Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

domcek1111
31. mar 2008

ahoj smejka, prepáč, že sa ozývam až teraz, ale som mala návštevu... 😒 ako si na to prišla, že sme chodili ku Kubišovi?

domcek1111
31. mar 2008

smejka veď ak chceš môžeš mi dať tvoje ICQ alebo skype, a môžme kecať...hneď a nemusíme na seba čakať...

eva7780
31. mar 2008

ja som odskocila z inej temy u nas je len 3% dobrych spermii a manzel ma aj zapal a ja este aj protilatky okrem ineho ja som manzelovi kupila zinok selen a vit.E tak uvidime 😵

smejka
31. mar 2008

ahoj evi...ked poliecite zapal mala bz sa aj scasti morfologia upravit..a vitaminy urcite pomozu uvidis 😉

domcek...icq momentalne sa k nemu nemozem dostat...mame odpojeny pc....zabudla som totiz heslo a tam ho mam automaticky naskocene..tak som stratena 😵

eva7780
1. apr 2008

ahoj smejka dufam ze to pomoze,aj ked u nas prichadza do uvahy jedine IVF+ICSI, a este sa musim dostat zo zapalu nadoblicky,lebo mi to narusilo aj ovu a hladinu testosteronu ☹ a ideme aj na geneticke testy 😔

smejka
1. apr 2008

evi u nas tiez prichadza len to do uvahy...no stale cerim ze tomu tak nebude... 😖 🙂
ked sa poliecite uvidis ako to bude vyzerat...drzim palce 🙂

eva7780
1. apr 2008

dakujem smejka ja som si tiez myslela ze vysledky budu ok az som zostala zaskocena ked doktor povedal ze sme sa teda nasli ☹

smejka
1. apr 2008

evi nevedela som vsak ze vytvaras i protilaky....hm...to neviem ako sa da poriesit...no netreba i tak vesat hlavu... 😉

eva7780
1. apr 2008

to uz inak nepojde aj ked vsetko ostatne vyliecime len IVF+ICSI prave kvoli tym protilatkam.....uz som s tym zmierena viem ze nie som jedina co ma podobne problemy 😒

smejka
1. apr 2008

evi tak zelam az vam to na tu jesen vyjde a budete sa radovt z tehulkovania 🙂

eva7780
1. apr 2008

dakujem 😀 😀 😀

domcek1111
1. apr 2008

ahoj smejka, si tam?

smejka
1. apr 2008

ahoj domcek..vdaka za ip 😵

smejka
1. apr 2008

domcek asi sa obchadzame 😖 ....tak ked bde icq aktualne ozvem sa 🙂 ...myslis ze mame skusit toho dr kubisa?

domcek1111
1. apr 2008

smejka napísala som ti ip.....držím ti veeeeeeeeeeeeľmi palce 😉

smejka
1. apr 2008

domcek🙂

domcek1111
1. apr 2008

takže si ešte tu?

smejka
1. apr 2008

ano....vyckavam ta 😉

domcek1111
1. apr 2008

už som ti napísala ip, nejak sa nemôžeme k sebe dostať...

forensica
2. apr 2008

Ahojte devcata, premyslim ze bych koupila manzelovi Profertil, ale nikde se nemuzu docist slozeni (tedy presne mnozstvi prvku). Nemate to nekdo k dispozici?
Jinak my mame 6% morfologii, tak se na tom snazime zapracovat 😉 Diky

forensica
2. apr 2008

dik prom...ja vim to slozeni, me zajima v jakem mnozstvi jsou v tom profertilu zastoupeny 😉

prom
2. apr 2008

tu su nejake konktretne cisielka 😉

scarlet
2. apr 2008

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - APRÍL 2008:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
Slavi (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************Kukulkaja 40tt: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 37tt: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
bublinkajasminka: 31tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 39tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 29tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 37tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 22tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 24tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 27tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 21tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 19tt, genetika, tehotná prirodzene?
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12.
martinmartin: tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu
katula, 26r.: 13tt prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kyselina listová) 😀 😀 😀

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************Scarlet,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, oddychujeme
ufo(FERTICENT): 2.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF - nech už to výde!!!!!!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, 3.IVF/KET bez transferu, príprava na 3.IVF/ICSI 😕 😕 😕
veracruz, 29r.(FERTICENT): M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), IVF/ICSI, 11.3.2008 odber vajíčok - čakáme na výsledok 😕 😕 😕
majuska81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI neúspešné ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia + liečba Profertilom neúspešná, 3.IUI neúspešné 😢 😢 😢, schválená žiadosť na 1.IVF 😕
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
jankakr, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné 😢 😢 😢 Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
smejka, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
gregy, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
lusilia, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, 1.2.2008 plánujú genetiku
bianka30, 30r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermi, neúspešné 1.IUI 😢
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, 1.IVF - pozitívny testík
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, úspešná MESA/TESE, v 4/2008 bude IVF/ICSI
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
lopata49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI
volejin, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
dicinka1, 29r. (GYNCARE-KE): 1x IVF/ICSI - neúspešné, M- asthenoteratozoospermia, užíva CEM-M, Maca, Profertil, kontrolný SPG bude 25.3.2008
marcelkassv (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
kuletka, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
jana24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
amaterka: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
lubcek, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia 😕

DIEVČATKÁ POZOR: 😕 😕 😕
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ SCHRÁNKY (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

leto79
2. apr 2008

ahojte,
čítam tu teraz tú štatistiku a mám otázku: co znamená vitamínová kúra?

leto79
2. apr 2008

a ešte mám otázku. Androlog nam vravel, že v spermiách problém nevidí, napriek tomu to správy napísal oligospermia. Výsledky boli - množstvo 20-25 mil. pri 1. SPG a 25-30 mil. pri 2. SPG, to znamená v norme. Prečo potom napísal oligospermia? Neviete niektorá?

eva7780
2. apr 2008

leto a kde ste boli u androloga a ake vysetrenia robil manzelovi lebo aj moj tam ma ist

leto79
2. apr 2008

evi, v košiciach, vo fakultnej na rstisalvovej. Brali mu krv na analyzu hormonov a dvakrat SPG. My sme uplne prvy SPG mali katastrofalny, tak nas poslali za odbornikom a výsledky sú v pohode. Teda zistili nám nízku hladinu testosteronu, tak musi opakovat krvné testy a až tak sa dr. definitvne vyjadri. A bolo to uplne v pohode, bola som s nim, sestrička je uplne bombova, ak ches, dam ti tel. cislo a mozete sa objednat.

eva7780
2. apr 2008

mozes mi napist cislo do ip ja mam kontak na dr.hrivnaka tiez s kosic v tahanovciach na americkej triede lebo manzel ide najprv k urologovi a ten ho asi posle lebo chodime do gyncare a tam mu zistili len 3%dobrych tak ich musime trosku zvysit lebo aj tak vytvaram protilatky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre