Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

dijusa
3. feb 2012

@vmata no my sme mali vsetko ok len vobec nepohyblive kvoli tomu lebo nemaju biciky,ale ziadne percenta nemame... takze neviem ci je to patologia,ci morfologia ci co..

gabinka41
3. feb 2012

baby, pomooooc......už týždeň mi je ťažko na žalúdku a to počas celého dňa (aj teraz), dnes ma trošku naplo pri umývaní zubov.....môže to byť aj príznak pms? Mám ju dostať o tri dni. Pýtam sa,lebo takýto príznak pms som ešte nemala a baby test robený predvčerom je negatívny...

nelynka
3. feb 2012

@gabinka41 ahoj moja
ano moze to byt kludne PMS, ja to napinanie pri umyvani zubov mavam furt tyzden pred mrchou 😀
a tazko na zaludku detto a nafuknuta som jak balon 😀 😀

foryou25
3. feb 2012

@gabinka41 aj to mavam takto bezne ako PMS, nase telo je nevyspitelne, ale verim, ze u teba to nie je znak PMS, ozaj dnes som odniesla na poistovnu ziadost na IVF, robili manzelovi spermio aj v SPlne a vysledok rovnaky aj u Hrivnaka aj v splne, takze jedine IVF+ISCI, @nelynka, citam ze aj ty ides na umele, do ktoreho centra chodis?

kveta
3. feb 2012

@st2 Ahoj, čítala som, že vysadzuješ všetky vitamíny.. Kyseliny listovú nevysadzuj, lebo telo by malo mať jej zvýšený príjem aspoň tri mesiace pred umelým oplodnením.. Pri umelom sa v tele rýchlejšie spotrebúva... Veľa šťastia pri IVF.

gabinka41
4. feb 2012

@nelynka pýtam sa preto,lebo pri pms mi ešte zle nikdy nebolo, bola som strašne náladová,podráždená,precitlivelá a samozrejme nafúknutá ako balon....a mám ho vždy 2 týždne pred ms....a teraz sú to 2 dni pred ms....Ale asi si telo robí čo chce a mrcha dorazí.....uvidím v pondelok. Myslím,že tehu test už by to 4 dni pred ms ukázal......

gabinka41
4. feb 2012

@foryou25 juuuj, bola by som rada,keby to nebol pms...ale neviem,neviem, kedže spermošky asi ešte neboli ok.....uvidím v pondelok,či dorazí mrcha. A to ti býva ťažko na žalúdku celý de)? lebo mne áno a naposledy ma napínalo pri umývaní zubov,ked som čakala syna pred 13 rokmi

st2
4. feb 2012

@kveta to fakt? tak nie je problem aspon tu kyselinu papat, len som tak myslela ze kaslem na vsetko uz, a ved ja tu kyselinu papam uz ani neviem kolko v kuse, mozno aj dva roky s malinkymi prestavkami

katka143
4. feb 2012

@gabinka41 ahoj mňa pri umývaní zubov nikdy nenapínalo.ale teraz počas tehu 😠 každé ráno.tak som zvedavá či ti v pondelok dorazí mrcha 😉

wifina
4. feb 2012

@gabinka41 podľa mňa si tehotná a držím palce 🙂

gabinka41
5. feb 2012

@katka143 tak to som i ja zvedavá. Dnes alebo zajtra by sa mala spustiť....najneskôr do stredy,lebo mne nezvykne meškávať. Ale testy boli negatívne, tak si myslím,že dorazí...tak trpezlivo čakám 😉

gabinka41
5. feb 2012

@wifina ťakžko povedať, kedže testíky boli negatívne ☹ Ale keby si tak mala pravdu........juuuuuuuj...počkám do stredy najneskôr a potom testnem opäť..... 😉

wifina
5. feb 2012

@gabinka41 podľa mňa je na test ešte skoro, preto je negatívny...

jania023
5. feb 2012

Ahoj robili niektorej z vas postkoitalny test?

gabinka41
6. feb 2012

@wifina
@katka143 tak kočky, opäť som si robila zbytočné nádeje a testy boli pravdivé. Mrcha je presná ako hodinky, dnes ráno dorazila ☹ ☹ ☹ Ja už prestávam veriť, že raz sa dočkám....

pempusik
6. feb 2012

@gabinka41 mojko, nezufaj. to je dobre, ze teraz dosla, ved si ju aj cakala. telo sa precisti po tych atb a potom na to vhupnete 🙂. ja som dnes 3DC, takze hormony sa mi uz ulkudnili a zasa sa usmivam 🙂

foryou25
6. feb 2012

@gabinka41 juuuj mrcha mrchata, skareda, alebo neboj raz to musi vyjst, musime tu navzajom podrzat aby nam z toho vsetko raz nepreplo 😀

gabinka41
6. feb 2012

@pempusik ked ja už som na nervy z toho...a aj s mm asi máme menšiu krízu......furt sa vadíme ☹ ☹ ☹

gabinka41
6. feb 2012

@foryou25 ja mám pocit,že mne už preplo ☹ ☹ ☹ nechcem už na to myslieť,ale nedá sa

foryou25
6. feb 2012

@gabinka41 ani mne sa neda, kazd chvilu o tom rozmyslam, a to uz fakt potom idem cloveku na mozog

pempusik
6. feb 2012

@gabinka41 ja ti verim, aj mne obcas tak prepina. raz sme hore, raz dole, chvilu sa vadime, potom je to lepsie. niekedy si hovorim, naco podstupujem vsetky tie vysetrenia, ked je to jasne, ze chyba je hlavne v spg, ale potom to vsetko prejde a clovek ma zasa chut zit a bojovat dalej.

wifina
6. feb 2012

@gabinka41 To je škoda, ale ber to z tej lepšej stránky, máš ju presnú ako hodinky. Čo by som ja za to dala, mne bez hormónov alebo vyvolávačky ani nepríde:(. Takto máš veľkú šancu, že otehotnieš prirodzene.

gabinka41
6. feb 2012

@pempusik presne tak...ako keby si písala o mne. A aj teraz,ked sa logicky zamyslím, nemohla som otehotnieť,kedže sme po dobratí atb a tie atb spermoše ešte viac ničia....tak ma nemalo ani čo oplodniť ☹ proste ak je spg zlý,tak tehotná nebudem....tak načo som sa nádejala???????????

gabinka41
6. feb 2012

@wifina no jedine,že spg bude dobrý a ja mám pocit, že nebude........ ☹ 😢 😢

pempusik
6. feb 2012

@gabinka41 nooooooooo, take tu uz boli, ze mali zle spermose a otehotneli, takze ja stale verim, ze sa moze nieco presmyknut 🙂. teraz si trosku sklamana, ale jak hladina hormonov klesne, tak budes zasa pokojna a pojdes dalej, uvidis 🙂

gabinka41
6. feb 2012

@pempusik len ked mne sa zdá,že už to fakt dlho trvá a už som hrozne pesimistická a sklamaná z toho všetkého. Už mi aj prestáva chutiť milovanie........kurnik tu......

gabinka41
6. feb 2012

@foryou25 keby sa dalo na to nemyslieť....ani sa uvolniť neviem....nič ☹ ☹ ☹

pempusik
6. feb 2012

@gabinka41 to je mi jasne. ked pri tom myslime len na to, ze si ideme vyrobit babo a ze teraz sa to konecne musi podarit, tak si to ani nedokazeme uzit. ale snazim sa aj ja na to nemysliet. a tak si hovorim,z e ked uz sme tak dlho vydrzali, tak este chvilku to zvladneme 🙂

gabinka41
6. feb 2012

@pempusik tak je veľa párov,ktoré sa už omnoho dlhšie pokúšajú o bábo a nič.A akosi to zvládajú...... Ked ja som z toho už taká sklamaná, nemyslela som,že to bude až taký problém....a manžel je akosi taký neutrálny,ako keby ho to netrápilo, nerozpráva sa už o tom....a tak neviem ani,čo si mám o tom myslieť a aj z toho som sklamaná....
a ako vidíš, moja ms je pravidelná ako hodinky, takže viem,že ja som v poriadku- teda až na psychiku,ktorá začína byť v prdeli......... 😒

pempusik
6. feb 2012

@gabinka41 chlapi su v tom najhorsi, lebo oni nic nepovedia a este ta to vytoci, lebo si myslis, ze im je to jedno. aj moj je taky. ale viem, ze ho to trapi. kvoli nemu samemu, ale aj kvoli mne. a prave preto sa snazi byt taky neutralny, aby som z toho ja nebola viac smutna. ja som si tiez nemyslela, ze to pojde tak tazko a bude to trvat dlho. :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre