Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jana24
22. jan 2008

Ono nie je problem zajst aj ku gynekologicke a ona to bez problemov predpise. viem ze to obsahuju rozne vitaminy pre buduce mamicky, ale predsa len ta cista je najlepsia, je tam najvacsia koncentracia.

bessi
22. jan 2008

U nas se od letosniho roku plati navsteva u lekare 30 kc, za recept v lekarne dalsich 30 kc a kyselina bez receptu stoji 36 kc. Proto jit k lekari pro recept se opravdu nevyplaci, ale pokud u vas jinou moznost nemate ....

jmisa
23. jan 2008

I v Česku je určitý produkt listovky na předpis, tedy jen na předpis.
Ale já kupuju tu normoš - kyselina listová super - a ta je bez předpisu.

kuletka
23. jan 2008

skúška

kuletka
23. jan 2008

Ahojte, Ahoj Janka. Píšem, a píšem a nič sa mi neposiela. Tak som musela skúšať ďalej.
Ja do centra nechodím. Zatiaľ nemám peniaze. Ale mám ísť v pláne o pol roka do GYN-FIN, Bratislava. Teraz skúšame vitamíny. Genetika je potrebná? To sa musí robiť? Alebo len kto chce. Keď pôjdem do centra, tak budem čakať na poisťovňu až potom sa začne zákrok.

kuletka
23. jan 2008

Janka ty chodíš do centra do Trenčína. Zatiaľ je to dosť finančne náročné?

lusilia
23. jan 2008

Cau Jani. No, tak to je teda pekna doba, ze 3 roky :(, tak z toho usudzujem, ze sanca na normalne oplodnenie, je asi naozaj minimalna a to este k tomu, ked je aj tvoj manzel preliecovany roznymi vytaminmi.
My sa snazime len nieco cez rok. Ale u nas je este jedna vec, co zevraj by nemalo mat vplyv, ale podla nas ma, ze priatelovy ako malemu museli vyoperovat jeden semenik, lebo by mohol mat rakovinu, takze ta sanca je asi tymto este mensia, ze tyc spermii, je asi este menej.
No tak dufam, ze sa nam to podari, aspon tym umelym oplodnenim, s tym uz sme nejak zmiereny.

jana24
23. jan 2008

Ahojte baby,
Kuletka, na tu genetiku nie je povinne ist, ale asi posielaju kazdeho kto ma dost zly stav spermiogramu aby vylucili niaky geneticky problem.Podla mna je to lepsie absolvovat, lebo moze sa stat ze tam nieco bude a vy zbytocne vyhodite peniaz za UO a nakoniec sa to aj tak nepodari.
Najskor ti musi schvalit UO poistovna, a az potom ides na cely cyklus, pichanie injekcii, odber vyjicok, ooplodnenie a transfer a cakanie na vytuzene //.
Chodime do Gyn Fivu, v TN sme boli len na genetickych testoch, lebo to mame najblizsie.
Financne je to dost narocne cca 30000,-Sk, my sme zatial platili jedine za zmrazenie spermii, ale najdrahsie su lieky, a nas dost stoji cesta cca 1000,- jedna navsteva CAR.

Ahoj Lusilia, ta sanca je uz asi nulova, ale este stale tomu verime ze mohlo by sa podarit, ved tie vitaminy nie su az taka velka cena, co do nich investujeme ako to co nas bude cakat pri UO. To s tou operaciou tvojho priatela ti neviem vobec povedat ci to ma niaky vplyv, to vam skor vysvetli urolog ak ho navstivite.
ahojte 😎

kuletka
23. jan 2008

Ahojte. Prečo je kyselina listová taká dôležitá, aby sme ju užívali. Ja som čítala, že je vhodná pre tehotné mamičky. A ešte čaj z Hlochu? Hloch je na zníženie krvaného tlaku.

cukruska1920
23. jan 2008

Moze sposobit neplodnost aj fajcenie ?

jmisa
24. jan 2008

Cukruska, no v jisté míře ano, ale spíš jen zhoršit např. pohyblivost, ale třeba v naší katastrofální "plodnosti" to podle urologa nehraje až takovou roli. Vyjádřil se spíš, že kdyby byla plodnost na hranicích normálu a snížené plodnosti, pak by jistě svůj velký význam měl životní styl (kouření, stres, alkohol, strava, sport, oblečení).

Kuletka - listovka je kvůli správnému vývoji plodu. Měla by se užívat cca 3 měsíce před plánovaným početím a pak pokračovat v těhu.

K té ceně - nám řekli, že nás IVF+ICSI vyjde na cca 25 tisíc, pokud nenastanou nějaké nepředloženosti.

cukruska1920
24. jan 2008

jmisa...a nevies ci existuju nejake tabletky alebo vitaminy na zvysenie pohybu spermii

jmisa
24. jan 2008

Cukru no říká se, že L-Carnitin, ale kdo ví.
Nám ty vitamíny + Maca zvedli množství na dvojnásobek, což je stejně furt ukrutně malé množství, ale s rychlostí to nic neudělalo, jsou to lemry líný a fofr jim přijde i pohyb vpřed. Asi by to chtělo hodně dlouhodobé užívání, což většinou v době dvou měsíců, kdy dělají kontrolní spermio se moc neprojeví. Uvidím, co bude za změnu při IVF.

cukruska1920
24. jan 2008

Najhorsie natom je ze vobec neviem ako na tom moj muz je ...kedze sme este neboli na ziadnych vysetreniach..alebo mozno este neprisiel ten spravny cas

jmisa
24. jan 2008

Cukru, manžel ještě nebyl na spermiu?

cukruska1920
24. jan 2008

jmisa...este nie

jmisa
24. jan 2008

Cukru, tak se neděs, manža může být naprosto v pořádku.

cukruska1920
24. jan 2008

jmisa...a co ak nie...co potom ?

jmisa
24. jan 2008

Jak dlouho se snažíte?

cukruska1920
24. jan 2008

5 mesiacov

jmisa
24. jan 2008

Tak to ještě jde, já bych řekla, že do půl roku je to normoš, pak bych nastoupila na gynekologa a chtěla alespoň spermiogram. Klidně bych si tu snahu přibarvila na rok, někteří gynekologové mají řeči. Ono taky záleží, kolik vám je.
Sleduješ si ovulaci?

cukruska1920
24. jan 2008

hej ...mala som 17-nasteho...teraz v poslednom case ma nafukuje a mam zapchu a mam taky bielkovy vytok....k doktorovi chceme ist v marci

jmisa
24. jan 2008

Cukru, když na to přijde, tak si ten spermiogram můžete zaplatit, tady stojí cca 200-250 korun.

cukruska1920
24. jan 2008

to neni vela....ked to ma zistit to co ma tak v tom pripade u mna peniaze nehraju rolu.... a ak sa zisti ze so spermiami nieje nieco v poriadku tak su nato nejake lieky ?

jmisa
24. jan 2008

Cukru, no nás předal gyndař rovnou do CAR, tam šel manža na urologii, vzali mu krev na hormony, udělali po cca 2 měsících kontrolní spermio, které bylo téměř shodné, poslali nás ještě na genetiku a půjdem do IVF+ICSI.
Zatím u manžela nezjistili příčinu, takže není co léčit nebo spíš jak léčit.

cukruska1920
24. jan 2008

moje nervy....dufam ze az tak daleko nezajdeme

lusilia
28. jan 2008

Cau Jani.
No u urologa sme uz boli, aj dva krat, ale ten sam povedal, ze teraz uz nejak nezisti, aka je presna pricina tohoto stavu spermii, ze mozne to je, ze to je aj tym ovlpyvnene. No mame uz vsetko vybavene, len genetika nam chyba, tam ideme tento piatok, tak dufam, ze nebudeme cakat dlho na tie vyslesdky.Uz nam volali aj z GF, ze nech sa objedname, ale tak pokila nemame tu genetiku, tak asi by to bolo este zbytocne. A vy uz ste nejako pokrocili?

lusilia
28. jan 2008

Jaj a este som sa chcela opytat, ze ci mi niekto nevie poradit, kde by som zohnala v BA ten koren MACA a nejak najlacnejsie ten profertil, lebo som zistila, ze niekde su cenovo rozdielne aj o 400,- korun, co je dost. Dik 😉

gregy
28. jan 2008

Ahojte, ja som kupovala porfertil 60 kapsúl asi za 1300 sk v lekarni na Dunajskej ulici, k tomu som mu kupila este pycnogenol 90 tbl a ten stal okolo 1000 je to hrozne drahe ale ak to ma pomoct nehladim na peniaze, ale my máme azoospermiu resp. veľmi ťažkú oligoastehnotheratoazoospermiu takže urobím a kúpim čokoľkove len nech pomôže aspoň trošku ... 😉

lusilia
28. jan 2008

Ahoj Gregy, no my sme na tom napodobne, ale ja nejak nepredpokladam, ze by to pomohlo, ale bolo to milemu odporucene. Jasne, ze o peniaze nejde, pre babo spravime vsetko 🙂 Len musi to brat tri mesiace, takze potrebujeme tem vacsi a nasla som ho na nete za 3450, takze to asi objednam, lacnejsie to uz nebude.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre