Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cisielko
18. sep 2009

Viac protokolov, qkých protokolov? ja mám všeobecnú tak aspoň toto je dobrá správa, viem, že tam je to rýchlejšie 😉 Do štvrtku sa má rozhodnúť a dať ti vedieť?

gubik
18. sep 2009

Áno, tak sme sa dohodli 🙂 Ja viem, že je to na hlavu, ale on si vždy na premyslenie niečoho dôležitého dá čas. Aby to nebolo akože hŕŕ 😨 Ak povie, že nie, neviem, čo poviem v piatok dokimu. No proste je to zaujímavé, ale rozhodla som sa, že do toho štvrtku to fakt nechám tak

Protokoly IVF sú rôzne,. Ja teda tiež presne neviem aké a v čom je rozdiel, ale existuje krátky, ultrakrátky, dlhý... Neviem o tom nič viac, ale z toho, čo som čítala, tak sa odlišujú liekmi a ich cenou. Napr. či chceš normálne injekcie, ktoré sa riedia a picháš si ich, alebo pero, ktoré dávkuje automaticky, len ho stlačíš a je pichnuté - to je drahšie. Presnejšie Ti budem vedieť povedať až po tej konzultácii

cisielko
18. sep 2009

Tak som zvedavá ako sa rozhodne..držím palce či ti povie...a potom napíš, nejako ho zlomíme 😉 tak v piatok som zvedavá čo ti všetko povedia..potom ma určite informuj..lebo ja som zvedavá 😉

gubik
18. sep 2009

Dohodnuté 🙂

majuna
18. sep 2009

Ahoj gubik,
pytala si sa kam chodime do centra.My byvame v čechach,takže pojdeme tuna najbližšie do českych budejovic.dufam,že tam budu dobry doktori.Presny termin ešte neviem.Nezavidim ti to čo asi preživaš,myslim si,že nemate načo čakat.Aj mne je 29 takže ta chapem,ale zase nutit manžela nasilim neni dobre.Dufam,že do toho štvrka sa tochu umudri.Držim palce a tiež som zvedava.napiš.

cisielko,aj mna mrzi vaše vysledky.Dufam,že budeš v poho.

gubik
20. sep 2009

Majuna- určite dám vedieť 🙂 Inak ten spg podľa mňa nemáte najhorší, byť tebou, tak skúsim najskôr IUI

cisielko
21. sep 2009

majuna...ďik...budem v poho, ja sa nezvyknem len tak vzdať..keď má byť IVF tak bude a bude úspešné som sa rozhodla a basta 🙂

majuna
22. sep 2009

Dobry den babenky,tak ako sa všetci mate?

gubik,ja teraz prave prremyšlam,či ist do centra až ked priatel doberie macu+vitaminy a videli by sme či to vobec zabralo,pretože tam by urobili najprv spg.Lenže ma to asi ešte na dva mesiace.

cisielko,to je dobre,že sa tak nechceš vzdat.Myslim si,že by sme mali byt tuna asi všetky.Tak pekne si to napisala a tvoju odvahu možeš rozdavat nam tu všetkym 🙂 .

gubik
22. sep 2009

Ahoj Majuna, ja by som šla hneď. Spermie doszrievajú aj tak cca 60 dní, takže ak by bol spg zlý, nie je problém ho o pár mesiacov skontrolovať. A aspoň sa posuniete dopredu.

cisielko
22. sep 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

majuna..úplne súhlasím s gubíkom..načo chceš čakať..veď kým sa všetko rozbehne tak to budú aj dva mesiace takže kým všetko povybavuejte mužo môže krsáne brať vitanmíny a potom sa spraví kontrolný spr a uvidíte an čom ste 😉 nám chceli dať tiež odklad 2 meisce..no čo som šiši...a potom budem zase čakať díke 2 mesiace..no určite..ako som písala pori vybaviovačkách bude pekne papať, urobí sa spr a potm sa uvidí 😉

gubik..a ty ako, čo nové doma, nejaký pokec, náznak, slovko?

gubik
23. sep 2009

Ahoj Čísielko, v nedeľu mi priateľ povedal, že o IVF nie je presvedčený vnútorne, že ho do toho tlačím a že dieťa síce chce, ale nie až tak, aby šiel do umelého oplodnenia. Tak som sa samozrejme rozrevala a bolo. Tak som potom nad tým celý pondelok rozmýšľala, že je fakt somarina ho do toho tlačiť. Aby sa to neobrátilo proti mne a hlavne proti dieťaťu. Tak som sa rozhodla zrušiť piatkovú konzultáciu aj celé IVF. FAkt už som toho mala plné zuby. IVF je predsa o dvoch ľuďoch, nemôžem ho do toho dotlačiť. Tak som mu to povedala, keď prišiel z práce a on mi zase povedal, že tiež o tom rozmýšľal a že keď je to jediná možnosť, tak to skúsime. Ja neviem... Dohodli sme sa, že na tú konzultáciu pôjdem a uvidím. Do januára je kopec času, ak by sa znobva opakoval výstup, že ho do toho trlačím, tak nikam nepôjdem. Mám z toho celého veľmi zlý pocit ☹

cisielko
23. sep 2009

Gubík..ja som len tak oči vypleštila keď som čítala, že to ideš zrušiť 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 je mi ľúto, že to berie takto ale...mali by ste si obaja položiť otázku či už ste na dieťa pripravený a či ho naozaj chcete..ak o tom pochybujete mali by ste IVF odložiť..ak ste však obaja presvedčený, že áno už sa chcete stať rodičmi tak potom chodte do toho 😉 je možné, ono viac ako možné, že prirodzene sa vám to nikdy nepodarí..a IVF je len pomôcka ako sa k tomu vytúženému drobcovi dopracaovať, boli by ste radšej keby táto možnosť nebola a vy by ste si niekdy svoje dieťa nemohli vziať do náručia?toto všetko by ste si mali ujasniť, riadne sa o tom porozprávať a rozhodnúť sa..ak máš zlé pocity mala by si to skončiť ešte na začiatku..úspech je v nádeji a nie v zlom pocite 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

gubik
23. sep 2009

Si veľmi zlatá 🙂 Sme ako v psycholigickej poradni 🙂 🙂 🙂 Obaja by sme dieťa chceli, priateľ šiel dokonca celý rád aj na IUI. Ale IVF je preňho strašiak. Bojí sa, že keďže má zlé spermie, aby to dieťa nebolo postihnuté alebo čo. Ale máš pravdu, s morfológiou o,5% nemáme na prirodzené oplodnenie skoro žiadnu šancu. Pozerala som na internete slovenské aj zahraničné články a dokonca som sa dozvedela, že pri veľmi zlej morfológii /ako máme my/ by sa vôbec nemal strácať čas s vitamínmi ani IUI, pretože namajú žiadne opodstatnenie. Ani klasické IVF. Vraj by sa rovno malo robiť IVF+ICSI.

cisielko
23. sep 2009

Gubik..rada pomôžem aspoň takto ak môžem..som rada, že ti to došlo, že to prorodzene nieje možné 😉 my budeme musieť ísť asi tiež na ICSI...a snažíme sa to čo najskôr vybaviť lebo sa bojím, ževýslekdy sa tak zhoršia, že už nebude možné ani IVF. keďže mu tak spr zhoršuje...a to čo si myslí tvoj patieľ je taká hovadina, že až..žaidne postihnutéb dieťa nebude..oni mu vyberú z tých všetkých aj zlých spermií len tie najlepšie a najkvalitnejšie..preto to trvá niekoľko dní..takže keď ho chcete hor sa do toho a tešte sa z tho, že sa todá ešte týmto spôsobom aby neprišiel čas keď by ste za IVF dali čokolvek 😉

gubik
23. sep 2009

Jasné. Treba čo najskôr. Som zvedavá, kedy to čaká Vás. Či nebudeme stimulovať v rovnakom čase 🙂 . Ja dúfam, že to dáko dopadne. Jasné, že je hovadina to o postihnutom dieťati. Morfológia neznamená gent. defekt. Veď soim mu to vysvetľovala. Uvidím v piatok. Ty ideš 6. októbta, však?

cisielko
23. sep 2009

Gubík..skoro..,.7.októbra.a už sa teším ako to ide vštko doapdnúť, čo nás čaká a tak podobne..držím ti palce v piatok..som zvedavá čo vám tam povedia..a trevba sa navnadiť dobrou náladou a chuťou ísť do toho 🙂

cukor
23. sep 2009

gubik.....ja len zíram akí dokážu byt muži ješitní......ked majú problém s potomstvom,tak rozmýšlajú či podstupit umelé....ale ved je to jediná šanca ako mat dieta,tak o čo im ide? ked mu vypadne zub,bude chodit bez zuba?bude čakat kym mu narastie? nikdy mu nenarastie a dá si spravit umelý.....ja viem,ze je to trosku tvrdé prirovnanie ale je to tak......mne ked zistili vysoké protilátky proti spermiam a inej cesty ako umelé nebolo,tak môj manžel s tym nemal absolútny problém a ako písala čísielko hlavne sme boli obaja presvedčení,ze chceme dieta a ideme do toho............a mimochodom,len nás ženy čaká stimulácia a transver a hormony a injekcie a neviem čo všetko.....on sa môže 🙂

cisielko
23. sep 2009

cukor..máš absolútnu paravdu a súhalsím stebou..proste chlapi sú čo???????????????????????????????

BOJKOVIA 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

j1111
23. sep 2009

ahojte babenky,

ako kto je bojko. Osobne ak to chcem tak postupim vsetko. Samozrejme sme roznej povahy. Kazdopadne musim skonstatovat ze vasa pozicia je zdaleka horsia. Preskacete si omnoho viac. Ako som pisal ja mam bud. tyzden s manzelkou konzultacie a tam aj na zaklade vysledkov posledneho SPG ktory netusim ako dopadol sa dohodneme na IUI resp.ziadosti na IVF.
bye bye

cisielko
23. sep 2009

J111...nie všetci ale 99% 😀 😀 😀 😀 😀 😀 budem držať palce aby sa vám to podarilo..daj nám potom veideť ako ste doapdli 😉

gubik
23. sep 2009

Jasné, bojkovia 😝 😝 😝 😝 ale je fakt, že ako ktorí.
Inak j1111 od Teba je fakt super, že k tomu celému pristupuješ zodpovedne a ideš ešte aj na "babské" stránky, aby si získal potrebné info. Daj vedieť, ako ste dopadli. Kam chodíte do centra? 🙂
Cukor- áno, presne tak.
Ten môj je úplne klaasická vzorka chlapa, ktorému keď niečo oplieskavaš o hlavu, tak zo zásady je proti tomu. Musí na to prísť "sám", len vtedy je to dobre 🙂
Inak aby ste si nemylseli, že je zrúda, je to super chlap, ja nechápem, čo mu s tým IVF preplo. Normálne mám taký pocit, že sa bojí a ten strach vyvoláva agresivitu. No čo, postupne sa hádam s tým zmieri 🙂

gubik
23. sep 2009

Teda nie že by bol agresívny 😀 , len je z toho celého asi nervózny.

cisielko
23. sep 2009

Gubik...pepkne mu to vysvetlíš a keď sále nebude chápať tak mu káž modrého konáíka nech si to tu prečíta a by vedel, že to nieje nič strašné 😉

gubik
23. sep 2009

Najradšej by som bola, keby šiel v piatok so mnou. Krajkovič to s ním vie 🙂

cisielko
23. sep 2009

Gubik..a kde je problém..ja som mylslea, že tam stebou ide..veď na to sú tieto centrá aby tse tam boli spolu..to mu nedošlo?

gubik
23. sep 2009

🙂 🙂 🙂
Chudák ten môj, ten už vyzerá ako nepriateľ centier.
Chodíme spolu, keď nemusí byť v robote alebo teda keď treba ísť na spg. A keď mu Krajkovič povie, že niečo treba, tak nešpekuluje 🙂
Tak dúfam, že sa mu bude dať z roboty. Inak my tam chodíme ako na klavír, od februára už ani neviem, koľko krát som tam bola. Ale to každý, kto sa takto rozhodne.
Ty ako riešiš v práci to, že tam nie si? Ja som to dlho riešila dovolenkami a tak, nechcela som moc riešiť, že chodím do CAR, predsa len je kríza, aby ma ešte nevyhodili. Ale už som musela ísť s pravdou von. Našťastie šéfka je hodne v pohode, povedala, že mi drží päste. Normálne mi z ničoho nič povedala, že: Ja som počula, že nejaký doktor Jonáš to vie vypočítať tak, aby sa zadarilo 🙂
Prišlo mi to veľmi milé. Bohužiaľ, Jonášovu metódu mám už dááávno vyskúšanú, ale u párov s reálnym zdravotným problémom jednoducho nezaberá, však? 😒

cisielko
23. sep 2009

Ach tak..ja, že nechce chodiť ani do Car..tak potom som tíško ako myška 😕 no ja to rieim v práci tak ako ty..presne pre ten istý dôvod, bojím sa aby ma nevyhodili, to by bol koniec, žiadne IVF by sme si dovoliť nemohli, už teraz to bude problém, neviem čo by sme robili potom..máš super, že máš skvelú šéfku..ja mám tiež suúper šéfa ale neviem ako by sa zatrváril keby sa to dozvedela a to nechcem riskovať 🙄
Jonášov dotazník mám doma...chcela som ho poaslať ale mylsím, že pri nás je to úplne zbytočné..keby sme boli zdravý tak je to v ohode ale tu výpočet nepomäže, tu to treba riešiť inak 😉
Inak mi prišla Maca a Androzin tak si to hodím do albumu ak by si nad tým špekulovala 😉

majuna
23. sep 2009

Ahojte holky,
cisielko,gubik mate absolutnu pravdu.V piatok idem na kontolu po tej laparke a poviem dokimu nech nam vypiše to doporučenie do centra.Uvidime čo nam tam povedia a čo bude dalej,ale ak trebars to bude na to IUI,tak budeme nato pripraveny.Mne asi začina hrabat,mam same sny,že som tehu,alebo že mame už mimčo.Snažim sa uplne nato nemysliet.

gubik,suhlasim to čo napisala cukor.Aj ja som od začiatku prežila priatelovu ješitnost,pametam sa som bola v praci na nočnej a po telefone sa somnou rozchadzal,pretože mal zly spg.Trochu som vtedy urobila aj ja chybu,hned od začiatku som začala donho hučat,že nesmie tolko fajčit,že mal by trochu zmenit jidelniček atd.Nedochadzalo mi,že naraz to bolo nanho dost vela až raz vybuchol,vyrozpraval sa a potom som ho nechala tak a neriešili sme to chvilku.Teraz ale musim povedat,že veštko spolu preberame a je za veštko len aby sme mali mimi.Asi ten tvoj musi vytriezviet ešte ztoho.ale neboj,on si to rozloži v hlave.Dufam,že tam v piatok spolu pojdete.Držim palce. 🙂 .

cisielko
23. sep 2009

Majuna. ahoj..takže v piatok ideš k dokimu..no tak len sa pene popýatj na všetko dokiho, nech ti odporučí centrum a potom šups do toho 😉

gubik
24. sep 2009

Ahojte,
Majunka- do centra nepotrebuješ doporučenie od gynekológa. Ale ak pôjdeš, daj vedieť, čo Ti povedal.
Čísielko- čo je Androzin? To počujem prvý raz v živote.
Zajtra dám vedieť, čo som zistila v Heliose. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre