Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

ma77
29. okt 2011

ahojte dievčata tak chcem vas povzbudit že spg sa da dat do poriadku snažime sa o babo 5rok ja mam endometriozu tak sme začali chodit do car kde mm urobili podrobny spg a zaver leukospermia vela bielych krviniek astenozoospermia a najaky zapal tak začal chodit k Hrivnakovi do Ke urobil mu vyter kde zistili ureaplazmu spg katastrofa 😠 tak mu predpisal atb. doxybene na 2tyždne potom kontrola a vysledky ok urea vyliečena o 3mesiace kontrolny spg ktory sa zlepošil nie na 100% ale vysledky boli lepšie aj tak nas odporučil na IVf pomocou ICSI a Hrivnak odporučil čim skôr na IVF lebo o pol roka sa môže spg zhoršit tak včera bol mm na spg v CAr a stal sa zazrak spg uplne ok manžel je v poriadku tak nebude treba ani ICSI tak že som dôkazom toho že spg sa da zlepšit časom a to nebral ani žiadne vitaminy 😉 takže on by aj mohol mat dieta ale nie so mnou 😀 😀 😀 ale zo zdravou ženou 😲 😲 😲

pempusik
30. okt 2011

@ma77 vdaka za povzbudenie, drzim palce na ivf, aby vsetko bolo ako ma 🙂

gabinka41
31. okt 2011

@pempusik aj ja som si myslela,že už rezignujem....mm má neustále pripomienky na bratie vitamínov ☹ Ale atb už dobral a dnes akosi sám si vypýtal ,,tote vitamíny" a si ich aj rozdelil,... ,, toto budem brať ráno a toto večer" 😀 No už len aby tie cigy obmedzil vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠

gabinka41
31. okt 2011

@ema263 emka, to máš pravdu...chlapi v sebe všetko držia, veľmi o tom nechcú rozprávať...a môj nieje výnimka.......Ale ako sa hovorí ,, vo víne je pravda".......občas sa potrebjú ožrať,aby tie svoje emócie zo seba dostali von....aj u môjho to tak funguje.......vtedy sa uvoľní a vylezie z neho všetko, čo ho trápi....TAk to proste je 😎

gabinka41
31. okt 2011

@ma77 dakujeme za povzbudenie....tak si ma potešila. Moj mm mal tiež nejaký zápal,a bral atb.....ale od kožnej...má ešte ísť na ten výter a tak uvidíme, či budú dalšie atb od Hrivňáka.Dúúúúfam,že sa to dá do poriadku 🙂

ma77
31. okt 2011

@gabinka41
@pempusik Nemato začo dievčata ja som tiež bola taka neštastna že problem bol u oboch ale už je lepšie 🙂 tak v stredu idem na vklad a potom čaaaakat dlhych 14dni 😲 😲 😲 ale čo už ved už ked sme s atolko načakali tak už vydržim 😉

wifina
31. okt 2011

@ma77 aký si mala problém ty? My máme tiež problém obaja, takže začneme chodiť do CAR. Už sme objednaní, nie som s tým celkom stotožnená ale čo už...

ma77
31. okt 2011

@wifina ahoj ja mam endometriozu ani ja nie som nadšena že ideme na IVF ale bohužial pr.tehotenstvo nehrozi ☹ ale neboj zvykneš si chodit do car 😉

wifina
31. okt 2011

@ma77 ja mám hrôzu z dopovania hormónmi, z toho, že mi narastie 18 vajíčok, ktoré zo mňa vysajú, z toho, že sa nenájdu spermie, že budem vyhadzovať embryá, z toho, či vôbec nejaké budem mať.... a pod. - no des ☹ , ale tak možno sa stane zázrak a na najbližšom spmg niečo bude 😀 .

ma77
31. okt 2011

@wifina Neboj sa ber to tak že to jednoducho musi tak byť ked chceš dietatko a chceš urobit pre to čokolvek 😉

kacicqa
2. nov 2011

Baby- normospermia;o) Jupiiiiii. Koncentracia 405mil/ml, zivotnost 73%, linearna pohyblivost 61%, defektnych spermii 80%, fragmentacia 23%. Len akurat zas su tam leukocyty a stale zvysene protilatky.. Ale aspon daco je lepsieeee ;o)

kamillka100
2. nov 2011

@kacicqa ahoj moja, gratulujem 😵 , mozno to teraz vyjde,ja uz zacinam stimulovat, neviem ci som ti to pisala, a na druhy tyzden na vyber.... mozno stihneme aj vklad a koncom tyzdna budem mat fazulku v brusku, velmi sa tesim 😵 😵 😵 , aj my sme mali stale leukocyty, nechapem preco.... ked bral aj ant.... 😒 , sam dr. bol zaskoceny 😒

kacicqa
2. nov 2011

@kamillka100 Kami, taq vy ste si riadne svihli ;o)... Budem drzat packyyyy. Keby sa to podarilo taq skoncim od radosti na psychiatrii;o)

kamillka100
2. nov 2011

@kacicqa ja verim, ze sa vam podari prirodzenou cestou, nam spermiogram isiel dole vodou, tak ako som ti to pisala, my sme nemohli dlhsie cakat ☹ , fajne my to vyslo, lebo som poslala ziadost ked som dostala mrchu a tu druhu ked som dostala , tak som mala uz ziadost schvalenu, tak super nacasovane 😉 , len nech to teraz uz konecne vyjde, ked to bude tolko stat 🙂

kacicqa
2. nov 2011

@kamillka100 ja verim, ze hej, ze sa vam to podari.. Ja mam dnes medicinsky den; rano tkanivova banka, potom folikulometria, potom zubarka a nakoniec chirurgia. Caka ma zase operacia zapastia, ale keby Panbozko dal vycarovat nejake babat , tak kaslem na ruku, nebudem riskovat anestezu.az tak strasne to zas neboli...

kamillka100
2. nov 2011

hovor mi nieco, ja som sa dnes nezastavila, taka som podrazdena , kupili mi sme byt, tak vybavujeme prepis a prerabku, tak toto mi netrebalo akurat teraz pocas stimulky, bojim sa aby vsetko dobre dopadlo lebo take nervy ako som dnes prezila, od zajtra chcem byt doma a mat klud, teraz to potrebujem a nie nervacit 😠 , na urade maju cas a ja nerada cakam 😉 , potom dam vediet ako som pochodila, napisem IP 😉

kacicqa
2. nov 2011

@kamillka100 OK, Budem sa tesit na dobre spravy..;) Drz sa...

kamillka100
2. nov 2011

@kacicqa ok 😵 😵 😵

pempusik
2. nov 2011

@kacicqa tak to je super sprava 🙂 Takze teraz sup-sup na sexik 🙂
my sme boli dnes na vyter, vobec to nebolo hrozne, takze o 3 tyzdne kontrola. Vitaminy berieme dalej, mne sa hormony ukludnili, ked dosla ms, takze nehystercim, dohodli sme sa s mm, ze o tom budem hovorit menej a on bude brat vitaminy. 🙂

kacicqa
2. nov 2011

@pempusik no vidish, ze s te sa dohodli;oP No dufam, ze sa dneska budeme dostatocne dobre snazit... lebo folikov mam pozehname, dva su riadne velke.. taq kludne mozu byt aj dvojicky;o)))) len nex su...

pempusik
2. nov 2011

@kacicqa tak to drzim silno palce 🙂

ma77
2. nov 2011

@kacicqa 😝 😝 😝 😝 😎 😎 😎 😀 😀 😀

saska1
3. nov 2011

ahojte baby...chcem sa vás opýtať...tie výtery sa robia vtedy keď sa zistí viac leukocytov ako by malo byť?je to bolestivé vyšetrenie? 😕 mm robili len klasický spg, a mal zvýšené ph 8, a leukocyty až 3mil /ml a na figu morfológiu.Nik sa tým nezaoberal, máme za sebou 1IVF+ICSI a potrat v 9 tt...tak by som chcela zistiť, či práve tie spermie nie sú problém, ak je tam zápal 😔 🤐

kacicqa
3. nov 2011

@saska1 jojo, vyer sa realizuje pri nejkom podozreni na zapal, infekciu. Podla mm je to v pohode..absolvoval ich uz viac a nikdy nehundral. Tych leuko mate riadne vela;o( Treba zistit cim to je...

pempusik
3. nov 2011

@saska1 urcite nam dokti navrhol vyter kvoli vyokym cislam leukocytov (4.5 mil/ml). Viem,ze zla morfologia sa neda liecit a prave na toto som sa pytala doktora. On tvrdi, ze to moze byt sposobene zapalom alebo pripadnou infekciou. Ak sa ta vyluci, potom nasadi preventivne atb, aby sme sa zabili leukocytov. Ale doki ocakava, ze by sa po liecbe mohla morfo zlepsit.
Boli ste aj u urologa, ci manzela "skumali" len v car?

saska1
3. nov 2011

@pempusik ten zápal zistili u urologa, ale po výsledkoch ma hned gynekolog poslal do centra, a tam tomu nejako nevenovali extra pozornosť.. 😒 spravili si svoj spg, kde o leukocytoch resp. nejakom zápale, nepadlo ani slovo 😠 za 2mesiace sme absolvovali IVF, takže netuším, či ten zápal zostal, zväčšil sa alebo čo 😖

@kacicqa ďakujem...lebo niekde som čítala, že je to veľmi bolestivé, ale tak možno si to pletiem s nejakým iným vyšetrením..
juuuuj, taka som nahnevaná na všetkých doktorov, máme ešte mrazáčiky, ale bojím, že tým že tam bol zápal, tak aj ani tie nebudú fit 😔 😠
baby, čo by ste mi odporúčali, tieto zápaly riešia len urologovia či aj v CAROCH ?

saska1
3. nov 2011

ešte ma napadlo...mm má dosť problém so zubami...a paniku so zubárov...to by mohla byť príčina zvýš.leukocytov?

kacicqa
3. nov 2011

@saska1 s boelstou je to asi individualne, ja ti len viem povedat podla mangelovych skusenosti..no naozaj niektori xlapi vravia, ze je to neznesitelna bolest..a aj nasledne par dni po vysetreni.
Myslym, ze v CAR sa tm nebude nikto zaoberat, musite si najst nejakeho urologa-androloga. Na tie leuukocyty a zapaly mimo prostaty sme sa akurat teraz pytali v Tkaniveovej banke a Bobak nam tvrdil, ze urcite to spolu nesuvisi.. Co je podla man somarina, kedze leukosu gloalny ukazovatel a nevyskytuju sa iba v mieste zapalu or infekcie, ale zaplavuju postupne cely organizmus. Takze neviem kde je pravda.

nelynka
3. nov 2011

ahojte babky..
tak aj moj MM dneska absolvoval vyter z uretry a zvladol to super..vraj nic strasne..trosku postipalo a super.. 😎

pempusik
3. nov 2011

@saska1 mm absolvoval vytery vcera a vraj to vobec nebolo take strasne. Nebolo to nic prijemne, vravel,ze sa v nom celkom sprtal (som sa povypytovala na vsetky detaily 😀). Ale ked bol curat hned potom,z e to bolo ok, nic necitil, ziadnu bolest. Asi to naozaj zalezi od cloveka.
A mm ma presne problem so zubami. Ked bol prvykrat na spg, bol tyzden po trhani dvoch stoliciek a ked sme boli na kontrolnom spg, tak bol po PN, ked marodoval s prechladnutou hlavou. Doki na nevyjadril, ci tie zuby s tym nejako suvisia, ale podla mna ano.
Ja by som sa vratila k tomu urologovi, nech urobi kontrolne spg.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre