Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

wobludka
16. jan 2009

Leny velka gratulace 🙂 dobra vec se podarila 😀

martek
16. jan 2009

leny, super!!!!!!!!!!!!! 😵

leny16
16. jan 2009

kočinky děkuju, však vy je tam také brzy uvidíte. Moc vám to přeju 😉
Dám vá vědět jak jsem příští týden dopadla.Modlím se.....

janula18
16. jan 2009

Leny tak ti moc gratulujem. Nech ti to dobre dopadne
Ja idem v pondelok na tu krv po 2.IUI tak uvidíme, aj keď ma dosť boli brucho ako pred mrchou.
Vy ste mali len problem so spermio?

Drž sa

bakosko
16. jan 2009

kde zozeniem Macu a v akom baleni tabletky alebo prasok co je lepsie

leny16
16. jan 2009

janulka-dle zákl. vyš. jsem ok.Zkus testnout 🙂 taky mám bolest jak před menzes, zvýš teplotu 37,4, prsa bolí, sem tam jsem unavená.Držím pěsti a dej vědět 🙂
bakosko-záleží hlavně na tom , kolik macy to obsahuje.Čím více tím lépe, ale pak je také dražší.My jsme měli tablety za 200, průměr.Radši se pozeptej v lékárně.Držm pěsti 😉

majkuska
16. jan 2009

bakosko skus pozrieť tu:

http://www.vitamina.cz/0,97,Peruanske-byliny.ht...

My sme to objednavali z inej stránky, ale tu som skušala a nefunguje. Je to www.uncaria.sk.A vraj Maca je lepšia a učinejšia v praškovej forme.

Leny 16 je to krásny pribeh, kiež by sa to takto zadarilo každej z nás 🙂

wobludka
16. jan 2009

bakosko - my máme macu v práškové formě a co jsem koukala, dá se koupit běžně v každé lékárně 😉 jestli je lepší prášek nebo tablety nedokážu posoudit

mima263
16. jan 2009

ahojte baby,
a ochutnali ste ten prášok? Ten, čo sme kúpili my, je neskutočne hnusný 😒

pipimiska
16. jan 2009

ahojte snazilky 🙂 toto je moja premiera prave som sa zaregistrovala aj ked medzi snazilky patrim uz styri roky.tiez mame problemy so spermijkami ☹

wobludka
17. jan 2009

mima263 😀 my jsme to včera dávali očuchávat návštěvě s tím, že takový humus dlouho nikde necítili 😀 😀 😀
pipimisko - ahoj, v čem máte špatné breberky?

janula18
17. jan 2009

Ja som tiež koštovala tu macu, a vcelku sa da. Mame ju v prášku, stála 1000,- sk a zohnala som to cez internet, u nás v lekárni to nikto nepoznal.

Leny, nejdem testovať bojím sa výsledku, zajtra ideme k seste blahoželať, ta je v 23 tt. a už to dosť vidieť, tak ak by bol test neg. by som to zle znašala, takto mam stále nádej, a potom to budem mať čas dlhšie predýchať.

nelynka
17. jan 2009

ahojte, prepacte ze sa sem vtieram ale vsimla som si ze pisete o mace, my ju mame, v tabletkach, myslite ze ru rovnako ucinne ako prasok? ono je to vpodstate prasok v tabletke 😀 😀
manzel ich bral par dni a potom rpestal a vcera som ich vylovila po stahovani tak s tym zase zacal..

wobludka
17. jan 2009

janulo - to se mi zdá docela drahé, ikdyž záleží, jak máte velké balení, já koupila v lékárně 100 g za 380 Kč.
nelynko, vůbec netuším, ale předpokládám, že to asi bude stejné

wobludka
19. jan 2009

Tak máme za sebou kontrolu u urologa - udělal manželovi UTZ (těhotnej údajně není 😝 - prohlédl hlavní tepny, co vedou do varlat, prý tam občas bývá problém), infekci nikde neviděl... milovat se máme prý hlavně hodně často ( 😵 ) a před kontrolním spg neabstinovat 3, ale 5 dní. Nechal mu udělat komplet krevní obraz a hormonální profil - většina výsledků bude až za měsíc. Dostal pochvalu za dlabání vitamínů, ale při braní krve jim málem omdlel - už vím, proč chlapi nerodí 😀

janula18
20. jan 2009

Tak včerajšie testy po 2. IUI zas dopadli negatívne ☹

wobludka
20. jan 2009

janulo hlavu vzhuru, neni vsem dnum konec 🙂 vsak ony ty potvurky nakonec dolezou kam maji 🙂

leny16
20. jan 2009

wobludka-kde byl manžel na urologii?V Sanusu?Manžel tam taktéž chodil a myslím si, že mu tam dost pomohli 🙂
Kdy budete mít výsledky?

leny16
20. jan 2009

janula-tak to je mi líto, ale myslím si, že by jsi měla ještě zkusit ještě jedno IUI, protože to má největší úspěšnost 🙂

wobludka
20. jan 2009

v Sanusu byl na spg, ted na urologii byl ve fakultce u dr. Rydela, pry v Sanusu dela jeho manzelka. A ve dverich se tam potkal s tim Dolezalem nebo jak se jmenuje, no ten z Kostelce, jak si ho chvali 🙂 proste je to jedna pakaz 😀 na dalsi spg a poprve do poradny jdeme do Sanusu s tim, ze kdybychom nedejboze nebyli spokojeni, je v zaloze Kostelec. Vysledky neceho budou zitra, ale to hlavni, hormony, az cca za mesic.

Co male, uz jsi byla na kontrole?

leny16
20. jan 2009

do Kostelce chodíme a nestěžujeme si 🙂, ale uvidíte, třeba se vám bude v Sanusu líbit, též tam nemají špabé výsledky 😉
Ve čt jdu na UTZ do Kostlce, čárky sílý, tak se modlím

wobludka
20. jan 2009

sanus je pro nas praktictejsi, protoze manzel v te same ulici pracuje a i ja to mam kousek...

Tak at dobre dopadnete a podej info 🙂

trisha271
20. jan 2009

Ahojte 🙂

Vidim, ze sa v tabletkach, resp. vitaminoch uz ako tak niektore vyznaju 🙂 hned sa opytam na ten profertil? mame ho skusit? co vy na to?

majuna
20. jan 2009

Ahoj trisha271,aj my bereme profertil,tuna to beru asi skoro všetci.Myslim si,že by ste to mali skusit,je to sice drahe,ale my nato nebereme ohlad.aku diagnozu ma partner?

trisha271
20. jan 2009

ma asteronoteratozoospermia a vy? a kde to kupujete?

advetka
21. jan 2009

ahojte!

tak ja sa opat pridavam, dlho som tu nebola, ved nemame nic nove :-P. Manzel ma ist k lekarovi
(andrologovi) 9.2 a mame doniest vysledky od prveho urologa a vypis z karty od vseobecneho. Nasla som tam uz konkretne, ze manzel ma jeden semennik vyssie ako druhy a dali mu na to HCG hormon - standartna liecba ako som sa docitala.. o dva tyzdne budeme mudrejsi.. prosim, prosim, mate niekto nieco podobne?

citam ze tu je vela noviniek 🙂 🙂

advetka
21. jan 2009

jo a mame zatial azoospermiu 😉 nas ciel : zlepsenie na aspon nejaku spermiu 😉

wobludka
21. jan 2009

arvetko, to mate napilno 🙂 tak at vas androlog potesi 🙂

My jsme profertil zamitli s tim, ze bude zobat klasicke vitaminy, ale na koniku je popularni. Pokud se spg nezlepsi, tak vysadime i kotvicnik a macu - pan urolog prohlasil, ze si ma dat radsi pivo 🙂

advetka
21. jan 2009

wobludka,

diky 😀 ja tiez dufam v aspon nieco... objednavali sme sa este v decembri, takze sa uz celkom tesim 😎 a priznam sa, robim si celkom nadeje 😕 no uvidime...

ale v Profertile je aj karnitin, a to je vraj dobre, beriete niekto samostatne kartnitin?

trisha271
21. jan 2009

ahojte.

my uz ho berieme, ale nasla som prave aj toto:

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

...snad pomoze inym...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre