Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

stazina
11. jan 2011

@alenka_ela ted an to ještě koukám an etu a vůbec bych se nebála to kombinovat.....v rpofertilu je 20mg a v selzinku jen 7,2mg.....takže já bych se toho nebála.. 😉
Já manžovi naordinovala vše co je v Profertilu, ale nakoupenou zvlášt+macu , občas kotvičník, vitamín C, omega 3 , a vitamín B fortea vysoké dávyk kyseliny listové...tak držím palce at jste ve evitamínové kůře uspěšný 😉

hexelucka
14. jan 2011

ahojte holky tak koukám a čtu ty vaše články opravdu jde špatný spermiogram zlepšit?mám za sebou druhé ivf díky špatné morfologii,pohyblivosti i počtu spermii u manžela....čeká mě další pokus a tak mě tohle téma velmi zaujalo jestli by mohl urolog pomoci alespon malinko či nějaké vitamíny bylo by to moc fajn díky za názor

stazina
14. jan 2011

@hexelucka Ahoj, tak záleží, ajk moc špatný ten spermiogram je...manžel má spermiogram katastrofální, ale dlabe vitamíny a zajde si k urologovi an vyšetření, rpotože v CAru se tím nezabývali, jestli je možné na tom něco změnit...kadžopádně je to hodně holek a páru , co psalo, že se jim podařilo spermio zlepšit..záleží na tom, jak moc spěcháte na miimi...tohle je běh an dlohou trat...a třeba po operaci varikokély, nebo něčeho podobného můžou být výsledky vidět až za rok....IVF je prostě rychlejší řešení...
ALe pokud váš čeká už 3IVF asi bych nejdřív zkusila s tím něco dělat...jsi mladá , a i když vím, jak je těžké, když toužíš po dítěti a nejde to, třeba by nějaký měsíc braní vitamínu a snažení o zlepšení spermio pomohl...držím palce...

hexelucka
14. jan 2011

no přesně jako mi dle výsledků které nám ukazovali je katastrofální a nezbývá než ivf.Dvakrát neúspěch a ted teprve začínám bádat...Urolog jej vyšetřoval na začátku když jsem šli do prvního ivf jenže ten dělá pro ně takže i kdyby nějaká léčba byla neřekl by ji tím jsem si jistá víc jsme to neřešili až ted když mám jet do lázní a poté máme jít do dalšího pokusu, ale pokud by byla naděje na nějaké řešení tak by jsme do toho šli i za cenu toho čekání 🙂díky moc za info a i palce a též ti je držím 🙂

lilisa
14. jan 2011

tak já jsem byla u Kočího s manžou a zjistil mu špatnou hladinu hormonů, dále zánět v SPG a semenných váčcích, tak jsme dostali léky... tak uvidíme zda to pomůže. každopádně z toho mám lepší pocit 😉 i za to že jsme dali peníze za vyšetření a koupili léky 😉

cecil36
14. jan 2011

Baby len chcem poradit, tie co mate zlu morfologiu, dajte si spravit fragmentaciu DNA spermii. Zisti sa tym, ci nemaju spermie potrhanu DNA (bohuzial ta sa opravit neda 😒 ). Preto niekedy nevychadzaju ani ivf- ka, kedze i na pohlad dobra spermia moze mat zlu DNA. Drzim vsetkym palce 🙂

majuna
15. jan 2011

Ahoj llilisa,
prosim ta mohla by si mi popisat ako bolo u toho dr.kočiho,aj my sme mali na plane knemu ist.kolkodik. ste platili za vyšetrenie?

lilisa
15. jan 2011

@majuna pan doktor je úplně super, ráno jsme šli na SPG + kultivace a HP. Odpoledne jsme měli schůzku a výsledky vyšetření. Platili jsme 3 tis. korun + léky 650 Kč. nelituji vůbec návštěvy 😉 za měsíc jedeme na kontrolu, tak jsem zvědavá. jak jste na tom vy s SPG?

majuna
16. jan 2011

Ahoj lilisa,
no vela ludi si chvali dr.kočiho.ja som prave pred par dnami napisala tuna naše terajšie spg.
spermie 27 mil,motilita 55%,mene propulsivny pohyb 30%,rychle propul.pohyb 20%.morfologie 29% normalnych spermii.LH,FSH testosteron a prolaktin v normě.priatel bral vitaminy a teraz zase nasadime na 3 mes.tak uvidime.radšej by sme chceli prirodzene tehu než ivf.

vodni
16. jan 2011

@hexelucka Ahoj, na předešlé stránce jsem popsala náš případ - morfologii jsme měli dlouhodobě kolem 1% (z toho kolem druhégho ivf jen 0,5%) a podařilo se zlepšit na 5%, zlepšil se i počet a pomalý pohyb. Nejdřív jsme užívali jen nějaké ty běžné vitamíny (selzink, kys. listová bez předpisu atp.), ale před tím třetím IVF jsme chtěli zkusit, jestli by něco nepomohlo, spíš jen, abychom si byli jisti, že jsme před posledním pokusem zkusili všechno. Samozřejmě ale záleží na tom, jestli znáte příčinu toho špatného spermiogramu, my ji známe a doktoři moc nadějí do vitamínů nedávali... Manžel užíval to co jsem popsala 3 měsíce a jestli se stal zázrak nebo to opravdu zabralo nevím, ale // jsem se dočkala 😉

@majuna Mně připadá, že ty vaše hodnoty jsou slušné 😕 vše v podstatě v normě... 😉

hexelucka
16. jan 2011

děkuji za info 🙂 před 1 ivf nám domluvili konzultaci u jejich urologa(ten neřekl že by se dalo něco dělat - vzal by jim kšeft)jediné co manželovi zjistil že mu v dětství později sestouplo jedno varle a taky mu řekl že tím že celý život dělá řidiče s povolání je taky příčina ale s tím nehnem ☹ jinak další příčinu neznáme tak uvidíme zkusíme to at se to třeba i kdyby jen malinko zlepší a DÍKY TI MOCINKY ZA INFO!!!

lilisa
16. jan 2011

😉 @vodni a otěhotněli jste přirozeně? 😉

lilisa
16. jan 2011

@vodni a jakou máte příčinu SPG, jestli můžeš povědět?

lilisa
16. jan 2011

@majuna taky se mi zdá SPG v normě 😉

svoba
16. jan 2011

nemá některá z vás zkušenost s TESE?

baronek
17. jan 2011

@svoba ahojky, my na operaci byli v listopadu 🙂 ale u nás bohužel bezúspěšný pokus. Asi tě zajímá, jak to probíhá 😲 Je to v narkóze, pak říznou, vyndají materiál a zase zašijou 😉 Můj chlap má 4 stehy, který do 14 dnů sami vypadli. Bolelo ho to hodně jen ten první den, to měl prášky na bolest, který mu dala už anestezioložka přímo do žíly a druhý den si nebral ani ibuprofen, tak se to dá zvládnout 😒 Celý proces i s mojí stimulací, včetně ICSI přišel na 48 tisíc. Jestli chceš vědět ještě něco, tak se ozvi.

svoba
17. jan 2011

@baronek - díky za info! 🙂 nám to zatim jen navrhli. tak uvidíme dál. spíš než tohle, zvažujeme dárce nebo adopci. ale ted chceme stejně pauzu. ta cena je drsná. prosím tě, a podařilo se tedy odebrat nějaký spermie? a musel manžel ležet v nemocnici?

vodni
17. jan 2011

@lilisa Ahoj, přirozeně to u nás rozhodně nejde.. Přece jen těch 5%, pouze pomalý pohyb, a taky malý počet - to prostě na přirozené otěhotnění není. Ale jsme rádi, že to jde aspoň takto 😉

baronek
17. jan 2011

@svoba ta operace byla ve stejný den jako odběr vajíček. Všechno je pod narkózou. V osm jsme tam měli být a v půl dvanáctý nás pouštěli. Druhý den šel manžel do práce. Nějaký vzorek odebrali, ale bohužel se nám spermijky vůbec netvoří, takže nic nenašli. Nejhorší je, že nikdo neví, kde je chyba. Genetiku i hormony máme v pořádku. My to teď taky zkoušíme s dárcovskýma spermijema, dneska jdu právě na kontrolu a doufám, že se domluvíme na KET. Adopci zvažuji jako poslední možnost, radši bych svoje miminko, i když s "cizím chlapem" 😲 Naštěstí se k tomu postavil manžel suprově a nezaváhal s rozhodnutím, nechala jsem to na něm 😎

boruuvka
17. jan 2011

@svoba můj manžel taky podstoupil TESE a všechny info souhlasí se zkušenostmi baronka. Rozdíl je v tom, že mi z úspěšného tese máme 7,5 měsíční holčičku. Já doporučuji určitě zkusit a teprve pak zvažovat dárce nebo adopci. Pak by sis mohla vyčítat, že jste to nezkusili. Nás to vyšlo na cca 35 tisíc.

svoba
17. jan 2011

@baronek
@boruuvka
mě šokovala ta cena. myslela jsem, že je to levnější. chjo 😒 takže je tam nějaká naděje. to mě těší. zkusíme to tedy asi v létě. ještě manžela čekaj nějaký vyšetření, aby se zjistilo, jestli neni někde zakopanej pes. nám se to právě jednou přirozeně povedlo, tak tomu nerozumim. nějak mi to celý hlava nebere.

boruuvka
17. jan 2011

@svoba Pokud už jedno dítě máte, tak je možné, že prodělal nějaký zánět, který poničil tkáň varlat. V tom případě bych do tese určitě šla. Teď ho určitě čeká hormonální profil, urologické a andrologické vyšetření a genetika. Na koníkovi je přímo i téma azzospermie a tam najdeš hodně info.

svoba
17. jan 2011

@boruuvka - já potratila. dítě nemáme. ☹ hormony má snad ok. čekají ho nějaká vyšetření. hlavně se bojim, aby to nebylo něco vážného. díky za tip! 😉

boruuvka
17. jan 2011

@svoba aha, tak to je mi líto. Tak až budete mít výsledky a budete vědět víc, tak určo napiš 😉

svoba
17. jan 2011

@boruuvka - dík! dáme si ted pauzu. jen chci vyšetřit manžela. dál uvidíme ...
hodně štěstí 🙂

blackrose
17. jan 2011

@vodni ahoj, precitala som si tvoj prispevok o zazracnom zlepseni spg 😉 a tak opat vyskusame vitaminovu kuru... v lete sme mali 3-mesacnu kuru s vit C, vit E, zinok, selen, Q10, b komplex, tribulus.... zial, vysledy boli nezmenene...
a tak skusime este tu "tvoju kuru" a aspon kym pojdeme na IVF, tak sa to pokusime este zlepsit 🙂 dnes som nakupila plnu tasku vitaminov 😀
drzim ti palce pri IVF, nech vam to vyjde na prvy sup 🙂

vodni
18. jan 2011

@blackrose Ahoj, my jsme dost realisti a na zázraky ani zázračné kůry nevěříme, ale byli jsme v situaci, kdy jsme si říkali, že vyzkoušíme prostě všechno. Jestli to byly ty preparáty, které zabraly nevím, ale myslím, že snad aspoň trošku to vliv mít muselo... Ty hodnoty máme i tak pořád špatné, takže je jasné, že přirozeně se to u nás povést nemůže (navíc mám problémy i já nejen manžel), ale i pro IVF jsme potřebovali se pokusit zlepšit co půjde... 😉
Na prvý šup 😀 to teda nebude - první dvě IVF+ICSI nedopadly dobře - právě asi kvůli špatným spermiím. U prvního se embryjko vůbec nezahnízdilo, tj. nejspíš se rozpadlo, u druhého jsem se dočkala biochemického těhotenství, tj. embryjko se uhnízdilo, ale nebylo dost silné, takže to pak taky vzdalo.
Po té naší "kůře" (které jsme zase tak ani jeden moc nevěřili, ale prostě jsme chtěli zkusit všechno možné, když jsme se chystali na poslední pokus) jsme absolvovali 3. IVF+ICSI. A zatím to pořád vypadá, že do třetice všeho dobrého 😉 Zítra jdu na první ultrazvuk, tak snad tam výsledek toho našeho zázraku bude 😉
Přeji tobě i manželovi, ať se taky dočkáte 😵

stanca22
18. jan 2011

Môj manžel používa Profertil a mne to mešká, tak uvidíme, všetkým ženám prajem veľa zdravia u oboch pohlaví, nech sa zadarí, treba si plniť sny 😉

blackrose
18. jan 2011

@vodni my sice nemame az take zle vysledky, aj ked, co je az taka zle, vsak? Ale na prirodzene tehu to pravdepodobne nie je, kedze za dva roky nic. Uz sme sa rozhodli ist na IVF, ale este predsa len skusime jednu trojmesacnu kuru, ak to nebude na prirozdene, tak aspon si posilnime spermie na IVF 🙂
Tak sa teda opravujem a zelam vam, aby vam to do tretice vyslo a uz ste sa mohli len tesit 🙂 Drzim palce na zajtrajsi utz 😵

cecil36
18. jan 2011

@blackrose asi sa tu opakujem, ale dajte si spravit pred ivf fragmentaciu DNA spermii. Nie kazda pekna spermia je i dobra 😉 A usetrite si vela penazi, nervov a zdravia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre