Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

sylvusa
12. jún 2009

ahojte, chodím do centra Ferticent, už dva mesiace aj niečo čakám na výsledky z genetiky, manžel má pohyblivsť 10 % a patológia 90 % , je tu niektorá ktorej manžel mal tiež takýto problém a mali ste IVF + ICS, a zaujíma ma čo môžu z tej genetiky zistiť, doktor vravel, že aké budú výsledky tak sa rozhodne čo podstúpim, ďakujem

shaarka
15. jún 2009

ahoj sylvusa, MM mal 14% ok a 86% patologickych, ale IVF neriesime este a ani na genetiku nas neposielali.

cisielko
15. jún 2009

Ahojte. no tak mi máme za sebou kontrolu...druhý spermiogram...o 14.00h sa dozvieme výsledky ako sme teda postúpili 😉 my máme patalógiu 50%a motilitu b...chaos v tom mám stále...no a teraz čakáme na 2 výsledky 😝

sylvusa
15. jún 2009

cisielkom daj potom vedieť ako ste dopadli, to máte dobré že máte 50%patológiu,

cisielko
15. jún 2009

no nieje to bohviečo ☹ ☹ ☹ ☹ pohyblivosť sa síce zlepšila ale objem sa zase znížil ☹ ja už neviem...správu poslal môjmu dokimu a vraj všetko je v nej...povedal mi asi toľko...aspoň tak som ho pochopila, že liečba asi efkt mať nebude...spomínal niečo ako vloženie spermie a ak ani to nezaberie tak potom umelé...no chaos mám ešte väčší ako som mala 😢

lucifuk321
17. jún 2009

Ahojte.

Robili niekomu z Vas, teda len chlapom aj mikrobiologicke vysetrenie - vyter z uretry? A ako ste postupovali dalej?

Dik za rady...

leny16
19. jún 2009

lucifuk- výtěr z utery dělali mně i manželovi a pak přšli na nějakou infekci (tuším ureaplasma). U mně v malé rozsahu a u manži v trochu větším. Nasadili oboum antibiotika a 1. měs po přeléčení jsme měli už nijak nepostupovali, protože jsem byla těhotná 🙂 Už jsme byli i v péči CAR. Přeji hodně štěstí

leny16
19. jún 2009

jo a také se manžovi zlepšil spermiogram asi o 10 mil., takže pak už byl v normálu. Přestali jsme kouřit, manža i já jsme brali vitamínky a snažili se okolo ovulace 😉 A pak 3 dny před stimulací v CAR jsem na testu našla //

shaarka
19. jún 2009

leny,
pozitivny nalez urey sa nejak prejavoval?

a neviete mi poradit? mam caste problemy s mocakom. ureaplasmu a chlamydie mam negat. nemoze prenasat nieco manzel?

koira
19. jún 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat zda by ste nektera nemela zajem o Profertil kapsle...puvodni cena 1000..prodam za 850...mame dve baleni po 60ks....nam teda hrozne pomoh,takze uz ho nepotrebujem..

jerryjanka
19. jún 2009

koira škoda že si z brna - hned by som ho brala 😔

bubulka722
20. jún 2009

Ahojte babulky!
Som tu prvý krát. Veľmi dlho chodím na tieto stránky, ale až teraz sa pripájam do diskusie. Som psychicky na dne. Už 3 roky sa s manželom snažíme o mimi. Ja mám z 1. manželstva syna. Všetky moje vyšetrenia sú v najlepšom poriadku. Ešte ma čaká laparka.
S manželom jeto však oveľa horšie. V apríli 2007 urobený 1. SPG inak v norme, len zvýšené leukocity, bral Entizol+Biseptol, z ktorých mal výraznú alergickú reakciu. 2. SPG - diagnost. oligoasthenospermia. Odvtedy sa začali naše cesty do CAR Profertil v BA (bývalá ambulancia prof. Vrabca). Oligoasthenosp. opakovane diagnostikovaná. V marci 2008 zistená varikokela. V máji 2008 sa podrobil operácii na jej odstránenie +bola vykonaná biopsia zo semeníka. Prikladám presné znenie výsledkov biopsie:
Stredne ťažká tubulárna atrofia s redukciou zárodočného epitelu tubulov azastavením spermatogenézy na úrovni spermatocytov s ojedinelými speramatitídami. Zhrubnuté bazálne membrány tubulov. Stupeň atrofie II b. Klasifikácia podľa Johnsena skóre 6.
Ak je tu v diskusii niekto, kto mi vie bližšie povedať čo to vlastne znamená, prosím napíšte mi!!!
Som úplne na dne. Od biopsie a operácie varikokély sa na SPG nič nezmenilo. Posledné SPG bolo v auguste 2008, odvtedy nič - už sme nemali síl. Hrozne obaja túžime po mimi, ale nevieme ako sa k nemu konečne dopracovať. Odporúčali nám len IVF, o inom sa nechceli ani baviť. Je vôbec nejaká šanca naprirodz. otehotnenie? Otvorte mi prosím oči! Odpíše mi aj Stingray, prosím?

shaarka
20. jún 2009

bubulka722,
to ma velmi mrzi. je to dost odborna otazka. moj nazor je, ze percento uspechu sice nie je nulove, pretoze aj zazraky existuju, ale dost nizke. 😒
skuste inseminaciu, je to stredna cesta medzi prirodzenym stykom a umelym oplodnenim. drzim palce.
a skus napisat aj na www.edusan.sk

majuna
21. jún 2009

Ahojte baby,srdečne Vas zdravim.Dlho som tu nebola,ale snažila som sa prečitat si skoro všetky Vaše prispevky.Možem povedat,že mate toho všetky dost.S priatelom sa snažime ako vždy,ale zatial nič.Posledny spg bol 18.3 PH7-6.objem2,5,zkapalneni uplna,vazkost zvyšena,vlakno 10 cm.mikroskopie-koncentrace spermii 25 mil. motilitace celkova 50%,prevlada propulsivny pohyb,naznačena agregace,leukocyty pritomny.Mal ureaplasmu,ale to sme preliečily.mohol by mi niekto prosim vysvetlit blišie toto všetko?odporučaju nam len umele opl.po dobrani profertilu nam dr.povedal,že by chvilu nemal brat nič,ale my si myslime,že by sme spermiiky mali niečim podporit.chceme vyskušat MACU a nejake vytaminky.Pradte mi baby.dik ☹

bubulka722
21. jún 2009

Shaarka
Dik za optimistické odporučenie, ale ani inseminácia neprichádza v našom prípade do úvahy. Odporúčajú nám IVF, možno až IVF/ICSI. Keďže na zázrak čakáme už 3 roky, neverím že sa niekedy podarí normálne. Momentálne som na najlepšej ceste na IVF, ešte laparku a ideme asi do GYN-FIVu, odporučili by ste iné CAR? Na ICSI nie je dosť prachov. Moja sestra má presne ten istý problm ako ja, tak sme si vzájomnou oporou. Neviem čo by som si bez nej počala. Moja psychika dostáva nenormálne zabrať. Sestra podstúpila ICSI spolu s genetikou. Celá sranda vyšla na cca 65 000,- v ISCAR a neúspešne. Bola to pre ňu ťažká prehra. Aspoň sa môžeme jedna druhej vyplakať na rameni. Čo iné nám zostáva?

cisielko
22. jún 2009

bubulka, to ma mrzí aj za sestru...ale musíte si pmájhať a snažiť sa dať do pohody alebo inak ti nepomôže ani IVF 😉 nepreplatila sestre poistovňa nejaké náklady?

stavba
22. jún 2009

Ahoj, taky nás možná čeká IVF+ISCI, manžel má špatnou morfologii spermií. Když si všude možně čtu, co to stojí, vstávají mi vlasy hrůzou a naskytuje se otázka, kde na to vzít a nekrást. Když jsem před svým gynekologem řekla, že nemáme tolik peněz, abychom mohli dát statisíce za umělé oplodnění, reagoval slovy:"Vždyť to nejsou statisíce a první 3 pokusy máte zadarmo." On se snad ten den najedl vtipné kaše nebo co. Ještě jsem neslyšela/nečetla o nikom, koho by první 3 pokusy nic nestály. Je to síla, jak moc se za to musí platit. Někdo k tomu přijde jak "slepý k houslím" a někdo aby si bral pomalu úvěr už i na to, když chce mít dítě. Je to síla, na čem všem se dá "rejžovat". 😔

cisielko
22. jún 2009

stavba, áno prvé tri pokusy sú zadarmo...ale to je čisto len vloženie embryja do maternice...ostatné veci ako vyšetrenia, lieky a kadejaké prípravy si musíme paltitz sami ☹ ja tiež neviem ak dôjde až k tmou kde nato idem zobrať peniaze 😠

stavba
22. jún 2009

Tak potom nevím, proč se vůbec říká, že ty první 3 pokusy jsou zadarmo. 😠 Jak psala bubulka o své sestře, že je to stálo 65000,-, tak to mi teda přijde strašná suma a ne zadarmo. 😕 a ještě to vlastně nesplnilo očekávaný výsledek 😔. Já osobně z IVF mám velký strach. I můj gynekolog mi řekl, že to chápe, že to rozhodně nemusí být bez komplikací. Doslova řekl:"Já o tom vím daleko víc než vy, a proto bych z toho měl i daleko větší strach než vy." To uklidní, že? 😠 😒 😔

cisielko
22. jún 2009

tak to je fakt super doktor...načo ti rozpráva takéto veci 😠 😠 😠 😠 práveže ti má pomáhať a podporiť nie ťa strašiť...tie lieky okolo toho sú drahé...ja neviem presne, viem to len od babeniek, ktoré tým prechádzakjú...to vloženie je tiež dosť drahé....neviem či sa to nepohybuje oklo 50.000 a vyššie ale to už by skúr vedeli baby, ktoré to majú za sebou

stavba
22. jún 2009

Hm, my zatím zkoušíme pořád ještě "ukecat" přírodu. Můj doktor už teda nad námi zlomil hůl a tvrdí, že přirozeně jsme téměř bez šance. Nechává nás půl roku snažit, a pak když to nevyjde, tak asi rozjedeme ten kolotoč kolem umělého, no.

cisielko
22. jún 2009

my to skúšame tiež...veď čo keď sa podarí...koľkým to vyšlo aj prirodzene...držím palce aby sa to podarilo a aby ste penižky nňminuli na niečo krajšie 😉

stavba
22. jún 2009

Taky právě pořád doufám, že i my budeme patřit k těm šťastným a půjde to bez doktorů. Na druhou stranu je nám 30 a tak vím, že nemá cenu pokoušet štěstí moc dlouho.
Taky držím palečky všem, kterým se nedaří. Je to opravdu náročné na psychiku. Člověk se snaží si to nepřipouštět, ale občas to prostě nejde a bolí to.

prinzesz
22. jún 2009

Kocky, neviem ci o tom neviete, ale celkom ma to prekvapuje, v CR je to naozaj tak ze prve 3 IVF mas "zadarmo" resp. preplatene cez poistovnu, platis si len lieky a to je cca 6000kc, ale mozes si vybrat z 2 druhov na jedny sa doplaca, na druhe nie.. dalsia podmienka je, ze musis mat vek do 39 rokov, na starsie sa to uz nevztahuje.. neviem ako je to na SK skuste si to preverit... ja zijem v CR a na mna sa vztahuju zakony CR...

takze hlavu hore, a informujte sa! neobinujte lekara ale sa ho skor opytajte ako sa co mysli.. a on by vam to mal vysvetlit.. nemam s tym zatial osobnu skusenost, ale mam to ako sa hovori zpravej ruky od kamosky,ktora to absolvovala...

stavba
22. jún 2009

prinzesz:ahoj, díky za info. Já jsem v tomhle zatím míň než laik. Vůbec nic o IVF zatím nevím. Teda jako vím zhruba jak to probíhá, ale o finanční stránce moc ne. Zatím si to snažím pořád nepřipouštět, že to budeme muset taky absolvovat. No, ale jestli by to bylo "pouze" kolem 6000kč, tak to se ještě dá. Teď to možná vypadá, že myslím jen na peníze, ale tak to není. Ale prostě máme velkou hypotéku a peněz opravdu moc nezbývá, takže je to asi tak že budeme řešit:"Buď letos uděláme plot, a nebo půjdeme na IVF." 😀

chrobacek
22. jún 2009

princez nemáš pravdu

stavbo... pokud půjdete do icsi jak jsi psala doplácí se jak v kterém caru ale v podstatě 2000,- na jedno vajíčko takže zaleží na tom kolik jich máte, dále doporučují doplatit si za léky protože při těch dražších nebudeš mít navaly a budeš stimulku zvládat, dále je důležitá prodloužená kultivace za tu se opět platí ....... takže pojištovna platí 26000,- a nezahrnuje to nadstandarty které jsem psala takže doplatek je +- 20.000,- ale záleží na vaší konkrétní a aktuální situaci !!!

stavba
22. jún 2009

chrobacek: hm, tak to je přesně to, čeho jsem se bála 😒. Takže když to shrnu a hodně zjednoduším, tak je to asi takhle:"Vy, co máte dost peněz a zaplatíte si nadstandart, tak máte větší šanci zvládnout to lépe, než vy, co si vezmete jen ty léky, které jsou víceméně hrazené". To je teda síla! To je jako když by mi obvodní lékař řekl, že mi může předepsat léky na bolest hlavy a ty levnější mi uleví od bolesti až za hodinu, ale ty dražší už za 15 minut. To mi přijde teda pěkně nespravedlivý a mělo by se s tím něco dělat. Ale na druhou stranu, nemůžu dostat mercedes, když si platím za trabanta, co? 😒

stavba
22. jún 2009

chrobacek: jinak jsem ti koukla do alba a držím pěstičky. 😉

cisielko
22. jún 2009

NO, TAK VIDíM, ZžE SA TU NáZORY LíšIA ALE JA SOM TIEž ZATO, žE TO STOJí VIAV AKO 6000...neviem, nemám stým osobné skúsenosti, ani nechcem mať ale ˇak k tomu príde tak neviem ...budeme sa musieť inak obravať 😒

stavba
22. jún 2009

A pak má být člověk v klidu a nemyslet na to. Peníze jsou metla lidstva a bohužel už i to zdraví se dnes platí a to dost.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre