Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

katka143
6. feb 2012

@gabinka41 to je mi ľúto ☹ ale nič si z toho nerob predsa ideš dalej 🙂 aj ja som z toho bývala vždy zúfalá,stále som na to musela myslieť či sa to už konečne tento mesiac podarí,alebo až ten budúci alebo či vôbec niektorý. ☹
a vidíš nakoniec ked´ už bola schválená žiadosť na IVF a v januári sme chceli ísť na IUI,už som na to vôbec nemyslela že by sa to podarilo tak vtedy mrcha v decembri už neprišla 😉 .
takže hlavu hore a skús na to stále nemyslieť.ja viem,že si povieš že mne sa to ľahko hovorí,ale ja som každý mesiac zažívala to isté 18mesiacov 🙂

gabinka41
6. feb 2012

@pempusik ked ja si na ten prístup neviem akosi zvyknúť. Viem,že ho to štve a trápi,že chyba je v ňom.
Máme kamarátku,ktorá si robí srandu (ale nepozná podrobnosti, nevie o probléme) a vždy sa zo srandy opýta, či má môj mm slepé náboje. Ja vidím na ňom,že už ho to štve,ale nič na to nepovie...... 😒
Aj tak si však myslím,že občas by aj jemu aj mne pomohlo pár pekných a povzbudivých slov typu,že bude dobre,že to zvládneme a tak........ale nič a aj ten sex už je taký ☹ ☹ ☹

wifina
6. feb 2012

@gabinka41 kým ty ovuluješ, nejaká jedna zdravá sa nájde, neboj, hlavne, keď ste našli príčinu. My stále tápeme a ani jeden z nás nie je na tom lepšie.

gabinka41
6. feb 2012

@katka143 u nás to trvá už viac ako dva roky ☹ ...a m,ám taký pocit,že už ani sex nie je taký.......nevieme si to užívať.....celkovo sme obaja vypätí,nepokojní...a to nielen kvôli tomuto,ale aj práca a tak.......

gabinka41
6. feb 2012

@wifina tak to ti verím.....to musí byť ešte ťažšie,ked neviete prečo. Ja som zvedavá na kontrolný spg,či to naozaj bola tá príčina......či už budú mať spermijky po 3 mesiacoch ten správny tvar a pohyb vpred

pempusik
6. feb 2012

@gabinka41 u nas si tiez robili srandu, ale akosi pocitujem, ze vsetci okolo stichli. neviem, ci tusia, ze je problem (vie o tom len jedna kolegyna). ale kedysi som pocuvala podobne posmesky typu: "ty nevies, ako spravit dieta? ja ti to ukazem". a stvalo to viac mna ako jeho. Stale ma to dokaze rozhodit, taketo poznamky, ale uz dokazem na ne reagovat. a ja vacsinou odpovedam, ze zaobstarat si dieta, to nie je ako ist do hypermarketu a kupit si jedno, lebo dnes si tak zmyslim,z e jedno chcem. ono to obcas byva aj tazsie. a tak su vsetci ticho.

gabinka41
6. feb 2012

@pempusik tak ja tú babu ani neberiem vážne...ona je taká prostoreká, má sexuálne narážky na môjho mm a tak.......ale to je jej povaha,takže to neriešim...Len niekedy to tak bodne pri srdci.To vlastne jej manžel je výborný kamarát s mojím a on isto o tom vie....ale ona nie,tak asi preto si robí srandu.....Ale ja to neriešim.Len sa bojím,aby to tomu môjmu tvrďasovi manželovi nejako neublížilo...oni chlapi sú navonok takí tvrdasi,ale vo vnútri sú citliví

wifina
6. feb 2012

@gabinka41 držím palce 🙂

gabinka41
6. feb 2012

@wifina dakujem,moja.Ja som síce momentálne pesimista ako hrom...ale hádam to prejde.A vám sa ako darí?

wifina
6. feb 2012

@gabinka41 fakt nemáš byť prečo - jedno dieťa máš a dobré vyhliadky mať ďalšie, spmg. sa stále mení a ak nie teraz, tak o rok to vyjde. Nechcem sa tu ľutovať, ale my sme na tom len horšie, ďalší kontrolný spm. ešte horší ako predtým a to som si myslela, že menej sa u nedá, že to je už nula, ale dá...začali sme s alternatívnou liečbou, ale nič sa zatiaľ nezlepšuje :(((( Do pol roka si dám žiadanku na IVF asi :(

foryou25
6. feb 2012

@gabinka41 nechcela som to tu pisat, ale u nas sex, rovnako, ja na neho vobec nemam chut, a manzel, hej aj sa cuduje, ze preco ja nemam, ale tak nemam 😒

gabinka41
6. feb 2012

@wifina ja viem, jedno dieťa mám....no s druhým manželom chceme spoločné miminko, on ešte nemá vlastné.....a mne rôčky pribúdajú. Ak sa ani nám nezlepší spg,tak to vidím na umelé...len už rozmýšľam,že čo: či IUI alebo IVF.......

wifina
6. feb 2012

@gabinka41 ja viem, ale IVF je veľký zásah do tela, snažím sa skúsiť všetko čo sa dá predtým, IUI u nás neprichádza do úvahy, ale ak by som mohla, určite dám párkrát pred IVF.

babu08
6. feb 2012

Dobrý večer,dnes zjistili u manžela špatný spermio,málo a pomalý tak jsem zoufalá a sháním různý vitamíny,který budou nejlepší.Našla sem na netu FERTILMAN užíval ho někdo z vás a úspěšně??Měly by tam být všechny složky vitamínů který jsou dobrý na spermie ☹ tak si nevim rady.

gabinka41
7. feb 2012

@wifina ja som ešte nejako neskúmala, čo je lepšie....ako prebieha IVF a ako IUI?

gabinka41
7. feb 2012

@wifina no, akurát som si to v skratke prečítala na nete.......tak keby sa mm zlepšil aspoň trošku spg, skôr by som šla na IUI.....Dr.Hrivňák nám povedal,že mm nieje neplodný, spermoše tam sú, len patologické boli v tom čase a pomalé. Tak som zvedavá, aké to bude teraz po liečbe........ 😒

wifina
7. feb 2012

@gabinka41 no, veď, podľa mňa to bude dobré a ak sa nezlepší hneď úplne - pôjdeš na IUI 🙂

pempusik
7. feb 2012

@gabinka41 @wifina ahojte dievcence 🙂. tiez som uvazovala ako vy, kedze ivf je naozaj dost velky zasah do tela. a stale sa povazujem za idealistku a naivku, ale obavam sa, ze pri tak zlom spg ani neodporucaju urobit iui a ani nie je velmi uspesne. Nam Hrivnak aj vravel, ze to ani nema zmysel. Ale uvidime, mozno sa spermose umudria a ked sa spg trosku zlepsi, asi o tom tiez budeme uvazovat.

st2
7. feb 2012

@babu08 moj mm ich uzival a po 3mesacnej kure sa spg o trosku este aj zhorsil, ale treba skusit mozno vam pomoze, u nas bohuzial nie a ani ine vitaminy 😖

foryou25
7. feb 2012

@gabinka41 tak presne tu istu vetu povedal Hrivnak aj nam ze vy nie ste neplodny, ale je su leniva a patologicke, IUI je strata casu pri takychto spermiogramoch, oproti prirodzenej ceste je tam uspesnosti len 5%, IUI sa odporuca, len pri jemne zhorsenych spermiogramoch, nie pri katastrofalnych, napriklad ako mame my, na nepomoze ani IVF, ale rovno IVF s ICSI, kde vyberu naooko dobru spermiu a vstreknu ju priamo do vajicka, pri obycajnom IVF, daju spermie a vajicko do skumavky, a caka si sa oplodnia
inak poznam jednu kocku tu na konikovi, ze otehotnela po IUI kde manzel mal strasne zlu patologiu, ale zato mal ich tusim cez 100 milionov, a pohyb mali ok, takze pri takom mnozstvo sa to teoreticky da, my sme minuly tyzden v SPLNE mali len 18milionov a pohyblivost dokopy len 11%, patologiu nerobili ale neviem preco, no a povedal doktor ze jedine IVF s ICSI, ziadost do poistovne som uz dala, este cakam ale na vysledky z tkanivovej banky aku mame fragmentaciu DNA spermii, len sa modlim aby nebola zle, norma na IVF je tusim do 30%, nad 30% sa odporuca darca spermii

pempusik
7. feb 2012

@foryou25 do tej tkanivovej vas odporucili zo SPLNu?

foryou25
7. feb 2012

@pempusik nie sama som si to nasla, lebo jedine tam robia tu fragmentaciu DNA spermii a teiz protilatky, proti spermiam, vajickam atd., treba mat ale odporucanie od svojej gynekologicky, a manzel od urologa, preplaca to poistovna
toho ze vyjdu nejake protilatky pozitivne sa bojim menej, lebo doktor v splne vravel ze sa to prave obchadza cez IVF, bojim sa ale velmi ako dopadne ta fragmentacia, o darcovi ani nahodou neuvazujem ☹ lebo ked je vysoka patologia je pravdepodobne ze budu aj geneticky poskodene spermie, (aj ked genetika nam vysla ok) a s takymi spermii sa neda otehotniet, v lepsom pripade da, ale moze byt poskodene dietatko..

wifina
7. feb 2012

@pempusik
@gabinka41
@foryou25 ja viem, presne preto u nás neprichádza do úvahy iné ako ICSI, dokonca pravdepodobne M/T. Ale niektoré máte po liečbe a ak by sa spmg. zlepšil, šla by som do IUI určite.

pempusik
7. feb 2012

@foryou25 jj, viem o com hovoris. my sma momentalne na 100%, takze nas to asi tiez caka. Genetiku sme zatial neriesili, uvidime, ako dopadne kontolny spg po dobrati atb.

gabinka41
7. feb 2012

@foryou25
@wifina
@pempusik ja budem vedieť až v apríli,ako sme na tom so spg a následne sa hned aj rozhodneme...ja už nechcem čakať a stále len dúfať,či sa podarilo či nie......

gabinka41
7. feb 2012

@foryou25 moja,môj mm mal v oktobri 7 mil/ml, pohyblivosť: a-0%,b-13%,c-2%.....tajže žiadna sláva....akurát že výtery ukázali ureu, len nevieme,ešte,či je preč,kedže medzitým ochorel a bral dalšie atb a tak mu doki povedala,že s kontrolou ešte počkajú.

foryou25
7. feb 2012

@wifina my mame po liecbe tri mesiace bral mm hormony, mesiac antibiotika, a vitaminy uziva uz 3/4roka zmena k lepsiu viac menej ziadna, akurat mozno pocet sa malinko zvysil, patologia a rychlost rovnaka

@pempusik my sme mali patologiu naposledy 93% predtym 99% a predtym 95%., hrivnak povedal, ze sa nezmenila, lebo tych minimalne tych 5%-8% stale kolise, tak nam to Hrivnak vysvetloval, pohyb mal u Hrivnaka muz minule 36%, a tyzden nato v splne len 11%, takze aj tak sa ryvchlo v priebehu tyzdna sa moze spermio menit, ale viac menej je na prd, stale fnuk :(

foryou25
7. feb 2012

@gabinka41 tak este pockajte do toho aprila nech su tie ttri mesiace aby boli vysledky hodnoverne a potom uvidite ako dopadne kontrolny spermio

pempusik
7. feb 2012

@foryou25 fuha, takze ziadna slava :(. ja vidim na mm, ze sa nadeja, ze tie vitaminy a atb mu urcite pomozu. aj hormony by bol ochotny brat, kedze hrivnak nam uz aj o tejto moznosti hovoril. ale ked vravis, ze velmi nepomohli, tak budem skor trvat na tom, aby ich ani nebral. ked sme boli na spg pomesiaci tak isto u hrivnaka, tak sa mnozstvo zlepsilo z 18 mil na 20, ale morfologia nula bodov.

gabinka41
7. feb 2012

@foryou25 no nič iné nám ani neostáva 😉 už sú to len 2 mesiace.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre