Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

lolka
2. aug 2007

bubli - uzi si dovolenku, relaxuj, oddychuj a vsetko bude o.k. vies, co sa ma stat, sa stane - ci uz si doma alebo na dovci. Mna tiez trapila otazka PRECO a ci by som tomu zabranila, ale na to ti nikdo neodpovie 😒
takze - uzivaj si tehulkovania 🙂 🙂

gimulka
2. aug 2007

souhlasím s lolkou, bubli užij si dovolenou a nemysli na nic špatného.

bublinkajasminka
2. aug 2007

lolka a gimulka - dakujem a budem sa snažiť.......... 🙂

cicuska
2. aug 2007

bublinka ja si myslim ze treba zit normalne ako doteraz ved tehotenstvo nie je choroba. Nase mamy behali s bruchami kadetade a nic sa nestalo.Ked je silne a v poriadku tak vydrzi. Priroda si to zariadi tak aby bolo dobre.Neboj

prom
2. aug 2007

caute kocky 🙂chodim okolo vasich prispevkov uz dlhsiu dobu, citam, studujem.. Manzel ma tazku neplodnost - malo zivych spermii, a tie ktore su zive, maju zlu morfologiu /tvar/. Zacali sme chodit do ISCARE, hned nas okamzite zaradili na ISCI, ze az tak zle su tie manzelove vysledky, a ze nech sa vraj aj radsej pripravime na darcovstvo spermii, ak to nevyjde. No skoro ma vtedy odviezli do marnice... Manzel bol aj na vysetreni u urologa, ten nezistil ziadnu pricinu, ze preco je spermiogram tak zly. Ani v Iscare nic nenavrhli na zlepsenie. Som teda vcelku prekvapena, ze co vsetko naordinovali lekari Vasim manzelom. My sme len aktivne objednali Macu a nejake vitaminy. Spermiogram sa o cosi zlepsil, takze jupiii ;)
Z mojej strany som bola v poriadku. Asi 2 tyzdne pred planovanou stimulaciou Gonalom, som dostala velke bolesti na pravom vajecniku. Zistili mi cystu 6x6 cm, takze vsetko sa odlozilo na neurcito. Bola to pre mna vtedy rana, ze moje telo zacalo tak sabotovat. Cystu mi nakoniec odstranili iba punkciou, co som rada. Zacala nova priprava, a zasa nam postavila do cesty byrokracia. V centre prekrocili pocet zakrokov na mesiac, poistovna robi problemy, nepreplatili by im to. Tak zasa odklad, potom zase tie vajecniky, doktorke sa nepacil ich status. Od tej punkcie som brala 4 cykly Cilest, aby sa cysta znovu neobjavila. Teraz uz cakam kazdym dnom menstruaciu a zacinam si pichat ten Gonal a ideme na to. Normalne som uz celkom vyplasena, ze co sa zase po*erie. Viem treba uvazovat pozitivne a tak.. No aspon verim v to, ze co nas nezabije, to nas posili ;)

ika_ba
2. aug 2007

ahoj prom,
k akej lekarke chodis? a v akej posistovni si?
ja chodim tiez do iscare k durechovej, cca pred mesiacom nam robili dalsie vysetrenie spermii, a odporucili nam profertil, manzel ho berie len par dni, tak uvidime ako to dopadne
u mna sa tiez objavila cysta, v decembri mi zistili zamlknuty potrat, tak som bola na cisteni a akosi nechcela dojst mrcha, tak mi lekarka vypisala nejake tabletky a cysta bola fuc

prom
2. aug 2007

ahoj ika_ba 🙂 Ja chodim k dr. Petrovej a poistena som vo vseobecnej poistovni. Vtedy nam tak vysvetlili, ze maju od poistovne povoleny iba urcity pocet uskutocnenych umelych oplodneni na mesiac. Nedalo sa no, aj ked som uz bola davno v poradniku, len sa to teda vdaka cyste odsuvalo bol uz koniec mesiaca.
Je mi luto toho tvojho zamlknuteho potratu, ten nastal vdaka comu? tej cysty? To uz si bola po ISCI? Ako si spokojna s pani dr. durechovou? Som o nej citala velmi kladne komentare ...

ika_ba
2. aug 2007

ahoj prom,
na durechovu som citala rozne nazory, aj dobre aj zle, ja som s nou zatial spokojna
ja som bola v iscare uz 3x na ivf, prve sme si platili sami, dalsie dve cez poistovnu, ja mam spolocnu a ta je vraj najhorsia, najprv som chodila k valkymu a teraz od decembra k durechovej
no, ja som potratila uz 2krat, prvy raz po liecbe clostilbegytom a druhy krat po ivf, zatial nezistili pricinu potratov, uz som absolvovala viacero vysetreni, boli sme aj na genetike
prve 2 IVF sme mali klasika, len obycajne ivf, pri prvom ivf sme neboli uspesni, pri druhom ano, ale asi niekedy v 6 - 7 tyzdni prestalo mimi rast
posledne ivf sme mali aj isci aj predimplementacnu genetiku, a zase sme neboli uspesni, tak v kocke asi tolko

majuska81
2. aug 2007

Ikuska, prepác, ze ti skácem do debaty, ale nepreslo ti hlavou zmenit centrum??? Ja by som uz bola dávno prec na tvojom mieste.....Ja som este nemala ani 1 IVF a uz cirkusujem.....
Prom, nemysli si, ze nasim manzelom naordinovali tolko veci, my si tu naordinujeme potrebne vitaminy. V centrách nic nepovedia...aspon teda podla mna. Sem-tam povedia nejakú dobrú radu, ale od vtedy som v téme IN, co sem chodim. Na zaciatku som ani nechápala o akych skratkách a odbornych vyrazoch sa tu debatuje....normálne ako na gynekol. konferencii....Ale to si zvyknes. Ja som tiez v Iscare, chodim k Valkymu. Potom poviem ako bolo, zatial sa iba pripravujú veci, asi na konci augusta zacneme stimulovat.

loss
3. aug 2007

no baby zajtra ideme na spermiogram uz mesiac jeme profertil tak som zvedava ako dopadne
drzte palce pa pa

lauritka
3. aug 2007

scarlet SPLN je centrum v KE. 🙂

scarlet
3. aug 2007

TROŠKA ŠTATISTIKY 🙂:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 24tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 12tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 8tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 7tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia , potrat v 5tt + 8tt, 2.neúspešné IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (GYn-FIV): M-oligoteratozoospermia, po liečbe Clostylbegytom neúspešné tt, 3.IVF, po 3.IVF potrat
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- pravdepodobne oligoteratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
lolka, 28r. (GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
aurra (HELIOS): snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, chystajú sa na 1IUI
myska29 (GYN-FIV): M-kontrolný SPG bude 9.8.2007, HSG, snažilkujú
prom (ISCARE): príprava na IVF

prom
3. aug 2007

ika, majuska81> baby, diki za info!
Ikuska, klobuk dole pred tebou, kolko smutneho uz mas za sebou. A nielen ty :/
Teraz som narazila na forum "Zazraky se deji!!!" https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Utekajte sa aj vy povzbudit 😉
VSETKYM NAM DRZIM PALCE!

majuska81
3. aug 2007

loss, drziiiiimeee. Potom sa ohlás, ze ako sa naucili plávat ti nezbednici. 😀

ufo
3. aug 2007

scarlet ak sa nenahneváš tak ťa trocha poopravím najprv som chodila do Gynfivu v ktorom som mala 1x IVF s dvoma transfermi lebo sme mali aj zamrazené žial neúspešne, 1x IVF vo Ferticente s tehu len do 16tt, teraz manželík vitamínkuje Profeltilom, chystáme sa do centra na konzultáciu uvidíme čo nám povedia ale už tretie IVF asi nepodstúpim lebo nemám na to síl a nervy ak by to zase nevyšlo hrozne ma to ničí a potom aj manželík je zo mňa na nervy keď ma vidí plakať

majuska81
4. aug 2007

Ufo, neviem, co by som robila na tvojom mieste.....asi by som nemala tolko sil ako ty, ale na druhú stranu teraz som sa zoznámila s párom, ktorym sa to podarilo na 5.IVF!!!!!!!!!!!!!!!!! A mali taky problém, ako my vsetci tu. Takze nikdy sa nesmie strácat nádej. Bojuj dalej!!!!! 😉

ufo
4. aug 2007

jéj to ma veľmi teší ak tu vidím prípad kedy sa to podarilo lebo viem čím všetkým prešli,nádej nestrácam majuska81,verím že raz dudeme všetky tu maminy a dobré maminy lebo veľmi po detičkách túžime, ale tá cesta je tak hrozne kľukatá možno by sme sa nemali na to tak zameriavať ale zasa na druhej strane sa nedá nemyslieť keď vieme aké to máme zložité, už sa bojím tej ďalšej stimulácie lebo človek nikdy nevie čo to môže s telom urobiť ja som aj dosť pribrala s liekov

majuska81
4. aug 2007

ufo, ano más pravdu, ale snaz sa to tak brat, ze horsie sa nestane, ako ze nebudes mat bábo. Ale ked to ani neskusas, tak aj nádej stratis. Teraz to citim tak, ze ked to budeme vladat financne a zdravotne, tak to nevzdám. Nie je to lahké....kupila som v Madarsku knizku o IVF, kde sú rozne rozhovory s rodicmi IVF deti. Fakt niektoré vytrpeli dost, jedna tam pisala, ze 10 rokov chodili na rozne IVF do roznych centier. Uz majú vyse 40 rokov, ale teraz sa im narodili dvojicky. Predsa sa to oplatilo...nestracaj nadej a silu. 😉

ufo
4. aug 2007

ja stále niečo špekulujem tak asi ešte síl mám 😖 ak sa môžem spýtať ten Profertil vám poradil lekár? lebo ja som ho naordinovala sama manželovi neviem či vôbec pomôže ale myslím že za pokus to stojí 😒

majuska81
4. aug 2007

Ano, moj bol u andrológa v BA so strasnym spermiogramom, nemal ani jediné normálne spermijko. On mu to odporucil. Po 3 mesiacoch sa mu to zlepsilo tak, ze v Iscare povedali, ze by to malo ist aj bez MESA/TESE. Nemá tam bohvie kolko, ale najdu sa.A to uz beriem za zlepsenie. A on má od toho poriadnu chut na sex. 😀 Tvoj nie????

ufo
4. aug 2007

on začína len druhý mesiac, ale myslím že ani nie, je to stále rovnako o.k.:-N

majuska81
5. aug 2007

Mojmu sa VIDITELNE zlepsil vykon uz po 2 tyzdnoch 😎
Ufo, a ty si inác zdravá??? Alebo aj u teba sa nieco naslo???...ked sa mozem spitat....

ufo
5. aug 2007

ja som v poriadku, nič mi nezistili,boli sme na genetike a robili mi aj priechodnosť vaječníkov /nepríjemné/všetko o.k. , len manžel má oligoteratozoospermie, neodporučili nám žiadnu liečbu rovno nás nasmerovali na IVF - ICSI

majuska81
5. aug 2007

Ako keby som citala nás pribeh. Aj ja som o.k.,mne robili hysterosk. a boli sme aj na genetike, ale vysledky este nemame.Diagnóza mojho je taká ista, niekedy este pripisu ze astheno... Tiez nás rovno poslali na ICSI, budeme to mat asi v októbri, keby kvoli mojej práci to musim odlozit zo septembra. Bude to nase 1. IVF. 😉

prdecek
5. aug 2007

holky jak dlouho trvaji vysledky spermiogramu a kolik to stoji?

pejty
5. aug 2007

prdeček:Ahoj,my jsme byli na spermiogarmu v Repromedě v Brně.Neměli jsme doporučení,tak nás to stálo 500,-.Kdyby jsme měli doporučení od lékařky,tak by to bylo zdarma..Ale skoro každé CAR má ceny jiné.Výsledky jsme měli druhý den,bohužel velmi špatné.Držím pěstičky,aby vám vyšly co nejlíp..

ufo
5. aug 2007

ale nech ten príbeh nepokračuje ako ten náš ....., veľmi vám prajem aby vám to vyšlo na prvá krát budem držať palce, a kolko máš rokov ak sa smiem spýtať ja mám už po 36 preto ma to už aj odradzuje čím staršia tým je už menšia šanca a viem čo to všetko obnáša ja už asi počkám na zázrak.....

sinterka
6. aug 2007

scarlet..hmm..preco si yslis,ze pojdeme na oligoteratozoospermiu...ja si myslim ze skor asi na teratospermiu..neviem.,.mame mat na buduci piatok sedenie v Heliose a dam nam maju zhrnut nase vysledky a navrhnut dalsi postup... 😖 ...uvidim ako dopadneme,sama som straaasne moc zvedava 😒 .nuz dali sme sa na boj tak musime bojovat.Hmm....pjosim ma tu niekto pododny problem ako aj my????..mangel ma morfologicke spermie..nemaju spravny tvar...aka je uspesnost mat dieta??....je v tom velky problem???..co mozme ocakavat nech sa mozeme na to pripravit...hm? 😉

scarlet
6. aug 2007

MALÁ ÚPRAVA ŠTATISTIKY:

MAMIČKY:
peige: 1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

TEHUĽKY:
Kukulkaja 24tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 12tt : M- oligoastenoteratosp.- IUI, 1.IVF úspešné
Slavi 8tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky )
Misi76: M: po TESA/MESE, tt po IVF-ICSI hurá
bublinkajasminka: 7tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre

SNAŽILKY:
Scarlet, 30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia , potrat v 5tt + 8tt, 2.neúspešné IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81 (ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, snažilkujú
konka : M-vitamínová kúra, chystá sa na kontrolný SPG
barca28, 28r. (SANUS): M-TESA MESE, IVF-čakáme na výsledok
ninna78: M-azoospermia, príprava na MESA-TESE
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu
ufo (FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN.FIV-2xET, 1xFERTICENT- potrat v 16tt ☹), M-oligoteratozoospermia - užíva Profertil
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
marhulka88, 30r. (HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka, 25r. - M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
sinterka, 30r. (HELIOS)- M- asi teratozoospermia, M-vitamínová kúra + Profertil a Selezin
lauritka, 34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspeš.IUI, M užíva vitamíny A-beta care + C vitamín, plánuje IVF
swika, 30r. M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
lolka, 28r. (GEST Praha): M-užíva CEM M, snažilkujú, potrat v 8tt
aurra (HELIOS): snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, chystajú sa na 1IUI
myska29 (GYN-FIV): M-kontrolný SPG bude 9.8.2007, HSG, snažilkujú
prom (ISCARE): príprava na IVF



Ufo, ty si si už teda vytrpela, viem si to živo predstaviť ☹. Máme podobný osud, možno si si prečítala moju genézu, 2xpotrat potom 2x neúspešné IVF, vždy hľadám silu ísť ďalej... 😵.

Sinterka, prepáč, že som ti v predošlej štatistike napísala "oligoteratozoospermiu", ale mala som pocit, že som to niekde prečítala. Štatistiku robím tak, že čítam príspevky a hneď zapracujem zmenu.

Dievčatká, držte sa a nevzdávajte šance byť matkami 😉.

pejty
6. aug 2007

Ahoj holky,ráda bych se vás zeptala,jestli vám dr. dala výsledek spermiogramu i domů..Nám ne a v tom šoku jak nám sdělila diagnózu jsme si ho zapomněli vyptat.Hned nám řekla,že jinak než přes ICSI neotěhotním a začala nám říkat kolik to bude stát ☹ Je povinna nám ty výsledky dát?Platili jsme si SPG sami..
Chtěla bych vědět přesně názvy těch poruch.Jen nám řekla,že manžel má málo spermií a pohyblivost taky nic moc..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre