Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

domcek
6. sep 2007

mirka tak velmi ti gratulujem tesim sa 😵

mirka20
6. sep 2007

dakujem domcek 😵

myska29
6. sep 2007

domcek si tehuuuuuuuuuu 😉
aj ja som si robila štyri 🙂

domcek
6. sep 2007

myska kukla som tvoje testiky tak presne aj mne prvy vysiel ze ciarocku bolo ledva vydno. No a poobede mi povedali ze asi nie som tehu vrrrrr. 😠

zen
6. sep 2007

mirka, a ty jsi po IVF nebo IUI nebo se povedlo přirozeně? 😵

zen
6. sep 2007

Jinak samozřejnmě všem novým těhulinkám moooooooooc gratuluji 😵 A prďousci vy se maminek pěkně pevně držte 😵

myska29
6. sep 2007

domcek to je blbosť, keď Ti vyšli štyri testy. počkaj ešte týždeň a choď za svojím gyn.a uvidíš že Ti zdiagnostikuje normálne tehu 😵
mne dr povedala, že veľa záleží či to bolo zamiešané týždeň pred MS alebo skôr. neboj bude to tehu 😉

domcek
6. sep 2007

myska ja som bola na IUI takze ja viem presne kedy to bolo.
Zajtra este idem do centra na opakovane testy a potom uz asi k svojmu.

lolka
6. sep 2007

myska, mirka, domcek - gratulujeeem k // 🙂 😉 tak sup, sup do majoviek 2008 😉

prom
7. sep 2007

ahojte kocky. Takze pred 3 tyzdnami som bola na pukncii, ziskali 9 vajicok, z toho sa "vyrobilo" 8 embrii. O 3 dni neskor do mna vlozili pomocou ICSI dve 8-bunkove embria, ostatnych 6 embrii sa tiez pekne vyvijalo, takze ich zamrazili vsetky. Bohuzial tehotenstvo sa po 15 dnoch nepotvrdilo ☹ Dostala som hyperstimulacny syndrom, neskutocne bolesti. Dalsi pokus naplanovali o cca 2-3 mesiace.
Tiez gratulujem vsetkym novym tehulkam!

lucia121
7. sep 2007

nepovedali ti, aka moze byt pricina?

prom
7. sep 2007

nie, nic nepovedali, len mi telefonicky sestricka oznamila, ze sa to bohuzial nepodarilo a hotofka. Ze sa mam ozvat pred tretou menstruaciou, ktore teraz budu nasledovat. Oni to asi ani nijako zvlast neriesia. Nie som pre nich ani prva ani posledna, kedy sa to nepodarilo, priciny neskumaju.. Sme pre nich len dalsi kus na pase, byznis proste. Ja si myslim, ze sa to nepodarilo kvoli tomu hyperstimulaku. Holt smola, lebo inak ja problemy nemam, aj embria boli dobre

zen
7. sep 2007

Ahoj holky tak to nahlásím i sem. Měla jsem rozběhnutý IVF cyklus, ale miminko se rozhodlo přijít bez pomoci už teď 😵 Neuvěřitelně jsme otěhotněla s velmi špatným spermogramem.....prostě příroda si to udělala po svém 😉 Holky všem vám tady přeju ať brzy uvidíte taky ty krásný // a na ultrazvuku bublinku 😵 Já jsme dnes 4+5dnů 😵

Tady na mě je jasně vidět, že příroda dělá fakt divy. 😵

prom
7. sep 2007

Zen> to je nadhera, ze sa Vam to tak podarilo, gratulujem moc!

domcek
7. sep 2007

zen tak gratulujem 😵 😵

zen
7. sep 2007

scarlet, tak snad to nezakřiknu a můžeš mě napsat do těhulek 😵 .......to vážně není možný tohlenc totok 😵

Holky chci vám dodat obrovské naděje, že i s velmi špatnám spermiem se dá přijít k děťátku (klep, klep.....raději). Můj manžel má oligoasthenoteratospermii a vidíte dostali se tam šikulky a sami 😉

scarlet
7. sep 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY + SUPER SPRÁVIČKY,ALE AJ JEDNA SMUTNÁ 😕 😕 😕:

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 28tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 16tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 12tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky)
bublinkajasminka: 12tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 19tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 6tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
lolka,28r.(GEST Praha): 6tt, M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, tt prirodzene po vitamínovej kúre
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, TT prirodzene pre plánovanou IUI
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom 😀 😀 😀


S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF (ISCARE), Ž-PCO, chystajú sa na 2.IVF
IVF(ISCARE), M-užíva od 14.7. PROFERTIL
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF - čakáme na výsledok
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné 😢
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra,27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
domcek, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG, vitamínová kúra nezabrala, 2xneúspešné IUI, 3.IUI - pozitívne testíky = čakáme na potvrdenie tehotenstva!!! 😀
iva79, 28r.(HELIOS): M-vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok,C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
ninna78,29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76,31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
lauritka,34r (SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva vitamíny A-beta care, vit.C + MACA, kontrolný SPG v norme
katula,26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka,35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
peja: M-zlý SPG, chystá kontrolný SPG
loss: M-užíva Profertil
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda - M-vitamínová kúra
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, chystajú kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
tigr21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, Ž-30.8. podstúpi LSK
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
deniska81: M-zlý spermiogram, 1.IVF - čakáme na výsledok

DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

gimulka
7. sep 2007

HOlky týden jsem tady nebyla a teď koukám že je tu tolik nových těhulek, tak grautuluju moc!!!!!! 😵

lucia121
7. sep 2007

PROM do akeho centra chodis?

broskef
7. sep 2007

Ahojky Grimulko, myslím, že jsme se spolu bavili že naši muži maji stejný spermio 10 mil.???

gimulka
7. sep 2007

Ahoj broskef, manžel měl tyhle hodnoty: koncentrace 10 mil / ml
objem 4 ml
pohyb: rychlý progresivní 1%
pomalý progresivní 3 %
neprogresivní 1 %
imobilní 95%

morfologie
a) 5%
b-1) 5%
b-2) 10%
c-1) 35%
c-2) 30%
c-3) 15%

ojediněle leukocyty

broskef
7. sep 2007

jo, jo, jen jsem ti chtěla říct, ře po 3 měsícich se mu to zlepšilo na 15 mil/ml...

gimulka
7. sep 2007

no tak to je super, bral nějaké vitamíny? Asi jsi mi to psala,ale než to najdu...

broskef
7. sep 2007

asi nepsala 😉 davám selzink + a kohenzim Q 10- ale někdy zapomenu 😝

gimulka
7. sep 2007

manžel baští selzink, Q10 a Macu tak doufám, že mu to taky pomůže, a co ostatní hodnoty, taky se mu to zlepšilo? nevím jestli by nebylo dobré poslat manžílka na urologii, třeba by mu tam něco doporučili, takhle bere jenom ty vitamíny které jsem si našla na koníkovi

broskef
7. sep 2007

jo a kouří 20 denně ☹

gimulka
7. sep 2007

tak to manžel nekouří, pije jenom pivko po tréninku a teď začal víc jíst zeleninu a ovoce...

broskef
7. sep 2007

ostatní hodnoty zustali stejné, manža byl na URL a tam v podstatě zjistili, že "stav" odpovídá spermio ale s tím se nadá níc dělat... jako pro tvého muže asi není urologie od věci, ale pokud je to dusledek chemo... tak je to možna jinde, ale ja nejsem doktor.... nic méně, určitě za to nic neda tak jít!

gimulka
7. sep 2007

nevím jestli to máme řešit už teď nebo až po kontrolním spermiu...ale byla bych asi víc v pohodě, kdyby byl víc pod lékařským dozorem...On je vždycky hotovej když jde na tu onkologii na kontrolu, jednou měl den před tím horečku a bylo mu blbě, asi nervy, tak ho nechci zase moc dráždit...

prom
7. sep 2007

lucia121> chodime do ISCARE

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre