Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
27. okt 2011

@wifina http://biocare.sk/eshop/produkt/maca objednala som tie kapsuly.... 😉

wifina
27. okt 2011

@gabinka41 ďakujem veľmi pekne 🙂

zibi
27. okt 2011

a neviete v Iscar v Martine maju svojho urologa neviete akeho? alebo kosice ?je tam ze vraj nejaky sukromny je dobry?

pempusik
27. okt 2011

@wifina @gabinka41 my sme mali namiesto MACA zen-sen aj s materskou kasickou, takych 10 ampuliek, mesiac pauza a potom sa znova moze dat jedna kura.

pempusik
27. okt 2011

@kacicqa kde si k tomu prisla? znie to zaujimavo 🙂

kacicqa
27. okt 2011

@pempusik Ja som hned po tych "uzasnych" vysledkoch nasho spg zacala patrat na webe a vonkuje to casto odporucany pripravok (spolu s agrininom a carnitinom a ostatnym tu casto spominanymi vitaminami). Staci vygooglit -pycnogenol sperm dna fragmentation-
Ak mate niekto pristup na ScienceDirect alebo na Elsevier tak je tam o nom dost clankov.

gabinka41
28. okt 2011

ahojte kočky...tak ja som sa dnes dočítala,že veľmi dobrý na otehotnenie je čaj pakost smradlavý.Majú ho piť obaja partneri......už ste o tom počuli niečo?

pempusik
28. okt 2011

jaaaaj, divcence, keby sme mi mali pit vsetky tie cajiky a uzivat vsetky tie pripravky, to by sme ani nic ine nejedli a nepili 😀

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa a aj to uzivate? idem na to hned mrknut. Ale mam pocit, ze mm nejako zacina rezignovat na tie vitaminy. Doteraz ich bral poctivo, ale uz teraz spekuluje, neviem, co si mam o tom mysliet :/

kacicqa
28. okt 2011

@pempusik jojo, mangel to berie uz 3 mesiace..
No rano este vysledky spg neboli...takze to nexame az nabuduci tyzden. Mangel je na sluzobke a ja som bola po prebdenej noci rano trhat zub..takze niesom velmi sxopna telefonovat kvoli tym vysledkom..

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa ooo, tak vela sily, dufam,ze to trhanie bolo v pohode a rychlo sa to zahoji.
A vies mi povedat, aky presne si kupovala ten pycnogenol? Kukala som tu po nete a je to celkom dobre. Len na niektorom pise, ze prve dni brat 2 tablety, potom uz len po jednej. Ale nasla som aj taky preparat, kde pisalo,z e 4 tablety denne (len som nevedela vycitat, kolko mg ucinnej latky obsahuju jednotlive balenia)

kacicqa
28. okt 2011

@pempusik v KE som vedela najt iba od Walmarku a vo Finclube... Od Walmarku bol lacnejsi, takze mame ten, nejagej rozumnej gramaze som sa tiez nedopatrala..ale na vacsine stranok, co som vyssie spominala, pisali ze 2x denne 1 tabletu.
Trhanie boo uplne v poho, ja xodim k medikom, takze oni si vzdy viac vystraseny ako ja..a nakoniec mame z toho vzdy srandu. Zatial este stale zabera anesteza, tak dufam, ze do vecera nebudem zs skuvinat od bolesti.

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa tak uvidim, ci nieco najdem, dokonca som tak uvazovala, ze si kupim krabicku aj pre seba 🙂
Inak aj my chodime so zubami k medikom, je to super, zatial mam len dobre skusenosti 🙂.

kacicqa
28. okt 2011

@pempusik mozesh vyskusat, je to u nas menej znama vec...ale vonku sa pouziva dost casto..tak hadam vedia co robia...
Ja som pred polrokom menila zubarku lebo dosr....vsetko co sa dalo a odvtedy len k medikom. Su prijemni, citlivi, pozorni, kazdy ich krok niekto kontroluje takze sa nemusim bat. A samozrejme, ze nesmiem zabudnut, ze su lacni. Byvala zubarka xcela odo mna za vycistenie kanalikov a korunku 290 a u medikov ma to stalo 7,4 eur :o) Bodaj by taki zostali aj potom ked im daju MUDr. ;o)

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa jj, ja som mala odhalene krcky a urobila mi to kamoska (teraz uz doktorantka) uplne nadherne a ma to stalo asi 10 eur, cize som platila len za material.

gabinka41
28. okt 2011

@kacicqa ahojky. Ja som o tom čítala a celkom ma to zaujalo.Aj som nad tým uvažovala,ale zatial berieme to,čo máme. Predáva to walmark

kacicqa
28. okt 2011

@gabinka41 jediny problem s pycnogelom je to, ze ho fakt skor nikde nemaju, ale zase vedia objednat...

gabinka41
28. okt 2011

@kacicqa ani vo walmarku? ja teraz zháňam čaj pakost smradľavý a nikde ho nemajú....len na objednávku.Ale ešte ma napadla u nás jedna predajňa s čajíkmi,tak tam ešte zájdem 😉

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa @gabinka41 ja sa zabehnem spytat dnes na ten pycno.. do lekarne, aj tak nam treba dokupit selezin 🙂

kacicqa
28. okt 2011

@gabinka41 ked nezozeniesh caj, taq z pakostu som videla vo viacerych lekarnach tinkturu.

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa @gabinka41 navsetvu lekarne rusim, moj mm sa rozhodol, ze si musi "oddychnut" od brania vitaminov (po mesiaci!)... je mi z toho smutno, ale asi uz na to rezignujem :(

ema263
28. okt 2011

@pempusik juuuuuuuuuuuuuj, to mi je strasne luto... 😠 Ze si neda dohovorit, sakra! Kolko ma rokov? Ja mam po tom asi idealneho muza doma v tomto smere. Od marca berie nonstop aj po 10 tabliet kazdy vecer, bez frflania.. No je pravda, ze ked mu to nenachystam, tak sam ich nevezme..

pempusik
28. okt 2011

@ema263 no ved ten moj zacal poslusne vsetko brat a netusim, co sa mu teraz stalo, ze nechce :( (mame 31) Tak mi to je uz jedno, brusko nafuknute, akoby uz mala kazdu chvili prist ms, chcela som sa objednat do car, zajtra by mali ordinovat, ale neviem, ci mam volat alebo nie..... Musim sa na to vsetko vyapat.

ema263
28. okt 2011

@pempusik Daj mu chvilocku, mozno potrebuje cas... Neviem, moj mm mal krizu strasnu pred 2 tyzdnami, nie ze nechcel brat lieky, no neskutone stavy nanho dolahli z toho vsetkeho, ani som nevedela, lebo rozpravat velmi o tom nechce, no ozral sa asi po roku neskutocne a tak to z neho vsetko vyslo, som len oci gulila ake veci vravi, ze co vsetko ho trapi... Oni zmyslaju inac nez my...
A mozno ms nedojde 😉 Ja som tento cyklus mala na 26 DC tienik, obaja sme ho videli, no ms dosla na 31 DC, tak neviem, ci sa nieco dialo alebo iba chybny test bol... V mysli som uz rodila, tak sme sa tesili ☹

si31si
28. okt 2011

ahojte neviete poradiť ak výde na spermio patologické formy 10% znamená to 10% zlých a 90 dobrých alebo 90zlých a 10 dobrých som z toho jeleň 😒

timmka
28. okt 2011

@si31si tak aj mna by zaujimalo, ako to je, lebo niekomu napisu morfologiu 75% a mne 25% a tiez neviem aky je vysledok

si31si
28. okt 2011

@timmka no lebo niekto napíše 100% to znamená všetky zlé tak 25% by malo byť zvyšok dobrých tak ale neviem :(

pempusik
28. okt 2011

@ema263 asi mas pravdu, necham to chvilku tak a hadam sa to spravi samo.
Je mi luto, ze ms prisla :( ale nevadi, bojujeme dalej 🙂

kacicqa
28. okt 2011

@pempusik To mi je luto... moj poctivo bral dva mesiace potom atb..a teraz uz berie dalsie 3 mesiace...a vcera tiez v lekarni ked sme dokupovali Ecko tak zapotil ze staci male balenie; na tri tyzdne..No bodaj by. Ale asi xudakovi tiez nedoxadza, ze to nie 3 mesiace po sebe bude brat..ale dovtedy kym nepomoze, alebo sa to nerozhodneme riesiit inak,,,

pempusik
28. okt 2011

@kacicqa z psledneho vysetrenia sice odchadzal trochu vystraseny, lebo ma ist na vyter, ale nebol taky nestastny, lebo pochopil, ze babo mozeme mat.... zo skumavky. Takze mam pocit, ze nejako sa na to spolieha,ze potom aj tak nemusi brat vitaminy... neviem, mozno to prilis riesim.... nchvilu na neho nebudem tlacit, chce to len cas asi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre