Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

mariah80
25. okt 2011

@wifina ale preco.....v com je problem ☹

wifina
25. okt 2011

@mariah80 manžel je azoo a ja mám problémy s vaječníkmi 😒

mariah80
25. okt 2011

hm...to je smutne ale sanca tu je.prave som trosku googlila(kedze som tu skratku nepoznala) a nasla nemecke forum kde zena otehotnela prirodzenou cestou od muza azoo.manzel jej neveril podozrieval ju ze spala s inym a ked dieta prislo na svet urobili dna testy potom sa jej ospravedlnil.. .
@wifina

wifina
25. okt 2011

@mariah80 🙂 tak zázrak sa môže udiať vždy, keď je žena zdravá a ovuluje, ale neviem, či na neho budem čakať, asi pôjdeme na IVF (ICSI)

mariah80
25. okt 2011

@wifina jasne...necakaj na zazrak..

pempusik
25. okt 2011

@ema263 @gabinka41 @kacicqa tak mame to za sebou :(. Spg este horsi ako predtym, leukocyty sa zvysili, patologia 100%.

gabinka41
25. okt 2011

@pempusik och, moja, to mi je ľúto....čo to s tými spermijkami je???? Všetkým sa nám tu spg len zhoršujú 😢 😢 😢 😢 Ako budete teraz pokračovať? Čo vám doki navrhol?

gabinka41
25. okt 2011

@kacicqa ako ste dopadli vy v tkanivovej? Aspoň ty nás trošku poteš 🙂

pempusik
25. okt 2011

@gabinka41 tak vyzera to, ze tam niekde je zapal, kedze aj viskozita sa zvysila a biele krvinky z 0,9 na 2,5. Teraz nasleduju vytery - tie budeme absolvovat buduci tyzden v stredu.
Ale pocet sa nam zvysil z 18 mil na 20... tak aspon nieco 🙂

gabinka41
25. okt 2011

@pempusik presne ako u nás....ale leukocytov máte naozaj dosť..mm sa na nič nesťažoval? lebo ten môj cítil pálenie pri močení a prechodil to...a teraz sa mu na koži vyhodili červené fľaky-od toho zápalu......nenasadil vám atb?

pempusik
25. okt 2011

@gabinka41 ziadne tazkosti, co sa tyka mocenia, ale pred dvoma tyzdnami bol na PN, mal prechladenu hlavu. Nebral na to ziadne lieky, len proti bolesti. Podla mna to s tym moze suvisiet. Predtym mu tahali zuby, celkom dobre sa mu to zahojilo, myslela som si, ze sa mu to nezapalilo, ale vsetko so vsetkym je spojene 🙂. Atb spominal, ale chce pockat na vysledky vyterov - vysvetlil nam, ze takto moze nasadit presne take lieky ako treba.
Inak tie vytery robi v utorok a v stredu v ambulancii v Saci, ale mm sa na to musi psychicky prichystat, tkaze zajtra by to na neho bolo velmi hrrr 🙂

gabinka41
25. okt 2011

@pempusik no môj mm mal od kožnej naordinované atb,ale nebral ich,kedže šiel na spg. Spomenul to doktorovi a ten mu povedal,aby ich vybral a o mesiac po vybratí nech príde na výter(alebo aj kožná u nás mu ho môže urobiť).Takže teraz musím dobrať ešte tbl a potom mesiac čakať.....a potom ten výter, takže má čas sa na to psychicky sa na to priprať...ale nie je nadšený,že to musí absolvovať 😖 Ale viem,že sa to dá do poriadku,len musí postúpiť tie vyšetrenia....ináč sa príčina nezistí

gabinka41
25. okt 2011

@pempusik a máš pravdu....všetko so všetkým súvisí a my o tom ani nevieme......

kacicqa
25. okt 2011

@gabinka41, @pempusik ahojte..my este nemame vysledky, az v piatok. Ale nebol tam Bobak, len najaka ina doktorka. Co je pozitivne, zaujimali ju aj predxadzujuce vysledky, aj od urologov a nema rada Halagovca :o)
Babyyyyy..co to s vasimi mangelmi? ;o( Tak dufam, ze aspon ja pridam nejake pozitivne spravy...

ema263
25. okt 2011

@pempusik @gabinka41 @kacicqa baby ahojte... Tak sme doma. No ako citam vase vysledky... ☹ U nas neviem ci bohuzial, ci chvalabohu bez zmeny. Patologia 90%, pohyblivost 30%, stale zle, no nie najhoršie. A z HP testosteron malinko pod normou. Dal nam 4 moznosti: liecba 3 tyzdne ATB, liecba 3 mesiace hormonmi, umele oplodnenie alebo profertil. Tak babo rad ☹ Zacneme tymi ATB aj za cenu, ze to poskodi spermie. Kvoli tomu, ze spermie boli v zhlukoch ako nam to vysvetloval, moze tam byt niekde zapal, kedze vytery ma ok, skusime tie ATB - Ciprofloxacin. Potom na jar zopakujeme spg. Ak sa nic nezmeni ani potom skusime hormonalnu liecbu na 3 mesiace. Nad umelym zatial neuvazujeme. Mame po 26 rokov a pred rokom som ostale tehu spontanne, tak ja stale VERIM! No a popritom vitaminujeme dalej. takze u nas asi takto...
Smutne ake veci musime riesit... 😔 😔 😔

kacicqa
25. okt 2011

@ema263 ziadna slava, ale ani tragedia... Joj, co to toto? ;o( Dufam, ze ste sa dobre rozhodli.. ATB su riadny zaberak, my sme ich mali 6 tyzdnov;o( nexcete skusim hormony a vitaminy naraz? Mudrujem, ale tiez neviem co by sme zvolili ak by nam dali na vyber. Drzte sa

gabinka41
26. okt 2011

@kacicqa Ahojky....Tak dúfam, aj ja,že aspoň ty budeš mať potešujúce správy 😉 Ten môj má zlé výsledky a ešte aj dudre a hundre,že mu dávam tolko vitamínov.... 😠

gabinka41
26. okt 2011

@ema263 no ja by som asi tiež skúsila najprv tie atb......sú síce zabijakom spermijok,ale vyliečia zápal a o to predsa ide. A neviem, ja mám akosi z umelých hormónov také obavy a trošku rešpekt pred nimi 😒 ...neviem...(ale zase ked ich človek musí, tak musí).Skôr tie viatmíny.... 😉

pempusik
26. okt 2011

@ema263 @gabinka41 @kacicqa ja by som sa asi tiez rozhodla pre atb. My sme mali na prvom spg tiez napisane aglut., teraz sa pridala aj zla viskozita, takze zapal asi istotne je. Doktor ale prave ocakava,ze ked sa preliecime, tak aj morfologia by sa mohla zlepsit. Lebo nechcela by som ist do umeleho so 100% patologiou :/.
HP mame inak dobry, vitaminy berieme aj dalej 🙂

pempusik
26. okt 2011

@ema263 nestretli sme sa tam nahodou? 🙂

wifina
26. okt 2011

baby, čo ak je testosterón v norme, ale na dolnej hranici? Šli by ste do hormonálnej liečby????? My sme ešte nemali dobrý výsledok z ničoho.... ☹

ema263
26. okt 2011

@kacicqa nemozu sa kombinovat atb a hormony naraz, vravel, ze to by nerad... tak vyskusame postupne a uvidime. Stale je tam tych 10% a ziadna 0, tak to ma drží tesne nad vodou 🙂
@gabinka41 @pempusik neviem, mozno aj hej, no ja som bola tak na nervy, ze som absolutne nevnimala okolie , videla si nas???
🙂 Pekny den, inac moj mm je hotovy z toho... 😔

pempusik
26. okt 2011

@ema263 my sme sli nieco po 18:00 po vysledky a minali sme parik, tak len preto sa pytam 🙂. Moj mm to tentoraz zvlada lepsie ako minule. Po prvom spg sme sa nerozpravali poriadne asi 2 dni, chodili sme taki chmuravi. Myslim, ze sa zmieruje s tym, ze nakoniec skoncime na ivf.

pempusik
26. okt 2011

@wifina a co povedal doki? je to nutne?

wifina
26. okt 2011

@pempusik no práveže to bolo len telefonicky, tak nevieme viac. Má ísť na kontrolný odber a potom sa uvidí, niečo hovoril aj o operácii, ale asi len žartoval, nie? Dá sa to vôbec? Ale keď tu baby píšu, že naraz atb a hormony nie je dobre, tak to je potom lepšie, že mu teraz nič nedal.

pempusik
26. okt 2011

@wifina asi si radsej pockajte na kontrolny spg a uvidis, aky postup doky zvoli 🙂

wifina
26. okt 2011

@pempusik kontrolny spermiogram sme už mali, bol rovnako zlý, iba prá nemotilných kusov, 96% patológia, na ďalší pôjde neskôr, keď sa zotaví po inej operácii, doberie atb...medzitým pôjde na hormonálny profil, tak už teda vôbec netušíme čo s tým...

kacicqa
26. okt 2011

@wifina, @pempusik, @ema263, @gabinka41
Babky, inac sa pripravte, ze tie atb su fakt svinstvo a je predpoklad, ze neostane ani jedna spermijka. Teda aspon nam to tak bolo vysvetlene... V jednom z troch sterov sa nasli chlamydie a mykoplazmy a tak sme brali obaja 21 dni doxybene a dalsich 21 fromilid. Takze cele leto bolo v prdeli. Na tie atb sa nesmu jest ziadne mliecne vyrobky, dokonca ani probiotika pocas ciecby sa neodporucaju, ziaden alkohol, nesmie na na slnko. Vysledkom zatial bolo len uplne znicene travenie a na spalenie stacilo prejst 5 minut do obchodu;o( Dalsie zaujimave odporucanie; pocas 6 tyzdnov brania atb a dalsich nasledovnych 6 tyzdnov ziaden sex..nieze xraneny, ale ziaden. Lebo prave pocas neho sa mozu tie svinstva prenasat a vtedy sa aj delenim a trhanim buniek rozmnozuju. Cize aj preto na kontrolny vyter sa ma ist az po 6 tyzdnoch od ukoncenia liecby. Som rada, ze to mame sa sebou, ale neviem ci by som to absolvovala teraz este raz..bleee. Taq drzim packy.
Co sa tyka testosteronu, aj u mm je na dolnej hranici, ale nikto to nexce riesit aj je to v norme...neviem co s tym.
Nevedela som ze atb a hormony sa naraz nesmu ;o( Ale mohlo mi dojst lebo ani vitaminy a atb naraz nemaju zmysel. Babky, mne asi sibe, ale ja som nejako presvedcila samu seba, ze tento mesiac sa to musi podarit, este som vydrankala od doktora aj dufik a clostil...lebo moje hormony bol po atb tiez na dolnych hraniciach a nebola som si nimi ista. Takze "rybicky" maju pripravenu idealnu podu... vzdy ich bolo dost,ani lenive velmi neboli, taq sa snad do kelu najde najka zdrava priekopnicka medzi nimi;o) Fakt, bud mi sibe, ale mi tie hormony tlacia na mozog;o)

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa vdaka za upozornenie. Aj nam doki vravel,ze tie atb uuuuplne zabiju spermie, ale tak uvidime, ake budu vysledky sterov, nech vieme, proti comu bojujeme. No a z tej sexualnej zdrzanlivosti bude asi smutnejsi mm, ako ja. To my zeny beriem trosku inak, on sa asi zblazni. Nuz ale kvoli babu spravi vsetko 🙂

gabinka41
26. okt 2011

@kacicqa to vááážne? Nemyslela som,že až takýto to má priebeh.....že to zničí spermijky, to som vedela........ale to ostatné ☹ ☹ ☹ Môj mm berie od kožnej Azitrox 500.Tiež ma napadlo, či má vôbec význam dávať mu teraz vitamíny na spermijky kedže berie atb.......takže mu ich asi zruším,kým nedoberie atb - ešte 2 dni.A potom nasadím opäť...
Boooože, to je ale dlhá cesta za miminkom......Ako tak rátam, tak cca najbližší polrok z miminka nič nebude ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre