Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

barca28
26. jún 2007

Majuska mě by to tedy vadilo.Připadalo by mi to takové perverzní 😝 Vždyď dárce by vybrali podle tvého manžela.Takhle když to bude anonimní,nebude vám nikdo připomínat,že je to celý strejda 😀 😀 😀 Úplně mě zamrazilo 😝Né promiň,děláme si z toho srandu a ona to moc sranda není,tak se nezlob 😔

dasa24
27. jún 2007

majuska- taky bych určitě volila dárce, nikdy nevíš co se stane, vždyt skoro největší hádky jsou mezi příbuzenstvem........ ☹

scarlet
28. jún 2007

Ahoj Majuska81, lekar moze vybrat lieky akekolvek, lebo vsetky obsahuju takmer to iste a funguju na tom istom principe. Ale je rozdiel v cenach niektore su trosku lacnejsie a niektore drahsie. Urcite by som nevahala a priamo by som si od lekara pytala tie kvalitnejsie 🙂. Vies aku mal tvoj manzel pred uzivanim Profertilu patologiu? Pocula som viac nazorov, vraj na patologiu (deformaciu) Profertil neucinkuje, ale z tvojho prispevku som pochopila, ze ano 😨.

broskef
28. jún 2007

ahoj, má měkdo z vas představu, ja dlouhá je cesta od špatného sermiogramu k umělému oplodnění?? díky

cicuska
28. jún 2007

majus, ja nechapem preco chcete vyuzit darcovstvo ved tvoj manzelik ma nejake spermie tak to mozete ist na ICSI t.z. spermijku priamo "vstreknu" do vajicka a nemusi sa trapit prechodom cez obal vajicka.
Tiez by som asi nebola velmi za to (ak by aj moj manzel mal brata) aby som si vzala nejaku tu spermijku od neho. To uz mozem spravit rovno aj bez pomoci lekarov, aspon to bude prijemnejsie. 😀 Prepac ze som taka priama ale mne to pripada ako skoro to iste aj ked to nie je, ale len som ti chcela povedat ze podla mna je to dost citliva tema.

ufo
29. jún 2007

alte, a to tie vitamíny manžel bral všetky naraz?

kikina12
29. jún 2007

ahoj holky.
moc se mi tu s vámi líbí 😉 . čtu tady, jaké vit. jsou dobré na zlepšení pohyblivosti spermií. Manžel jich má dost, ale má jich nižší procento normálních - jako správný tvar. Nevíte někdo, co by mohlo pomoci?

majuska81
30. jún 2007

Ahojte, no viete, keď mi to švagor povedal, pripadalo mi to veľmi lákajúce-samozrejme by to bolo UMELÉ oplodnenie. 😀 😀 😀 😀
Ale tiež začínam mať čudné pocity z toho. Na druhú stranu budem taká neistá, že kdo môže "byť" v mojom dietati...... 😒 Možno som totálny idiot.... 😒 😒 😒

Ináč Cicuska má pravdu, táto téma možno ani nebude potrebná u nás, ale ja som kľudná iba vtedy, keď mám pred sebou aj rezervované cesty.

cicuska
30. jún 2007

caute tak aj ja som svojmu kupila Profertil, tak zacneme a budem cakat na zazraky 😉

ika_ba
30. jún 2007

ahojte
chcem sa spytat, ci bol niektorej z vas manzel na podrobnejsom vysetreni spermii?
nam uz par krat robili spermiogram a dopadol podla nich tak na hranici, ziadna katastrofa. boli sme 3x na IVF, raz sme boli uspesni, a teraz na poslednom na robili aj predlzenu kultivaciu, ked sa embryjka az tak dobre nedelili. tak na odporucili vysetrenie chromozomov v spermiach a DNA fragmentacie.
muz je na to objednany na utorok a vysledky budu za 2 tyzdne

krista
1. júl 2007

Holky taková malá aktualita jestli o tom ještě nevíte:
http://www.gest.cz/aktual/ak_21.html

krista
1. júl 2007

Byla jsem upozorněna že dnes je 1. července, neuvědomila jsem si to tak se všem moc omlouvám 😉

cicuska
1. júl 2007

ika moj mazel na to nebol este sa len na IVF chystame.Kde robia taketo vysetrenie? Inak len ma tak napadlo ze nemohli manzelika poslat uz aj skor?

majuska81
1. júl 2007

Ahoj Ika, tiež by ma táto téma zaujímala. To nám už ale povedali, že také niečo śa dá vyšetriť. Je to potrebné hlavne v takých prípadoch, kde spg vyzerá byť celkom dobrý, ale bábo z toho sa nepodarí ani umelo, lebo v prvých dvoch mesiacoch nastane potrat. Že vraj::: Spermie môžu vyzerať zdravo, ale DNA reťaz v nich môže byť poškodená, takže informácie sú poškodené a nedokončené.....asi takto...... 😒

majuska81
1. júl 2007

Cicuska, ale nenechaj nás potom v rozpakoch, že ako u vás funguje Profertil 😉 Chceme vedieť všetky prasačiny.. 😀 😀 😀 😀

Že, baby????

ika_ba
1. júl 2007

ahoj cicuska,
to vysetrenia urobia v centre. muz tam ide tento utorok, vysledky az za 2 tyzdne, stoji to 13 a pol tisica

majuska81
1. júl 2007

Ahoj Ika, koľľľľko to stojí????? 😨 A čo presne mu vyšetria??? Na akú diagnózu vám to odporučili???? 🙂

ika_ba
1. júl 2007

ahoj majuska
stoji to 13 a pol tisica, su to dve vysetrenia, vysetrenie chromozomov v spermiach stoji 9 tisic a DNA fragmentacie stoji 4 500 sk.
odporucili nam to preto, lebo ked sme boli teraz na ivf, tak z 9 vajicok sa nam oplodnilo cez ISCI 7, ale na treti den iba 2 boli 8 bunkove a zvysok 4 a 2 bunkove.
no, a ja som uz 2x potratila a mame problem s otehotnenim.

cicuska
2. júl 2007

ika a to si platite vsetko vy? Neda sa to cez poistovnu?

engelina
2. júl 2007

ika,cicus my-teda manzel to absolvoval.bohuzial nepreplaca to poistovna,musis zaplatit 13,5tis... 😅

cicuska
2. júl 2007

to je fakt ale strasne vela, ale co clovek nespravi pre dietatko. Ozaj a ked zistia ze je problem s DNA co sa s tym da robit, da sa vobec nieco?

majuska81
2. júl 2007

Kriste, to sú pekné prachy!!! A fakt, čo sa dá urobiť, keď zistia problémy pri génoch???? 😖

cicuska
2. júl 2007

Maji si tu este?

engelina
2. júl 2007

dna upravuju najma vacsimi davkami vitaminnu C.a odporucaju profertil... 😔

cicuska
2. júl 2007

engelina a aka je tam uspesnost?

engelina
2. júl 2007

cicus to ti nikto nezaruci ako bude telo reagovat,ale vraj sa to zlepsi o kolko neviem.... 😅

cicuska
2. júl 2007

no tak to je ako vo vseobecnosti so spermijkami , odporucaju aj Q10 a kadeco ine ale tiez vysledok je neisty. Vy mate len problem so spermijkami alebo aj nieco ine? skusali ste aj profertil?

engelina
2. júl 2007

mame oligoasthenoteratozoospermiu....drahy bral vselijake vitaminy,,ale profertil este nie....a vy mate aky trouble? 😔

ika_ba
2. júl 2007

ahojte
ja viem, ze toto vysetrenie nepreplaca poistovna, clovek si to plati sam
pokial je chyba v fragmentacii dna, odporucaju liek profertyl, tym sa o da upravit, ked som sa pytala na vitaminy, tak mi povedali skor C, E,
... q10 je vraj skor na pohyblivost, ked si teda dobre pamatam
pokial ale su zle vysledky v chromozomoch spermii, tak tu sa neda robit nic a do uvahy prichadza iba darcovstvo

majuska81
3. júl 2007

Engelina, tak to máte pekne diagnostikované.... Vieš, že čo všetko to znamená???? Môj mal asthenozoospermiu, a pomocou Profertilu sa mu to upravilo na oligozoospermiu. Neni to bohvie čo, ale predsa lepšie. 😒 A Profertil obsahuje všetko, čo ste tu spomínali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre