Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gabinka41
15. jan 2012

@pempusik tak ako? čo povedal doki? Ja som ešte zabudla, že máme ísť na genetiku.....ešte tak zistiť, kam? 😒

pempusik
15. jan 2012

@gabinka41 ked som bola v utorok, tak vravel,z e je lepsie pockat na vysledky. Ale ze ked sme aj mali nechraneny sexik, tak to by tak velmi nevadilo, lebo sme bali obaja lieky. Ale co ma zarazilo, bola jeho poznamka, ze bola tam pozitivna urea, ale aj chlamydie. To mi predtym nehovoril. A ked je to tak, tak potom sex v ziadnom pripade nemohol byt, ani chraneny. Takze som z toho bola riadne popletena a rozcarovana. Ale potom som sa na to vyspala, nadychla som sa zhlboka a ideme dalej. Na kontrolu idem 23. januara, potom este tyzden vydrzat.
A ty ako? uz ste boli na steroch? Co sa tyka tej genetiky, skus sa spytat @kacicqa, ona ti asi najlepsie poradi.

gabinka41
15. jan 2012

@pempusik este nie, neboli. Mm len v stredu dobral atb a teraz musíme počkať mesiac a až tak na stery. Moja doki je PN a mne včera akurát mrcha skončila. Takže musím len počkať na doktorku a nabehnem za ňou. A potom asi nechám všetko tak plynule ísť a nesíliť už nič............len, nech sme zdraví 😉

kacicqa
15. jan 2012

@gabinka41 @pempusik Ja genetiku velmi neviem odporucit, my sme na to vysetrenie neboli. Zakladne gen. vysetrenia mi robili na hematoogii v starej nemocke...a na originalne geneticke sme uz nesli. Nejako mi nepripada podstatne vyplnanie dotaznikov o piatich generaciach pribuzenstva a ich chorobach..a potom pocuvat len odstasujuce percenta pravdepodobnosti co nase dieta moze vsetko zdedit..

gabinka41
16. jan 2012

@kacicqa to toto všetko od nás budú chcieť??? Ved ja ani neviem,čo všetko malo či nemalo mojich generácií dozadu...a aby rozprávali ešte o chorobách,ktoré by moje dieťa ohlo zdediť??? to by ma len odradilo a by som sa len bála....Prečo to potom môjmu mm odporúčili? Z akého dôvodu sa chodí na genetiku pri zlom spg?

wifina
16. jan 2012

@kacicqa nerobí sa genetika z krvi? Ja som si myslela, že sa to povinne robí pri IVF a že sa tým vyhodnotí napr. vzájomná nekompatibilita partnerov...

kacicqa
16. jan 2012

@gabinka41 @wifina Ci sa robi genetika pred IVF, to netusim, ja viem len podla kamosiek, oni boli vsetky po potratoch...Samozrejme, ze sa zistovalo z krvy...standardne poruxy a potom podla tych dotaznikov vytypovane rizikove xoroby. Kompatibilitu by som skor zistovala na imunologii.

foryou25
16. jan 2012

nas na genetiku odporucil urolog, pretoze manzel ma zle spermie, myslim ze take sa robi aj pred ivf, lebo dnes sme to ukazovali doktrovi v SPlne a povedal ze ok, genetiku robia na Masarykovej v KE,
http://www.genetika-kosice.sk/ taka velmi mila doktorka, a robi sa to z krvi, vysledky nam jedny prisli do tyzdna, druhe do mesiaca a treba odporucanie od niekoho.

wifina
16. jan 2012

@kacicqa dik, čo viem, niekedy vachádza tá nekompatibilita aj za genetiky, ale neviem presne
@foryou25 diki

pempusik
16. jan 2012

@gabinka41 nam Hrivnak tiez odporucil, ze mozeme si dat skontrolovat genetiku. Kedze mm mal stery bez nalezu, tak nasadil atb. predpoklada zlepsenie spg a to prave morfologie. genetickymi testami chce asi vylucit, ze poskodenie spermii je geneticky dane. zatial ale nebudeme riesit genetiku. dam dokopy seba, potom skontrolujeme spg a ked nam moj doki odporuci ist na geneticke testy, tak pojdeme. ak by sme sa rozhodli pre ivf, asi v car si spravia vlastne testy, pripadne nas niekam poslu. Ale myslim, ze v KE je prave ta vyssie spominana ambulancia. akurat nema zmluvu s doverou, tak by sme si to vsetko platili.

pempusik
16. jan 2012

@gabinka41 a ak dobre pamatam, nemali ste taky zly spg ako my. a tiez sa moze zlepsit po dobrati atb.

foryou25
16. jan 2012

@pempusik aj my chodime ku Hrivnakovi, manzel mal tiez stery bez nalezu, bral tiez antibiotika+hormony tamoxifen, a vo stvrtok sa dozvieme ci pomohlo, aĺe velku nadej tomu nedavam, v Splne nam povedali ze ak sa aj u nich potvrdi taky katastrofalny spermiogram, tak jedine umele a to rovno IVF, co uz, som s tym zmierena...a vy ake mate hodnoty spermiogramu? ak nechces pisat tu napis sukromu spravu.

a co sa tyka platby v tej genetickej ambulancii,tak ja mam doveru a platila som 25€, manzel neplatil nic kedze ma spolocnu zdravotnu

pempusik
16. jan 2012

@foryou25 jaaaj, my mame hrozostrasny spg. 100% patologia a pohyblivost a+b iba 25%. takze cele zle. mm mal vytery ok, leukocyty zvysene, bral ciprofloxacin 30 dni. potom mi zistili ureaplazmu, tak po dvoch tyzdnoch vybral aj doxybene. teraz uz len cakat, kym sa spermose ako-tak obnovia a uvidi sa. Zatial chodim po vysetreniach ja. Ja stale dufam,ze sa to zlepsi a verim, ze sa podari aj prirodzene.

foryou25
16. jan 2012

@pempusik no my mame 99% a pohyblivost len a+b 13%, takze u nas este horsie,
nechcem ti brat iluzie, ale pri takych cislach sa to prirodzene nepodari nikdy, a ak ano tak mozes potratit...

jania023
16. jan 2012

@foryou25 ahoj co znamena ze a plus b? my mame oligo 2-3 stupna aspon sme mali pred 10rokmi

pempusik
16. jan 2012

@foryou25 ja viem, ale akosi tomu stale nemozem uverit. Ale zatial nechcem robit ziadne zavery, kym nemame uplne vsetky vysledky. Ako hovori Hrivnak, chora spermia neoplodni vajko (nuz nemala by). Ale stat sa moze vselico a mozno sa ta jedna zdrava najde. Zatial verim, ze tie atb mohli trosku pomoct.

pempusik
16. jan 2012

@jania023 A znamena, ze sa pohybuju dopredu a B do stran. Sleduju sa iba tieto, lebo len tieto idu dopredu a dokazu sa dostat k vajku 🙂

jania023
16. jan 2012

@pempusik Aha tak uz chapem 😉 a ked mame oligo 2 -3 stupna to je co?iba mnozstvo?

foryou25
16. jan 2012

@pempusik no ved uvidite, ja ti vo stvrtok mozem napisat ci u nas antibiotika aspon troska pomohli 🙂

pempusik
16. jan 2012

@jania023 ak mate len oligo, tak potom ano. a to nie je az take hrozne, mnozstvo sa da vylepsit.

pempusik
16. jan 2012

@foryou25 oki, budem drzat palce 🙂

kocatko
16. jan 2012

holky a co kdyz nam doktor rekl,ze ma ve sperm. bakterie a ma jit k urologovi?:-/ co mu tam budou delat? Moc se mu tam nechce...Jinak my oligoastenosp. ☹

gabinka41
17. jan 2012

@pempusik nás čaká kontrolný spg až v apríli......tak uvidíme.....ale hrivňák vravel,aby sme prišli aj s výsledkami z genetiky...tak hádam sa odhodláme a nájdeme čas tam zájsť.Neskutočné,ako je človek v dnešnej dobe zaneprázdnený a na zdravie si čas musí HĽADAŤ ☹

gabinka41
17. jan 2012

@pempusik noooo, ten prvý nebol až taký zlý,ale robibli ho v SPLN-e.Vtedy bola oligoasteno.U Hrivňáka už bola patológia 100% a progresívne rýchlo sa žiadne spermoše nepohybovali - takže oligoastenoterato.....Len u nás sa našla príčina - teda aspoň dúfam,že tá urea bola príčinou.Takže opäť len čakať a čakať........

gabinka41
17. jan 2012

@gabinka41 nám ešte hrivňák povedal,že patologiu môže spôsobiť aj nejaký zápal, čo môj mm aj prekonal a samozrejme ho neliečil...až ked sa vysypal po celom tele,až vtedy nabehol k doktorke 😠 😠 😠 Proste chlap

pempusik
17. jan 2012

@gabinka41 ja stale verim, ze nam tie atb pomozu a spg sa zlepsi. my sme akurat vcera pocitali, ze kedy pojdeme na speriogram. nn sa pytal, ci tri mesiace alebo 72 dni. takze to pocitam tiez na zaciatok aprila.

pempusik
17. jan 2012

@kocatko no bakterie v ejakulate nemaju co hladat. zalezi od toho, co nasli, ale urcite bude nasledovat vyterz z mocovej trubice, aby sa vedelo, ci je tam nejaka infekcia a co ju sposobuje. a tiez aby sa nasadili tie spravne antibiotika. nie je to nic hrozne, nasi chlapi to absolvovali a prezili to 😀

gabinka41
17. jan 2012

@pempusik hmmmm, možno sa tam stretneme 😀 😀 😀 ak teda nebudeme medzi tým už tehu 😉

pempusik
17. jan 2012

@gabinka41 ja tak v kutiku duse dufam, ze tam uz nedojdeme 🙂

gabinka41
17. jan 2012

@pempusik ja tiež 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre