Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pici
20. sep 2011

@kamilkka samozrejme ze ho tam posli, my sme chceli mat obaja istotu ze chlamydie myko a ureaplazmy nemame ani jeden... tie takisto sposobuju neplodnost

kacicqa
20. sep 2011

;o) Daaamy, ja sa len divim nad vasimi prispevkami a tisko vytesujem z toho mojho lumpa;o). Mm absolvoval 3x vytery, u roznych urologov. A ani raz ani nemukol. Ked som sa pytala ci to bolelo, taq len povedal: "a ked poviem, ze ano, tak mi nieco pekne kupis?" ;o) Viac sme o tom nedebatovali. Prvy raz bol fest vystraseny, ale dalsie vysetrenia hrdinsky zvladal. V dni vysetreni, nebol nadseny ked siel na wecko, ale vecer uz bol aktivny aj v posteli;o) Neviem ci to nieje taq ako napr. s injekciou.. ak sa clovek zlakne, splasi a trebars napne sval tak to neskutocne boli.. ale ak nejak sam presvedci sam seba, ze o nic nejde a uvolni sa.. tak verim, ze sa to da zvladnut bez nejakej hlbsej bolesti a traumy. Takz z toho usudzujem, ze mm trafil v dvoch pripadoch na pekne sestricky;o) a treti krat bol taky prekvapeny z "doktora" Halagovca, ze sa ani nestihol spamatat;o)

kamilkka
21. sep 2011

@nelynka a aku operaciu absolvoval? riešili ste to aj s nejakym odbornikom? alebo si len čakala? dobre, že sa to zlepšuje, asi treba aj nastaviť atmosferu na to, aby to šlo, nie? ale verim ti, že to už furt nebwvi 😒 a hlavne v plodne dni 😀

gabinka41
21. sep 2011

Ahojte baby. Tak konečne sme sa Hrivňákovi dovolali 🙂 Na spg sme objednaní 23.10....som myslela,že objedná skôr,ale vravel, že má teraz nejaké zdravotné problémy. Tak dúfam, že nič vážne a že nás vyšetrí 🙂 ufff, zase mesiac čakať.....

gabinka41
21. sep 2011

@nelynka tak už sme objednaní na október so spg. Včera sme sa s mm bavili,že ak by náhodou neskôr bol nutný ten výter,či by šiel a tak. Vravel,že nejako by to vydržal,že urobí pre to všetko,čo bude potrebné.....až som bola prekvapená,lebo vždy hovorí, že ,, jemu na vajka a hlavu mu nikto nikdy nebude siahať" 😀 (myslel tým rôzne zákroky a tak). No ja pevne verím,že nebude potrebné to podstúpiť....Som zvedavá,čo mu povie na to,že bol operovaný na pruh-obojstranne....či to má na tvorbu spermijí nejaký vplyv...Ja mám toooolko otázok 😀

nelynka
21. sep 2011

@kamilkka ma zasebou rakovinu semennika..
a riesilo sa to cez androloga, psychologa, psychiatra az po sexuologa a nikto mu s tym nepomohl poriadne..
az po navrate na slovensko sa akokeby zacal spametavat a zacalo sa to lepsit..
a mna to nebavi uz len preto, ze ja som vzdy ta, ktora zacne...od tej operacii stale..asi raz alebo dvakrat sa stalo ze prisiel on..za cele 4roky co bol operovany..
a uz mi to proste ide hore krkom..mi to pride ze je to cele aj tak len nejak nasilu..a teraz pre zmenu to zablokuje mna a bude spokojny..ale ja uz s tym nie som ochotna nic robit, tak ako aj on nebol predtym...
2roky prosikania, nadavania, nervov a placu ma to stalo kym pochopil ze to, ze spolu nespime aj pol roka nie je normalne...a dalsi rok prosikania a nadavania, placu a nervov kym pochopil ze niekam s tym musi ist..

nelynka
21. sep 2011

@gabinka41 ejha?? supeeeeeer...a choro nevyzeral teda v pondelok 😀 😀
treba sa pytat, aj si ich napis niekde a strc do penazenky, lebo isto iste polovicu zabudnes ked tam prides..
jasa tych vyterou bojim asi viac ako on, neviem..
nemam kludnu dusu akosi od minuleho tyzdna..

gabinka41
21. sep 2011

@nelynka no neviem,či pôjdem aj ja (hoci ja by som rada, lebo môj mm sa opýta akurát na spg a dosť a ja mám veeeľa otázok 😀 ), lebo doki mu vravel,že teraz nemusím ísť aj ja...A k tomu ešte ktovie,ako by mi to všetko zreferoval môj mm...tak ale uvidíme, ešte sa rozhodneme...Ešte nám povedal sumu 33 eur a hotovo 😀 Ale to nieje také podstatné.
A vy ste boli hned na prvom stretnutí spolu?

nelynka
21. sep 2011

@gabinka41 ano boli sme spolu..ja ho sameho tam ist nenecham, lebo on nedokaze nic poriadne vysvetlit a presne, bohvie ako by mi to on zreferoval..povedal by dobre to bolo, vtedy a vtedy na to a to a hotovo..a nic konkretne neviem..

a aj na dalsiu konzultaciu pojdeme spolu..proste sa to tyka aj mna, nie len jeho..a ja radsej pocujem takto veci od lekara a popripade sa opytam ked k tomu nieco mam alebo nereozumiem..ako od MM ktory to odbije a tym je vec vybavena podla neho..
ako aj teraz..
ma tam spermose a vybavene..ale ze 99% ich ma zlych to uz nie je podstatne 😀

nelynka
21. sep 2011

@gabinka41 noa vcera s tymi vitaminami, som myslela ze ho zabijem..
mal ich na posteli a siel si lahnut tak ich hodil na stolik..
a mu vravim ze preco si nevezme, ked to ma pripravene a ze ci som to kupovala na to aby sa to tu zase pohadzovalo..
a on mi vies co na to? ze si vezmem zajtra 😠 😠
som myslela ze mu oci vyskriabem, s tym jeho zajtra..vsetko len zajtra boha!

gabinka41
21. sep 2011

@nelynka ved práve to....presne preto chcem ísť aj ja...Na odber nemusím,ale po výsledky chcem.A nič nevravel doki na to,že si tam ty?
Ono celý ten,,proces" je pre chlapov taký - by som povedala -veľmi intímny,ale ved my sme ich manželky,tak čo to rieši (ten môj ). Môj mi aj tak povie len koncový výsledok a hotovo....nič bližšie..ked bol SPL-ne na spg, povedal mu,že to bude len na IVF a môj ani nevedel,čo to znamená-tak sa nič ani nepýtal.A mne, ked to povedal,tak mi až slzy vyhrkli. Ale je pravda,že bol z toho výsledku vtedy veeeľmi sklamaný a dosť ho vzalo,tak asi aj preto nechcel sa o tom velmi baviť.Musel to ,,stráviť", vyrovnať sa s tým

gabinka41
21. sep 2011

@nelynka tak s týmto mám aj ja trošku problém.Aj dnes napríklad. Trošku som zvýšila dávku: Macu má podľa návodu brať 2x2 tbl denne,ale dávala som mu na začiatok len jednu denne a ešte ten selezin a,c,e - 1tbl denne. A dnes som mu dala ráno 2tbl Maca,1tbl selezin a pridala som ešte vit.E. No to bolo pripomienok a rečí....vraj či ho chcem zabiť??? Som mu povedala,že to jeho fajčenie ho zabíja a nie vitamíny.....
takže ako pozerám,nie som sama s týmto.....och tí chlapi ješitní 😀

nelynka
21. sep 2011

@gabinka41 nie nepovedal nic..praveze bol rad, lebo videl, ze vela veci viem lepsie ako moj MM ako datumy a niektore odborne pojmy a tak vies..
takze vpohode.. a co viem, tak vela parov tak chodi k nemu..aj sesternica s priatelom chodili spolu k nemu..
na odber jasne ze nie, to je blbost, na to teba nepotrebuje ale na konzultacie je to lepsie..

ono chlapi su divny..ako ja na mojom nebadam ze by ho to nejako sralo ze ma take zle spg..neviem..ale bavit sa o tom nechce, lebo je pravda ze ja mam uplne iny pocit z toho celeho ako on..on mi povie ze ja ho do nicoho nenutim a ze on nema taky pocit, ale ja prave naopak..ani nie ako do vyterov alebo spg alebo nieco, lebo to by som ho tam nutenim ani nedostala, ale skorej do sexu mam pocit ze je vzdy nuteny, mozno preto to aj mna uz tak nebavi...

nelynka
21. sep 2011

@gabinka41 no a moj mm 11 mesiacov nefajci a predsa mal ten spg o dost horsi ako predtym
schvalne som si vcera vyziadali vysledky spg co boli robene predtym..
normalne na mna vrcal vecer, ze naco su mi
a potom hned ze co som zistila..tak som ho odbila ja, ze nic..nech sa nestara ked o to nema zaujem..

ale ocividne to fajcenie moc nepomohlo..asi bolis permaky uz zvyknute a teraz umieraju od toho, ze nemaju dostatok nikotinu a kofeiu :D

gabinka41
21. sep 2011

@nelynka ja si myslím,že ich to štve,pretože chlapi majú dosť veľké ego,...ale nedávajú to najavo.Môj mi raz povedal,že on sa s negatívnymi informáciami alebo vecami potrebuje vnútorne a hlavne SAM vyrovnať,nepotrebuje a nechce sa o tom rozprávať-snád až po nejakom čase,ked to strávi...a aj to tak je.Akonáhle niečo strávi,tak potom vie o tom so mnou v pohode komunikovať.Len škoda,že ja sa počas toho jeho vyrovnávania trápim a domýšľam si,že mu na tom nezáleží a tak....No proste sú iní a divní 😀

gabinka41
21. sep 2011

@nelynka a k tomu sexu....tiež si niekedy pripadám ako nymfomanka....doprosovať sa stále...jemu sa totiž niekedy nechce a čo sa s babami rozprávam,tak som na tom dobre - spoň 1x do týždňa 😀 .Bolo obdobie,ked som mu počah výmeny názorov povedala,že fakt neviem,či bábo chce...pretože ak ho chceme,tak to jedine počas milovania...a ked milovanie nieje....................,tak bocian nám ho nedonesie 😀

pici
21. sep 2011

@gabinka41
@nelynka babulky nechcete prist k nam domov? vymenim manzela :D

gabinka41
21. sep 2011

@pici máš takého sexuchtivého manžela? 😀 😀 😀 ako ja si nesťažujem,len občas chcem aj zmenu a nemať sexík len cez víkend..... 😵

pici
21. sep 2011

@gabinka41 ano moj manzel ma vysoke libido, co je niekedy kamenom svaru, lebo on mi za 10 rokov len raz povedal ze nie zlatko, zajtra :D

gabinka41
21. sep 2011

@pici ty brďo.....tak to je fakt dobrééééééé 🙂 vládzeš pri ňom? To u nás bolo také , ked sme spolu začali chodiť.Teraz je taký útlm po rokoch spoločného spolunažívania...ale som rada,že aspoň takto to je 😀

pici
21. sep 2011

@gabinka41 nie nevladzem. preto sa casto hadame, lebo on moze vzdy a vsade , rano, na obed vecer, kazdy den. ja tak tretinu z jeho potrieb.

kamilkka
21. sep 2011

ahojte 🙂
my sme sa minuly cyklus snažili sexovať čo najviac, lebo som sa dočítala, že to môže pozitívne ovplyvniť spermoše, samozrejme mm o tom nevedel, že to počítam, ale bolo to tak, že stale ked sa dalo a chcelo, boli sme spolu, bolo to 11 krat za 27 dnovy cyklus, a to robim aj nočne... na konci cyklu ked som to spočítala, sa mi to zdalo málo, vraj treba 4 - 5 krat do týždňa (podla toho članku)
denne - to sa mi zdá utopia 😨
u nas je to tak, že ked mm nieje unaveny z prace, ma chuť vždy a ked je unaveny, nechce sa mu, ale ked sa ho dotýkam alebo sa pritulim, stojí mu hned 😵 iked to nie vždy teda dokončime...

pici
21. sep 2011

@kamilkka myslim ze tvar rychlost a morfo spermii nezavisi od poctu sexu do tyzdna... moj nazor

kamilkka
21. sep 2011

@pici tak čo je lepšie? sexovať často? alebo zbierať spermie do ovu?
ved kolko dni je optimalne abstinovať pred spg?

pici
21. sep 2011

@kamilkka abtinovat tusim 2 dni. ja fakt neviem. my sme to s manzelom skusali kazdy den, kazdy druhy, kazdy treti, oba cez ovu, iba cez neplodne... no ked je spermio zly, mozes sexovat aj do aleluja...

kamilkka
21. sep 2011

@pici no my mame asi taky stred, čo ja viem, čo je zle???????

pici
21. sep 2011

@kamilkka boli ste v centre? alebo kto vam co poradil? my mame normu...

kamilkka
21. sep 2011

@pici tak kde si sa stratila? 😅

pici
21. sep 2011

@kamilkka no neviem :D ja som ta "vadna" u nas :D

gabinka41
22. sep 2011

@pici no tak to by som nevládala ani ja 😀 treba niečo na ,,schladenie" 😀 😀 😀 A ako dlho ste spolu? Lebo väčšinou ten sexík prejde do takého stereotypu,že fakt raz za týždeň (hlavne zo strany mužov) 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre