Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

och
26. máj 2008

jmisa 😀 bola by som na tom podobne. Pobehuju nam doma este dvaja spolubyvajuci a robit si rano niake testy sa mi vysvetlovat nechce ponevac som vrcholne alergicka na slovo "snažiť sa" a vsetky vety a otazky s tym spojene. 😖 a popravde ani neviem cim sa BT meria 😎

jmisa
26. máj 2008

Och, BT se měří teploměrem, ráno mi zazvoní budík, zapnu digiteploměr a ještě v pelíšku změřím, měřím v pochvě, je to přesnější.

och
26. máj 2008

jmisa juj tak to by bola asi velmi velka zabava 😀 muz by mal inu srandu 😀
ale kedze prepokladame zly spg tak to teraz urcite nema zmysel 😀
dakujem sa radu 😀

jmisa
26. máj 2008

můj manža ani nepostřehne, že měřím, většinou ani neotevřu oko 😀
Teploměr mi pípne, když se sepne a pak když doměří a dokonce si i hodnotu pamatuje, takže ho můžu hned vypnout a chrupat dál, třeba o víkendu. Snažím se totiž měřit zhruba ve stejnou dobu a v týdnu vstávám ve 4,45, což tedy o víkendu ani náhodou 🙂

och
26. máj 2008

juuj to su mi ale vymozeonosti 😀
som zvedava kedy vymyslia nieco alebo niekoho kto bude chodit za nas do prace 😀

marcellinka
28. máj 2008

ahojte zienky 🙂
ja tiez nemeriam, na to som prilis leniva 😅 a u nas by to asi bolo aj zbytocne
och no ako? starky prezradil vysledky?dufam ze to nebude nic vazne, pripadne ze to je OK a ty coskoro vypadnes na matersku 😉

och
2. jún 2008

Tak cafte babule 😀
urobila som statnice 😀 tralala juchuchu 😀 a tri mesiace prazdnin 😎
Inak moj stary na tom spg stale nebol 😀 😝
tak ze vraj teraz v stredu tak uvidime kolko mu to bude este trvat 😀
a vy ako sa mate som tu tyzden nebola rozpravajte co sa zmenilo kto je uz "v tom" 😀

marcellinka
2. jún 2008

ahojte 😎
och gratulujem, a ja cely cas roymyslam ze co je s tebou 😀 ze nepises...
a preco nebol? no ja by som na to nemala nervy...
my ideme zajtra na genetiku, som zvedava co sa budu pytat.

smejka
2. jún 2008

och blahozelam 🙂 ...este tak coskoro gratulacia k baby a bude to 🙂 🙂

scarlet
3. jún 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - JÚN 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
bublinkajasminka: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
barca28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
Kukulkaja: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - mala už porodiť, len nemáme info
Altea: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
andulik:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
loss, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko 😀 😀 😀
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia 😵

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

tigr21, 25r.: 36tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 36tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 35tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 26tt, genetika, tehotná prirodzene?
martinmartin: 21tt, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu
meggietn: 19tt, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI
katula, 26r.: 19tt prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová)
k.bett (GENNET)- 15tt 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné
veracruz, 29r.(FERTICENT): 14tt, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
lauritka, 35r.(SPLN v KE): 7tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, KET 4/2008 úspešný
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, 1.IVF- neúspešné tt, Ž-PCO, KET v 3/2008 úspsešný, 3 srdiečka!

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, oddychujeme
ufo(FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI (vložené 3 emryá) - neúspešné ☹
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI neúspešné ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
och (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
domcek111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, genetika, plánujú v 05/2008 1.IVF/ICSI
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, 1.IUI neúspešné, stimuluje na 1IVF/ICSI
larita112, 27r. (GYN-FIV: M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI (potrat v 4tt), 1xKET neúspešný, 2.IVF/ICSI- čakáme na výsledok
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, úspešná MESA/TESE, v 4/2008 bude IVF/ICSI
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, zlepšenie po CEM-M, Maca, Profertil - 18 mil., 50% pohyb , kontrolný SPG bude 25.3.2008
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
eva7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlý SPG, užíva vit. E, zinok, selén, Ž-vytvára prostiĺátky, plán IVF/ICSI
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
tynka01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
jmisa: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné , chystá 2.IVF
deniska81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
zuzankaro, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
cvirko, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
kuspitka: stimuluje

DIEVČATKÁ,
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ SCHRÁNKY (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

och
3. jún 2008

marcelinka dakujem 😀
ono stala sa nam dopravna nehoda ☹ takze tak, ale vsetci sme ok len trochu poudierany 😝
smejka ked ja budem tehu tak to bude taka oslava, ze to bude poriadne pocut 😀 😎

teraz uprimne dufam ze sa nam to zadari ked som uz aj psychicky v poho tak hura do toho 😀

och
3. jún 2008

scarlet:
och, 27r. (ISCARE) - M-málo ejakulátu, krv OK + vyšetrenia, vitamínová kúra M - Selezin, koenzim Q10, Z - kyselina listová

marcellinka
3. jún 2008

ahojte 😎

och hlavne ze ste z toho vyviazli bez vaznych zraneni
my sme dnes boli na tej genetike, dr. nas poslala na interne, ja mam ist na vysetrenie stitnej zlazy 😝 😔 dr. ma dost znechutila, naprv vravela ze 50% muzov ma problemy so spermiamy, a hned na to povie ze sme to zacali riesit dost skoro, ze sa to mohlo samo upravit. no neviem ako sa moze z jednej zrazu urobit niekolko milionov, ale bodaj by mala pravdu a v novembri bude vsetko v norme. sice tomu neverim 😅 ale mohlo by

marcellinka
3. jún 2008

so spermiami 😅

och
3. jún 2008

marcelinka ty to este nevies ale my budeme v novembri uz tehule 😀
inak co je skoro? pokial tam moj muz pojde (akoze zajtra tam ma ist 😠 ) to bude 8 mesiacov
tak to nem normalis ked Got uz ma stvrte decko a to ma 68 rokov?

smejka
3. jún 2008

och to dufam ze ked budes tehu tak to das jasnym sposobom vediet do vsetkyck kutov MK 😀 🙂

och
3. jún 2008

smejka tomu ver 😀
tu bude zurka ako na prelome storocia 😀

meusicka
3. jún 2008

och... pekna hlaska a veris ze naozaj je to mimi od Gotta? 😀

kukulik30
3. jún 2008

och , tak to mi luto ta nehoda, ale hlvne, ze nic vazne a ste v poho 😉
😀 😀 😀 ten gott ma pobavil och 😀 😀 😀 a hadam to uz zajtra s tym spg vyjde, lebo ak nie, tak tvoj drahy to nejako flaka 😝 😀

marcellinka
3. jún 2008

no my sme rok a mesiac manzelia tak to jej pripadalo skoro, ze az po 2 rokoch staci 😖 ale ze mame uz 30 to si nejako nevsimla

och
4. jún 2008

bre ranko ci skor obed damy
sme sa pekne vyspali 😀
meusicka to vie iba gotova manzelka ci tie deti su jeho 😀 😀
marcelinka ja si osobne myslim ze ked niekto citi ze nieco nie je v poriadku tak ma ist za doktorom hned, a nie statisticky sa tvarit co je normalne a co nie. A okrem toho, ved do kelu si to platime, tak nech nepinda a pracuje. 😀 (ak sa jej nechce robit mala sa dobre vydat 😀 ) Tot moj nazor howk 😎
Inak maminu sesternicu ako prve a jedine decko mali az v 40 😎

Vlastne, v zásade ide o to, ze sa nam nechce cakat a mame nervy, ze to nemozeme niako ovplyvnit 😀 😀
a to nas se... 😎

prom
5. jún 2008

ahojte,
tak hlasim, ze 3. KET pokus z poslednych zamrazenych embrii nam zasa nevysiel ☹

och
11. jún 2008

Ahojte damy 😎
vidim ze vyslo slniecko a tu nastala tma a ticho
mam taketo novinky
moj manzelik bol konecne na spg ale nic mu neurobili lebo ze je toho malo 😀 😀 to som im mohla povedat aj ja, tak to ma skusit znovu ale kedy sa k tomu dostane to je fakt vo hviezdach 😀
Inak v pondelok som mala dostat MS a miesto toho ma par krat pichlo a nic, ale test som si nerobila kedze sa mi stal aj 39 dnovy cyklus a priznaky ziadne takze tak 😀

prom to mi je luto, chodte niekam na poriadnu dovcu, nabrat vsetky druhy sil a do vianoc si tehu 😀
strasne drzim palcoky

aniii
13. jún 2008

ahoj holky,
je tu některá, které byl manžel u urologa na vyšetření výtěr z močové trubice? manžel tam má jít a má z toho hrůzu, protože to prý dost bolí. nevítě některá?
díky

kukulik30
13. jún 2008

anii, ano moj manzel na ten vyter bol, je to sice neprijemne , ale da sa to prezit 😉 upokoj ho....mimochodom ovela neprijemnejsie je vysetrenie prostaty 😒

cukruska1920
13. jún 2008

ahojte.....kto musi dat odporucenie na spermiogram?

eva7780
13. jún 2008

cukruska my sme mali od mojho gynekologa

cukruska1920
13. jún 2008

evi..a myslis ze by mi to odporucanie mohol dat aj doktor co mi robi folikulometriu? lebo s gynekologickou nebudem

eva7780
13. jún 2008

cukruska to neviem lebo nam odporucil lekar s car urologa ale listok mi dal gynekolog,skus sa opytat skor kedy ste objednani na spg?

cukruska1920
13. jún 2008

evi...este nie sme...len sa chceme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre