Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pempusik
3. nov 2011

@kacicqa jj, s tym zapalom suhlasim. Hned jak sa potvrdil vyssi pocet leukocytov, mm zacal smoklit a skaredo kasle. Takze ten zapal v tom tele asi predsa je. Uz len sa ho zbavit 🙂

saska1
3. nov 2011

@nelynka no super, keď vidím akí sú vaši chlapi šikovný, tak začínam veriť, že to zvládne aj ten moj...a vy ste mali tiež problém s leuko?

@kacicqa ďakujem ti moja...tiež mám pocit, že v Care ma odpália s odpovedou, že to sa stáva 😖 vrrrrrrrrr 🙄

nelynka
3. nov 2011

@saska1 nie nemali, ale mal spatny spermiogram tak ho tam Hrivnak poslal..
inak dneska sa dozvedel, vraj Hrivnak v Saci konci, ze tam bude uz len do konca roka a potom len na Tahanovciach v tej jeho sukromnej ambulancii..

gabinka41
4. nov 2011

ahojte babenky. Tak aj nám sa blíži termín výteru z močovej rúry....som zvedavá,ako to dopadne.JA som už ok, cysta zmizla 🙂 V pondelok idem ešte k doki pozrieť, či je tam vajíčko.....a už len dať mm do poriadku......
Dnes sa mi ináč sníval krásny sen - že sa nám narodila krásna dcérka a vážila 3,95 😉

pempusik
4. nov 2011

@gabinka41 waw, tak to hej, len to by bola riadna fuska porodit 4kg babo 🙂
Nebok manzel to zvladne a ani sa nenazdas a budes uz funiet s bruskom 🙂

gabinka41
4. nov 2011

@pempusik moja, tak fuška áno....môj syn, keď sa narodil, tak vážil 4,10 kg 😉 A ja som mala pred otehotnením len 52 kg 😀

gabinka41
4. nov 2011

@pempusik ináč včera mi doktorka povedala 3 krásne slová povzbudenia: Všetko je o viere. 😉 Len treba veriť a ono to príde 😉

pempusik
4. nov 2011

@gabinka41 dufam, ze ma pravdu, len niekedy, ked to trva uz velmi dlho, tak clovek zacne mat aj pochybovacne myslienky.... ale dnes som optimista 🙂

pempusik
6. nov 2011

@kacicqa kolko mg toho pycnogenolu bral manzel? Citam si tu rozne fora a zienky pisu, ze brali okolo 200mg denne. My mame 30mg v jednej tablete a v letaku pise max 3 tb denne. Ale asi budem rada, ked mm presvedcim, aby to bral 2x denne. A kupila som si jedno balenie aj pre seba 🙂

kacicqa
6. nov 2011

@pempusik Mojko, 2x denne 30mg..tiez som citala, ze by bolo potrebne viac....ale ostali sme pri dvoch.

pempusik
6. nov 2011

@kacicqa oki, tak to skusime aj ly takto 🙂
No a vy ako? Podarilo sa "zamiesit"? 😀

kacicqa
6. nov 2011

@pempusik Tazko povedat ci sa podarilo..ale vajecniky a krize ma polia, pichaju a neviem co este aj doteraz... Takze uz ani niesom presvedcena, ze sme trafili ovu... Uvidim v utorok na sone, co sa s tymi folikmi vlastne stalo. Btw. mm zacal dajak vydumovat s vitaminami, ze ked uz ma lepsie vysledky taq uz nemusi brat.. Ja mu dam, nebrat, po krizoch s metlou dostane..;o) Keby som ho nenutila od zaciatku tak by ich ani nikdy nebral.., lump je to... asi ako vsetci xlapi;o)

pempusik
6. nov 2011

@kacicqa jaaaj, presne. To etn moj vymysla, ze naco brat teraz vitaminy, ked potom bude musiet brat atb a tie vlastne aj tak zabiju spermije. To je logika 🙂. Mozno sa mu to tak zlepsi, ze ani nebude musiet nic brat.
A mozno sa podarilo, preto tak vsetko picha-boli 🙂

kacicqa
6. nov 2011

@pempusik xlapi...ja xcem radsej dalsieho psika alebo macicku;o)))) Tha daco sa urcite podarilo, len neviem ci je to drobec;o)))

janie80
7. nov 2011

ahojte dievcata... chcem sa poradit... chcem vyslat mm na spg v PO... volal k jednemu urologovi, ktory to nerobi, ale poradil MUDr. Homzu... mate s nim skusenosti? citali sme vselico... 😅 😕

kacicqa
7. nov 2011

@janie80 Osobne skusenosti nie, ale znamy na neho dost nadaval... Vysledky vraj boli dajake okresane a interpretacia ziadna.

janie80
7. nov 2011

@kacicqa v PO je vraj jediny, ktory robi rozsireny spg... potom by nam ostavali Kosice...

kacicqa
7. nov 2011

@janie80 Neviem ti fakt nic blizsie k tomu povedat, este ti mozno nejake babky napisu..a ak nie tak KE si blizucko.

janie80
7. nov 2011

@kacicqa tie Kosice by boli Ok, tam chodim aj ja so sebou, tak by sme to zmakli naraz... len fakt chcem ist k niekomu, kto mi da relevantne vysledky... a nie take, co sme poculi o Homzovi... 😕

anov
7. nov 2011

Na Homzu sa veľmi nespoliehaj ako urológ je odborník ale čo sa týka spg urobí ti ale tie výsledky fakt za veľa nestoja mojeho manžela napchával nejakými liekmi 2 roky a keď sme išli do Košíc za Hrivnákom tak ten sa chytal za hlavu že čo mu to dával radšej by som išla hneď do Ke!

nelynka
8. nov 2011

@janie80 ja by som tiež radšej riešila Košice..
my sme boli u Hrivnaka, a spokojnost nadmierna..je to fakt odborník na urovni..

hlavne babule, vraj koncom roka Hrivnák v Šaci končí a bude už len na ťahanovciach vo svojej sukromnej ordinácii...

gabinka41
8. nov 2011

Ahojte kočky. Tak ja som bola včera u doktorky.....a výsledok? Anovulák ☹ nevidela žiadne vajíčko ...... mám prísť ešte v stredu, či náhodou........Ale ja si myslím,že tento cyklus z toho nič nebude, lebo ani ma nič nepichá a nebolí....
Ja už začínam rezignovať 😢 😢 😢

pempusik
8. nov 2011

@gabinka41 teraz nemozes rezignovat... sranda, jak sa nam to meni, prednedavnom som to uz ja chcela vzdat a teraz povzbudzujem teba 🙂. Ale preto sme tu 😀

pempusik
8. nov 2011

@nelynka vsimla som si, ze Hrivnak preraba svoju ordinaciu, tak to bude asi pravda. Nam to vyhovuje, kedze byvame na tahanovciach. Len to ide trosku do peniazkov, ale zasa stoji to za to 🙂

nelynka
8. nov 2011

@pempusik ved prave, ze tam to ma drahe..ale tak..u nas je vidno, ze je to PAN doktor..a to len urobil bu bu bu manzelovi 😀 😀 😀 😀
a ta neskutocna radost ked mu mm povedal, ze sme asi tehotny..tak len kukal na neho 😀 😀 😀 😀

gabinka41
8. nov 2011

@pempusik Ďakujééééém 😉 ked tie sklamania na každého občas doľahnú a vtedy chceme všetko vzdať........asi sa máme naučiť trpezlivosti a potom to príde.....verím tomu. Nič sa nedeje len tak, bez príčiny 😉
A ja momentálne sa ešte idem súdiť s ex o výživné......ako keby toho nebolo málo....vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

pempusik
8. nov 2011

@gabinka41 och, ako sa vravi, kedz se dari, ta se dari :(. Drzim palce, aby si to vsetko zvladla 🙂

gabinka41
8. nov 2011

@pempusik Ďakujem krásne....isto to zvládneme....už bolo aj horšie....Len sa nedať a bojovať a bojovať a bojovať....Ešteže mám skvelého manžela pri sebe, ktorý mi dáva v týchto veciach tolko sily....... 😉

pempusik
8. nov 2011

@nelynka jee, tak vy ste tehu? uz to mate potvrdene? uz mozem gratulovat?

nelynka
8. nov 2011

@gabinka41 neboj moja, vsetko bude dobre.. 😉

@pempusik ano sme tehu, mame to potvrdene krvou..v piatok bolo HCG 150, dneska už 1230, tak mam radost a zajtra poobede ideme na UZV.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre