Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa kde si kupovala to striebro?

wifina
26. okt 2011

@pempusik @gabinka41 @kacicqa u nás sa obmedzilo všetko -alkohol, fajčenie, nezdrava strava...trenky zatial nie 😀 , včera keď som mu zbadala mobil vo vrecku, tak sa zahanbil 😀 , ale čumím, aké podrobné spermiogramy ste mali, my sme nemali ani polovicu tých parametrov, tuším ani leukocyty nie...a to bol CAR! 😖

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik skus nejakym sposobom este povydierat, kazdy ma nejake slabe miesto :o) Ag sme brali pred atb..ale uz nepamatam ako dlho (v navode budesh mat ako dlho sa smie brat), davkovanie bolo tiez na flasi- pri infekciach4 x denne 1 lyzicka (4 x 5 ml). AG100 KOLOIDNE STRIEBRO je dostat skoro vsade, urcite maju v Dr. Max. Okolo 12 ecok flasticka.

kacicqa
26. okt 2011

@wifina Ved prave preto ja CARy nemam velmi v laske...;o(

pempusik
26. okt 2011

@kacicqa oki, vdaka 🙂

kacicqa
26. okt 2011

@pempusik nemas zaco dakovat;o)

wifina
26. okt 2011

@kacicqa veď hej, ale nás všetci doktori len tam posielajú...kde inde robia podrobnejší smg? Lebo som si myslela, že tam v car robia najpodrobnejší....vy ste všetky baby z východu, však? Potrebovala by som asi nejaké doporučenie na západe Slovenska 😒

pempusik
26. okt 2011

@wifina nam robili normalny spg, kde sa skumaju standardne parametre. potom v car by mali robit podrobnejsi (si myslim). Mne dal odporucanie moj gynekolog, ale kedze chodime do sukromnej ambulancie a platime za kazdu navstevu, tak je to jedno, odporucanie mat nemusis.

wifina
26. okt 2011

@pempusik sorry, nerozumiem, kde vám robili prvý spmg? Tvoj gynekolog? Lebo nám robil prvý spmg gynekológ, ale ten len napsíal množstvo a počet spermií...v car nám urobili podrobnejší, ale nemal ani zďaleka toľko parametrov, ako píšu baby...neviem, kto by mohol urobiť podrobnejší, urológovia to nerobia, tí nás posielali do CAR.

zibi
26. okt 2011

ahojte dievcata... prepacte ze sa vam tu votriem ale aj moj muz ma problemy.. ma malo spermii.. a aj maly pohyb....cize nic moc.. na vysetrenie sme zatial boli len na spermiograme v centre..
s manzellom chcem ist k uroblogovi...a zaujima ma ci napr. robia aj kultivaciu spermii? pretoze napr. aj v spermiach mozu byt nejake streptokokoky ktore treba liecit vam to urolog robil?
dalej v tych centrach hned tlacia do umeleho...ale mna vysetrlili komplet.. HP, hemato, imuno, genetiku mame, stery..nasli nam ureoplazmu sme po troch antibiotikach... robili mi folikumetriu, este predtym som brala clostyl..proste vsetko v norme ..ziadne vyrazne zmeny... cize pricinou bude ten spermio... ale zaujima ma a aj trochu stve to ..ze nikto neposlal muza nikde...nespravili mu HP, neurobili sono resp. neposlali k odbornikovi ...v centre riesia len mna... tak ma zaujima...ci pri tych diagnozach oligoastenospermioza alebo ako sa to vola ci ste dostali nejake vysvetlenie napr. od urologa ze preco ma muz napr. malo spermii...ci je na vine malo testoseteronu? alebo ci je na vine nejkay streptokok..ureoplazma..ci na nie co prisli preco je ten spermio taky zly..ved ked zene dokazu vyriesit hormonalne problemy....tak preco by nedokazali aj zlepsit spermiogram? dakujem za odpovede..

pempusik
26. okt 2011

@wifina nam robil oba spg urolog-sexuolog.

wifina
26. okt 2011

@zibi ahoj, a vitaj medzi nami, my máme úplne to isté, tento druh azoospermie, tiež som necítila z môjho doktora ani z urológa nejakú snahu o riešenie situácie, rovno nás len posielajú do car a na umelé. Je pravda, že mužská neplodnosť nie je väčšinou liečiteľná, liečba je dlhoročná, bez záruky, ale my sme sa s tým nezmierli a pátrame po príčinách, vymenili sme lekára, viac ti napíšem do IP 🙂

wifina
26. okt 2011

@pempusik aha, to sme tiež rozmýšľali, či nevyhľadať sexuológa, ale my máme terza dobrého urológa, ktorý nás aj operoval, tak nechceme meniť, ale možno časom by bolo dobré vyhľadať aj sexuológa...

zibi
26. okt 2011

@wifina ok..aj ked som sa pomylila mame tu astenospermie..nie azoo....a este oligospermie..cize znizene mnozstvo a pohyb..a zlu mofro. no aj tak je to jedno spermie..ma ale malo, zle sa pohybuju cize k vajicku sa nedostanu...ale mozno sa zazraky deju 😒

zibi
26. okt 2011

inak neviem ktora baba tu pisala o zhlukovani spermii..ja som citala velmi dobru knihu Plodnost , vyziva a cyky kde pisali aj o spermiach a co pomaaha z vitaminov a tam radili ze muzi maju brat minimalne 1000 ml vitaminu C s postupnim uvolnovanim pretoze to pomaha k tomu aby sa spermie nezlucovali do tych zhlukov...

tu aj pisu preco sa spermioe zhlukuju:
Vitamin C
Když spermie vstoupí do ženského těla, začnou se v něm tvořit protilátky, pod jejichž vlivem spermie vytvářejí shluky, což komplikuje oplodnění vajička. Vitamín C tuto nežádoucí reakci omezuje. Muž, který chce zvýšit svou plodnost na maximální úroveň, by měl jíst nejméně pět dávek ovoce a zeleniny denně

tak snad to pomoze 🙂 tato infoska 😉

ema263
26. okt 2011

@gabinka41 @pempusik @kacicqa @wifina caute baby, tak som akoze dost mimo z tych vasich info o brani ATB. Nam Hrivnak totirzto TVRDIL, ze spg sa po dobrati liecby nezhorsi, bud sa zlepsi alebo ostane ten isty, dalej, ze sex mozme mat kludne pocas celej liecby, pretoze staci jedna zdrava spermia a tie mame, no a spg zopakujeme po 3 mesiacoch od ukoncenia liecby, co je normalne, kedze sa tvoria kazdych 72 dni, aby neboli vysledke ovplyvnene tymi ATB. Tie nase ATB sa beru 20 dni 2 x denne, nejaky Ciprofloxacín.
Tak som z toho jelen. Moj mm mu 100% doveruje, no ja uz som na vazkach. Ale zas, mm mal kedysi problemy s oblickami, Hrivnak o tom vie a aj tieto ATB moze brat az po schvaleni od nefrologa, cize mozno nie su az take drasticke... 😒 Neviem. Ale zas sme boli v ambulancii skoro pol hodinu, teda hovorili sme o vsetkom a na rovinu... Som zmatena... 😔

ema263
26. okt 2011

@gabinka41 @pempusik @kacicqa @wifina a este, on nenasiel ziaden konkretny zapal na zaklade sterov, nic, len na zaklade tych zhlukov spermii dedukoval, ze moze tam byt niekde skryty zapal, resp. infekcia, tak preto skusime tie ATB a uvidime. On nas fakt ubezpecoval ze sa to nezhorsi, tak ja neviem ☹

kacicqa
26. okt 2011

@wifina taq to ja netusim..myslim, ze na SK iba v KE a potom najbizsie Brno.

wifina
26. okt 2011

@kacicqa tak potom asi časom skúsime KE časom... ☹

kacicqa
26. okt 2011

@ema263 no baby, vyzera to tak, ze od septembra by sme mali nastupit na medicinu... Lebo ja uz neviem komu verit. A ked nic ine tak aspon by mi pribudol stvrty titul ;o)))))

gabinka41
27. okt 2011

@zibi ahojky. My sme v augeste mali ligoasthenospermiu a teraz sme boli na kontrolnom,ale u iného urologa-sexuologa a prbudla nám aj teratospermia ☹ zrejme máme nejaký zápal a liečime ho teraz.....mm bol aj na HP a čaká ho výter a oboch ešte genetika.....ale čo som chcela povedať je, že hriňák môjmu mm povedal,že neplodný nieje,pretože spermijky tam sú,len trošku pomenej ....a toto sa dá vylepšiť.... 🙂

pempusik
27. okt 2011

@ema263 nebus vystrasena, to su len take nase uvahy. Clovek radsej mysli na najhorsie, aby ho nic neprekvapilo. Aj my verime na 100% Hrivnakovi, u mna ma plus aj v tom,z e hned neodpise cloveka, prave naopak, povzbudzuje, ze to vobec nie je zle. Ak sa u nas nepotvrdi ziadna infekcia (dufam,ze nie), tak potom nam tiez pravdepodobne nasadi nejake antibiotika, lebo mame vela bielych krviniek. chvilu si vsak este pockame na vysledky 🙂

pempusik
27. okt 2011

@zibi my sme prave zacali nasu cestu za babom u urologa. Nieco malo vysetreni mi urobil moj gynekolog a odporucil k uroandrologovi, nech skontroluje mm. Tam nam spravili spg (kultivacia v tom nebola, len standardne parametre). Ten podla vysledkov navrhuje dalsiu liecbu. Skontroluje "pipika", vajka, prostatu a tak. Zatial nemame konecne stanovisko, ale zacina sa priklanat k ivf. No a paralelne s tym sa ja objednam do car, kde si samozrejme spravia vlastny spg, ale z tejto strany uz vlastne vieme na com sme. Ja uz len ocakavam,ze mi tam spravia vsetky vysetrenia.
Takze ak mas pochybnosti, tak sa objednajte u nejakeho urologa (pozor, nie kazdy robi spermiogram a venuje sa tejto problematike).

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik presne tak...mne sa páčilo,ako povzbudil môjho mm, že: ,, vy nieste neplodný, lebo spermije tam sú...len nájdeme príčinu,prečo sa nedarí a bude to". Takže nás oboch to tak povzbudilo...... 🙂

pempusik
27. okt 2011

@gabinka41 presne tak to povedal aj nam, ze nie je neplodny 🙂.

wifina
27. okt 2011

@pempusik @gabinka41: som zvedavá, čo by povedal nám s našimi výsledkami 😀 , ale keď vám pomôže, tak ho asi vyhľadáme, aj keď to máme cez celú republiku...

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik a to úúúplne stačí 😉 Asi najhoršie zo všetkého je, ked ti niekto povie,že ,,ste neplodný/á".......a predovšetkým u mužov. Preto verím Hrivňákovi, že nám pomôže...nie ako v splne povedali,že to je len na ivf 😖 😖 😖 A psychika zohráva v tom obrovskú úlohu

pempusik
27. okt 2011

@gabinka41 psychika tam hra naozaj najvacsiu rolu. Ale my sa pomaly zaciname zmierovat s tym, ze inak ako s ivf to nepojde. Takze asi to nakoniec aj skusime. Ale zatial nepredbieham.

pempusik
27. okt 2011

@wifina urcite "tam na druhom konci" mate teiz dobrych urologov 🙂

gabinka41
27. okt 2011

@pempusik
@pempusik my zatial dúfame a veríme.....uvidíme ešte,ako dopadnú ostatné výsledky.....HP, genetika, výtery.....Môj mm chcel ísť hned na ivf,ale ja si myslím,že ak sa on prelieči, tak šanca tu je....len musí on ešte obmedziť fajčenie a menej stresu (ale ten sa v dnešnej dobe obmedziť veľmi nedá ☹ )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre