Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

loss
5. nov 2007

ahoj baby
gimulka,jmisa stale sledujem ako sa mate tak velmi vam drzim palce nech sa vam to podari,drzte sa baby zelam vela,vela stastia 😵

scarlet
5. nov 2007

DOPLNENIE ŠTATISTIKY po "100 ROKOCH", keďže som sa nemohla dostať na koníka takmer 2 týždne (chýbali ste mi - všetky) :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 35tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 22tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 18tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky-chlapci)
bublinkajasminka: 18tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 25tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 16tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitamínová kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 14tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 9tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 10tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vitamínová kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, premýšľa nad 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie ☹
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22 (HELIOS): M-azoospermia
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, chystá sa na 1.IUI
domcek, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-azthenoteratozoosp., neúspešné IUI, M-užíva
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE, schválené ICSI 😨
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
k.bett (GENNET)- 1.IVF čakajú na výsledok 😅
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
gimulka,25r.: M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra (selen, zinok, Q10, C, E)
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI


DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

fcielkafcielka
5. nov 2007

ja upravujem, ze som po 2. IUI a cakam na pozitivny vysledok... 🙂

domcek
5. nov 2007

Ja upravujem ze mam 29r. manzel zacal vit. kuru tak uvidime.

k.bett
5. nov 2007

Upravuju ze výsledek negativní. Zitra konzultace s doktorkou asi budeme muset pockat tak do unora a pak 2pokus ale to nevim jeste, uvidime co povi.Jina meli jsme IVF s injekci

annavi
5. nov 2007

ja sa chcem pridat...snazilkujeme uz skoro tri roky...drahy zlý SPG- vit. kúra.mam 26 r.

k.bett
5. nov 2007

Ahojik holky, prosim vás co je Oligoasthenospermie??Ma nekdo podobny vysledek spermiogramu?Da se to trochu spravit? ☹

jabluncanka
5. nov 2007

k.bett:

oligo u čehokoliv znamená "málo" a astheno = asthenik je drobný člověk = takže drobné spermie... 😉

k.bett
5. nov 2007

jabluncaka:

Ahojky, super díky za odvození...teda moc super to neni protoze to znamena ze ma malo a drobné spermie ale koukala jsem na nakou stranku kde byly odstupnovany a tohle bylo snad na druhem miste, takze snad uplne nejhorsi typ by to nemel byt ale jestli to spravej aspon trochu vitaminy a jestli vubec na to maji sanci nevim...
Zatim teda vitaminy papame

jabluncanka
5. nov 2007

k.bett:
...ještě bych doporučila návštěvu urologa.Jak se tak probírám různýma diskuzema,ve spoustě CARů to berou hákem a stačí nějaká taková vadička(píšu to záměrně takhle)okamžitě na Tebe nastoupí a tlačí na IVF...Přitom urolog může zjistit příčinu a ev.doporučit něco na vylepšení,ev.malý chir.zákrok = může tam být porucha krevního zásobení a proto se znehodnocují spermie...Samozřejmě,že pokud to nejde,tak se nedá nic dělat...Jen už dneska vím,že není dobré ponechávat věci náhodě,ale raději si sehnat maximum informací a jít si za tím... 😉

k.bett
5. nov 2007

jabluncanka:

já už nad tím docela vážně uvažuju asi tak něco přes týden...mměli by nám dělat prý genetiku v caru tak nevim jestli tre´ba nezmínej i toho urologa, pokud ne urcite by jsme zasli ale to je asi na doporuceni, ne?Tak nevim kde ho sehnat pro muze jestli prave v caru nebo moje gyn. Asi se optame kdyz nam to nenabidnou...a je to...jinak strasne moc diky za info ktere me presvedcilo ze urologa neobejit a opravdu to zkusit.

jmisa
5. nov 2007

Nám v CARu - Pronatal rovnou řekli, že manža musí k urologovi (jde 21.11.) a pak máme genetiku na počátku prosince.

k.bett
5. nov 2007

To máte dobry manžovi bylo jen doporuceno aby papal vitaminy atd. ALE o urologovi ani zminka tak treba po prvním neuspesném pokusu nam to doporuci. Jak dlouho dopredu je treba objednávat?Nekde jsem cetla ze terminy jsou treba i na měsíc čekání, myslím jako objednání k urologovi.

jmisa
5. nov 2007

K.bett, nám řekla dr. v CAR, že to udělají před prvním IVF.
Byla jsem tam minulé úterý, takže zhruba 3 týdny, ale urolog tam ordinuje jen jednou v týdnu, tak proto to tak dlouho trvalo. Současně jde manža na kontrolní spermio.

k.bett
5. nov 2007

jimisa:

To se mi zdá uplne nejlepsi pred prvnim IVF aspon clovek vi co a jak jeste pred a stihne si to aspon trochu ošefovat, kdyz to reknu takhle...no my ted papame vitaminy a treba to trochu pomuze uvidime jestli manzu poslou na dalsi spermiogram a porovname vysledek, jednou byli o neco lepsi kdyz bral vitaminy a pak nasledovali antibiotika, stres a v den odberu vajicek byly spermie uplne spatny, tak jsme si s manzou rikali jestli jdou spermie zamrazit(manzel rikal ze snad to delaj)tak kdyz by byly nak lepsi tak by jsme si je nechali zamrazit a pak je pouzili a treba i ty prímo z toho dne a podle kvality by to oplodnili buď tema nebo tema... 🙂 😉

jmisa
5. nov 2007

k.bett, ono nás poslala na tahle vyšetření hlavně pro to špatné spermio, že tam může být nějaký genetický problém.
Jinak vitamíny jíme už dávno.

terka76
5. nov 2007

Ahoj. Můžu se přidat? Tak jsem si to tady pročítala. S manželem se také snažíme o mimi, ale nedaří se. Já jsem v pořádku. Nevím přesně jak byly ty hodnoty manželových sperimií, ale měl měnší procento těch se správným tvarem. Tak nám doporučili IUI. Mám dvě za sebou, ale bohužel nic. Tady jsem se dočetla, že se to dá napravit vitamínkama. Už jsem se tu dočetla jaké, ale mohl by mi někdo poradit, kolik jich má brát? Nám doktor nic nedoporučil ☹
Moc děkuji za radu.

jmisa
6. nov 2007

terka, dodržovala bych dávkování uvedené na obalu 🙂

k.bett
6. nov 2007

jmisa:

Aha, no mi jsme se na to dnes zeptali (na urologa) a byl nam doporucen anderolog ten pry zjisti vic tak jsme se tam hned objednali a taky nam to vyslo na stredu ale nevim jestli tam je jen stredy snad normalne cely tyden..Jsem rada aspon se neco dozvime ...

jerry23
6. nov 2007

viete poradit? snubenec ma spermie 4 mil na 1 ml a pohyblivost 40%..vraj tazky stupen..lekar povedal,ze je este moznost..myslite, ze je?..povedala som mu, ze ak nahodou, tak mi to nebude vadit..pretoze ja mam vysledky za sebou a som v poriadku..a lubim ho...no boli ma to..tak velmi sa tesime s kazdeho baba..a kazdy naokolo ma mimo...-

pejty
6. nov 2007

jerry..myslím,že šanci máte opravdu velkou,my jsme měli o hodně špatnější výsledky a navzdory skepsi doktorů čekáme mimi.Tak hlavu vzhůru,myslím že ty výsledky nejsou tak hrozné 😉

ingulka
6. nov 2007

ahojte babenky, nepoculi ste o tabletkach PERMEN ? Moj ich berie... a ked uz nic ine, tak sa mu aspon zvysila chut na ... 😝 Uvidime pri dalsom SPG ci to vypsilo aj nieco ine...

gimulka
7. nov 2007

Ahoj holky, tak já hlásím // ráno jsem si dělala testík a jsou tam!!!!! Já jim dám že máme šanci 5%....Huráááá 😵

minicka
7. nov 2007

gimulka blahozelam, tesim sa 😵 😵 😵

gimulka
7. nov 2007

Odpo si udělám raději ještě jeden, abych neplašila....teď jsem se byla ještě zkontrolovat jak vypadám, jestli třeba nemám namalovaný jenom jedno oko, jak jsem z toho byla ráno mimo... 😀

jmisa
7. nov 2007

Gimulka, tý vo*e, to nejni možný, to gratuluju a ať se to tam hezky drří 🙂

gimulka
7. nov 2007

holky díky, v pátek asi zajdu na gyndu a uvidíme...tak a na vánoce už ani nemusím nic kupovat 😀

jmisa
7. nov 2007

Gimul, já ci takýýýýýý, bléééé, já závidíííím 😕

levie
7. nov 2007

Ahojky holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale chtěla bych se zeptat jaké vitamínky mám koupit MM. Děkuji za radu. 🙂

jmisa
7. nov 2007

Levie, selen, zinek, éčko, áčko, céčko, koenzym Q10 a my máme ještě přírodní MACA.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre