Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

scarlet
13. júl 2007

Dievčatká šup-Šup sa presúvať do druhej kolonky 😀:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY :
Kukulkaja 22tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 10tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 5 tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné

SNAŽILKY:
Scarlet (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu


Bublinkajasminka tebe napíšem presné údaje nášho spermiogramu v pondelok, prinesiem si to do robotky a opíšem to🙂. Všetkým krásny víkendik 😉.

bublinkajasminka
13. júl 2007

scarlet - dakujem moja veľmi pekne 🙂

ufo
13. júl 2007

ahojte všetky kočky, už dlhšiu dobu tu čítam vaše problémy a som jedny z vás môj mužíček má sprmijky s názvom aligoteratozoospermia podstúpili sme 2x neúspešné IVF, tretí krát sa nám to podarilo veľmi sme sa tešili len to netrvalo dlho v 14tt som moje vytúžené a dlho očakávané bábenko potratila myslela som si že sa mi zrútil celý svet ale vschopila som sa hlavne kvôli manželovi,ktorému lekár neodporučil žiadne vitamíny tak som mu aj ja kúpila Profertil uvidíme .... 🙄 🙄 🙄

tofik
13. júl 2007

Ahojte babenky tiež vás už dlhšie sledujem. Manžel má zlý spg. Už som to ako tak oplakala a teraz rozmýšľam čo s tým. Chcela som mu kúpiť Profertil, ale on ho nechce brať. Tvrdí, že keby to bolo také účinné odporučili by ho nám v centre. Som z neho nešťastná. 😝
Nepýtali ste sa na Profertil niekto svojho lekára? Ten môj je teraz na dovolenke.

bublinkajasminka
14. júl 2007

ufo - držím palčeky a nech sa vám to už vydarí, nech po profertile máte lepšie výsledky a vyjde to.... 🙂

tofik - neviem - názory tu holiek sa rôznia, niektoré vravia že profertil paráda, iné že aj lekáry povedali že zvytočne vyhodené peniaze....my bereieme selezin, pôjdeme na kontrolný SPG a uvidíme ako to dopadne

sivusa
14. júl 2007

tofik- nám Profertil odporučil môj gynek. A myslím si,že keby to nefungovalo,tak nám to neporadí. Môj manžel našťastie hneď súhlasil,že to bude užívať. Ja dúfam,že mu to aspoň trochu pomôže. Treba to vyskúšať,aby sme si potom nevyčítali,že sme to neskúsili. Ja som sa rozrevala hneď v Gyn-five,keď nám dali výsledky zo SPG. Keď som to zbadala,hneď som vedela,že je zle. Tá najväčšia depresia ma už prešla,musíme myslieť pozitívne, raz to musí vyjsť.
ufo-to mi je veľmi ľúto,budem vám veľmi držať palčeky,aby to nabudúce dopadlo lepšie.
Nebojte baby,začneme tvrdý boj proti tým lenivým spermijkám a všetky budeme čoskoro tehuľky. 🙂

bublinkajasminka
14. júl 2007

sivusa - potom daj vedieť ako profertil účinkuje u tvojho mužíka.....či sa to zlepšuje.....a aké ste mali výsledky?

govinda
14. júl 2007

ahojte kočky. Ja som sa rozprávala s lekárom, ktorý mi povedal, že od profertilu nemôžeš očakávať zázraky, ale že vie pomôcť. Samozrejme závisí od toho, aký spermiogram bol. Povedal mi, že ak muž mal veľmi málo spermií, takže si nemôže myslieť, že keď bude užívať profertil, že bude mať normálny spermiogram. Že hlavne dokáže pomôcť pri menších odchýlkach 😉

majuska81
14. júl 2007

Bambuľky, vy ste včera nevedeli čo robiť?????? Čítam to už pol hodinu!!!!!! 😀 Môj názor je, že každý si to má vyskúšať na vlastnej koži, že aký vitamín mu funguje a aký nie. Veď každý to má trošku iné, aj keď dostávame tú istú diagnózu.....Ja už neverím nikomu iba vlastným skúsenostiam, a preto všetky možnosti chcem využiť.

Tofik, spítaj sa tvojho, či prehltnúť tabletku alebo si dať prerezať gule???(TESA/MESE) 😠

tofik
14. júl 2007

Majuska veď práve to som sa ho hneď pýtala. Odpoveď : Ani jedno ani druhé.To moje trdlo vyhlásilo, že on súhlasí s darcom. ☹
Tak to teraz rozdychávam.

ufo
14. júl 2007

ďakujem za podporu aj ja Vám držím všetkýýýýýým palčeky a aby sme si raz mohli napísať pre nás to zázračné slovíčko "som tehotnááááá 😵 😵 😵

ika_ba
14. júl 2007

ahoj ufo,
ako citam, tak sme na tom troska rovnako
ja som otehtnela 2x, raz po clostilbegyte, raz po ivf, ale o mimi sme dosli vzdy v druhom mesiaci
celkom som uz absolvovala 3x ivf, jedno sme si platili sami a uspesni sme boli iba raz
teraz nam odporucili specialne vysetrenie spermii, fragmentacia dna a chromozomy, ako nam vysvetlili, ak by boli tieto vysledky zle, tak prave to moze sposobovat neuspesne ivf, popr. potraty a nedelenie embryi, co sa nam stalo naposledy
zatial profertil nejdem kupovat, kym nemame vysledky

ufo
14. júl 2007

ahoj ika_ba,viem ako sa cítiš my sme absolvovali 2x IVF v Blave jedno v Gynfive a druhé vo Ferticente mali sme aj zamrazené takže spolu to boli 3 pokusy ešte sa chystal aj štvrtý bola som nadopovaná liekmi ale bolo nám povedané tesne pred transferom že embryjká to neprežili a žial nič z nich nieje to bol gól lebo sme s tým viac menej nepočítali
čo ma trocha zaráže je že vašich chlapov poslali na nejaké odbornejšie vyšetrenia čo nám sa nestalo teraz majú v centre dovolenku a máme prísť v auguste tak sa asi popýtam na tie vyšetrenia

ika_ba
14. júl 2007

ahoj ufo
ja som bola tiez prekvapena, ze nam o takomto vysetreni povedali az teraz
ja chodim do iscare
musime si pockat na vysledky a potom uvidime, co bude dalej
mozno budeme odkazani na darovane spermie

ufo
14. júl 2007

no to asi nie, darované spermie nie 😖
uvidíme čo nám povedia ale už nemám ani chuť na ďalšie IVF veľmi ma to už vyčerpáva a vždy viac a viac sklame

barca28
14. júl 2007

Tofiku to je sice na dobré cestě,že souhlasí s dárcem,ale musíš ho přesvědčit,že TESA MESE není nic tak hrozného.Tedy napíšu to sem tak za 14 dní,to už je bude mít manža rozkuchaný 😀 😝 Neboj zní to hrozně,ale podle toho co holky píšou to není tak hrozné a stojí to za to!Jaký máte spermiogram?

majuska81
15. júl 2007

Tofik, no......neviem nájsť slová!!! Radšej by chcel od iného, ako to svoje??? Asi potrebuje čas na rozmyslenie....Ani poradiť neviem....takéto niečo som ešte nepočula. ...Veď Ty sa podrobíš všelijakým vyšetreniam, bolesti...atď??? 😨 Držím ti palce. 😉

scarlet
16. júl 2007

Dievčatá, robím nové doplnenia prosím uveďte mi do našej šatistiky svoj vek, centrum kde sa liečite, ďakujeme. 😨 😨 😨

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoastenoteratosp., tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY :
Kukulkaja 23tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 11tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 6tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné

SNAŽILKY:
Scarlet, 30* (ISCARE): M-oligoteratozoospermia, 2.neúspešné IVF
Majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, chystá sa na IVF 9/2007
Konka : M-vitamínová kúra
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra
barca28 : M-príprava na TESA MESE
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, 3.IVF, po 3.IVF potrat ☹
ika_ba (ISCARE): 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat ☹ .


Pre Bublinkujasminku 🙂: Naše hodnoty spermiogramu sú:
motilné: 5%
nemotilné: 12%
pohyb: a, b, B/ 80% pohyb do strán
patológia: 85%
Diagnóza: OTA (oligoteratozoospemia)

Inak od soboty môj miláčik užíva PROFERTIL 🙂, snáď mu to aspon trošku pomôže, mal by to užívať plné 3 mesiace a potom kontolný spermiogram 😅

sweetberry
16. júl 2007

joj babulky

bacovpet
16. júl 2007

ahoj snažilky,tak jsem se díky manžovi dostala mezi Vás.asi nemá cenu Vám vyprávět,jak strašně se bojím.vše je umocněno tím,že jsem zdravotní sestra.je mi 25 a manžovi 29.má málo mršek a ke všemu se tomu málu ještě nechce ani sportovat,tudíž jsou na jednom místečku a nikam se nehrnou.já jsem v pořádku,ovu mám,sliznici dle gynekologa krásnou,kyprou a vysokou.byla nám doporučena Unica v Brně,takže jsme objednáni na třetího září.chtěla jsem se zeptat,co mě čeká při první návštěvě,kolik nás to s taťkou(budoucím) asi bude stát(abychom už střádali do prasátka) a za jak dlouho pojedeme na první embryotransfer a jaká musí být pauza,když se první nepovede.taky by mě potěšilo,kdyby mi některá z vás pokud má stejnou příčinu neplodnosti jako my napsala,jak to bylo u nich.ach jo.ať už je to za mnou.jsem pořád taková na měkko.hlavně,když jsou všichni kolem těhu.děkuji Petra

scarlet
16. júl 2007

Dievčatá, pozitívna správička aha čo som našla na www.edusan.sk 😀 😀 😀:

Tehotná napriek zlému spermiogramu , por.. 126748 (231x, Jana, IP: 213.151.217.130, zo da 2007-03-09)
Ahojte!!! cca 1,5 roka sme sa s manželom snažili o bábätko, boli sme u lekára a nakoniec sme navštívili aj ISCARE, spravili nám vyšetrenia a zistilo sa že ja som ok ale manžel má zlý spermiogram - lekár povedal, že spontálne neotehotniem, že to je na umelé oplodnenie. To bolo asi tak pred 2 mesiacmi keď sme tam boli. Následne som čakala na menzes ktorý neprichádzal tak som si povedala, že nič nestratím spravím si test a predstavte si: som tehotná🙂 Veľmi sa tešíme, ale je to zaujímavé: 2x mu robili spermiogram a 2x boli zlé výsledky.

ufo
16. júl 2007

tak to ti zo srdca gratulujem že sa vám to podarilo môj manžel má tú istú diagnózu ako tvoj a snažíme sa už 3,5 roka a nič, uvidíme po Profertile či zaberie

sivusa
16. júl 2007

Ahojte. Takéto dobré správičky vždy potešia.
Môj manžel v piatok začal papkať Profertil,tak som strašne zvedavá,či to pomôže. Po akej dlhej dobe sa chodí na kontrolný spermiogram?
Ako ste víkendovali? My sme sa aj snažilkovali 😀 ,aj keď neviem,či to má význam,ale ako sa hovorí,aj motyka môže niekedy vystreliť, v našom prípade by jedna šikovná spermijka mohla vystreliť a zasiahnuť cieľ 😀

ufo
16. júl 2007

ahoj sivusa, sme rovnako natom papkáme Profertil , snažilkujeme a čakáme 😕

sivusa
16. júl 2007

my sme ešte taký horší prípad,kedže ja mám PCOS,anovulačné cykly,zvýšený testosteron,DHEAS ☹ My sme sa s manželom našli 😖
Ale treba myslieť pozitívne,že. Len keby sa to dalo. Najhoršie je,že okolo seba mám samé tehuľky,poprípade malé bábätka a vtedy mi to tak príde,že aj ja už chcem a nemôžem.

misi76
16. júl 2007

Tak kočky, ja som svetlý príklad, že sa to dá. Dúfam, že všetko pôjde ako má, nechcem predbiehať, ale chcem vám dodať sily do boja.

Manžel - azoospermia - po MESA/TESE sa našli, patologické
Ja - PCOS, laparoskopia, odobratých 23 vajíčok, 15 oplodnených, 8 prežilo. 6 V mraziaku a 2 mi práve rastú v brušku.

Aj my sme na žačiatku, plakali, preklínali, že prečo práve my. A dnes som sa dozvedela tú najkrajšiu správu na celom svete, že som TEHU.
Takže kočký nevzdávajte sa a bojujte. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ema8
16. júl 2007

To sa krásne číta, z celého srdca gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Krásne TEHU!Ja som sa práve vrátila z kávičky s kamoškou, kt. je v 4 mesiaci. Je to krásne vidieť ako jej rastie bruško... Želám všetkým babám aby sa im to podarilo- vrátane mňa 😉

majuska81
16. júl 2007

Misssssiiiiiii, to je niečo úúúúúúžasnééééééé!!!!!!! Zo srdca ti gratulujem, a dúfam, že ti dve detičky budú plačkať v postielke (a to celú noc a celé tri roky 😀 😀 😀 )Gratuluuuuuujeeeeemmmmmm 😎 😎 😎

cicuska
16. júl 2007

misi dry sa nech Ti to dobre dopadne
majus tz si zasa tu? 😀

konka
16. júl 2007

sivusa, na kontrolni se vetsinou chodi po dvou mesicich, ale vetsinou tomu chlapovi predepisi hormony, nebo alespon vitaminy, napr E400.. no muj uziva proviron 2x denne, coz jsou muzske hormony, na kontrolu jde asi za 3tydny, takze vam pak povim, jaky to melo ucinek...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre