Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jerryjanka
4. nov 2009

inak - môj ma teda 52 milionov na 1 ml , pohyb a 44%, pohyb b 10% takže toto ok - ale morfologiu mame 98% a povedali nam že s tym sa otehontieva prirodzene... 😉

dzou
4. nov 2009

nebudeme na svk... chcem ist tu... ale ved uvidim akurat led bude koniec tohot cyklu budem mat narodky tak mozno si tam niekto hore povie ze by to bol pekny darcek k narodkam 😉 ...

jerryjanka
4. nov 2009

black - no ja som vždy mala 28 dnový cyklus, ovulovala som sama uplne v pohodke a aj tak sa zistilo že mam pco - proste hormonalny profil v lutealnej faze zistil že hladiny hormonov su uplne rozhodené - prve dva hp som mala uplne ok. takže tak. no. inak uzv, ovulka, všetko ok.

jerryjanka
4. nov 2009

a snažime sa 22 mesiacov 😔

blackrose
4. nov 2009

takze 2% z 52 su dobre aj dobre pohyblive... hmm, tak drzim teda palce aby sam podarilo 🙂
nam nenapisali aky maju pohyb a a aky pohyb b, len napisali, ze maju b+b co asi znamena, ze pomalsi progresivny pohyb dopredu a pohyb do stran.

dzou 🙂 tak to aaaaaaano 🙂 drzim palce, aby ti to vyslo 🙂 ja tiez stale trosicku dufam, ze sa to tento cyklus podarilo 😉 ako vzdy 😉

jerryjanka
4. nov 2009

no u nas je problem len ten tvar - teda morfologia - lebo tam mame len 2% dobrých - ale ako hovorim - povedali nam že sa s tym da otehu prirodzene - tak uvidime - možno po laparke skusime iui

blackrose
4. nov 2009

budeme si drzat silno palce 🙂 ok, ja idem, prisel mm tak sa mu idem trosku venovat, majte sa krasne 🙂

bubulka722
5. nov 2009

Babulky, znova vás chcem poprosiť o info ohladne hormonálneho profilu manžela. Môj má veľmi nízke hladiny LH, FSH a Testosteronu i keď sú v referenčných hodnotách. Hrabem sa v tom a nikto z urológov sa nechce zaťažovať s horm. liečbou. Všetky testy až po genetiku sú o.k. Prosím napíšte mi ak to niekto má. Manžel má 36 rokov.
Vopred díkes!!!

siouxie
5. nov 2009

Bubulka, prezrela si to tu celé aj v tejto téme ? Čosi sa mi marí, že sa tu pár HP partnerov vyskytlo...

bubulka722
5. nov 2009

Jéžiš, keby som aspoň vedela kde to hladať. Neviem si predstaviť prečítať všetkých 139 strán.

garp776
5. nov 2009

ahoj bobulko,
pokud jste v referenčních hodnotách, tak se zbytečně nestresuj. Náš androlog řekl, že nejdůležitější je hladina testosteronu, která vytváří optimální podmínky pro spermatogenezi. Nám dal injekce pregnylu a testosteron se zvýšil(ale mi ho měli hodně mizerný). U vás si myslím, že bude stačit na zvýšení testosteronu kotvičník (tribulus).

siouxie
5. nov 2009

bubul, len si pekne čítaj 😀 😀 😀 . Ale nie, mám taký pocit, že sem párkát neikto hodil hodnoty a stingray sa k nim vyjadroval, to mohlo byť tak okolo 80. strany. Ale možno má garp pravdu, aby si sa príliš nestresovala... Aj keď máš pravdu vtom, že tie limity sú evľmi široké a všetko závisí aj od veku.

bubulka722
5. nov 2009

No muž má 36 rokov a Testosterón len mizerných 13,63nmol/l. Viem, že hladiny sa u mužov v takomto veku pohybujú od 17nmol/l vyššie. My sme už mali od dokiho z BA z lekárskej sexuológie (bývalá ambulancia prof. Vrabca) odporučenú horm. stimuláciu najprv Pregnylom 3 mesiace a potom Clostylbegytom ak sa to neupraví. Keď sme ale prišli k svojmu urológovi tak ho to vôbec nezaujímalo a nechcel to riešiť a odbil nás slovami, že to nijako nepomôže,máme ísť na IVF. Tak to je teda riešenie, nedajú Pregnyl v podstate pacientovi, tkorý ho potrebuje ale budú ho pichať mne celkom zdravej s vyváženými hormónami pri IVF. Pripadá mi to fakt zcestné. Hrozne ma hnevá, že nikto nechce riešiť príčinu, len dôsledky. Oči mi konečne otvoril dr. Kočí, ktorý mi veľmi ochotne odpovedal na mail. Ani sexuálne to už skoro nijako nefungovalo, stále bol nervózny, nahnevaný a úplne bez elánu do života, tak som mu nasadila Kotvičník 800mg denne, L-karnitin 500mg, Omega 3 1000 mg, Selezin ACE a vit. E 400 mg. Má to super účinky, na jeho nezáujem sa fakt nemôžem sťažovať... Len dúfam, že aj SPG bude lepší. Dúfajme!!!

siouxie
5. nov 2009

Bubul, myslím, že si spravila všetko, čo sa dalo. 😀 😀 Jedine Maca a l-arginín ti tam chýbajú.
Ono je to u nás s urológmi, resp, andrológmi ťažké, je ich málo a bežný (ja mu hovorím "močákový") urológ ti tieto evci riešiť nebude. Nám horkoťažko spravil sono a odbery na onko-markery.
Nedalo mi to však a vyskúšali sme ešte doktora Lepieša na Misckiewiczke, je to urológ-andrológ. Zázraky sa síce nekonali, ale vzhadom k manželovej dg a veku je to prirodzené. Máme to tam ešte "otvorené", mal by ísť na ďalší spg.
Jáj a ešte jedna vec, dosť sa tu s tým opakujem takže ak som ti to už písala, sorry. Dôležité pri tých vit. je aj dávkovanie. U valibukov je potrebné adekvátne zvýšiť množstvo (najmä L-Karnitín, l-arginín, kotvičník a maca).

bubulka722
5. nov 2009

Siouxie díki, všetky vitamíny má v takých dávkach ako majú byť. On nie je zas taký valibuk, má 78 kg. Inak ten L-arginin mi tam chýba, ja viem. Neviem kde by som ho naj zohnala, poradte! A prečo macu, več kotvičník má v Tribuluse, nie?

siouxie
5. nov 2009

No ale maca nie je kotvičník. Kotvičník je tribulus 😀 😀 😀 . L-arginín zoženieš rovnako ako l-karnitín v športovej výžive 😉 . Celkom dobrý má aminostar. Je tuším 500 alebo 600 miligramový a je tam 360 tabliet.
Maca je už len taká čerešnička, niekomu nepomôže, ale ani neuškodí. Googli!

bubulka722
5. nov 2009

Siouxie, ja viem, že maca nie je ktovičník. V týchto veciach mám jasno. Myslím, že maca je pri týchto všetkých doplnkoch dosť zbytočná. L-arginin od Aminostaru nie je asi moc dobrá voľba, na túto firmu som počula dosť negatív. Všetko mám od Kompavy, len arginín oni nevyrábajú, tak si ho musím zohnať niekde vo fitku. Vy teda užívate dlhodobo všetko v potrebných dávkach a nič, alebo ešte nevieš aký to malo vlatne efekt? FSH je vysoké, ale myslím, že táto liečba nemohla mať na to vplyv. Genetku máte hotovú?

siouxie
5. nov 2009

prepáč, ale vyznelo to tak. 😉
Vieš, ťažko je u nás porovnávať, keď HP bol robený iba raz, po 4 mesiacoch užívania všetkého možného. Ale... genetiku máme ok, všetky ostatné ukazovatele v norme.
Čo sa týka toho l-arginínu, ostatné veci nemáme z aminostaru, takže neviem, ale na l-arginín sa nemôžem sťažovať. Lepší som inde zatiaľ nenašla. A určite som ho nechcela yvnechať.

S macou máš možno pravdu, ale kto to overí? Ja som radšej stavila na "kompletku", nech som si istá, že sa spravilo, čo sa dalo.
Takže ťažko je hodnotiť či dlhodobo a "nič". Po prvé, čo je dlhodobo? To by som povedala asi tak po roku (opäť zase musíme prihliadnuť na všetky okolnosti - dg, vek...).
Zatiaľ sa vždy nejaké spermie našli, lemravé, ale boli. Na prirodzené to asi už nebude, ale budem vďačná aj za "zázrak" s pomocou. 😉 😵

bubulka722
5. nov 2009

Neboj nič, možno raz predsa motyka vystrelí. Inak HP bol na môj vkus super až na FSH. Naštudovala si niečo okolo toho, čím to môže byť? Stále mi to vŕta v hlave. A čo navrhoval andrológ v BA, dal plán na nejakú konkrétnu liečbu? Chystáš sa IVF? Mne by celkom stačilo keby sme mali nad 5 mil. a dalo by sa to bez ICSI.

siouxie
5. nov 2009

Androlǵ trval na kontrolnom spg po 3 mesiacoch (lebo u neho bol robený iba 1). Medzitým odporučil vit. E 400 a profertil (ja som mu ale hovorila, že berie všetko, čo je v ňom už 4 mesiace). A vlastne sa vyjadril, že problémom budú neskoro zost. semenníky, s čím sa už veľa robiť nedá. Nehovoriac o veku, môžem byť rada, že to nie je azoo.
Zisťovala som, hľadala a som rada, že to FSH nebolo ešte vyššie a ostatné hodnoty boli super. Takže verím, že sa niečo nájde a bude to použiteľné. My sme mali len pár kusov, bude to podľa všetkého aj s ICSI. O prirodzenom už nesnívam, na to nie je čas. 😀 😉

bubulka722
6. nov 2009

Kedy teraz plánuješ druhý SPG? Ja až v januári, po min. 3 mesiacoch užívania vitamínov. Ja tak dúfam, že to pomôže. Viem, že aj Prom tu písala, že mm mal nezostúpené semeníky a SPG úplne hrozný a kúra s Tribulusom im pomohla. Určite o jej príbehu vieš. Tak hlavu hore a hlavne nestrácaj nádej!!! Určite sa nám to podarí, treba len veriť. Ja si dám pred 1. IVF urobiť aj laparku, nech som si na 100% istá mojim zdr. stavom. Inak Tribulus by mal harmonizovať pomer medzi LH a FSH.

lucinka13
6. nov 2009

ahojte dievčatá,
náhodou som sem nakukla, ked som už tu, tak vam poviem moju skúsenosť.
Môj muž mal hrozný spermiogram čo sa morfologie týka 99%. Len 1 %mal dobré. Dr. odporučil insemináciu.
Ale stala sa nám taká vec, že som otehotnela na prvý šup a zatiaľ vypadá z bábom všetko OK. Takže aj so zlým spermiogramom sa dá otehotenieť prirodzene. Príroda je mocná čarodejka.
Na spermiograme sme neboli preto že som nemohla otehotnieť, ale preto , že som potratila.
Tak vaám čo sa snažíte otehotnieť držím veľmi palčeky.

siouxie
6. nov 2009

Lucinka, bubulka, ďakujem 😵 .
my sme mali spravené postupne 3 spermiogramy, prvý v marci, druhý v júni a tretí v auguste. Ten tretí bol už u andrológa. Teraz by sme mali ísť na ďalší u neho.
O prom a ďalších podobných príbehoch viem, je to paráda a veľmi som sa z toho tešila. Viem aj o tom kotvičníku, verím, že niečo v náš prospech zaúčinkuje. Ale vkaždom prípade, už IVF dlho odkladať nebudeme, nie je času.
Sme s manželom už celé veky, a vzhľadom na jeho vek to fakt nemá zmysel odkladať a čakať, či sa nám podarí prirodzene. Keby mal o desať rokov menej, možno... V priebehu tohto roka sme sa snažili preto spraviť čo sa dalo, ale čas beží.

bubulka722
6. nov 2009

Siouxie, myslím že uvažuješ veľmi dobre. A spermiogramy sa postupne aj nejako menili alebo nie. Bol aspoň nejaký náznak zlepšenia pri užívaní Kotvičníka? Silno držím palce!!! Kde plánuješ IVF? Ja to už mám rozbehnuté vo Ferticente.

Lucinka, ďakujem za milé povzbudenie, je fakt super, že sa vám to takto podarilo. Aké hodnoty SPG ste presne mali? Myslím množstvo na ml, pohyblivosť atď. SPG bol urobený len 1 krát?

garp776
6. nov 2009

Ahoj holky,
tak koikám jak jste všechny vzdělané v oblasti mužské neplodnosti...jinak co se týče argininu, tak ten by měl být dobrý na zlepšení průtoku krve cévami, tedy i varlaty a pomoct buňkám, které se starají o výrobu spermijek přijímat kyslík a všechny ty důležité dobroty rychleji a lépe. My máme http://www.penco.cz/katalog/?product=15, je to česká firma, mám od nich i karnitin a já sama od nich beru spalovač tuků..

siouxie
6. nov 2009

ahoj, garp 🙂 . Ten vyzerá dobre, hlavne má 500 mg, čo je super. U nás som ho nikde nenašla, jediný 500 mg som zohnala ten aminostarovský. Ale dík za tip, ak bude treba, skúsim si tento potom zohnať cez kamarátov u vás. Len je tam dosť brutál cena, ja mám za to 360 kapsúl. Ale čo už...

garp776
6. nov 2009

no jo, cena je síla, ale zase si říkám, že v tobolkách není jen cukr 😀 .

siouxie
6. nov 2009

tak to dúfam 😀 😀 😀 A aj v ostatných, lebo to je hotová batéria a za slušné pálky. No kašľať na to, ak to má pomôcť čo len trošičku.

bubulka722
6. nov 2009

Garp dík za typ. Skúsim niečo vo fitku. Inak ja mám ostatné veci z Kompavy, myslím že fajn veci za super cenu. L-karnitin si aj ja občas dám a je to cítiť. L-arginin nevyrábajú, tak to musím pozrieť vo fitku.

shaarka
6. nov 2009

caute baby, len tak som vas prebehla - riesite tu uz veci, ktorym nerozumiem 😀
len som chcela napisat svoj nazor:
labaky v CARe urobila omnoho presnejsie a spolahlivejsie vysetrenie ako urolog, ktoremu odovzdate spermie odobrate doma. takze ja by som sla jedine do labaku. treba si porovnat vysledky z CAR labaku a od urologa - hned vidite, co je podrobnejsie, resp. percentulane vyhodnotene, aleto teda na co sa zameriava na CAR a na co malo urolog.

a este som vas chcela povzbudit, MM mal len 14% morgologicky dobrych, progresivne pohybujuce sa dopredu len 13% a predsa sa podarilo.
drzte sa!! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre