Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

eloana
25. mar 2009

wrtul me ovu testy moc tooh neukazalo delala jsem ot ob den cos asi byla chyba-porad ta carka byla slaba.

wrtulka
25. mar 2009

hm mě to fungovalo.. tak je to asi individualni...

bonsai
25. mar 2009

a nezadarilo sa?..inač som sa tu dočítala aj o imunologických testoch,ktoré sa robia v Prahe a Brne....tak neviem, neviem, či to neskúsime..musím si to najprv dobre poprezerať a potom dáme reč s mužíkom..síce nie je už veľmi naklonený pokusom..ale snáď ho presvedčím..ono tie neúspechy nebolia len mňa ale aj jeho..

wrtulka
26. mar 2009

bonsai u nás se ani zadařit nemohlo..
máme málo spermoušků víš...
přiznám se že na tu imunologii nemám udělaný názor...

wobludka
26. mar 2009

ja s ovulacnimi testy zkusenost nemam, ale merim si BT a tam to je hezky videt...

No ta imunologie taky nemusi byt marna, ony jsou 2 - jednak imunita zenskeho vajicka na spermie ci plod, to neresime, nas zajima ta druha, protoze spermie maji jinou DNA nez zbytek chlapa (polovicni). Nekdy se stane, ze se ten vak, ve kterem spermie jsou, porusi, napr. urazem, dostanou se do kontaktu s chlapem a jeho imunitni system spermie nici jako cizi element

wrtulka
26. mar 2009

aha tak to by ale měl azzo nebo ne?
i když v tom případě by tohle vyšetření nebylo od věci.. to se zjistí z krve nebo jak?

wobludka
26. mar 2009

no to ja prave nevim, jen vim, ze to existuje 🙂

wrtulka
26. mar 2009

hm woblud já se na tohle ptala ještě v Sanusu u mého "oblíbeného" doktora..
ten mi řekl že je to na nic tohle vyšetření dělat že se všechno obejde pomocí IVF
jenže on mi taky řekl že neexistuje vyšetření hormonálního profilu pro chlapa takž tomu zase tak moc nevěřím

wobludka
26. mar 2009

no to se obejde, ale me sakra zajima, jestli varlata nejsou nekde poskozena - ach Ti doktori. No tak to byl vubec magor - ja nas vcera objednala k Silhanovi, tak snad bude mit vic rozumu.

bonsai
26. mar 2009

Ahojte dievčatá..wrtulka..aj mi máme málo spermijí..sice teraz neviem aky je spermiogram..naposledy bol manžel v roku 2007 pred IVF..a čo sa týka tých imunologických testov..je tu na koníkovi téma..tam som zablúdila a je tam aj odkaz na www.upmd.cz ..prečítala so a je to celkom zaujímavé..a niečo sa á poriešiť IVF..ale problém môže nastať aj potom, keď vložia embryjko..je to na tej stránke všetko pekne rozpísané..a zaujalo ma to..som ochotná skúsiť všetko dostupné. 😉

wrtulka
26. mar 2009

woblud tak to jsi moc šikovná že se vám podařilo objednat se k Šilhanovi!
Já k němu chtěla taky ale nešlo to prý má hodně pacientek..
On ten druhý doktor taky umí těhule ale chování má řeznickýho psa no co k tomu dodat..
bonsai zrovna jsem o tom něco hledala..
kouknu díky 😵

bonsai
26. mar 2009

ok..tak zatiaľ vám prajem pekný dník..idem čítať..plodne využiť ešte pár dní PN.. 😉

majkuska
26. mar 2009

Ahojky.
Chcem sa vas opytať, či Patologia spermii sa da zlepšiť. Pred 2 rokmi sme mali 80% a teraz 98% aj celkovo horšie vysledky.Viem, že pohyblivosť sa zlepšiť dal, ale že patologia nie. Je to pravda?

monivo
26. mar 2009

Ahoj holky,

chtěla jsem se Vás zeptat. Manžel má diagnostiku oligoasthenozoospermie, množství 5mil, pohyblivost 25%. Ptala jsem se přes www stránky jednoho androloga na názor, co doporučuje na zlepšení pohyblivosti (píšete tady každá spoustu různých vitamínů, z vlastní zkušenosti víme, že vitamín e, selen, zinek nezabírá a to ani po 4měsících) a tohle je jeho odpověď:

"Toto je typická ukázka současné situace - na muže se pohlíží jako na dodavatele spermií. Váš manžel ale není studánka spermií, je to lidská bytost, která může trpět nějakým onemocněním nebo dysfunkcí.
Na zlepšení pohyblivosti spermií proto nedoporučuji nic - doporučuji manžela odborně vyšetřit a pátrat po PŘÍČINĚ toho, že má zhoršený spermiogram, a bude-li to možné, tuto příčinu léčit.
Vyšetřil někdo jej osobně? Nebo pokaždé jen vzorek semene? Má vyšetřené hormonální hladiny? Proběhlo ultrazvukové vyšetření genitálu? Nemá latentní zánětlivý proces někde v malé pánvi? Plus řada dalších otázek...
Až bude toto všechno známo, pak můžeme debatovat o tom, co dělat nebo jaké léky použít. Zcela jistě není nejbližší další krok IVF"

Proto bych se ráda zeptala, jaké máte zkušenosti vy, zda vás v CAR rovnou pošlou na IVF nebo jestli pátrají po přičině a případně, na jak je to dlouho (další rok se mi čekat nechce, ale zase bych ráda, aby byl manžel v pořádku pro případné další snažení 🙂 My se chystáme do Gennetu v Praze.

Díky za odpověď.

chrobacek
26. mar 2009

Ahoj holky

majkuska.....morfologie spermií je dost složitá věc a většinou na to nic moc nepomáhá a myslím, že svým příspěvkem ti plně odpověděla monivo!!!!!!!

Monivo moc díky za tvůj příspěvek, myslím, že IVF je nejjednodušší formou jak nic nezjištovat o tom proč vlastně partner není schopen oplodnit vajíčko přirozeně!!!!

my jsme šli do do CARu státního a tam při špatných výsledcích spermia místo žádanky na IVF vypsala dr. žádanku na vyšetření manžela u urologa a následně nás ted čekají vyšetření jak píše v odpovědi ten andorolog, čili hormonální profil manžela, sono, genetika atd atd. a to je všechno na dlohou my jsme se do CARu objednávali v listopadu.......a výsledky vyšetření manžela budeme znát až na konci května, takže doba je to dlouhá a tím jsme ještě neskončili.......

wrtulka
26. mar 2009

monivo : ten názor androloga se mi hrozně moc líbí! a 100% s ním souhlasím!
Nicméně mám bohužel úplně opačnou zkušenost v Sanusu s námi bez jakékoliv diagnostiky pouze na základě jednoho slovy jednoho vzorku spermatu manžela chtěli sepisovat žádost o IVF.
Naštěstí se nám přístup nelíbil a dalo by se říct že všechna vyšetření o kterých androlog píše už máme za sebou..

monivo
26. mar 2009

wrtulka: právě toho se obávám, že v CARu rovnou doporučí IVF, i ten androlog mi to potvrdil, že to tak často bývá, ale asi záleží na CARu a doktorovi. Nás první návštěva teprve čeká, takže zatím si různě čtu diskuze apod., takže zatím vůbec nic nevim. Ale nevím, jak bychom se asi rozhodli, kdyby nám položili otázku, zda IVF nebo řešit příčinu.

Jak dlouho u vás všechna vyšetření trvala? A zjistili něco?

wobludka
26. mar 2009

wrtul, já jsem zavolala na číslo, které mi napsala dr. a vzala to nějaká sestra, tak jsem řekla, že se chci objednat k dr. Šilhanovi, ona řekla datum a jestli to vyhovuje, a já že jo 😝 Takže jsem jim nedala šanci 😎

monivo, tak tak 😎 vitamíny se nic nezkazí, ale základem je nechat si udělat všechna dostupná vyšetření 😉 bohužel ti to málokterý doktor nabídne - většina z nich si myslí, že ženská je hysterický tvor, který musí mít dítě hned teď a za každou cenu, přičemž zapomínají, že mají před sebou chlapa, kterého by měli léčit, aby byl v pořádku - a to dítě bude taková třešinka na dortu 🙂
my zvolili taktiku oběhat všechna možná vyšetření a pak se rozhodnout, samozřejmě jak rychle to jen jde 🙂

wrtulka
26. mar 2009

holky to není o tom že by si doktoři mysleli že jsme hysterické a musíme mít mimi za každou cenu nejlíp hned..
je to i o něčem jiném = o penězích
je to blbý ale je to tak dost slušně si na nás vydělávají a především na IVF
samozřejmně má to i druhý důvod.. když člověk nečeká a jde rovnou bez dalších vyšetření na IFV je to rychlejší, pohodlnější,dražší ale taky si člověk neprojde tím čekáním a je na tom líp psychicky = díky tomu je vyšší šance že se to povede..
monivo trvalo nám to asi 3 měsíce pak už jsme měli sepsanou žádost o IVF ale jedno vyšetření nám vyšlo blbě a na základě toho jsme změnili CAR kde je právě doktor který má ke všemu úplně jiný postoj a teď manžu přeléčuje..
kdybysi chtěla jukni mi do alba mám tam tu naši storry pěkně vypsanou 😉

monivo
26. mar 2009

Já bych byla nejradši, kdyby to šlo, oběhat všechna možná vyšetření, zjistit příčinu, odstranit ji a přirozeně otěhotnět 🙂 A samozřejmě v co nejkratším čase 😀

wrtulka, dovolila jsem si napsat Ti interní poštu.

wrtulka
26. mar 2009

monivo odopvěděla jsem ti a držím palečky při první návštěve v CARu 😵

dadous
26. mar 2009

Ahoj holky 😉 wobludko taky chodíme k dr. Šilhanovy a vždycky mě pobaví 😀

wobludka
26. mar 2009

monivo 😎 tak si to taky představuju 😀
dadous a spokojenost? My tam půjdeme teď poprvé 😕 někde jsem zaregistrovala, že vám pár potvůrek našli, to je paráda 😵

dadous
26. mar 2009

wobludka, jo spokojenost, ten člověk je prostě svuj 😀 však uvidíš. Jo potvurky se našli a doufam že se najdou i příště 😅

wobludka
27. mar 2009

tak to jsem rada 🙂 uz budes stimulovat, nebo jeste cekate?

dadous
27. mar 2009

čekame ☹ 20.4 jde Dada na geneticky testy a ještě dr. neprohlídnul mě 😅 tak doufam,že semnou žadnej problem nebude 🙂 a kdy jdete vy?

wobludka
27. mar 2009

tak to jo, to se nesmí uspěchat 😉 my taky čekáme - 8.4. jdeme poprvé do poradny k tomu Šilhánovi a začátkem června si manžel zopákne spermiogram a udělají i fragmentaci (teď měl chřipku, tak to byla tragédie). No já si taky říkám, že už by na mě mohli mrknout, aby kdyby se to zlepšilo, jsme na to mohli vlítnout, protože počty a kvalita se mění každým okamžikem 😀

dadous
27. mar 2009

my na tom ležíme furt 😀 pro jistotu 😀

wobludka
27. mar 2009

No to by mě manžel hnal, kdybych dala nohy křížem 😀 kor po těch lektvarech, kterejma ho láduju - se divím, že mi ještě doma neochcává skříně, jako náš pes, když feny háraj 🤐 😝 😀

dadous
27. mar 2009

😀 😀 to znam, taky mame psa a sousedi dole maj 2feny, takže to je pak na zabití 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre