Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cisielko
27. sep 2009

Gubik..mali sme rbený spr do kpy 3x..2x na inej klinike a potom v Heliose...a výsledky sú staále horšie a nič sa nezlepšuje, preto už nechcem čakať, veď čo ak sa to pokašle úplne 😠

gubik
28. sep 2009

Tak to je fakt. Inak, môjmu priateľovi doporučil dr. do IVF užívať vit. E. Ešte sa Ťa chcem spýtat, už od stimulácie zostaneš na PN?

cisielko
28. sep 2009

Zostanem na PN?prečo by som mala zostať na PN, ja nevidím dôvod 😕

gubik
28. sep 2009

Jáj, veď vy máte len teraz konzultáciu! Keď začneš so stimulkou, musíš chodiť každý tretí deň na odbery, aby Ti podľa toho vedeli upraviť dávku hormónov. Ak si z okolia MT, je to v poho, ja som z ďalej a fakt neviem, ako to vyriešim.

gubik
28. sep 2009

J1111- tak ma napadlo, že ak by ste mali dlhú čakaciu dobu na IVF, skús sa obrátiť na Doc. Tomáša. On robil v Heliose, baby si ho veľmi chvália, on začína s IVF v Martinskej fakultnej nemocnici. Veľa ľudí o tom ešte nevie /neviem, odkedy to spustia/, tak by ste možno vôbec čakať nemuseli, alebo len krátko. Tel. č. a mail , čo som našla na nete: tomass@iscare.sk 044/430 37 57

j1111
28. sep 2009

dik mozno zavolam ak budem nuteny avsak moc si neslubujem pretoze vsetko to je o poistovni aspon si myslim a pravidla budu platit rovnako. kazdopadne dakujem mozno mu napisem.
30. 9 sa uvidi ako to dopadnu vysledky.
P.

gubik
28. sep 2009

Ano, lenže oni začínajú, čiže dostanú určitý limit, koľko pacientiek môžu odliečiť a keďže tam ešte asi nie sú poradovníky /bude to nové/, tak sa do limitu možno zmestíte, tak som to myslela. Držím päste na 30.9.

cisielko
28. sep 2009

Gubik..tak to ma teda nenapadlo 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 no do kelu..ja som z BB a fakt neviem ako to budem vysvetlovať v práci, že budem furt preč 😕 😕 😕 😕 no nám trvá cetsa tak hodku..fu tak teraz si ma dostala, no budem to musieť nejako vyriešiť..a ty si odkaiľ?

gubik
29. sep 2009

Ja som z okolia PP. Tiež som nevedela, že kontroly sú tak často. Neboj, dačo vymyslíš, ešte je čas! 🙂 🙂 🙂

cisielko
29. sep 2009

Gubik...tak teda, budeme musieť naozaj dačo vymylsieť..tak ty to máš ešte ďalej ako ja 😖 no a ako polovička..už je stým všetkým zmierený?

gubik
30. sep 2009

Čísielko- vyzerá, že áno. Ja by som teoreticky mohla začať podľa MS 28.12. Tak uvidím, ako to bude. Som veľmi zvedavá na Teba, Vás to čaká skôr ako mňa.
J1111- ako ste dopadli? Daj určite vedieť, som zvedavá!!! 🙂 🙂 🙂

cisielko
30. sep 2009

Gubik..tak som rada, že už to tvoja polovička berie lepšie a ide do tohho..mylsíš, že mňa to čaká skôr ako teba? a na to si ako prišla?veď vy ste už aj žiadosť vypísali, tak vy začnete skôr..my tam v stredu len ideme, chcem už aj žiadosť vypísať ale vám to vychádza skôr ako nám..alebo aj na rovnako pôjdeme 😉

mirm
30. sep 2009

ahojte baby,
chcem sa spytat vitamin E sa dava chlapom na podporu coho? My sa snazime, ale najnovsie sa zistilo ze manzelove spermie su trosku dezorientovane, nepohybuju sa rovno :( len do prava, do lava a stoja ☹

cisielko
30. sep 2009

mirm, no to ja neviem presne ale je to vitamín na spermie..ale načo, to ja netuším 😕

j1111
30. sep 2009

ahojte babenky,
dnes som bol s manzelkou v heliose a dopadli sme v celku dobre. Morfologia je zlepsena o 2 % cize mam 3 % morfologicky ok!
Doktor hovori ze mame sancu prirodzene ale my sme sa rozhodli o inseminaciu v oktobri aspon skusime to 2-3 krat do konca roka. Ak to nepomoze dohodli sme sa s dok. ze dame si ziadost na IVF. Diskutovali sme na temu poistovne kedze my sme v apolle a co som bol mile prekvapeny co nam povedal. Ano apollo je totalne najhorsia poistovna na taketo zakroky ako su IVF avsak od noveho roka sa zlucuje s doverov ktora nema limity takze ked dame ziadost zaciatkom roka tak realizovat by sa to mohlo v 2-4 mesiacoch co je super. Samozrejme pri zlucovani poistovni sa moze hocico zmenit. Avsak dok. Krajkovic absolutne neodporuca ist touto cestou skor sa priklana k inseminacii. Udajne my sme lahky pripad ze to nie je zle a mame velku sancu otehotniet . Tak sa uvidi co nam povie prva inseminacia v 10/09.
bye bye

cisielko
1. okt 2009

J111---to je skvelé..takže vy idete na IUI..páni čo ja by zato dala..gratulujem ti k zlepšeniu a ku skvelým správam..a ako sa ti zlepšil spr, čo si papal?

j1111
1. okt 2009

klasicke vit doplnky Zn,Se,Q10,E + cinska kura - maka dvojnasobne balenie, vytazok z divych mravcov, antilit. caj, kukuricnu celulozu, biozinok, biokalcium ... a este cosi ale uz si to nepametam bolo toho dost.

gubik
1. okt 2009

J1111- huráááá!!! 3%- môžem povedať llen to, čo čísielko- čo by som za to dala! 🙂 🙂 🙂
Ak Dr. Krajkovič neodporúča IVF, nechoďte do toho! Je to jeden z mála lekárov, ktorému verím, že povie, čo si naozaj myslí a vzhľadom na jeho skúsenosti a rozhľad máva pravdu- viem to od iných jeho pacientiek- aj čo sa týka mňa. My keď sme boli na IUI, už vtedy vravel o celom procese IVF a vyjadril sa, že IUI je len tak na skúšku, či motyka vystrelí, Ale nedával tomu nádej a naozaj sa nič nedialo. Jasné, skúste minimálne 2-3 IUI, veď aj u zdravého páru je šanca klasicky otehotnieť len 10%. Takže len trpezlivoať!!! 🙂

Čísielko- ja som si to vyrátala tak, že keď 6.10. dáš žiadosť, najneskôr do 6.11. buide vybavená- a väčšinou to býva skôr ako mesiac. S papiermi pôjdeš za Dr. a od najbližšej MS začínaš stimulovať. Takže mi to u Teba vychádza na ten november až december. 🙂 Ale bola by som veľmi rada, keby sme to mali rovnako 🙂

Mirm- myslím, že je to hlavne v pôsobení vit´. E na bunkovú stenu a v jeho antioxidačnom účinku. Ale veď to je vlastne fuk, hlavne, že pomôže 😉

sylvusa
1. okt 2009

ahojt, ja prispievam do kolonky Ferticent, nakoľko zajtra idem na odber vajíčok, môj manžel má pohyblivosť 10% a patológia 90 % čiže 10 % dobrých,
j111 chcem sa spýtaˇť akú máte pohyblivosť a máte mort 3% a odporučili vám IUI, lebo nám hneď dali IVF/ICS
nakoľko má manžel zlý SG, a prírodnou cestou sa snažíme už 5 rokov a nič
ďakujem

chrobacek
1. okt 2009

chci je podotknout, že hodnocení v Heliose kam chodí j1111 je odlišné jejich morfologie 3% je v normě, ale všechny ostatní cary to hodnotí jinak a tam je norma 30%

chrobacek
1. okt 2009

sylvusa... váš pohyb a morfologie je na IVF+ICSI.....nikoliv na ivf samotné či IUI

cisielko
1. okt 2009

J111..fíha, ty si toho naozaj bral dosť..a to sú vešetko vitamíny, a to si bral všetko naraz? 🙂 ja by som tiež na tvojom mieste skúšala IUI a ešte aj smai domka keď pôjdete nato, no nech je vôčšia šanca 😀

Gubik...ty si to teda riadne vyrátala 🙂 no ale ty budeš mať predsa skôr papiere ako ja nie, prečo ty chceš začať až v decembri keď môžete aj skôr?no bolo by to fajn byť v tom spolu 🙂

Sylvusa..tak ty už máš čo to za sebou..nemôžeš nám trošku popísať, že ako to vlatne prebieha, čo ti do teraz robili ako to proste funguje?

sylvusa
1. okt 2009

tak som z toho blázon, tak už neviem akú máme morf., keď mu robili prvý krát v Trnave, tak mal mor. 30% a keď nám robili tu, skoro som odpadla,
inak máme za sebou odber krvi, genetiku, predoperačné vyšetrenie, všetko je to veľmi zdĺhavé, ale už keď dostaneš menzes, od druhého dňa si picháš injekcie, na 6. deň som bola na kontrole, vajíčka mám pekné mám ich 10, takže zajtra mám odber, pekne reagujem, mala som strach, že mi bude zle, ale nič mi nie je, len vaječníky bolia a prsia, za injekcie som platial 170 EUR a teraz som ešte doplacala za merional 26 EUR,
inak vybavujem toto všetko od decembra, až teraz idem na vec, mala som ísť v auguste ale manžel mi zdrhol do zahraničia pracovať ale teraz je to už ok,

j1111
1. okt 2009

ahojte babenky,

ano chrobacek kazde sanatorium to berie inak. Taktiez urcovanie tvaru aka ma byt kazde sanatorium berie inak cize to co bolo inde nemusi byt v heliose.Udajne v heliose maju prisnejsie normy ale to nemusi byt pravda.
Dr. Krajkovič nam jednoznacne neodporuca IVF. Pre mna je podstatne to ze aj ked pomaly ale isto sa to zlepsuje a to je pre mna podstatne. Pohyblivost mam na urovni 30%. taktiez manzelke naordinoval tablety na zvysenie tvor. vajicok aby sa zvysila sanca pri IUI.
Cinsku kuru som bral dlhodobejsie cize od 3/09 do 9/09!
Ked sme sa ho opytali ako sme vlastne na tom tak doslova povedal ze my sme lahky pripad ze my sa nemusime nicoho bat ze to pride ci uz IUI alebo v roku 2010 IVF ze su tu daleko horsie pary ako sme my.

gubik
1. okt 2009

Čísielko- my máme tú zlú poisťovňu- Spoločnú- v ktorej má Helios prečerpané limity. Čiže mne je jedno,. kedy príde odpoveď, IVF môžem mať až v januári budúceho roku, keď už sú nové limity. Takže preto až január

Sylvusa- presne ako píše Chrobáček, oni to nejak inak zisťujú. A okrem toho pohyblivosť 10% je fakt málo. U J1111, kde bola morfológia 3%, čo ešte Helios považuje za dolnú hranicu normy a inak žiadna patológia, je spermiogram v podstate dobrý. Držím päste, nech to dobre dopadne, daj vedieť, ako!!!! 🙂 🙂 🙂

cisielko
1. okt 2009

Gubik..končne mi to dopolo, že prečo až január, ja som občas spomalená 😀 noa le ako tak čítam, tak to bduem čkať pol roka?

Sylvusa..to ste čakali pol roka kým ste sa k tomu dopracovali, to ja diem teraz čakať ešte pol roka kvoli vyšetreniam, ja som už verila, že naozaj december január začnem ☹

gubik
2. okt 2009

Čísielko- asi je všade iný postup, lebo ja som na genetike vôbec nebola. A na objednanie na genetiku aj na výsledky sa čaká najdlhšie. A predop. vyš. je za 1 deň hotové, nestresuj sa, nebudeš čakať pol roka.

cisielko
2. okt 2009

Gubik..no ešte, že tak lebo by asi naozaj drblo už keby ešte aj toto 😠 no ja ssom zvedavá či v tom pôjdeme spolu alebo budeme pár týždňov o sebe...je to jedno len nech to dopadne vytúžene 😀

gubik
2. okt 2009

Čísielko- fakt asi je to v každom centre iné, lebo mne sa Dr. o genetike ani len nezmieril. A ešte mi povedal, že nemám veriť všetkému, čo sa na internete popíše /vravela som mu, že chodím na internetové stránky, kde si žienky píšu o problémoch s neplodnosťou, keď som sa ho pýtala na tú Tvoju poisťovňu/, tak nemôžeš vedieť, či to niekto nepreháňa. Lebo predoperačné vyšetrenie určite nie je zdĺhavé, mám ho totiž už za sebou, keď som šla na laparoskopiu pred rokom. To je ten najmenší problém.
Jasné, ide o ten vytúžený cieĽ, aj ked mne to príde také vzdialené a neuveriteľné, celé tieto procedúry

cisielko
2. okt 2009

gUBIK..NO PRáVE, žE TO čAKANIE A TIE caviky okolo toho sú na porazenie..a všade musíš len čakať a čakať..to je o nervy..keby to tak nebolo tak už sme hádam aj tehu..len všade niečo chcú a potom musíš čakať..jáj dúfam, že to stojí zato a dočkáme sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre