Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

scarlet
7. jan 2009

AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU - 7. JANUÁRA 2009:

M A M I Č K Y :
*****************************************************************************************

PEIGE: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
ANDREA: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen
SLAVI (ISCARE) : M- azoospermia, tehotná po 1.IVF, v 2/2008 sa narodili dvojičky - chlapci
BUBLINKAJASMINKA: M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre, porodila
BARCA28,28r.(SANUS): M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF, v (3/2008 porodila dievčatko + chlapčeka
KUKULKAJA: 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný - 19.11.2007 sa jej narodilo bábo
ALTEA: M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné - mala už porodiť, len nemáme info
ANDULIK:M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF - mala už porodiť, len nemáme info
ZEN, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam.kúra nezabrala, tt pred plánovaným IVF/ICSI,bábo by malo byť už na svete
LOSS, 33r.: tt po LSK prirodzene, 3xpotrat, 14.5.2008 sa jej narodilo dievčatko
TOFIK, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, adopcia
GIMULKA, 25r.: M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre, 4.7.2008 sa jej narodil chlapček
TIGR21, 25r.: M-oligoteratozoospermia, vit.kúra, kontrolný SPG v norme, tt pred plánovanou LSK - bábo by malo byť na UŹ svete
PEJTY,29r.: M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tt prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete
SASULKA28: 37, genetika, tehotná prirodzene? - bábo by malo byť už na svete
MARTNMARTIN: 32, tehotná po 3-mesačnom užívaní Profertilu - bábo by malo byť už na svete
MEGGIETN: 30, M- azoospermia, MESA/TESE, Ž-tehotná po 1.IVF/ICSI - bábo by malo byť už na svete
KATULA, 26r.: 30 prirodzene. M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra zabrala (selén, zinok, E, B, kys.listová) - 8.10.2008 sa jej narodil synček

T E H U Ľ K Y :
*****************************************************************************************

K.BETT (GENNET)- 26 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, MESA/TESA, genetika, 2.IVF úspešné
VERACRUZ, 29r.(FERTICENT): 25, M-oligoteratozoospermia, po operácii varikokely, užíval Profertil (bez výsledku), 1.IVF/ICSI úspešné
CICUSKA: 17, 3.IUI neúspešné, 1.IVF úspešné - dvojičky
LUSILIA, 26r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, genetika, v 05/2008 1.IVF/ICSI - úspešné
PETKAERDAL, 25r.(FERTICENT): 8tt, M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), 2.IVF zastavené, KET bez transferu, 3.IVF/ICSI - neúspešné, 4.IVF úspešné - čaká 2 bábatká
JMISA: 14tt- tehotná po 2.IVF+ICSI, M-oligoteratozoospermia, 1.IVF/ICSI neúspešné 😀
BABULKA123, 30r. (GYN-FIV): 9tt po 2.IVF+ICSI, M-oligoasthenoteratozoospermia, Profertil, 1.IUI, 1.IVF/ICSI 😀
ADENKA: 8tt po mužovom užívaní vitamínov + MACA, M-oligoteratozoospermia 😀
DICINKA1, 29r. (GYNCARE-KE): 6tt po 2.IVF, M- asthenoteratozoospermia, 1x IVF/ICSI 😀

S N A Ž I L K Y :
*****************************************************************************************

SCARLET,31r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, 3x potrat 10.7.2008 (4tt) - tt prirodzene
UFO (FERTICENT): 2.IVF(2xGYN-FIV-2xET,1x FERTICENT- potrat v 16tt), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, plánuje 3.IVF neúspešné
MAJUSKA81,26r.(ISCARE): Ž- HSG, 1.IVF(PK) neúspešné, M-užíva vitamíny, snažilkujú, plánuje 2.IVF
PROM,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia+operované nezostúpené varlata, 2.IVF/ICSI, 3.KET neúspešný
IKA_BA (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
OCH (ISCARE) - M-málo ejakulátu + vyšetrenia
ZUZANKARO, 34r.: (ISCARE): M: oligoteratozoospermia, 1.IVF neúspešné, 2.IVF bude na jeseň 2008
MARHULKA88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
SINTERKA,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
AURRA, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
ADUS22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI
IVA79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
BRIRTA (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
FCIELKAFCIELKA, 28r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, Profertil neúspešný, 3.IUI neúspešné, 1.IVF neúspešné, v 6/2008 chystá KET
DOMCEK, 30r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI (1.IUI-potrat 4tt, 2.IUI.-neúspešné, 3.IUI-MA v 8.tt
DOMCEK111 (HELIOS MT): M-asthenozoospermia, Profertil neúspešný, vit.kúra, 3.IUI neúspešné žiadosť na 1.IVF
JANKAKR, 33r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospemia, 1.IVF/ISCI + darca, 2.IVF neúspešné Ž-po stimulácii problémy s pečeňou
SMEJKA, 30r. (HELIOS): M-asthenoteratozoospermia, užíva Profertil, Centrum, v 4/2008 plánuje kontrolný SPG
CIKYTA, 29r. (HELIOS), Ž: endometrióza, užíva Proveru a Decapeptyl, M: zlý SPG (morfol.), 1.IVF/ICSI 10.3.2008 neúspešné, 2.IVF/ICSI 5.7.2008 - čakáme na výsledok
MAJOLENKA1, 25r. (HELIOS)- M-ťažká oligospermia
NINNA78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
PIPIKA, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
MYSKA29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
GREGY, 29r. (GYN-FIV): M-ťažká oligoteratozoospermia (užíva Profertila a Pycnogenol), v2/2008 genetika
LARITA112, 27r. (GYN-FIV): M-oligoasthenoteratozoospermia,1.IVF/ICSI (potrat v 4tt), 1xKET neúspešný, 2.IVF/ICSI- čakáme na výsledok
MISI76, 31r.(GYN-FIV): M-TESA/MESE, Ž-PCO, 1.IVF, KET v 3/2008 úspsešný-3 detičky, neprežili MISI, SME S TEBOU!!!!!!
KATY2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, MESA/TESE, 4/2008 IVF/ICSI bez ET, 1.KET neúspešný, 2.KET ?
LAURITKA, 35r.(SPLN v KE): 10tt, M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, po 1.IVF potrat v 8tt, KET 4/2008 úspešný, ale údajne potrat
KONKA, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
LOLKA,28r.(GEST Praha): M-užíval Profetil (bez výsledku), teraz CEM-M, 2xpotrat (1. v 8tt)
LOPATA49, 28r.(GENNET): M-asthenozoospermia, 2x IUI, chystá 1IVF/ICSI
VOLEJIN, 30r. (SANUS PARDUBICE)- M-oligoteratozoospermia + nezostúpené varlata, Ž- 2 LEPP platika čípku kôli HPV (2003 a 2006), čaká na genetiku
MARCELKASSV (GYNCARE-KE): M-zlý SPG, Ž-budú robiť vyšetrenia
EVA7780, 31r. (GYNCARE-KE), M-zlepšený SPG, Profertil, Ž-vytvára prostiĺátky, IVF/ICSI čakáme výsledok
KUSPITKA, 23r. (GYNCARE-KE): M: TESE/MESE (žiadne spermie), 1.IVF/ICSI + 2.KET neúspešné, plán LSK a IUI s darcom
SIVUSA, 27r.: M-oligoteratozoospermia, užíva Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, LSK, 1.IVF neúspešné
GOVINDA, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
SWIKA,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
TYNKA01 (SANUS Pardubice): M-oligoteratozoospermia, nezostúpené varlata, genetika OK, Ž: 2 LEPP platika kôli HPV (2003 a 2006)
DENISKA81: M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné ale potratila
MIKULKA: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
AJKA275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
ANNAVI, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
MURASEK, 29r.: M- obštrukčná azoospermia
KULETKA, 34r. - M-oligoteratozoospermia, užíva vitamíny CEM-M+Proferil, cvičí. Ž-zdravá, užíva CEM-M
JANA24, 24r.- M-oligoteratozoospermia + berie vitamínky (preliečený neúspešne Profertilom+Tamoxifenom), Ž-zdravá, čakajú na schvalenie IVF
AMATERKA: 1 dieťa, M- oligoasthenoteratozoospermia
LUBCEK, 25r.: M- oligoasthenoteratozoospermia, Ž-LSK + nepravidelná ovulácia
ZUZANKA, 34r.: M-oligoteratozoospermia, užíva zinok, Ž- užíva kyselinu listovú + chystá ďalšie vyšetrenia
CVIRKO, 28r.? M-Profertil, Ž-po LSK, malé ložiska endometriózy, 1x tt - mŕtvo narodené dieťa , snažilkujú
rosienka, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, užíva Profertil, chystá sa na MESA/TESE, Ž: mierne zvýšené FSH, v 11/08 plán 3.IVF/ICSI
KUKULIK30, 30r.: M-oligoteratozoospermia, 1.IVF-10/2005, 1KET-02/2006 (1 chlapček), 3.KET-neúspešný
BELLINDA: M-asthenoteratozoospermia (užíva CEM M)
SOLIDA: M - TESA/MESE, 1.IVF - neúspešné, chstá 2.IVF
JANULA18, 27r.: Ž: má 1 synčeka, užíva Clostylbegyt, predison, M-asthenozoospermia- vitam. kúra nezabrala, užíva Profertil - plán IUI
LUSINKAJ: 2.IVF (s darcom) - neúspešné

DIEVČATKÁ,
TIE KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE MI PROSÍM DO MOJEJ ID (NEZABUDNITE V PREDMETE UVIESŤ "Neplodnosť u muža"), ABY SOM MOHLA DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

kuletka
11. jan 2009

Ahojte kočky. Všetkým Vám želám v Novom roku len to najlepšie, a aby sme všetky, čo stále čakáme, už konečne boli tehotné. Manžel užíval Macu, ( troška aj pribral ) teraz užíva Profertil, dva týždne. Mne gynekológ zase zistil, že mám zvýšený hormón štítnej žľazi. Tak mal objednal na vyšetrenie až na 23.2., a potom aké budú vysledky ma odporučí do centra. Uvažujem nad Ferticentom. Neviete náhodou, kde by som zohnala test na spermiogram. Som zvedavá, či sa manželovi zlepšil alebo zhoršil.
Ak by som náhdou mala štítnu žľazu, môže to byť problém, že nemôžem otehotnieť. Manžel má síce slabú pohyblivosť 10% a mof. 35 %, ale stať sa môže.

wobludka
11. jan 2009

Ahoj Kuletko, norma na morfologii je myslím 30%, takže ta je dobrá 🙂 a pohyblivost by se po Profertilu měla zlepšit... žádanku na spermiogram napíše Tvůj gynekolog, má smysl ho dělat zhruba po třech měsících od toho posledního. Určitě si nech pořádně vyšetřit tu štítnou žlázu a to by bylo, aby to mimino nebylo 😉

kuletka
11. jan 2009

ďakujem, od marca 2008 sa liečime obaja, pijeme vitamíny, až sa bojím, že to preháňame. V tev.novinách som pozerala, že časté dávkovanie vitamínov môže byť nebezpečné. Manžel nechce piť vitamíny, tak mu dávam len Profertil. Nechcem mu dávať k tomu ešte ďalšie. Aj na Profertil niekedy zabudne. On je vodič, takže nemá ich na stole, že mu padnú do oka. A štítna žľaza? Môže byť. Som veľmi nerovózna, som bez práce, a chcela by som byť strašne tehotná. A nejde to. Takže je to na .......
O skúšobnnom spermiograme som niekde čítala ale neviem kde? Dá sa podľa mňa niekde kúpiť na internete.

mima263
11. jan 2009

Ahoj kuletka, nemyslela si náhodou toto?

http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=3...

k.ate
11. jan 2009

Jen bych sem rada napsala, abyste neklesali namysli...manžel má diagnozu astenoteratooligozoospermie (tuším, jestli si ten zatraceně dlouhej název pamatuju dobře)... u doktora nam tvrdili, že přirozenou cestou mít mimčo nebude a nakonec se nam zadařilo a jsem teď těhotná... V říjnu byl na resekci varikokely a když si vzpomene, vezme si Selezin ACE... I tak nam řikali, že i po té operaci nemáme čekat zázraky, že šance bude i tak malá a zadařilo se...

wobludka
12. jan 2009

teda ten domaci test vidim poprve... Docela draha sranda...

Myslim, ze v tom Profertilu je vse potrebne 🙂 jo tak tehotne tu chceme byt vsechny - zkus si nejakou praci najit, at se zabavis 🙂

Diky za povzbuzeni 🙂

majuna
12. jan 2009

ahojte baby,prosim Vas,kde sa mam pripojit do statistiky?

wobludka
12. jan 2009

majuno, u scarlet... ale připadá mi, že skoro nikdo z toho seznamu už sem nechodí 😕 asi už jsou všechny u kočárků a plínek 🙂

majuna
13. jan 2009

wobludko,asi maš pravdu.snad sa dočkame aj my kočarku a plinek. 🙂

monik3
15. jan 2009

Ahojte,

dnes bol manzel na kontrolnom SPG, pred 3 mesiacmi mal diagnostikovanu oligoteratozoospermia a dnes bolo mnozstvo v norme, len ta teratozoospermia zostala. Uzival vitaminy - selezin, Q 10 a macu. Myslim, ze to velmi pomohlo, hlavne na mnozstvo spermii.

Neviete mi poradit ako sa da zlepsit SPG pri teratozoospermii, zlych ma 75%.

Dakujem

wobludka
15. jan 2009

to je skvely vysledek 🙂 s tou terazoospermii se moc delat neda, ale vy to mate jen 5% pod normou, takze mate velkou sanci pocit v nejblizsi dobe prirozene 🙂

Hele, taky jsou vase drahe polovicky po tech vitaminech lehce chlupatejsi? Muj manzel ma jako spinavej blondak pet chlupu, ale rekla bych, ze uz jich tak 10 ma 😀 aby me neprastil po hlave a nezatahl do jeskyne 🙂

mima263
15. jan 2009

wobludka - tak také som ešte nespozorovala 😀 - lenže ten môj berie vitamíny len 2 mesiac
to sa tou teratozoospermiou fakt nedá nič robiť? 😒
u nás je to horšie - až 90 %
dúfala som, že andrológ niečo porieši

adrim
15. jan 2009

Dobrý den,máme dnes výsledky manželova spermiogramu - měl cca 3 roky zpět i azoospermie, nyní je výsledek tento: 1,9 ml - typické šedobělavé zbarvení, viskosita normální, PH 7,8cca, oligozoospermia gr. I (19 mln/ml), 59% propuls. pohyblivých spermií, 36% nepohyblivých, 5% nelineární slabě propuls. pohyb, v barveném preparátu 23% teratoformních spermií (14 % krček, 9% hlavička), 3% prespermií, není známek zánětu.
Je tu někdo kdo tomu rozumí - jaká je tedy šance přirozeně otěhotnět s tímto nálezem? Jaký je průměr spermií / ml apod.? Děkuji mockrát

mima263
15. jan 2009

ahoj adrim
toto sú normálne hodnoty spg (WHO 1998)

objedm ejakulátu 2-8 ml
hodnota ph 7,2 - 7,8
koncentrácia spermií 20 mil/ml
celkový počet spermií v ejakuláte 40 mil
motilita celková motilita 50% stupeň A+B
alebo stupeň A 25%
morfológia 30 % normálnych spermií
leukocyty 1 mil/ml

dúfam, že som Ti aspoň trochu pomohla

adrim
15. jan 2009

Mimo moc děkuji,trochu si mi určitě pomohla, ještě bych potřebovala názor jak na tom tedy jsme s šancí otěhotnět, nějaká tam tedy myslím je...Ten objem je malý,ale odběr bohužel neprobíhal v místě předání,naopak hodně narychlo na wc,minule to bylo necelé 4 ml,takže z toho si hlavu nedělám. Ale třeba celkový počet spermií v ejakulátu jsem nevyčetla,jedině těch 19 mln / ml, takže celkově jich je necelých 40 mil? Ale tím si nejsem jistá podle té zprávy. Je to psané docela odborně mi přijde 🙂 Ale moc děkuji za reakci.

adrim
15. jan 2009

Ale podle výše uvedeného mi ty výsledky přijdou takové hraniční,že to není zas až tak hrozné - že je zkrátka malinko pod průměrem. U něj to bylo dané rozházenými hormony ta azoospermie...

mima263
15. jan 2009

podľa mňa je to celkom fajn.
No veď mu kúp ešte nejaké vitamínky - tu sa o tom píše dosť veľa a snažilkujte
😀 .

adrim
15. jan 2009

Určitě koupím, jen bych moc prosila o tip jaké...Bohužel nemám čas dočítat vše,i když něco málo jsem tu už přečetla🙂

majuna
15. jan 2009

Ahojte baby,teraz,čo tak čitam odvas,tak mam trochu nadeji.Ja netrpezlivo čakam,kedy priatel doberie profertil a pojde na kontrolny spg.My mame oligoastenozoospermie. monik3,stou teratozoospermiou ti neviem poradit,ale vysledok mate uspešny.Tak hura do snažilkovania 🙂

wobludka
15. jan 2009

adrim, já myslím, že je to docela fajn 🙂 šance se těžko odhadují, ale já bych byla optimistka 🙂 říká se A,B,C,D,E, kys. listová , selen, zinek - prostě řekni v lékárně, že chceš něco na spermiogram a oni Ti něco nabídnou (Selezin, Bioaktivní selen a zinek, je toho spousta od různých firem), vesměs to všechno obsahuje, liší se třeba jen poměry, nebo si k tomu přikoupíš to, co tam není 😉

mima263 - byli jste u androloga? Poradil Vám něco? Manžel jde v pondělí k urologovi, kterého jsme si vyškemrali. Protože nám řekli jen, že to je jasné ivf. Ale já chci, aby byl manžel zdravý, chci vědět, proč jsou ty spermie tak strašně špatné, odstranit tu příčinu. Kdežto doktoři by tu příčinu prostě obešli, udělali by ivf a hotovo. Proč ne, třeba zjistíme, že příčina je neznámá nebo neodstranitelná a půjdeme do ivf, ale oni se o to ani nepokusili 😒

majkuska
15. jan 2009

Ahojte snažilky.Môžem sa k vam pridať?
Niečo o mne. Manžel ma tiež zlý SPG,tiež mu operovali varicocelu,mame 1 babo ma 15 mesiacov je to dievčatko, podstupili sme IVF v SPLNE a zadarila sa na prvý krát.No teraz sa pokušame o druhe babo, mrazačikov sme mali, no 2 KET som mala neuspešne. A rozhodnuta som, že viac to nechcem podstupiť a chcela by som otehotnieť prirodzenou cestou.Dnes som objednala seba na vyšetrenie protilatok, manžela na kontrolny SPG. Keď užival Macu, Selezin, E, a Q10 o niečo sa mu SPG zlepšil. Momentalne užíva E, CEM-M , a Q10.Tak uvidime snaď niejako zabojujeme.
Ešte vam skopirujem jednu odpoveď lekára, ktorého som sa pytala, či je možne aby sme takto počali prirodzenou cestou. Mňa to celkom zaujalo:

Dobrý deň,
na to aby sa spermia dostala do vajíčka musia spermie vytvoriť akoby tlak. Predstava, že by jedna spermia dorazila k vajíčku aoplodnila ho je detinská, vždy ich dorazí tisíce obklúčia vajíčko a jedna sa dostane dnu.
Okrem toho je to veľmi individuálne, je zaujímavé, že chlap s určitým spermiogramom je pre niektorú ženu neplodný a inú oplodní pri prvom styku, naša predstava o oplodnení je strašne nepresná a hrubá, ak mi rozumiete. Je tu strašne veľa faktorov, dokonca aj pošva a čípok prepúšťajú iba niektoré spermie, jednému chlapovi všetky inému niektoré, inému žiadne.
Preto sa samozrejme može stať, že počnete prirodzene ale na druhej strane s tým nemožete počítať naisto.
Okrem toho veľkú úlohu hrá aj psychický stav páru. Ak nechcete IVF ešte je možnosť inseminácie darovanými spermiami, čo však nie je ono, že.
Osobne na Vašom mieste, by som naozaj dal chvíľu pauzu a skúsil to normálne.

mima263
15. jan 2009

wobludka
jasné, že sme boli. Ja som dostala lístok od gynekológa na spg a vybrala som mu rovno androloga. Po výsledku spg, kt. teda nebol bohvieaký ho poslal na ďalšie vyšetrenia. Ešte nemáme výsledky, takže netuším, či dá nejakú liečbu.Ale dôverujem mu. Takže myslím, že ak sa dá niečo urobiť, tak vyskúša

mima263
15. jan 2009

Majkuska fakt celkom zaujímavé 🙂

wobludka
15. jan 2009

Můžu se zeptat, jaká vyšetření mu androlog nechal udělat? Vůbec nemám představu...

majkuska - zajímavé. Určitě je dobře nechat udělat ty testy - pak budete chytřejší. Zatím si užívejte sexu bez doktorů a co ty víš, třeba se to povede 🙂

mima263
15. jan 2009

wobudka, nemám v ruke tie papiere ale brala mu krv na vyšetrenie hormónov a poslal do na podrobný spg do tkanivovej banky a tam dal vyšetriť aj protilátky a fruktózu (?) No a bude mu brať aj nejaký ster z močovej trubice (chúďatko)

adrim
15. jan 2009

Holky děkuji,udělám zátah do lékárny 😀

wobludka
15. jan 2009

díky mima, moc jsi mi pomohla 😵 teď vím, co se dá zkusit a můžu srovnávat 🙂

rosienka
15. jan 2009

scarlet trochu update-u ku mne:
ROSIENKA, 34r. (zahraničie): M-oligoasthenoteratozoospermia, TESE otazna uspesnost, Ž: 2/07 mierne zvýšené FSH, teraz v poriadku, 10/071. IVF/ICSI neuspesne, 5/08 2.IVF/ICSI neuspesne, 12/08 1.HIUI neuspesne, 1/09 2.HIUI

co sa tyka inach snaziliek v tabulke, tak len co som si ja vsimla, cikyta je uz od leta tehulka, kuspitka ide na HIVF, katy2 je tiez tehotna a lauritka aj druhy krat potratila, tiez este niekedy v lete, teraz neviem, co je s nou

leny16
16. jan 2009

Ahojky všechny 🙂
Jdu vás holčiny povzbudit, protože jsem do této dikuse jsem chodila také.
Měli jsme jít do CAR na IVF+ICSI a 12. 1.jsem šla na UTZ a vyzvednout léky.Doktor mi po UTZ řekl at si před stimulkou ještě udělám test.Přišla jsem domů, léky dala do lednice a udělala si ten test, ze kterého po chvílce vykoukly // 😅.Příští týden jdu na UTZ, tak doufám, že bude vše OK 🙂
Jen vám chci říct, at se snažíte dál i když vám říkají, že to nepůjde, jako my a to jsme ten měsíc spolu spali jen dvakrál okolo ovulky. 🙂
Náš spermio:
pH- 8,5
objem-2,80
koncentrace-15 mil
motilita-
prog. rychlá-33,00
p. pomalá-20,00
neprogresivní-20,00
nepohyblivé-27,00
morfologie-15,00
Manža bral-Profiterol s macou, pak jen samotnou macu+multivitamíny
Tu macu jsem brala i já-zlepšuje plodnost i u žen 🙂
Tak vám všem přeji, co nejdříve // 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre