Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

matka99
23. mar 2011

Dakujem za radu Janka aj ked som to uz odskusala niekolkokrat a bez uspechu, ja som uz absolvovala diagnosticku laparoskopiu a chromopertubaciu ,no este stale sa nam nepodarilo otehtniet.Cecil 39 nejde o maly vystrek semena ,toho semena je dost ,ale o to ze daleko nedostriekne tym padom sa to nedostane tam kde ma,resp.vsetko to okamzite vytecie zo mna

matka99
23. mar 2011

no nic budem sa musiet obratit na lekara,aj ked priatelovi je to neprijemne uz len o tom rozpravat

cecil36
23. mar 2011

@matka99 ak chce priatel mimi bude sa musiet prekonat 🙂 A ci dostrekne daleko alebo nie neriest, pri otehu to nie je podstatne. Problem bude niekde inde 😉

matka99
23. mar 2011

@cecil36 zajtra idem k lekarovi tak sa s nim o tom porozpravam ,nech nam odporuci niekoho kto spremogram robi a uvidime

orchidea1980
5. apr 2011

ahojte, nam profertil pomohlo.
predam profertil 80ks za 40,- €../Expiracia 07/2011/+ darcek ovulacne testy 5 ks.
Mozte pozriet v bazariku.

svoba
26. apr 2011

chci se zeptat. nemáte některá zkušenosti s cystou u muže? manžel chodil ke Kočímu a ten mu nic nenašel. pak nás jedna dobrá doktorka poslala za vyhlášeným urologem (státní). no, taky jsme se k němu objednávali půl roku. ten manželovi přišel na cystu a v pátek jde na propíchnutí a odsátí. před rokem a půl měl špatný spermiogram, přesto jsem přirozeně otěhotněla, ted měl katastrofální. mohlo by to tedy být i tou cystou?

kkamca
26. apr 2011

Svobo..netuším.Možné to je..

jakej pak je ten vyhlášenej urolog--státní? 😎 nejen přístup,ale i kde ho najdeme.díky.

svoba
28. apr 2011

@kkamca - no, uvidíme. ten lékař je z nemocnice na Karláku - Praha. MUDr. Zámečník Libor. Je celkem mladý, ale fakt dobrý. Aspon zatim myslim. Hlavně nestojí tisícovku za hodinu 😖

dicinka1
6. máj 2011
stazina
9. máj 2011

AHoj holky..nevím, možná , že jsem do tohoto téma už psla, ale nevím to jistě, to ješět , dkyž jsem řešila manželovu neplodnost..vyčetla jsem vše možné a manželovi naordinovala velké dávky vitamínu a preparátu na zlepšení spermiogramu....po půl roce braní vitamínu a kašlání na to, zda se to povede jsem nyní ve 14tt!!Určišt tomu pomohli vitamínky, protože manžel měl některé hodnoty i nulové a patologie jen 1%....věřím, že mé přirozené otěhotnění dojd eke zdárnému konci...a v listopadu se nám narodí mimi...takže vám držím všem palce, neházejte flintu do žita ....pokud by ste holky chtěly sezanm viamínu a nebo i některé ode mne kopupit, písněte do Ip....🙂Držím vám palce...

dicinka1
10. máj 2011

@stazina gratulujem..nech je babo zdravunkee 😉

lilisa
11. máj 2011

Stazina: Moc gratuluji. A jaký jste měli SPG? Pošli seznam těch vitamínků... Děkuji moc

gretta
12. máj 2011

Ahoj holky, přítelovi zjistili na spermiogramu oligoteratospermii. Dr. mě poslal rovnou na umělé oplodnění. Mám zároveň PCO, teda alespoň můj dr. mi to tvrdí. Když jsem si šla pro názor druhého lékaře, řekl mi, že jediné co nasvědčuje tomu, že bych měla mít PCO je ultrazvuk. obraz. Který ještě nic neznamená. Nejsem obézní a ani nemám jiné příznaky PCO. Nevím jestli můj dr. nepřehání.

dicinka1
17. máj 2011

ahojte boli sme na spermiograme.U genetika a manžel mal 16,5 mil spermii...a 66% pohyblivych spermii..nerobia podrobny spg..iba taky stručny..mame šancu prirodzene otehotniet???myslite?prosím o váš nazor..
zabudla som dodat,že semeno šlo aj trošičku pomimo flaštičky..manžel sa netrafil 😀 😀

kacicqa
18. máj 2011

@dicinka1 Z objemu a pohyblivosti toho vela nezistis... Ak by mm robili iba tieto parametre tak by vyzeralo vsetko ok. Ale nieje , zla morfologia, zvysene leukocyty a protilatky, vyska dna fragmentacia.... :o(

lianka7
18. máj 2011

Ahojte dievčtá,pridávam sa s mojimi skúsenosťami ku Stazine. Manželova diagnoza:Asthenoteratozoospermia-98% patologickych....moja diagnoza Endometrioza-dva krat operovana. Sance prirodzene otehotniet z lekarskeho hladiska takmer 0%, pomocou umeleho oplodnenia 10%...takyto zaver nas dorazil.Manzelovi sme nakupili vitaminy-zinok,selen,e-cko,koenzym Q10,ja som si naordinovala sediacie kupele v morskej soli.Potom sme sa objednali do centra asistovanej reprodukcie-3 tyzdne pred tym ako sme tam mali ist,sme sa dozvedeli,ze som tehotna-uplne prirodzene!!!Lekar tomu nechcel uverit,pripravil nas na mozny potrat-vraj s nasou diagnozou je to bezne...prave zacinam 4.mesiac tehotenstva-sme zdravucki a bez komplikacii!Nestracajte nadej ako vidite mozne je vsetko!

strihalka
18. máj 2011

gratulka

kacicqa
18. máj 2011

@lianka7 :o) Drzte sa

pitrisek26
18. máj 2011

@lianka7 nádhera!!!!!!!!!!!!!!!!!

lianka7
18. máj 2011

@strihalka
@kacicqa
@pitrisek26 Dakujeme kočky,rovnake stastie prajem aj vam!!! 😵 Posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT-virusiky!

pitrisek26
18. máj 2011

snad se už taky dočkáme, nebo mi z toho brzo hrábne 🙂

dicinka1
18. máj 2011

@lianka7 super..blahoželam... 😉

nikuskacucuka
19. máj 2011

ahojte baby,tak ja sa pridávam tiež k vám.,môjmu manželovi zistili hypospermiu,stenozoospermiu ,fr.breve a k tomu diagnoza N46.manž.dostal vitamíny Profeltil - berie každé ráno dve tabletky na lačno...ale zatiaľ sme nepostrehli žiadne zlepšenie ☹

kacicqa
20. máj 2011

@nikuskacucuka znizeny pocet a znizena pohyblivost nie je nic tragicke... Divne, ze na zaklade toho doktor hned skonstatoval N46. Ale co je fr. breve? A trosku trpezlivosti ..kym vitaminy zaberu tak to trva 2- 3 mesiace

lilisa
20. máj 2011

Lianka7: moc gratuluji, a z jakého důvodu jsi měla ty sedací koupele? A jak často jste se snažili v plodné dny?

nikuskacucuka
20. máj 2011

@kacicqa ja viem,že to nieje nič tragické,ale asi iba pre niekoho.manžel berie vitamíny už cca pomaly aj tretí rok.stále sme verili,že sa niečo stane a nestalo sa nič....na spermio chodí každký mesiac,výsledky sú niekedy dobré,inokedy zlé.polovici termínov,ktoré on napíše,ja ani neviem čo znamenajú.a ako k tomu dospel?no asi na základe všetkých vyšetrení,čo mu robil.jeho sperm.je:množstvo 1.2ml , Ph:7.5 , pohyblivosť 4u/sec I.P. =375/sl/ ,morfologia : 55%patol.f. , prídatné bunky LE

cecil36
21. máj 2011

@nikuskacucuka
1.profertil je strasne slaby, vyssie davky a lacnejsie vyskladas z bezne dostupnych vitaninov.
2. mnozstvo je velmi male, na prirodzene otehu by malo byt aspon 2ml
3. Treba sa v prvom rade zbavit leukocytov (cudujem sa, ze to nikto neriesil)
4. Dala by som vysetrit fragmentaciu DNA spermii
Drzim moc palce 😉

vodni
21. máj 2011

@nikuskacucuka Máš IP

A pro ostatní (https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...) - úspěšně vyzkoušený koktejl je dole na stránce 😉

jimmy1
21. máj 2011

@vodni už dřív jsem se tě chtěla zeptat na ten koktejl pro partnera 😉 chtěli bysme zkusit chvilku přirozené snažení než se dáme znova do IVF. Kdo ti předepsal tu kyselinu listovou pro manžu?? Zkusím toho svýho přemluvit, aby se dal do koktejlování 😉

vodni
21. máj 2011

@jimmy1 Ahoj jimmy, koukni se ještě do mýho fotoblogu - mám tam to srovnání jednotlivých spermiogramů (článek "pokusy o zlepšení..". Stazinka myslím nasadila taky toto. Listovku na předpis jsem měla pro manžu na nějakou dobu od dr.F. a pak od svého gyndra. Můj se nejdřív nechtěl do toho moc pouštět, ale před posledním pokusem se uvolil a něvím, jestli to bylo spíš psychické (jako že pro to něco už opravdu dělá) nebo jestli to mělo účinek, každopádně dnes jsem začala 25tt 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre