Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

wobludka
22. feb 2009

zeptej, zeptej - a dej vědět, ať víme, jak to je 🙂

zdenule30
22. feb 2009

ahoj holky, taky jsem manžovi koupila profertil, je tam napsáno, že dvě tabletky denně, ale teď nevím jestli ráno a večer nebo to může brát hned dvě najednou?

eva.a
22. feb 2009

hele, nevíte ještě, jak moc je účinné to každodenní sprchování varlat studenou vodou? Přítel přistoupil na všechno, co jsem mu "naordinovala" (nekouření, vitamíny), ale co se týká studené vody, to se teda šprajcnul. Byl by ochotný leda tak před vlastním sexem, ale každý den ne - a navíc to už bere z mé strany trochu jako nátlak. Já se zase ale bojím, abysme něco nezanedbali.

wobludka
22. feb 2009

zdenule30 - ideální je jednu ráno a druhou večer, aby měl ty vitamíny pořád, ale většinu z nich si stejně tělo schová, takže pokud mu to nevyhovuje, ať to klidně bere najednou, to už je podle mě jedno, stejně tak když někdy zapomene, tak se taky svět nezhroutí...

eva.a, já o sprchování varlat studenou vodou nic nevím, přijde mi to dost drsné a skoro kontraproduktivní. Spermie potřebují teplotu o něco málo menší, než je teplota těla, proto jsou uloženy tam, kde jsou. Pokud je chlapům teplo, jsou varlata hodně sestouplá, pokud zima, mají je narvaná skoro až v břiše - podle mě musí být sprchování studenou vodou logicky stejně špatné jako přehřívání, o kterém se mluví víc, protože je při našem životním stylu častější. Ideální je ani teplá, ani studená, prostě podobná teplotě těla 😉

pipimiska
22. feb 2009

cau babky,
wobludka,aj ked trosku oneskorene,ale dik za vysvetlenie s tou patologiou a morfologiou 😉
takze sa ta morfologia zlepsila o tych 5 percent 🙂 ale ono to vzdy kolise takze uvidime az teraz,mame ist o mesiac na kontrolny spg..
moj manzel papa zensen korejsky,co je lepsie podla teba maca alebo zensen???

wobludka
23. feb 2009

pipimisko, ja myslim, ze je to velky pokrok 🙂 jen tak dal 🙂

S tou macou a zensenem netusim, neco vyzkousejte a uvidite. Nebo to stridejte 🙂 jak rikam, vitaminy jsou zaklad a to ostatni takove prilepseni pro strycka prihodu

No u nas nalada mizerna, manzel ma tu hnusnou chripku, 39 teploty a uz na me zkousel, ze za 14 dni na kontrolni spg nepujde, aby to nedopadlo spatne. Ja mu dam 😀

larati
24. feb 2009

caute kocky, mala by som jednu otazocku, ci by ste mi nevedeli poradit. Myslite, ze je lepsie ist na kontrolny spg k obyc. urologovi alebo mam vyhladat a spytat sa v CAR? neviem, co by bolo lepsie...krasny dnik zelam 😀

zdenule30
24. feb 2009

no to je těžko, záleží jestli ho tam doktor pošle, nám třeba v létě zjistili špatný spg, ale doktorka mi vůbec neřekla, že by ho poslala na urologii, prostě to brala jako hotovou věc, je to špatný a rovnou nás poslala do car, my jsme ani nevěděli, že by měl jít ještě třeba na kontrolní nebo na nějaké vyšetření, to jsem se dozvěděla až tady, v dubnu jdeme co caru, tak jsme říkali, že všechny vyšetření si necháme udělat tam

larati
24. feb 2009

Zdeni, ved aj mne nieco nasepkava, ze by sme mali ist mozno radsej do car ako po inych doktoroch, ale radsej si pozriem aj skusenosti inych 🙂

monik3
24. feb 2009

larati, jednoznacne by som poslala muza urologovi - andrologovi. Nam urologog povedal, ze SPG v CAR maju slabu vypovednu lehotu a su dost nepresne, vacsinou horsie ako v skutocnosti. Tak je to aj v nasom pripade: v Car sme mali pocet spermii 8 mio/1ml a o necely mesiac u urologa 73 mio/1ml, co je dost velky rozdiel. Pohyb a morfologia sa velmi nelisili s vysledkami z Caru.

Car nas dost pomylil a zameriavali sme sa v liecbe hlavne na mnozstvo a pritom stacilo vylepsit pohyb a morfologiu.

zdenule30
24. feb 2009

a k tomu urologovi může jít sám nebo musí mít nějaké doporučení od obvodního?

larati
24. feb 2009

k urologovi sa moze objednat aj sam, a popripade ho moze odporucit obvod.lekar s vymennym listkom. My sme sli k urologovi na odporucanie mojej gynekologicky.

denous
24. feb 2009

ahoj holky.
Do teď jsem byla clostilka ale v pondělí jsme se s manželem dozvěděli na základě spermiogramu že chyba je ve spermiích.tak bych vás chtěla požádat o nějaké rady a snad i informace.manžel má sníženou pohyblivost spermií něco jsem si načetla,dneska jsem mu koupila vitamín c a zinek.ale zajímalo by mě jestli ten verdikt který nám na tom vyšetření dali jestli se dá změnit těma vitamínama a třeba tím sprchováním studenou vodou a tak?má tady s tím některá z vás prosím nějakou zkušenost že by se třeba zadařilo díky nějakým těm změnám v životosprávě?moc děkuji za odpověď.

wobludka
24. feb 2009

denous, pohyblivost se da upravit relativne snadno, pokud je ostatni ok, byva problem v teplote. Chce to omezit saunu a horke koupele (ja vylozene studene nedoporucuji), vymenit slipy za trencle, nedavat notebook do klina a omezit dlouhe sezeni, zejmena v aute. Nasadte vitaminy a celkove upravte zivotni styl - za 3 mesice muze byt vsechno jinak 🙂

denous
24. feb 2009

wobludko to jsou krásné pozitivní zprávy.a co by jako ještě mohlo být špatně? já bych ti třeba mohla přečíst nějaké údaje z toho papíru co jsme dostali a ty bys třeba podle toho poznala co a jak?je tam ale přímo napsané že nám doporučují icsi.a že má astenozoospermie.tak to by měla být ta snížená pohyblivost ne?

haklina
24. feb 2009

a chodit hodně na procházky, sporotovat, relaxovat. Dítě zatím plánuji jen teoreticky, ale jsem dítě z 9 živých sperimíí na milimetr!

haklina
24. feb 2009

mililitr! ne milimetr.

denous
24. feb 2009

no ono je te všechno poměrně relativní.např. můj muž je mu 36 let v červnu mu teda bude.aktivní fotbalista,no asi rok to není pravda úraz kolena,ale jinak celý život ano.nekouří,alkohol převážně pivo,v normě.
V práci stojí a chodí dělá v nepřetržitém provozu.a chodí téměř pořád naostro a když ne tak bavlněné nohavičkové trenky.jo a ještě jedno dítě již máme 11 let a tenkrát skoro hned cca 2 měsíce.

wobludka
24. feb 2009

ano to je porucha pohybu, z isci si nic nedelej, to doporucuji skoro pri poruchach spermiogramu 🙂
Ja toho moc nepoznam, kazdy to uvadi nejak jinak, nicmene obecne je norma 50% pohyblivych, nebo 25% velmi rychlych. Z jednoho spg se nedaji delat definitivni rozhodnuti, za 3 mesice bezte na kontrolni spg a az pak se uvidi, co dal, nenechte se zbytecne do neceho natlacit.

To je zivot, muj manzel zije zdrave, svagr vubec, tuhle jeste rikal, kolikrat se nadychat nejakych sragor ci ho ozarili (pracuje pro rafinerky a velke chemicke spolecnosti) a miminko cekaji na prvni pokus. Jako nekdo ma cxklus v pohode, nekdo ne...

lucifuk321
26. feb 2009

Ahojte.

Chodi tu este stingray?

lucifuk321
26. feb 2009

...a este mi napadlo, nevie niekto, kde by sme mohli zohnat kotvicnik? Nejaky web alebo v meste? Sme z Ke. Diky 😉

monik3
26. feb 2009

my sme to objednali z kompavy, tu je link
http://www.kompava.sk/sk/tribulus-terrestris.html

miculienka
26. feb 2009

ahojte, neprelúskala som to tu celé, tak neviem, či tu má niekto podobný problém ako ja s mojím mužíkom, bol na spermiogram, ten má ok, ale má tam zvýšené leu a streptokoka, vybral už na to niekoľko balení antibiotík a stále je potvora tam, neviete ako dlho sa to ešte môže ťahať ? už z toho máme depku, nemá s tým niekto skúsenosti ? čo ešte užívať a podobné praktické rady

wobludka
2. mar 2009

miculienka, to bohužel nevím, ale třeba se někdo ozve 😉

manžel byl dneska hrdina, objednával se na spermiogram, ale paní doktorka mu řekla, ať ani nechodí, že jestli měl chřipku a 2 dny 39 teplotu, tak je stejně všechno pochcípané 😅 ☹

kat4
4. mar 2009

Ahojte,
prosim Vás, neviete mi niekto poradit?
Manzel bol vcera na spermiograme (resp. trial wash). Mal katastrofálne výsledky - spermie by sa dali pocitat na prstcoh ruk... ☹
Bral natibiotika... co by mohlo byt dôvodom tohto stavu (hoci ani predtým to nebolo rúžové, nebolo to až také hrozné).
Dnes zacal brat Profertil. Viem, ze spermie sa tvoria cca 2,5 mesiaca.
No a tu je problem: ja zacinam 15.3 so stimulaciou a pri dlhom protokole za cca 1,5 mesiaca by sme mali isť na odber vajickok a ich oplodnenie.
A teraz otázka: Myslíte, že za 1,5 mesiaca už nebudú tie sermie poškodené? Keď sa spermie tvroia 2,5 mesiaca, tak za 1,5 mesiaca tam bude mať ešte stále tie spermie, ktoré boli "poškodené" antibiotikami, nemyslíte? Ja sa bojím toho, aby sa nestalo, že tie spermie budú nejako poškdené ešte tými antibiotikami, čo dobral pred 2 týždňami (ku dnu IVF to budú vlastne 2 mesiace od dobratia antibiotík). Nestretli ste sa s nietkorá s niečím pdoobným?
Sme z toho hrozne nešťastní...

wobludka
4. mar 2009

kat, predpokladam, ze budete mit isci - spermie se opravdu obmeni jednou za 2,5 mesice, ale to neni tak podstatne. Embryolog zavede do vajicka pouze spermii, ktera bude vypadat zdrave, tzn. bude se hybat a mit spravny tvar. Pokud tam budou nejake chrome, tak si jich vsimat nebude - nemusis mit proto strach 🙂

lucifuk321
4. mar 2009

kat4... a to sa ako robi to trial wash?

sylvusa
5. mar 2009

ahojte,kat4 , boli sme v stredu vo Ferticente, môt manžel katastrofa výsledok, v roku 2007 mal SPG 3 mil., pohyblivosť 10%, morg. 35 %, a teraz SPG 3%, pohyblivosť mi povedal 1 mil., patalógia 90 %, niečo B asi do zadu a nie do predu, u povedal mi že bude robiť oplodnenie v skúmavke a Vám čo odporučil aký zákrok, u vás bol aký spermiogram? a ešte nás poslal na genetiku, takže musíme čakať, profertil užíba už druhé balenie, predtým bral Macu, ale myslím, že sa mu nič nezlepšilo

sylvusa
5. mar 2009

to znamená, že profertil ešte nezabral, keď ho užíva iba 2 mesiace

kat4
5. mar 2009

Ahojte,
lucifuk321: napisem Ti, co viem, ale nie som odborník: trial wash sa robi ako klasicky spermiogram. Potom lekári nejako premývajú spermie a testujú ich, aby vedeli zvolit správnu metódu IVF (rozhodnú, či musia robiť ICSI - t. z. ze do vajicka spermiu zavedú umelo, alebo len nechajú spermie pri vajickach a spermie sa nájdu cestu sami). Doktor povedal, ze je to také IVF "na sucho" 😉

Sylvusa: manzel mal v januari 0,4mil spermii v 1 ml, pohyblivosť 3%. No a v utorok povedal doktor, ze by sa spermie dali spočítať na prstoch rúk... morfológiu ani nerobili.... takže u nas je to jasne, ze to bude metódou ICSI (t. z. zavedenie spermie do vajicka)... len sa bojím, ci po 1,5 mesiaci užívania Profertilu to bude lepsie, ked to teraz bolo až také hrozné...ale zase ako napisala wobludka: embryolog zavedie len zdravo vypadajucu spermiu... len sa bojim, ci ta zdravo vypadajuca bude OK, ked od dobratia tych antibiotik po IVF uplynú len 2 mesiace... ☹
Ale odkladat sa to uz bojime, lebo stale ma muz horsie a horsie vysledky a bojim sa, ci vobec o pol roka by sme tam nasli aspon 1 bojovnika...
Inak je to hrozne vidiet ako sa kvoli tomu trápi... a pritom vobec netusime, co je pricinou...a ani ci sa to bude zlepsovat, alebo zhorsovat.... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre