Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kacicqa
15. feb 2012

@pempusik Caf moja, nic nestiham... ked pridem z roboty tak som rada, ze zmaknem spravit daco jest a zaspavam uz hned na gauci. Stale mi je zle z tych tabletiek a zajtra bude urcite este horsie, som zvedava ci nezaspim v robote:o) Takze Radko na to ide zhurta, hej? No kukaj na neho, aky iniciativny;o) Tak len sa pekne snazte, nech uz nemusish ist ku Krausovi;o)

pempusik
15. feb 2012

@kacicqa rozkaz, mami 😀, zajtra odchadzame lyzovat, tak sa budeme silno tulkat, kedze vonku hlasia silne vetry 🙂. budem na teba mysliet, aby si tie lieky zvladla 🙂

gabinka41
16. feb 2012

@kacicqa
@pempusik ahojte babenky. Ani my nemáme nič nové, ms bola presná ako hodinky, od 5DC beriem clostilbegyt, v pondelok ku doki na folikulometriu. A potom sa uvidí.....len čakať na apríl na spg....... 😉

pempusik
16. feb 2012

@gabinka41 parada, takze pokracujete malymi krokmi 🙂. teraz uz len snazilkovat 🙂

gabinka41
16. feb 2012

@pempusik tak to áno....ja mám chuť sa na to občas vykašlať a nechať to tak plynúť....neviem-asi mám teraz také blbé obdobie...ani môj mm nemá teraz chuť to nejako riešiť ☹ .........wwwwwrrrrrrrrrrrrrrr

kacicqa
16. feb 2012

@gabinka41 Neboj, clostyl zaberie, u nas na prvy raz zabral...drzim packy
@pempusik Kaci, tak s ahned prvy den posnaz aby si Radko nieco vyvrtol a budes ho mat celu lyzovacku v pelisku;o)
Babky, ja som po prvej tabletke utrosu mimooo, xce sa mi spat, sefa absolune ignorujem, od rana som ani nedala sluxatka dolu z usi, na kolegov sa usmievam jak fetak, vsetko ako by plynulo momo mna;o) Supeeer;oP
Som myslela, ze mi Kraus predpisal hormony, ale vidim, ze su to asi antidepresiva;oPPPPP

foryou25
16. feb 2012

@kacicqa 😀DD

gabinka41
16. feb 2012

@kacicqa ked ja ani neviem načo to beriem, kedže ja ovulku mám, tvorí sa mi vždy 1 vajko...možýno by sme sa mali viac zamerať na mm, ale on akosi nič momentálne - 0 bodov...ani snaha, vždy len práca - ako keby sa z neho workoholik stával.... ☹ ☹ ☹

kacicqa
16. feb 2012

@gabinka41 Mojik, u mna tiez az na jednu vynimku zvdy bola ovu, ae tak jedno vajko, je jedno, po clostyle ich bolo 6. Neboj, mozno sa jedno pekne xyti:o)

foryou25
17. feb 2012

@pempusik @ema263 kocky aj vasi muzikovi brali tieto antb. od Hrivnaka nie? CIPROFLOXACÍN SANDOZ 500 MG, napiste potom ci aspon vam pomohli, nam nie, iba ak trosku na leukocyty, ale len trosku a inak som sa docitala ze su to aj chemoterapeutika 😕

ema263
17. feb 2012

@foryou25 ahoj, no bral 17.12 zobral poslednu a teraz cakame na kontrolny spg niekedy koncom marca. Uvidime. Jasne, ze napisem, ako sme dopadli.. Cize u vas nebola zmena? A ake mate hodnoty spg teraz?

ema263
17. feb 2012

@foryou25 A co znamena ze su to chemoterapeutika? Asi to nebude nic pozitivne, co? ☹

foryou25
17. feb 2012

@ema263 no bral ten ciprofloxacin, cely september, a oktorber november december bral hormony tamoxifen, kontrolny sme mali teraz v januari ,presne hodnoty ti posielam do IP 😉

foryou25
17. feb 2012

@ema263 no vraj sa pouzzivaju aj pri liecbe rakoviny prsnika, ja ked som to manzelovi precitala tak sa zhrozil ze co za svinstvo to mesiac do seba pchal a aj tak nic platne

maminka142
17. feb 2012

@kacicqa prosím ťa aku davku clostylu si mala? Ja 1x1, potom 2x1 a chcel mi ešte zvýšiť davku , ale som ho stopla, že chcem pauzu s liekmi 🙄

martinaema
17. feb 2012

@foryou25 ciprofloxacin je úplne bežné širokospektrálne antibiotikum, to slovíčko "chemoterapeutikum" znamená že je synteticky vyrobené, nič zlého to neznamená. V podstate všetky lieky vyrobené synteticky sú chemoterapeutiká. Skôr ten tamoxifen nie je bohviečo 😒

foryou25
17. feb 2012

@martinaema tamoxifen neviem, mas s nim nejaku skusenost? ze pises ze nie je bohvieco?
ako neber v zlom, ja len chcem vediet co za svinstva pchal do seba manzel a dost dlho

martinaema
17. feb 2012

@foryou25 tamoxifen je hormon, ktorý sa používa pri liečbe niektorých karcinómov prsníka, ale to je trocha zložitejšie. Zárveň sa ale využíva jeho antiestrogénový účinok aj pri liečbe neplodnosti, takže tvoj mm mal zrejme zvýšenú hladinu estrogénov, čo sú v podstate ženské hormóny.

foryou25
17. feb 2012

@martinaema Hrivnak povedal, ze ma hormony manzel v poriadku (LH 3,5, FSH 4,0 Test 2,0 Prol 9,6) aj ked asi zavisi aky labak ja som pozerala na nete, ze podla niektorej normy mal zvyseny akurat prolaktin a nizsi testosteron, ale Hrivnak povedal, ze to ma v poriadku, on nasadil hormony a antibiotika len preto, lebo nevedel najst pricinu preco je spermogram zly, a vidim ze kazdemu predpisuje to iste, ak si nevie rady..

kacicqa
17. feb 2012

@maminka142 ja som mala 1x1, ale dalsi cyklus mi xcel znizit na 1x1/2, ale to uz nebolo treba..

maminka142
18. feb 2012

@kacicqa no tak to super tvoje telo reagovalo na clostyl 🙂 Moje reagovalo uplne opačne a clostyl mi zastavoval ovuláciu 😖

martinaema
18. feb 2012

@foryou25 fúha, no sorry, ale pchať do niekoho hormóny a ATB lebo nevie prečo je zlý spg... 😖

foryou25
18. feb 2012

@martinaema ved to

kacicqa
18. feb 2012

@maminka142 ved to, ze ja vzdy taq sialene reagujem na vsetky tabletky :oP Takze ty si predtym ovu mala a po clostyle nic? Neurobili sa foliky ci spravili sa, ale nepraskli?

maminka142
18. feb 2012

@kacicqa Ja som predtym mala foliky, niekedy aj 3 a po clostyle ledva jeden a aj ten rastie strašne pomaly 😖

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa možno by sa aj uchytilo, len keby malo čo...spermoše k nemu zrejme ani nedoplávajú...zlý spg je zlý spg. MM myslel,že hned po dobratí atb na ureu bude všetko ok a do mesiaca budem tehu...ale nič....A on stále maká, už druhýkrát za mesiac je chorý....neprelieči sa vôbec....stále len práca a práca a práca...Už sa pre to aj hádame a hádame :( Asi miminko odložíme,kým sa neukludní a hotovo. Moje telo je na bábo pripravené - kedykolvek 🙂

kacicqa
20. feb 2012

@gabinka41 Ved to, ked je ok xlap tak ma nejaky problem zena..a naopak. Len sa mi zda,z e ti xlapi su cim dalej tym viac zdoxnutejsi ;o) Bola som dnes na odber krvy kvoli stitnej a bola tam partia xlapov na vstupnu prehliadku, idu robit niekde do arabskych krajin do rafinerky. Dvojmetrovy nabuxany xalani... Jeden odkvecol hned na xodbe ked videlodberovu miestnost, dalsi sa otocil na dverach a vzdal to... dvom museli brat krv po leziacky, lebo odkvecli. S par sa Arab hozlucil hned pred klinikov- zle vysledky, krv v moci, cukor, bielkoviny. Tak co mozu cakat odo mna zdochliaka;o)?

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa tak to si presne vystihla.....môj má akési blbé obdobie a dieťa nechce vôbec teraz riešiť....keby išlo len o dieťa...ale tu ide predovšetkým o jeho zdravie, a na to - ako to ja vidím-zvysoka kašle......už sa nebudem ani ja snažiť...dnes idem ku doki na folikulometriu (hoci si myslím,že zbytočne-ovulka už bola v piatok) a potom asi všetko vypustím z hlavy a kašlem na to i ja....moje zdravie je v poriadku a tak si nenechám psychiku dodžubkať......bude tak,ako má byť 😵

gabinka41
20. feb 2012

@kacicqa hoci moja túžba po miminku je neskutočne veľká...ale čo už 😢 😢 😢 😢 😢 😢

kacicqa
20. feb 2012

@gabinka41 Taq moja; ty uz drobca mash, nemozesh si dovolit experimentovat na vlastny ukor.Ja vobec neviem co sa deje, dnes som 20DC, od 15 beriem utrogestan, teplotu uz ani nemeriam, nemam na to nervy, ale vcera bolo hlienu..daco take som videla prvy raz, ukazkovy egg a kooopec. Tak vobec nexapem, lebo ak by bolo az po 15stom tak mi ju utros zrejem zablokoval. A ani sa nad tym nezamyslam, na FM idem az buduci cyklus.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre