Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

hhalina
29. nov 2009

babulko, díky moc, je to super povzbuzení. Doufám, že to bude lepší a díky všem za tyto stránky, že můžeš pohovořit i s ostatními, co koho trápí. Tak díky ještě jednou. Uvidíme za 3 měsíce a všem přeji, ať to vyjde. Halina

bubulka722
1. dec 2009

Siouxie, z mojej strany to určite nebolo myslené ironicky. Každé aj to najmenšie zlepšenie poteší, hlavne ak to ide stále k horšiemu ako u nás. Ber to tak, že nejdete zlou cestou a treba vydržať!!! Inak ako sa dr. vyjadril k tomu vysokému FSH?

venyska
1. dec 2009

Ahoj,mohu se k Vám přidat?Včera jsme zjistili z prvního spermiogramu že počet manželových spremií je 0 😢 😢 😢 😢

venyska
1. dec 2009

8.12.jedeme poprvé do IVF centra do Plzně,vůbec nevím jak a co...

hhalina
2. dec 2009

Ahoj venyska, tak dej vědět, my teda máme, ale málo, jdem v unoru na kontrolni spm a kdyz se to nezlepsi, tak asi taky pujdeme do centra- tak moc bych nechtela, kez by to vysko do toho unora. Treba vanocni darecek. Tak pak napis a posilam podporu...H.

j1111
2. dec 2009

Ahojte babenky ja s manzelkou mame po druhom IUI a sme momentalne cakatelia. Pocet som mal pred zakrokom ok pohyblivost 40% morfologiu neviem to nevyhodnocuju pred IUI ale dufam ze aspon 2-3%.
Dufam ze to bude so stastnyn koncom aj ked statistika je neuprosna pri IUI.Drzte sa. 😉

bubulka722
2. dec 2009

J111 silno držím palce!!! Určite sa ozvi ako ste dopadli. Štatistika teda nie je lichotivná ale terba veriť! 😉

siouxie
2. dec 2009

ahojte.
bubulka, ja viem, ja som to myslela ironicky. Lebo to bolo pre nás teda veľmi diskutabilné zlepšenie vzhľadom na výsledok...

dahra
3. dec 2009

Ahojte,
tak moj pribeh:
Manzel mal 100% patologickych spermii vo februari, v maji na kontrolnom spg rovnako - 100% patologickych + pridal sa nizky pocet (6 mil.). To uz uzival zinok a tribulus. Ziadne zlepsenie. Ako prislo leto, prestal nosit slipy, viac-menej chodil nadivoko, ziadny book na nohach. Vitaminy bral dalej. V juni sme vypisovali ziadost na IVF, v juli bol este na 3.spg v KE v tkanivovej banke, 98% patologickych, pocet 20mil. - teda zlepsenie malicke. Asi 5 dni predtym sme nasadili profertil, hoci vieme, ze na morfu nevplyva. Zlepsenie urcite nesposobil profertil. Koncom augusta dostal akutny zapal sl. creva, takze stravil 15 dni v nemocke na antibiotikach a koncom oktobra sme sli na stimulku na IVF, netusim, s akymi vysledkami.

Ja mam endometriozu, vdaka nej len jeden vajecnik. Par mesiacov tohto roka do mna hustili hormony na vyvolanie menopauzy. Potom pri stimulke chceli opacny efekt, ale mne aj pri silnej davke a vsemoznom usili narastli iba tri foliky. Pri OPU v nich nasli tri vajicka, ale zial, iba jedno kvalitne. To jedno jedine oplodnili, rastlo, vlozili mi a teraz som tehotna. Uvidime, ako to bude dalej pokracovat.

cukrik580
3. dec 2009

drzim palceky 🙂

mata321
4. dec 2009

prosim vas viete mi poradit?moj manzel bol na druhom spermiograme lekar mu povedal,ze ma zly aj druhi.predpisal mu lieky testocaps,neviete mozu mu pomoct?uzival niekto tie lieky?dakujem

siouxie
5. dec 2009

mata, podľa názvu ide o testosterónové tabletky, podľa všetkého mal asi nízku hladinu testosterónu, však? Nemám s tým skúsenosť, ale v každom prípade je fajn, že to andrológ rieši...

bubulka722
5. dec 2009

Siouxie, to ma fakt mrzí, že IVF nedopadlo dobre! Ani som v podstate nevedela, že ideš nato. Ako to robili, cez MESA/TESE? Ja mám čerstvo po laparke, včera mi ju robili. Doki povedal, že som súca tehulka, vajíčkovody už priechodné. Hovoril mi to ešte v piatok, keď som bola dosť oblbnutá po anestéze, tak si toho moc nepamatám a dnes pri prepúšťaní domov nemal službu. Všetko sa dozviem v utorok, kedy mi vyberú stehy a dajú komplet lek. správu. Bola som v Piešťanoch, personál super, doktori úžasný!!! 🙂 🙂 🙂

siouxie
5. dec 2009

nie, nie, ako som písala, vraj to bol dokonca "celkom dobrý spg", aasi zatiaľ najlepší, ale s otrasným výsledkom. čo už... 😒

bubulka722
6. dec 2009

Siouxie, čo teda znamená "celkom dobrý"? Môžem to chápať tak, že kúra Tribulus zabrala? Čo myslíš?

siouxie
6. dec 2009

Takto nám to ppovedali v centre. Bol asi nič moc, len o voľačo lepší ako tie predtým. Pár spermií tam bolo (na kusy), predtým sme mali buď ojedinelé, alebo pár kusov až po centrifúge. Vzhľadom na celkový výsledok to je ale o ničom.

V každom prípade, v kúre pokračujeme (berie všetko možné, už som tu sem písala), som vďačná aj za pár kusov, len dúfam, že raz nimi aj oplodnia vajíčka... 😒

koira
6. dec 2009

ahoj holky chtela nych s ezeptat jestli nevite jak antibiotika pusobi na spermose a za jak dlouho s eto spravi?manzel ted bere 14dni atb a v lednu mame povoleno se snazit tak s ebojim aby s ety mrsky stihli zotavit.diky moc

bubulka722
7. dec 2009

Koira, doba zrenia spermií je cca 74 dní. Veľmi záleží aké atb. berie, každopádne sa môže ich vplyvom SPG dosť zhoršiť, ale po čase by sa mal znova dostať do normálu. Ak to nevyjde v januári, tak v ďalších mesiacoch. Aj bez brania atb. je u celkom zdravého páru v jednom cykle pravdepodobnosť otehotnenia len 20%, takže sa určite neupieraj na určitý čas! 😉

merrel
8. dec 2009

Ahojky holky muzu se optat, manzel ma mensi pocet a spatny tvar spermii rekli nam, ze je to zpusobeno varikokelou mate nektera zkusenost s jiji operaci? jak dlouho manzel lezel a jak to probihalo za jak dlouho funkoval a zdali to pomohlo...diky diky

honey777
8. dec 2009

babuľky, už som tu čítala vše možné o PROFERTILE. Snažila som sa ho dať dokopy podľa zloženia a gramáže z voľnopredajných látok, ale nepodarilo. Tak som sa nato vykašlala. Ale dobrá správa, na nete som našla cenu skoro 135 eury, v našej lekárni 122 eury, ale v Rakúsku som našla za 120 necelých. Ak máte cestu okolo Hainburgu a v miestnej lekárni si založíte zákaznícku kartu, tak ho dostanete za 107 eury (na objednávku za 1 deň-nemajú na sklade). Len pre informáciu. Krásny deň.

bubulka722
8. dec 2009

Honey, tak tedy hurá do toho! Držím palce nechto pomôže!!!

Merrel, môj mm mal varikokelu, ktorú mu zoperovali v máji 2008. Stav po operácii sa môže upraviť najskôr po pol roku a najneskôr do roka. My sme na ďalší SPG išli až za rok. Nechcem ťa od toho nijako odhovoriť, ale aj názory odborníkov na otázku operácie varikokely sa rozchádzajú. Nám sa hodnoty SPG dokonca ešte zhoršili. Problém je v tom, že operácia má svoje opodstatnenie, keď sa varikokela nájde v skoršom veku (postpubertálnom). V neskoršom veku, u nás 34. nemusí mať jej odstránenie žiadne prínosy. V nemocnici bol 4 dni a po operácii sa odporúča kludový režim 2 týždne. Určite by som sa najskôr snažila hľadať príčinu v ľahšie odstrániteľných veciach ako napr. vyšetrenie hormonálneho profilu a mikrobiológie ejakulátu a išla by som do toho až po dohode s nejakým ozajstným odborníkom.

merrel
8. dec 2009

bobulka moc dekuji,
ja jsem celkove prohlednuta a melo by byt vse v poradku jako pricinu neplodnosti nam rekli ten spatny tvar, diky kteremu nemuze proniknout spermie do vajicka , byla jsme uz na IVF-ICSI neuspesne a ted jsem po 1, KETu a cekam na vysledek, jsem 20 dni po zakroku a na testu nic ale Ms jeste nedorazila takze jsme premysleli, zdali nezkusit varikokelu odstranit a uz jsem prave taky slaysela nazor, zeto vubec nepomohlo ( kluk mel 32 let) a muj manzel ma 28 ...

bubulka722
8. dec 2009

Merrel a ostatné výsledky sú v poriadku???

majuna
11. dec 2009

Ahoj dievčata,
som tu dlho nebola a mate tu toho dost nove.My už tiež chodime do centra a teraz naposledy nas tam moc nepotešili.Podla vysledkou to mame ešte horšie ako pred rokom.Mali sme 25 mil.sper.Teraz po dobrani macy a kotvičniku a vytaminov mame len 10 mil/ml,pohyb 10+10%,patologia 85% a zaver IVF+ICSI.Boli sme ztoho smutny,nečakali sme to,ale zomriet kvoli tomu predsa nemožme.Rozhodli sme sa,že po novom roku začneme so stimulkou,ale ešte predtym pojdeme k našemu urologovi,aby ho vyšetril a nechame urobit unho spg.Uvidime čo nam povie naš doki.Inač ostatne vysledky su v poriadku,tak som zvedava čo bude dalej.čo si myslite o našom spg?

bubulka722
16. dec 2009

No to ma teda dosť prekvapuje a nemyslím si, že by to mohol kotvičník s macou a vitamínmi pokaziť. Nebol mm náhodou chorý, aj bežná chrípka dokáže so spermiogramom divy o antibiotikách ani nehovorím. Každopádne si dajte urobiť ešte jeden SPG u urológa, CAR zvyknú úmyselne zhoršovať výsledky. Je to celkom logické. Inak neviem prečo odporučili len IVF-ICSI. Ja som sa pýtala od akého SPG je možné ísť bez ICSI a doki vo Ferticente mi povedal, že min. počet musí byť viac ako 5 mil./ml. a áčková pohyblivosť aspoň 10%, čo teda vy máte. Do ktorého CAR chodíte?

tomislav
17. dec 2009

Fc sme navštívili niekoľko krát a vždy bez úspechu.
Personál je v pohode.
Čo sa týka ostatných postupov tak pomlčím......
Používajú len jeden protokol s merionalom bez toho,aby zistili či na konkrétnu pacietku vyhovuje či nie.
"Dozreté vajíčka" skúmajú len okom bez toho,aby odobrali krv.
Mrazia 100 bunkové embryjka, čo je totálna blbosť.
Síce skoro nič nedoplacate, ale úspech vidím vo hviezdach.
Vyčerpáte si poisťovňu a aj tak si to budete doplácať.
Navštivíli sme GynF a boli sme tehotný na prvý raz.
Síce prístup personálu nič moc berú Vás tam len ako číslo ale výsledky stoja za to.
Rád napíšem a zodpoviem Vaše otázočky.
Po niekoľkých rokoch mám docela dosť postrehov, čo sa týka umelého oplodnenia, liekov a centier v BA

majuna
17. dec 2009

Ahoj Bubulka,
no nam sato tiež nejak nepozdava.My chodime do Českych Budejovic,mame to najbližšie a priatelovi sa tam nepozdava doktor,ktory nam vravel tieto vysledky.Pytal sa nas,či nemal varikokelu,alebo niečo so semennikmy,ale nemal.Naš urolog mi povedal,že to mohlo sposobit aj ureaplazma,ktoru preliečil.Každopadne som ho už objednala k našemu urologovi,ale teraz pred vianocami ma moc pacientov,tak až 5 januara tam pojde a necha sa zase dokladne vyšetrit +spg.Uvidime ake budu vysledky a myslim si,že mu nasadi nejaku liečbu.Potom sa uvidi,je to na hlavu.Ešte ked pribudnu aj ine problemy,tak je toho už moc. ☹

bubulka722
17. dec 2009

Tomislav no my sme boli v FC raz a teraz po genetike a preliečení s kotvičníkom a vitamínmi pôjdeme na SPG k urológovi. Ja nie som jedna z naivných, ktoré bezhlavo veria jedinému doktorovi. Máme za sebou toho dosť a k umelému ma dokopú až keď všetko iné zlyhá. Ideme vylučovacou metódou. Mám za sebou laparku a u mňa je všetko super, len u mm to bolo zlé. Teraz v januári ideme po 3 mesačnej kúre na kontrolný SPG a uvidíme ako ďalej. Ak to bude o niečo lepšie, tak na IVF ma nikto nedostane. Vážim si vlastné zdravie a brutal hormóny ešte nikomu neprospeli. Ja si rada na prirodzené tehu počkám. Inak kludne napíš o postupoch v FC, ja mám inak na všetky CAR vyhradený názor. Nič si nenavrávajme, je to len fajn kšeft.

Majuna nestrácaj nádej, ureaplazma dokáže narobiť dosť problémov, takže by som po preliečení ATB nechala aspoň cca 74 dní pauzu, čo je doba zrenia spermií a potom išla na kontrolný SPG. Pri týchto veciach nič neunáhliš, netreba sa kvôli tomu stresovať. Vždy ste na tom oveľa lepšie ako my, alebo ako iné kočky na MK.
Pohoda, všetko chce len čas a určite sa všetky dočkáme.

majuna
21. dec 2009

Ahojte,
Bubulka,dobre padne povzbudenie.ja sa už tak kvoli nestresujem,berem to tak jak to je.je pravda,že utohoto človek nič neunahli.počkame nato,až ho vyšetri naš doki a čo povie.podla toho sa zariadime.suhlasim stebou,že hormony ešte nikomu neprospeli a že pre car je to len fajn kšeft.

darla27
21. dec 2009

Ahoj Tomislav, celkom ma zaujal tvoj nazor na CAR v Ba, prosim ta napis nam nejake info,
zaujima ma hlavne GF a FC - za a proti. A kolko Vas to financne vyslo v jednom a v druhom centre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre