Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jana24
20. feb 2008

No my sme boli v TN, lebo to mame najblizsie k miestu bydliska. Malo by sa to robit v kazdej vecsej nemocnici. V GF to asi nerobia.

kejla
20. feb 2008

No,my mame najblizsie nr....Na genetike aj beru nejake vzorky?

jana24
20. feb 2008

Tak sa skus tam u vas niekde poinformovat na tu genetiku, a ak tam budu dlhe terminy tak sa objednajte.
Beru tam krv, a manzelovi brali aj ster z jazyka, lebo jemu robili aj nieco navyse ako mne. Mali by ste poznat co najviac vas rodokmen, ak sa da az po starych rodicov. Je to vysetrenie tak na pol az tristvrte hodinu, a potom uz iba cakat na vysledky.
Ja ti to dost odporucam,lebo poznam jeden par ktory skusili 3x IVF a potom isli na genetiku, a zistili im ze on nikdy nebude moct mat deti, lebo ma naruseny jeden chromozom.
Takze pre nich to boli zbytocne vyhodene peniaze.
Ale to je na vasom rozhodnuti.

kejla
20. feb 2008

Diky za radu,objedname sa...Vy sa uz asi pripravujete na IVF,ak sa mozem opytat,ako si vyriesila injekcie?Pichas si ich sama?A pichaju sa raz,alebo viackrat denne?

jana24
20. feb 2008

No este nepicham, ale od 2.3 zacinam decapeptyl, to si budem isto pichat sama, alebo manzel, to je hotova injekcia, s takou malou ihlou, ale potom mam menopur, a ten sa musi namiesavat, tak asi na prve davky pojdem ku znamej zdravot. sestre(alebo k mojej gynekologicke), nech to poriadne ukaze manzelovi, a potom uz bude pichat manzel.
Najskor sa picha ten decapeptyl od 23 DC a potom pojdem na HP 3 DC a vtedy mi povedia, od kedy presne zacinam pichat menopur, takze potom bude aj decapeptyl aj menopur.

kejla
20. feb 2008

Jani,vyzera to zlozito...U mna je zlozite aj to,ze som sa sem vydala a nemam tu ziadnych znamych lekarov,alebo sestry...Fakt by som bola odkazana na to,aby mi to pichal manzel,ale iste to ma aj rizika...Najma,ked sa to namiesava..Velmi Vam drzim palce,nech to vam to vyde...
A ako casto teraz budes chodit do GF?

jankajs
21. feb 2008

Dievčatá, nebojte sa, ja som tiež mala decapeptyl, potom menopur a na koniec ešte pár krabičiek merionalu, lebo vajka pomalšie rástli (mala som obavy z hyperstimuláku, tak som im v duchu hovorila - nie, že budete blbnúť 😀 ). Miešala a pichala som si sama, lebo manža to vyriešil slovami - ty cítiš, kedy ťa to zabolí, ja nie. A bola som vybavená.

Našťastie v Heliose nám pri konzultácii všetko vysvetlili, ukázali, ako sa namiešava, potom pichá- na plyšovom macovi 😀 a dostala som aj papier s podrobnými inštrukciami (veď človek je tvor zábudlivý), no a pri liekoch je tiež návod. Fakt to najmenej bolí v okolí pupka, len potom už nebolo kde pichať, tak trošku aj ďalej. Riadne si stlačte kožu medzi dva prsty, a do kopčeka si pomaly zasuňte ihlu - nie celú, len tretinu - pri tých namiešavačkách a trošku vytiahnite von. Ja som si to pichala pomaly, žiadne náhlenie, nech to mám za sebou. Keď bolo cítiť tlak, počkala som, a potom pomaličky zas. Lieky som si vybrala cca 5-10 min. (na mobile som mala rozpísané pripomienky) predtým z chladničky, príp. som decapeptyl ohriala v dlani - nie je to také studené.
Neviem ako vy, ale ja som mal miešanie - 2xprášok+1xrozpúšťadlo. Tak som si rozpúšťadlo natiahla do striekačky tou hrubšou ihlou, potom som rozlomila prášok, vstrekla to tam, potriasla, zas natiahla do striekačky a to isté aj s druhým práškom. Ak sa mi nabralo veľa vzduchu, vstrekla som to späť, počkala, naklonila ampulku a pomaličky ťahala do striekačky. Potom som vymenila ihlu za tenkú, trošku odstrekla do "luftu" - aby v ihle neostal vzduch, a šlo sa na vec. Držím palčeky. 😎

lopata49
21. feb 2008

Ahoj holky, tak mám potřebu se zas po delší době svěřit co je u nás nového.
Po manželově kontrolním spermiu nám doktor řekl že to vážně vypadá na ivf ,ale že si ještě pro jistotu zkusíme 2 isneminace - jednu v nativním cyklu, jednu stimulovanou.
Tu v nativním cyklu už mám neúspěšně za sebou(dnes tt negativní), jako na potvoru byl v ten den spermio ještě o něco horší - 21 mil, pohyblivost a morfologie 9%, takže se nedaly čekat zázraky, ale stejně jsem zklamaná.
Doktor řekl, že víc než 2 iui u nás stejně nemají smysl:(
Je to otrava to věčný čekání na zázraky :(

smejka
22. feb 2008

Ahojte snazilky i tehulky. Ja sa pridavam tiez k vasej statistike. Od januara sme zacali chodit do Heliosu v MT po dvoch rokoch snazenia sa. Po vysetreniach sa ukazalo ze ja by som mala byt v poriadku no manzel mal zly spermiogram...asthenotheratozoospermia...mnozstvo ok pohyblivost 30% a morfologia 0%. Zvolili sme najjednoduchsiu alternativu vitaminy...a tak uziva Tribulus Centrum Carnitargin a Profertil.....verim ze to zaberie....i ked neviem aka je uspesnost pri tej morfologii..Som rada ste tu a ked to tu citam tak NADEJ stale silnie... 🙂

mimusa4
22. feb 2008

ahoj smejka aj ja som kúpila svojmu na oligoasthenosperm ten profertil tak som zvedavá aký zázrak to zrobí 😉

smejka
23. feb 2008

ahoj mimusa4...no ja mam nadej v tych vitaminoch...teda aspon ako tu citam tie statistiky tak mnohokrat pomohli...zaciatkom aprila budeme plni ocakavania vysledkov kontrolneho spg...dufam ze % sa zvysia 😉 Vy uvazujete o umelom ci ani nie?

mimusa4
23. feb 2008

smeji ak bude potrebné tak áno..uvidíme zatiaľ berie len cca 1,5 mesiaca a na bud týž. ide na spg. tak uvidíme či sa to aspoň tošku odzrkadlí na výsledku..

chruminka
23. feb 2008

ahojte, mozem sa spytat ake by ste nam odporucili vitaminiky pre mojho draheho....tiez sme boli na spermiograme a je na hrane.... ☹

mimusa4
23. feb 2008

ja som kúpila profertil tak uvidíme a niektoré dievčatá písali o iných...

chruminka
23. feb 2008

a to sa da kupit bez predpisu?

mimusa4
23. feb 2008

áno, voľne cena cca 1280,- , ale ˇak som sa pýtala na to v lekárni tak nevedeli o čom hovorím a potom som im povedala, či mi neobjednajú a objednali.. 😎

chruminka
23. feb 2008

dakujem vyskusame.... 🙂

veracruz
23. feb 2008

baby, drzim palce, nech ma profertil na vase polovicky lepsie ucinky, ako na tu moju (polovicku)...

mimusa4
23. feb 2008

rado sa stalo, držím palce..

chruminka
23. feb 2008

verac u vas to neucinkovalo?

chruminka
23. feb 2008

aj ja drzim palceky.... 😵

veracruz
23. feb 2008

chruminka, po troch mesiacoch uzivania - ani "ň"...

mimusa4
23. feb 2008

no tak ja uvidím vo štvrtok a dám vedieť tu..niekto vraví že je ok, tak neviem tých pár dní vydržím... 😝

smejka
23. feb 2008

mimusa4 musime verit....drzim palce az to bude lepsie ak nie idealne.. 😉 My ked tak IUI urcite a umele neviem neviem...skor nie ako ano
chruminka:nam dali na listocku odporucane vitaminy v centre...je toho dost....no ak ma len hranicne hodnoty tak skuste ten profertil aspon 3 mesiace al do kontrolneho spg a uvidite....mozno este Centrum vit.....drzte sa

mimusa4
23. feb 2008

smeji mne dokina povedala že ak bude lepší spg tak inseminácia ale ak bude ako doposiaľ jedine ivf 😖

chruminka
23. feb 2008

dakujeme aj vy sa drzte

prom
25. feb 2008

ahojte kocky 🙂 bola som na kontrole pred planovanym tretim pokusom - transfer zo zamrazenych embrii. Doktorka mi oznamila ze vzhladom k 2 neuspesnenym pokusom - nepotvrdene tehotenstvo mi odporucuje ist na hysteroskopiu, to je "jednoduchsi zakrok" ako laparoskopia. Ze ma treba pozriet zvnutra, ci nemam zrasty.. endometriu. Pisem Vam to hlavne v suvislosti s prispevkami od Kejly, ze ma pochybnosti , ze preco jej planuju robit laparoskopiu hoci je evidentne, ze problem je u nich v manzelovom spermiograme. Ta laparoskopia/hysteroskopia asi nebude zas az tak blby napad mozno. Lepsie vylucit vsetky mozne problemy uz na zaciatku, aj u zeny, aj ked je teda ten problem u chlapa-zly spermiogram. A ist az potom do prveho cyklu-stimulacie. Lebo ked si to len zvazite financne, ze cyklus sa financne vysplha aj na 50 000Sk, vam sa mozno nepodari.. len preto ze sa podcenilo vysetrenie zeny. Ja keby som to vtedy vedela, tak radsej obetujem 2 tisice ako 50 tis. a viem ze je urobene maximum. A nie, ze teraz si tu mozem vzdychat, ze "aha, preto nam to nevyslo, lebo som asi mala aj ja nejaky problem". Viete, lebo doteraz som bola doktormi udrzovana v predstave ze ja som OK, ze to len ten katastrofalny spermiogram... Mozno nic nenajdu, budem fakticky ok. Ale co ked nie, a 4 krasne embrijka su uz zbytocne v prd***.. ☹ hoci sa mohlo pre to nieco spravit. mozno

bessi
25. feb 2008

Prom, uplne s tebou souhlasim. Je lepsi podstoupit vysetreni nez se do toho "prasti". Co ja bych za to dala, kdyby se do me aspon dr. v CARu podival. Manzel ma azoospermie=duvod neplodnosti a me nikdo neresi. Prijde mi to fakt drsne. Byla bych urcite klidnejsi. To se ma ale clovek vseho domahat? To si mam sama o nejake vysetreni rict? Nikdy jsem sice zadne problemy nemela, ale ....... znas to, cert nikdy nespi.

jmisa
26. feb 2008

No tak vyšetření dělohy bych i pochopila, ale myslím, že je zbytečný zákrok na průchodnost vejcovodů, když při IVF nejsou třeba 😖

prom
26. feb 2008

jj Bessi, clovek ma prirodzene obavy, ved do kazdeho pokusu vkladame nemale peniaze a hlavne NADEJ. A oni potom povedia> "ups, asi je aj vo vas problem, nielen u muza. Mali by sme aj vas vysetrit".
Clovek, aby sa vsetkeho doprosoval. Kamoska teraz tiez bola na 2. pokuse /neuspesne ☹ / a embryolog sa za nimi ani neracil nezastavit, aby im oznamil, ze kolko embrii zamrazia, v akom su stave.. proste hruza. Informovanost z jejich strany voci nam nulova. Ale zkasirovat nas to nezabudnu nikdy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre