Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

kathrin17
16. júl 2012

@lagunasa
@michaela5
@saska1
@pempusik baby poradte...mm ide vo stvrtok na spermiogram....sexik bol v piatok....odvtedy uz nie...cize do spermia to bude vlastne 6 dni abstinencie...je to v pohode, alebo to uz budu skreslene vysledky a mame to zase odlozit?Cez vikend skratka nebola chut a sestricka na urologii mi povedala, ze abstinencia ma byt 4 dni, tak teraz som z toho trosku somarik ☹ poradte prosim

saska1
16. júl 2012

@kathrin17 podľa mňa úplne v pohode chodte, a nič neodkladajte 😉

pempusik
16. júl 2012

@kathrin17 nuz niekde pisu, ze by to malo byt od troch do piatich dni. myslim, ze my sme dodrziavali tych 5 dni. ale naposledy som chcela skusit menej, ze ci bude iny vysledok. tak neviem. idete prvykrat na spg? ci uz kontrolny?

kathrin17
17. júl 2012

@pempusik ideme prvy krat....ja si myslim, ze to bude v pohode, teda aspon dufam.....ked nie, tak ho poslu na kontrolny a potom sa uvidi, nie?

pempusik
17. júl 2012

@kathrin17 jednoznacne treba ist aj na kontrolny. z prveho sa neda nic urcite mpovedat. chlap moze byt v strese, ked odovzdava vzorku. a budete zaroven vediet, ze netreba tak dlho abstinovat a skusite kratsie obdobe. drzim palce 🙂

maminka142
19. júl 2012

@lienocka235 Prosím ťa ake vitamíny bral tvoj muž na zlepšenie spermiogramu?

hanmorav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara119911
23. okt 2012

My sme sa dlho pokusali zistit preco mame zlu morfologiu 99%. mm bol na vytere, kultivaciach...skusali sme viacero laboratorii a nakoniec sme dostali radu ze je dobre ist na vyter z uretry po provokacii alkoholom. Cuduj sa svete - bakterie sa ukazali a mame pred sebou 6 tyzdnovu antibioticku liecbu - tak som zvedava ci nam to pomoze zlepsit mofologiu. Je tu niekto kto bral antb. a vysledky sa zlepsili?

foryou25
23. okt 2012

@sara119911 u nas sa vo vytere nasli bakterie az uz tretieho doktora, brali sme obaja cca 5 druhov antbiotik, ale morfologia sa ani po tejto mega davke antbiotik a istom case nezmenila, ale vy mozno mat budete stastie a zlepsi sa vam to 😉

viva13
4. nov 2012

Ahoj, máte niekto skúsenosti so zrastami, my máme diagnozu azoospermia, no urologovia po vyšetrení sonom tvrdia, že ložiská máme. Len pri mesa tese sa dá dostať k spermiám? máte niekto skúsenosti, prosím?

jarkalada
4. nov 2012

@viva13 ano, stejný problém, úspěšná T/M 😉

hanmorav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pativla
14. dec 2012

Holky da sa otehotnieť prirodzenou cestou keď 99 percent spermií sú zlé a len 1 percento dobrých asi to nieje možné však? Pád doktor nás poslal na genetiku, načo sa vlastne ta genetika robí? Ja som úplne zdrava ja môžem mať deti. Ďakujem za odpovede.

pativla
14. dec 2012

@stazina Chcem sa spýtať ake vitamíny manžel bral mi máme len 1 percento dobrých spermií myslíš že by sme mohli otehotnieť prirodzenou cestou ak vôbec je to možné???

kveta
15. dec 2012

@pativla v akom zmysle zle spermie?

pativla
15. dec 2012

@kveta 12 milionov ich ma, su malo pohyblive a pohybujú sa do strán, z toho 99 percent su pat., mot.a- 0% , b-13%, c-9%, PMN 0,1mil/ml, ph 7,9 aglut.

kveta
15. dec 2012

@pativla Prirodzenou cestou by to bol uplny zazrak, takze iste ivf plus icsi. A aj tam je to hypoteticke, ci to niekedy vobec vyjde. Neskor dnes popisem viac.

pativla
15. dec 2012

Tak čakame na zazrak.

kveta
15. dec 2012

@pativla Skuste najskor poriesit draheho kompletny zdravotny stav, zubara, urologa, androloga, internistu, aby ste vylucili ine dg ktore by Vam kazili spermiogram.

Ak nadalej nebudete mat A pohyb, zapisujte si rast embrii kazdy den pri ivf, aby ste zistili, ci je rychlost delenia embrii v norme. Za delenie embrii totiz zodpoveda rovnaka cast spermie ako za priamy pohyb a tak vo Vasom pripade mozete mat tu smolu, ze Vase embria sa na dieta proste nerozdelia a zhynu omnoho skor.

Genetiku u Vas kontroluju preto, lebo takato porucha spermiogramu byva zasociovana napriklad s cystickou fibrozou, takze ju chcu vylucit.

kveta
15. dec 2012

@pativla Nechcete ivf?

pativla
15. dec 2012

@kveta ivf to je asu umelé oplodnenie, nie nechceme to touto cestou.

pativla
15. dec 2012

@kveta vôbec som nepochopila čo tom mám zapisovať 🙂

kveta
15. dec 2012

@pativla Ked nechcete umele oplodnenie, tak nie je co zapisovat... Preco nechcete umele oplodnenie, ak sa smiem spytat?

pativla
15. dec 2012

Môj partner to nechce a ja tiež nie.Ja mam jedno dieťa z prvého manželstva bol to pravdupovediac šmyk 🙂 ale ten najlepši. Takže ja som určite zdrava len partner ma problémy.Neviem ale nechcem to všetko podstúpiť ja mám obrovský až panikárny strach z bolesti neviem ako by som to preživala.Ale partner nechce umelé a ja tiež nie.Neviem vam jednoznačne odpovedať prečo, ale jednoducho to tak nechceme.Chcela by som počuť jednoznačne nie nebudete mať deti a nie každý mesiac byť sklamana.

cecil36
15. dec 2012

@pativla Jednoznacne nie ti nik nepovie 😉 Bez pohybu A to nepojde 😉 to je progresivny pohyb vpred a ak sa nehybu vpred, tak sa nedostanu tam, kam sa maju. 99% patologia moze byt sposobena varikokelou, oxidacnym stresom, genetickymi pricinami, zapalmi a velakrat sa ani nepride na to, ze preco je na prd. Mozes si dat spravit fragmentaciu spermii aby si vedela, ci su spermie velmi poskodene, ale ak nechces ist na ivf, tak neviem ci to ma vyznam. Takze otvorene a uprimne: Mozes nasadit na 3 mesiace vitaminovu kuru a zaroven dat mm vysetrit ako pisala @kveta. Ja by som dala spravit mm minimalne opakovany spg, hormonalny profil a kultivaciu ejakulatu a vysetrenie u urologa. A ak sa nic nenajde a kura nezaberie, tak bud zvolis ivf picsi alebo icsi alebo budes kazdy mesiac sklamana alebo sa na to vykaslete a budete si uzivat zivot bez miminka. p.s. neviem akej bolesti sa pri ivf bojis, ja som ziadnu nezazila. A este jedna vec, co velmi nepotesi, pri vysokej patologi spermiii sa stava, ze zena otehotnie, ale potraca (a niekedy ani o tom nevie), lebo aj poskodena spermia dokaze oplodnit vajicko. Lenze takto oplodnene embryo sa prestava vyvijat. Preto je vela zien, ktore napriklad potracaju pravidelne v 6tt alebo inom tt, ale pravidelne. Ale snad toto ti nehorzi.

pativla
15. dec 2012

Ďakujem za vysvetlenie.Budeme čakať na zazrak.Jedno dieťa mam a on ho berie ako svojho takže si budeme uživať to moje, hoci by som chcela ešte jedno.Nieje nič lepšie ako sa v mladosti šmyknúť, 🙂 🙂 🙂 lebo keď ešte nechcete tak príde a keď chcete tak to nieje možné.

cecil36
16. dec 2012

@pativla tak potom nie je co riesit, len sa modlit 😀

hanmorav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dedenini
3. jan 2013

mam kamarata ktoremu robili rozne vysetrenia a viac krat a vraveli ze je neplodny... aaa par rokov a uz ma na ceste druhe dieta.. spomenula som to len preto ze aj taketo pripady su ...

lusmi
4. jan 2013

Ahojte aj my s manželom sa snažíme o bábetko už 3roky a stále nič ja som v poriadku a on chodil k urológovi do košic ten mu spravil spermiogram výsledky boli také že Pat:99%mŕtvych nato mu prepísal Ciprofloxacín 500mg a po troch mesiacoch prišiel na kontrolný spermiogram a tam boli výsledky ,Pat:85%, mal zlepšený ale aj tak nám odporúča IVF. Ale ja stále dúfam že sa stane zázrak pred mesiacom som bola aj za farárom ktorý lieči ale stále nič som z toho už veľmi zúfala poraďte mi čo a ako

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre