Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

darla27
27. mar 2009

Ahojte, boli sme na imunológii a zistili manželovi že má pozitívne antisperm. protilátky na spermiách.
Vyšlo tu niekomu toto vyšetrenie pozitívne? Dá sa s tým niečo robiť?

bonsai
27. mar 2009

ahojte..to čo som si prečítala na predošlej strane..to sa mi páčilo..lenže žiaľ..môj manžel bol vyslaný za urológom, ktorý ho akurát vyšetril, zistil varikokelu..ale žiadne iné vyšetrenia mu už nerobil..takže je to o lekároch..u ňho nezisťovali príčinu a strašne ma to hnevalo..a jasné, že IVF bola najednoduchšia forma, ktorá nám žiaľ z nejasných príčin nevyšla, pričom ja som podľa lekárov v poriadku..takže je to rôzne..ale teraz som to zobrala z iného konca..najprv chcem mať všetky možné aj nemožné vyšetrenia a až potom IVF..

monivo
28. mar 2009

bonsai: a máš představu, na jak dlouho to celé je? Varikokela se přeci operuje, ne?

wobludka
29. mar 2009

darla27, bohužel neporadím, nemám zkušenost, ale zajímalo mě, v čem byl spermiogram horší - množství, pohybu nebo morfologii?

Bonsai, já bych zkusila ještě jednoho urologa - pokud zjistí varikokelu, tak by měl i říct, co s tím, nejde jen o děti, to se přece zvětšuje, je to časem bolestivé, ne? Jako příčina špatného spg je to zřejmé...

j1111
29. mar 2009

Ahojte,
cital som si tu zopar prispevkov a rad by som sa nieco dozvedel ak mate skusenosti s cinskou kurou. (caje, niake tie tabletky ale vsetko na bylinnej baze) -mne bola zistena zla morfologia! Jedno dieta mam a rad by som s manzelkou mal este jedno. Samozrejme klasicke vitaminy E,Zn,Se,Q10, kys. listo. taktiez uzivam. Pocet a pohyblivost mam ok! Len ta morfologia ☹ Nastevujem Helios. manzelka je ok!
Vopred dakujem

wobludka
29. mar 2009

j1111 - s čínskou kúrou zkušenosti nemám, nicméně vitamíny apod. pomáhají hlavně tam, kde je příčinou špatný životní styl, znečištěné prostředí apod., pokud máš počet i pohyblivost v pořádku, má to nějaký konkrétní důvod, který je třeba odstranit. U morfologie bývá příčinou nějaká infekce (chlamýdie, ueroplasmata...), chemická či jiná vnější zátěž (nepřicházíš do kontaktu s laky, barvami, my máme třeba podezření, že manžel v práci dýchá unikající izopropyl, nepracuješ s nějakým zářením, radarem...), nebo genetická zátěž. Nejspíš je toho víc, ale zatím jsme vykoumali jen toto 😉 Jinak vitamíny se pochopitelně nezkazí, jen to v 90% případů je podpůrný prostředek, nikoliv léčba.

j1111
29. mar 2009

Je pravdou ze pracujem v chemickom zavode nie ale priamo v procese avsak nevylucujem ze to moze byt aj chemiou. Zaraza ma ze prve dieta bolo bez problemov a teraz velky problem ale taky je zivot. Dufam ze to bude v niakej skrytej infekcii na ktoru mi pridu v heliose. Je fakt ze po zdravotnej stranke sa citim OK.
Uvidim beriem ako som pisal cinsku kuru po dobu 3 mesiacov a poviem ti nie je to len take hala bala skutocne je tam presny postup co kedy presne mam brat takze sam som zvedavy ako mi dopadne dalsi SPG.(nie je to ziadna lacna zalezitost ale stoji to za to to vyskusat)

wobludka
29. mar 2009

Jako bylinkama a vitamínama určitě nic nezkazíš, pak nám dej info, jestli to zabralo 😉 a jestli pracuješ v chemickém závodě, tak zapátrej, jestli s nějakým sajrajtem nepřicházíš do kontaktu, byť třeba nevědomky... můj manžel se taky cítí dobře, z urologického hlediska je naprosto zdravý a morfologii jsme měli 1%, po vitamínové kúře 0% 😅 🙄

noe
29. mar 2009

Ahoj j1111 - pises, ze sprmiogam nieje lacna zalezitost. Chystame sa tiez s manzelom do Heliosu, ale nespomynali, ze je to nejaka palka. A to manzel ma poistenie v zahranici, takze si to budeme platis cele sami. Kolko to asi vychadza??? Hovorili asi 50 E ako samoplatitel.

Dakujem

wobludka
29. mar 2009

já myslím, že j1111 to spíš myslel tak, že ta čínská kúra není levná záležitost - n spermiogramu by nic drahého být nemělo 😉

noe
29. mar 2009

Aha... wobludka dakujem. Na zaklade toho co nam hovorili v Heliose, by to nemalo byt drahe, preto ma to trosku zarazilo. A z j1111 prispevku spom pochopila, ze hovori o cene SPG. Ale asi to bude ako hovoris. 🙂

sukubka
29. mar 2009

ahoj holky my jezdíme na Ivf do FN olomouc!manža má taky špatný spermiogram a na urologii mu zjistili varikokelu žil,operace se dá dělat,ale po operaci je výsledek lepší po 1-2roků.Já stejně nemám po mimoděložním vecovody takže ivf nás nemyne!na 1ivf sme chodili do Fertimedu ted jdem na 2IVF do FN olomouc!Na imunologii sme ještě nebyli posílají tam až po 2 nezdařených pokusek,tak snad se tedka zadaří!!!!

j1111
29. mar 2009

samozrejme myslel som cinsku kuru inak co som absolvoval SPG v Heliose stalo ma to 500Skk resp. 16,5 eur

noe
29. mar 2009

vdaka j111, to je smiesna suma, takze vpohode 🙂

wobludka
29. mar 2009

sukubko, jestli máš pocit, že to vyšetření chcete, tak si to nechte udělat hned, co na tom, že oni to dělají po dvou pokusech, jde přece o vaše prachy 😉

j1111
29. mar 2009

to wobludka: pises ze pri prvom SPG 1 % a po vit. kure 0% aku ma diagnozu zistili mu preco? Myslim si ze vsetko musi mat niaku tu logiku preco sa to nelepsi. Ja som osobne neabsolvoval ziadne krvne testy avsak ocakavam od Heliosu ze absolvujem X vysetreni. A tvoj manzel ma problem len v morfologii alebo aj nieco ine.

sukubka
29. mar 2009

já se možná na to imuno obědnám ikdyž už stimuluju na 2ivf stejně sou tam dlouhé obědnací lhůty a pokud by 2ivf vyšlo zrušit se to dá vždycky 😉
vám přišli na nějaký problém u manžela někomu až s imuna?

wobludka
29. mar 2009

jestli už stimuluješ, tak nemá smysl to hrotit, jestli máte varikokelu, tak to nejspíš bude ta příčina 😉 tak tfuj tfuj 🙂
j1111 - má špatnou pouze morfologii, proč nevíme, u urologa bylo vše ok, hormonální profil i krevní obraz naprosto ukázkové. Řekli nám, že to vypadá na extrémní chemickou zátěž a příště nám se spermiogramem udělají i fragmentaci, abychom věděli, jestli jsou alespoň geneticky ok

j1111
29. mar 2009

wobludka: tak to je sila mas sa na co tesit!

viva13
2. apr 2009

Ahoj, nemá niekto na predaj PROFERTIL za dobrú cenu?
kontaktujte ma prosím na:jesiee@centrum.sk 😒

scarlet
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lucifuk321
7. apr 2009

Ahojte.

Nechcem rusit vasu debatu, ale ak by mal niekto zaujem...

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

Dohodneme sa a drzime palceky 🙂

stingray
14. apr 2009

Dobry den sa praje...... 🙂

mima263
14. apr 2009

ahoj, chýbal si tu

wrtulka
15. apr 2009

Ahojky tak už vím jak jsme dopadli na kontrolním spermiu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
oproti minule skoro žádný rozdíl ☹
minule 3miliony spermií včera 4,1milionu spermií, pohyblivost ok, morfologii nám snad odečtou za 10 dní.
já se picnu kdybysme šli na IVF v lednu tak to dopadlo stejně

stingray
15. apr 2009

Prve co treba pri morfologii vsimat je teplota semennikov! Vo vseobecnosti plati ze kratkodoba expozicia teplom ma iba minimalne nasledky na plodnost a aj tie sa daju povazovat za plne vratne. Da sa povedat ze kazde zvysenie teploty (optimalna teplota je 3°C pod teplotou tela) semennikov o 1°C ma za nasledok 14% znizenie spermatogenezy a tym aj celkoveho poctu a kvality spermii. Dolezite je vediet ze trvala expozicia teplom degeneruje tkanivo semennikov (nevratne poskodzuje sertolliho bunky) co ma za nasledok pokles aktivnych zarodocnych buniek a tym padom aj znizenu produkciu inhibinu antagonistu aktivinu co ma za nasledok aj zvysenu hladinu FSH. Inhibin spolu z aktivinom reguluje spermatogenezu ale v pripade poskodenia sertoliho buniek sa sekrecia inhibinu znizuje preto je pri diagnoze dolezite sledovat pomer medzi LH/FSH. Podobne nevratne zmeny ma aj dlhodobe fajcenie pricom poskodenie je tak evidentne ze je mozne pozorovat zmenu velkosti semennikov - scvrkavanie.

chrobacek
15. apr 2009

ahoj stingray, takže když máme diagnostikovanou varikokelu, tak se zlepšením po kůře můžeme asi rozloučit co?

stingray
15. apr 2009

chrobacek - pohoda nejde o nic co sa neda vyriesit, velakrat je tato diagnoza precenovana a dovolim si povedat ze bez sono vysetrenia dopplerom nema ani zmysel riesit to tu dalej.

chrobacek
15. apr 2009

jo to nás čeká 12.5. už do února na to čekáme......

a co se tím zjistí? jestli to má skutečně vliv? můj manžel má sekundární sterilitu, takže předpokládáme, že toto je fakt ten důvod ......no víš co pořád doufáme, že se to nějak zlepší, ale ......každopádně na to jestli se to zlepší operací čekat nebudeme....to už jsme se shodli....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre