tiež prestala merať,ked mm zistili ureu. Tiež sme nesnažilkovali a ešte nesnažilkujeme, tak načo merať. Chcela som aj nejako prestať na to myslieť, noooooo, nedarí sa mi nejako.... ☹

gabinka41
19. jan 2012

@bettypo ahojky. to mi je ľúto,že po preliečení sú výsledky zlé.A čo na to doktor? My sme tiež dobrali atb a teraz mám čekať 3 mesiace na kontrolný spg....a ja si robím také veľké nádeje........

bettypo
19. jan 2012
foryou25
19. jan 2012

@pempusik @gabinka41 tak vam pisem ako som slubila, manzel bol dnes na kontrolnom spermigrame po dobrati antibiotik a hormonov, spermiogram sa zlepsil len o trosicka, a aj to len ta Bckova pohyblivost, inak je nadalej na figu, Hrivnak nam rovno napisal odporucanie na IVF s ICSI... 😒

pempusik
19. jan 2012

@foryou25 tak to mi je luto :/. a co dalej? idete do boja?

foryou25
19. jan 2012

@pempusik my sa uz zmierilili ze u nas jedine umele, to nam povedali po prvom spermiograme, ze nedavaju velku nadej ze sa to zlepsi..

pempusik
19. jan 2012

@foryou25 nam to povedal doki po druhom, kontrolnom. ale nejako si to stale nechcem pripustit. kladiem si otazku, aka je uspesnost ivf pri tak zlom spg. a pritom si ta stimulacia nie je len tak med lizat :(

gabinka41
19. jan 2012

@foryou25 uuuuff, tak to mi je ľúto.....kurnik tu ☹

foryou25
19. jan 2012

@pempusik uspesnost ani neviem aka je vobec, ja som si to tiez nechcela ani za nic pripustit, a otej stimulke ani nehovor, ja mam panicky strach z ihiel, ale tuzba po dietatku je taka silna, ze chcem ist do toho za kazdu cenu

pempusik
19. jan 2012

@foryou25 tak potom drzim palce a zelam vela sily. Ja tiez odpoadavam, len vidim, ako si sestricka pripravuje striekacku.
my sme sa s mm rozpravali niektory vecer, ze ak to dopadne tak,z e ina moznost ak ivf nie je, ci chce, aby sme sa do toho pustali. nechcem mysliet a robit si plany na dlhy cas dopredu.

foryou25
19. jan 2012

@pempusik @gabinka41 este vam napisem parametre nasich spermio, tak si mozete porovnat 😀
prvy:objem 2,5ml ,mnozstvo: 15 mil/ml, pohyblivost a-7%,b-6%,c-6%, patologia 95%
druhy: objem 2,5ml, mnozstvo: 15mil/ml, pohyblivost a-2,b-13%,c-16, patologia 99%
treti po antibiotikach a hormonoch: objem 3ml, mnozstvo 16mil/ml, pohyblivost a-5%, b-31%,c-15%, patologia 93%

a este som zabudla na pisat, ze prvy spermio mal robeny v juni 2010, a odvtedy po cely cas berie konske davky vitaminov, takze tak

foryou25
19. jan 2012

@kacicqa este sa chcem opytat na tu fragmentaciu DNA spemii v KE sa treba nejako objednat zavolat tam? a robia tam aj nejake ine testy este ktore by sme mohli pred IVF absolvovat? a plati sa tam?

kacicqa
19. jan 2012

@foryou25 V tkaninovej banke neplatis ak mas odporucanie, najlepsie od gynekologa, alebo mangel od urologa alebo obvodneho. Je to v podstate spermiogram a v ramci neho jeho aj fragmentacia..plus mozete vyskusat imunologiu. U mnagela sa robi z ejakulatu, u teba z krvy..Vsetko je v ramci jedneho vysetrenia, staci sa objednat telefonicky.

foryou25
19. jan 2012

@kacicqa a mozes mi napisat cisielko do tej tkanivovej banky? ja som asi slepa ale neviem ho najst na nete

gabinka41
19. jan 2012

@foryou25 a na vyter manžel nebol?

foryou25
19. jan 2012

@gabinka41 bol, a vysiel mu dobre, ziadne pliagy sa tam nenasli

gabinka41
19. jan 2012

@foryou25 ufff.......takže sa príčina nenašla.....to je škoda ☹ No ja len dúfam,že u nás je príčina práve urea......uvidíme,ako nám dopadne kontrola,ale musíme ešte čakať na kontrolné vyšetrenia.A ak sa mm výsledky nezlepšia,tak to bude jedine ivf......Ale nechcem zatiaľ predbiehať

foryou25
19. jan 2012

@gabinka41 nenasla, aj genetiku mame ok, no co uz
drzim ti palce aby vas sa vysledky zlepsili

kacicqa
19. jan 2012

@foryou25 055/6404302, volat cca do 13:30

gabinka41
20. jan 2012

@foryou25 najhoršie je, ked človek tápe v tme...nevie,čo s ním je a výsledky sú v poriadku......hlavne čo sa tohto týka.....poznám veľa párov,čo majú presne taký problém.Výsledky sú dobré a bábo nikde ☹ ☹ ☹

gabinka41
24. jan 2012

Ahojte baby. Mám otázočku..... je tu možnosť otehotnenia, ked mm pred cca 2 týždňami dobral atb na ureu a ešte sme aj boli v saune? keksíkovali sme presne v deň ovulky - neplánovane 😉 ,len tak spontánne.Na to,že mám ovulku som prišla vďaka bolestiam pri vaječníku (ako každý mesiac) a potom som si to ešte aj vypočítala.... 😎 Rozmýšľam len nad tým, či je tam tá možnosť,kedže spermošky sa obnovujú po 3 mesiacoch....čo myslíte? 😅 😅 😅

dijusa
24. jan 2012

baby aj ja sa chcem opytat... boli sme na prvom spermiograme a vysledky su zle... vsetko je ok len pohyblivost spermii je 0,vsetky su bez bicikov, potom urobil ultrazvuk ale uz len chytil semenniky a hned vedel ze je to varikokela - krcova zila na lavom semenniku,vratj kvoli tomu je spermiogram zly, naplanoval operaciu ale az o rok...mate s tym niekto skusenosti? predpisal mu tabletky na testosteron a vitamin E ale ten uzivat len 2x do tyzdna co sa mi zda malo...neviete poradit ake este vitaminy pomozu? ci tu fakt pomoze uz len operacia?

pempusik
24. jan 2012

@gabinka41 mojko, moznost je, podla mna vzdy 😀
ty sa maaas, vy ste mali sexik 🙂, ja tisko zavidim, ja este musim pockat na vysledky vyteru, co som bola stvrtok a ked sa potvrdi, ze tam uz nic nie je, az potom na to vlitnem 🙂

kacicqa
24. jan 2012

@dijusa Preco tu operaciu naplanovali az o rok? Mne sa zda teraz zbytocne dopovat sa hormonmi, mozno to trosku pomoze, ale nie dostatocne. Najprv by bolo potrebne zbavit sa varikokela, je to predsa fyzicka prekazka;o(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre