Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jerryjanka
26. feb 2010

dlho sa snažite?
robili ti pct test?
boli ste v care?
bola si na laparke?

lilusic
26. feb 2010

uz dva roky jery sa snazime .na laparke som bola pred mesiacom a mam priechodne vajickovody len mi zistili ze sa mi nevytvara ovulacia.Tak mi nasadil clostil a dal ten pregnyl .

v care sme boli iba raz a tam mi kazali ist na tu laparoskopiu.prosim ta a to pct je co?

jerryjanka
26. feb 2010

postkoitalny test
ako preživaju spermie v hliene krčka maternice
ak si nemala ovulku to je najmenši problem
to teraz bez problemov otehotnieš 😉

lilusic
26. feb 2010

dufam jerynka to cakanie je najhorsie a unavujuce ale dufam ,ze sa nam to podary 😀

jerryjanka
26. feb 2010

aj my sa snažime cez dva roky - takže viem ake to je čakať.

lilusic
26. feb 2010

Tak drzim palceky nech sa nam to vsetkym snazilkam podary 😀

betka147
26. feb 2010

Ahojte! Ja s manželom sme čakali na bábätko dva roky. Na nete sme sa dočítali o Gynexe - brali sme to obidvaja + vitamíny, E a zinok a ja kys.listovú a môžeme potvrdiť,že teraz máme 8 mesačného krásneho a zdravého synčeka. Mne to napravilo cyklus a prestali ukrutné bolesti. Určite pomohli aj modlitby. Všetkým držíme prsty a myslíme na všetkých vo svojich modlitbách. Lebo dieťa je veľký krásny dar🙂))

jezulicka
1. mar 2010

ahojte holky,
taky máme s manželem problém otěhotnět..přes dva roky se už snažíme a marně...
Manžel má spermiogram jen 5mil...já byla ted na laparoskopii vejcovody mám průchodné.
Tak nevíme ale asi nás nemine IUI nebo IVF už i vzhledem k věku nemůžeme dlouho čekat..
Máte tu některá také zkušenosti s tímto a byl už někdo na IUI...co a jak to obnáší...
děkuji moc za odpovědi ahooojky... ☹

majkuska
1. mar 2010

Ahojte, chcela by som sa s vami podeliť o svoj príbeh.S manželom sme sa snažili cca 2 roky, no prirodzene to nešlo, ja som vraj bola uplne v pohode, manžel mal veľmi zly SPG, podstupil operaciu varicocely, SPG sa sice nelepšil bol stale zly. Tak sme v centre podstupili IVF-ICSI, od každeho lekara sme počuli, že inač to nepôjde.Po 3 a pol roka manželstva sa nam narodila krásna zdrava dcérka. O rok som podstupila, čiže minuleho roku 2 krat KET, ktore boli neuspešne. Manžel tiež užival všelijake vitaminy, presne pred rokom aj profertil,ale len 3 mesiace. Potom sme sa viac menej vykašlali na snažilkovanie a zmierili sa s tym, že naše dieťa surodenca mať nebude.Ja som sa vrhla na podnikanie, začala som si vybavovať veci okolo toho, až som si zo srandy urobila test, to mi meškal menzes len jeden deň, čo je u mňa normalne. Až na moje prekvapenie tam boli //.Nemohli sme tomu veriť, 7 testov ukazalo //, až kym sme naše mrňo nevideli na UZV. Neviem ako to dopadne, aky bude koniec, ešte ho mame ďaleko, ale momentalne som v 9tt a viem, že zazraky sa deju a niekto tam hore ma nas veľmi rad a dopraje nam dieťa prirodzenou cestou, len to chce čas.Otehotnela som presne po 3 rokoch od IVF.

Paradoxom je to, že moja gynekologička nikdy nehadzala flintu do žita, keď sa dozvedela manželovu diagnozu, povedala, nebojte sa, vy otehotniete prirodzene,vraj mala takych pripadoch viac.Vtedy mi bolo smiešne uveriť jej, vždy som sa priklaňala k manželovym urologom a lekarom z centra. Dnes chapem, že pravda je ina. A určite patri vďaka Bohu,verim, že sme si to vymodlili.Nie sme dokonali kresťania, ale modlitba je aj obeta toho času, ktorý sme čakali, ale verim, že to bude stať za to a všetko dobre dopadne.Nestracajte nadej a presmerujte svoje myslenie na niečo ine.Aj ja som si myslela, že sa to neda, ale akosi to prislo samo a ja som už na babetko nemyslela.A bum.

majkuska
1. mar 2010

Ešte som nedodala. Manžel mal oligoteratozoospermiu.

rampepurda11
4. mar 2010

Ahojky holky,
dnes byl pritel na spermiogramu a dopadl velmi spatne, vsechny 3 hodnoty mizerne 😢 Nemuzeme tomu uverit, jsme jeste docela mladí (26) a uz takova hruza☹ Ted jsme si rekli, ze to jeste nejaky cas nebudeme resit, naplanujeme svatbu, zabavime se jinak... A pak CAR...

majkuska:
Moc gratuluju. Davas mi nadeji, ze treba i my se jednou dockame. A s prvni holcickou vam vysla hned prvni IFV?

Ostatnim moc drzim palecky, pac vim, jak boli touha po miminku... Snad se vsechny dockame!!! 🙂

majuna
5. mar 2010

Ahojte baby,
Majkuška,moc gratulujem.Konečne si sa dočkala.Podarilo sa ti nemysliet nato,ale mne sa to nejak nedari.Priatel ma opakovanu ureaplazmu,ktoru sice prelieči,ale ona sa vrati potvora.To nam asi pravdepobne žere spermošky.Už nevieme čo stym.Naš doki nam poradil vobenzyn,tak uvidime.Stymto do centra nemožme.Ešte nam poradil zase Profertil+nasadili by sme ešte vitaminy.Ivf nechcem,velmi by som chcela otehotniet prirodzene.Tak nech ti to dobre dopadne. 🙂

rampepurda,
tužba boli to už pocitujem,ale uvažuješ dobre stou svadbou,nebudete tak aspon nato mysliet a tak jak si napisala....Snad sa dočkame všetky!!! 😉

oknosmas
5. mar 2010

ahojte, viete mi poradit, co znamenaju tieto cisla? manzel bol na spg uz 2x...teraz mu brali aj krv na hormonalny profil, vysledky vsak budu o mesiac, kedy ma ist na 3 spg
mnozstvo 4.8 ml
ph 7,5
vzhlad visk.
pocet 33 mil/ml
pohyblivost t 8min44sec, v 9u/sec, I.P. 130/sl/
morfologia 55% patol.f.

toja
5. mar 2010

oknosmas myslim,ze v pohode

oknosmas
5. mar 2010

vdaka...lekar mu povedal, ze su pomalsie..no vraj to nie je take zle...nevyznam sa v tom, tak som chcela radsej poradit, kedze to tu tiez riesite...zistili mi totiz endometriozu a v januari som bola na laparoskopii, cize u mna je to s tehotenstvom problematicke, preto potrebujeme, aby bol aspon mm v pohode

rampepurda11
6. mar 2010

Okosmas, podle me mate spermiogram docela v pohode... Jukni na tyto stranky, tam je to vsechno rozepsane🙂 http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

Jinak ja uz trochu koukam, jak probiha IVF... Podle tech nasich vysledku nam nic jineho casem nezbyde... Kdyz o tom tak premyslim, tak pokud ted je nas spermiogram mizerny, za rok za dva muze byt jeste horsi, tak asi nema smysl dlouho cekat... Ale urcite do CAR nepujdeme driv nez v lete (po svatbe).

Mate nekdo s IVF uz zkusenosti? Jak dlouho trva vysetreni a stimulace a vsechno s tim spojene? A zvladaly jste ty pro praci nebo clovek musi byt doma? Mozna se ptam hloupe, ale jsem v tohle novacek. A v okoli nemam nikoho, koho se zeptat.

majuna
15. mar 2010

Ahojte baby,
prosim Vas poradte mi od akych vyrobcov kupujete vitaminy,napriklad vit.E.nerada by som kupila niečo zle.diky.

cukotka
15. mar 2010

rampepurda, ahoj ja som absolvovala IVF, a môžem Ti potvrdiť aj to s tým počtom spermií. Nam hneď po prvej návšteve doporučili zmraziť nejaké dávky, aby bolo z čoho oplodniť vajíčko, v prípade, že by sa situácia zhoršila. Ja keby som vedela skôr, že máme zlý spermiogram, tak už dávno by som to riešila a nečakala by som päť rokov.

majuna, my sme tie vitamíny striedali, teda tých výrobcov, ale manžel bral aj iné vitamíny ako E

siouxie
15. mar 2010

ahoj, majuna, aj my sme to dosť striedali, ale nakoniec sme sa ustálili na približne rovnakých značkách, najmä kvôli množstvám účinnej látky v pomere k cene. To sa týka najmä l-karnitínu, l-arginínu a kotvičníka.

Bežné vitamíny (C, A, q10, zinok...) väčšinou wallmark, listovku máme Jamieson, éčko 400 pravidelne kupujem z Generiky.

Osobne si myslím, že nejako extra to pokaziť nemôžeš, vždy je to najmä o množstve účinnej látky, tá je dôležitá a samozrejme aj cena (takmer všetko nakupujeme cez net, akurát to éčko a listovku bežne v lekárni). Skús si pozrieť téme liečba á la stingray, tam sme to trocha preberali...

lipsa
15. mar 2010

rampeurrda11, tiez mam za sebou prve IVF... Na prvom pohovore sme boli v auguste, hned sme vypisali papiere pre poistovnu a postupne davali dokopy vsetky vysetrenia. Potrebovali sme myslim 3x spermiogram (z roznych mesiacov) a ja 3xHP tiez z roznych mesiacov. Poistovna mala myslim mesiac na schvalenie a ked sme dostali vyrozumenie, hned pri prvej menstruacii sme zacali pichat - presne 1.11. nepotrebujes volno v praci - rano som zbehla do centra alebo mi injekciu pichol manzel - o 11 dni som bola na odber folikulov - to potrebujes volno - rano som prisla, kratka narkoza, nejaky cas som polezala na izbe a sup domov. Ale kedze som mala nabeh na OHSS, vklad nam odlozili o 3 cykly a potom som mala KET. Ja som po vklade zostala 2 tyzdne doma ale je to na kazdej kocke ako sa rozhodne. Tehotenstvo nam potvrdili ale zial len na par dni. Potratila som ☹ Na dalsie KET mozeme ist az o pol roka - mame este 2 zmrazene embryjka.
Nas problem je tiez zly SPG. My sme cakali "iba" dva roky kym sme sa odhodlali na IVF. Dnes viem ze by som do toho isla skor.

Cukotka, blahozelam 🙂 a drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku. To bolo prve IVF? Do ktoreho centra chodis? Ja do FC.

cukotka
15. mar 2010

lipsa, ďakujem za prianie. Dúfam, že všetko dobre dopadne, aj keď sa priznám, že Tvoj príspevok ma trošku zaskočil s tým nečakaným ukončením tehotenstva. Ja chodím do ISCARU. A áno bolo to prvé IVF. Ale trvalo to dlho, od septembra som mala schválenú žiadosť a k samotnému IVF došlo až vo februári.

lipsa
16. mar 2010

Cukotka, neboj, vsetko dobre dopadne 😉
Ja som mala problemy hned od zaciatku. HCG mi rastlo ale pomalsie a to vobec nie je tvoj pripad. Takze ziadne obavy. Drzkaj sa a vychutnavaj si tehotenstvo 😉

rampepurda11
17. mar 2010

Ahojky devcatka🙂

lipsa: Moc mi mrzi, cim sis musela projit. Cloveka opravdu zamrazi, kdyz cte takovyhle pribeh☹ Ale priste vam to vyjde, musi! Ted aspon vite, ze to s pomoci lekaru jde a to je pozitivni.
Dekuju moc za vysvetleni. Jsem rada za kazdou informaci o IVF. Uz se zacinam tesit, az tam vyrazime. Sice mam trochu strach, ale to asi kazdy🙂

cukotka: Moooc ti gratuluju! Je krasne, ze to vyslo hned napoprve. Moc ti preju, aby sis tehotenstvi uzila a mimisek ti za chvilku spokojene predl v naruci🙂

majuna: My kupujeme vit E od Zentivy, kotvicnik od Swiss, zinek a selen od VitaHarmony. Velke rozdily v tom nebudou🙂

ewiii
21. mar 2010

Ahoj holky, byli jsme s manželem před měsícem na spermiogramu (skoro třičtvrtě roku snažení a zatím nic). Výsledky jsou hodně špatné. Můj pan doktor se s takovými setkal teprve podruhé za svoji praxi....nejsou tam bohužel žádné spermie, nic. Já mám to štěstí, že mám takového manžela jako mám. Je mi neuvěřitelnou podporou a půjde se mnou do čehokoliv. Když jsme to slyšeli poprvé, byl to šok. Jsme zdraví, zdravě žijeme, žádný stres, jsme šťastní, říkáte si proč zrovna my... ale já mám štěstí, že mám takového muže. Ještě víc nás to semklo. Budeme bojovat a nevzdáme to. Čeká nás vyšetření na urologii, třeba to ještě může být banalita ....kdo ví...zkusíme co můžeme, ale nechci to hnát do krajností. Buď nám je to souzeno nebo to prostě zvládneme jinak. Dárce, adopce... Holky držte se! A nezapomeňte i zázraky se stávají! Buďte silné!!!!

PS: nechcete někdo nový Profertil? V pátek mi přišlo nové balení 30 tbl. ...za 1000,- Kč a poštovné. Asi ho teď nebudeme potřebovat, slyšela jsem na něj samou chválu, papa

lipsa
21. mar 2010

ahoj ewii, je mi to luto, ale nic nie je stratene. Kolko krat robili manzelovi spermiogram? Vieruhodne su az viacere vysetrenia. Moj mazel ma zly spermiogram ale dal si ho robit u viacerych lekarov. Ked sa to potvdrilo, robili mu dalsie vysetrenia ... a stale bojujeme.
Ten profertil nechcete skust? Ja by som do toho isla... ked ho uz mate doma - za pokus to stoji ... vela ludi ho vychvalilo. Moja kamoska otehotnela prave po tom ako jej manzel douzival profertil.
ewii, drzim palce! Urcite vyskusajte viac lekarov. Oplati sa to. A nic nie je strate, dobre to dopadne, uvidis 😉 len to chce cas....
papa

ewiii
22. mar 2010

Ahoj Lipsa, moc děkuji za podporu, neuvěřitelně mocpomáhá promluvit si s někým dalším. My jdeme za 14 dní na druhý spermiogram a hned ten den máme domluvenu konzultaci, tak se uvidí. My už právě Profertil užíváme asi měsíc. Snad pomůže. I Ty máš za sebou složitou cestu, ale já věřím na zázraky, určitě musíme být silné! Amyslet i na něco jiného a radovat se z něčeho každý den 🙂

lipsa
23. mar 2010

tak a dnes sme sa opat posunuli dalej ... manzel bol na dalsom vysetreni u ineho lekara a vysledok? Varikokela. O tri tyzdne ide na operaciu. Nechapem, ze to doteraz nezistili ...
Mate s tym niekto skusenosti? Zlepsil sa spermiogram po tom zakroku? Prosim, napiste nejake info. dakujem

siouxie
23. mar 2010

ahojte, lipsa, ak ti môžem poradiť, skús napísať IP bubulke772, ona to má dosť dobre naštudované. a niečo písala tuším nedávno v téme azoospermia.

bubulka722
23. mar 2010

Lipsa, myslím že je nás tu s týmto problémom viac ako dosť. My sme toto riešili pred 2 rokmi ale žiaľ nič sa nezlepšilo. Tým však netvrdím, že operácia je zbytočná. Práve nopak, veľmi záleží ako dlho varikokelu má a koľko škody dokázala za ten čas narobiť. Poznám veľa kočiek ktorých mm majú túto dg. Na Slovensku je v andrológii minimálna osveta, takže veľmi veľa prípadov neriešia a neoperujú. Daj mm urobiť horm. profil, treba si všímať haldinu testosteronu vo vzťahu k SHBG. Po operácii je vhodná horm. liečba na opatovné naštartovanie spermatogenézy.
Držím palce, nevzdávajte sa!!! 😉

slncee
24. mar 2010

Lipsa, mojmu mm tiez bola zistena varikokela a to mu predtym lekari tvrdili, ze je uplne v poriadku, ci zo strany urologickeho, genetickeho alebo hormonalneho. My cakame na tie testosteronove vysledky, co pise bubulka, a vlastne na podrobny HP, kde by sa mala nasadit medikamentozna liecba na nastartovanie spermogenezy. Avsak po operacii sa predpoklada, ze bude liecba uspesnejsia a hlavne rychlejsia. Dnes som volala do andrologickeho centra nech nam doktor zavola kedy budu vysledky a konzultacia. To cakanie... ☹ Chcem mm uz objednat na operaciu, nech sa zacnu uz tri mesiace pocas ktorych by sa mu mal upravit spermiogram... No uvidime, ci to vyjde...
Drzte sa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre