Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

dicinka1
13. mar 2008

bru nocku snazilky...pa zajtra... 😉

smejka
14. mar 2008

ahoj bianka...tak drzim palceky az vam IUI vyjde...azzlepsite statistiku uspesnosti🙂...ty si bianka ok po nasej 🙂 zenskej stranke?

katy09
15. mar 2008

ahoj baby som tu nova no mam navas otazočku....aj moja polovička mala zly spg.vraj 80%nepohyblivych a hned nasadil Profetril ale iba na tyžden a dalej ma pokračovat s Permenom vraj stymito liekmi maju doktori dobre skusenosti...mate ich niekto odskušane??no my snažilkujeme rok ale lieky začal priatel papat teraz...poradte diky 😅

domcek1111
15. mar 2008

my snažilkujeme už vyše troch rokov...ahoj Katy, môj berie už rok profertil, a len trocha sa mu to zlepšilo!!!Niekto zas tvrdí, že to pomohlo....určite, že u každého je to individuálne...

katy09
15. mar 2008

domček dakujem za odpoved ved uvidime ako to pojde dalej...možno to vijde 🙂 prajem vela stastia

bianka30
16. mar 2008

ahoj Smejka, ano ja som ok, mrcha aj ovu presne... nerobili mi sice laparoskopiu nakolko si myslia ze cely neuspech je len na zaklada manzelovych vysledkov, tak uvidime... ale na ult.aj vysestreniach bolo u mna vsetko ok, az na streptokoka ktoreho som sa dlhoooo nevedla zbavit ale uz je to ok... tak sa tesim ...

cukruska1920
16. mar 2008

myslite ze sedem mesiacov snazenia bezuspesne je dost dlha doba aby sme isli na vysetrenie ?

lopata49
16. mar 2008

cukruska:
myslím že na vyšetření máš času dost - my se neúspěšně snažíme 1,5 roku🙂))
my jsme šli po 11 měsících, takže zachovej klid 🙂)))

bessi
16. mar 2008

cukruska, ja bych na to vysetreni sla brzo-aspon spg manzela. Vychazim z vlastni zkusenosti-po roce a pul snazeni sel manzel na spg a zjistili mu azoospermii. Ted si to tak trochu vycitam, ze jsem ho nedonutila jit driv, aspon by se driv zacalo resit IVF v CARu(vsechna vysetreni trvaji desne dlouho, clovek porad na neco ceka 😠 . Pokud bude spg v poradku, tak budes aspon klidna a muzete se snazit dal. Preji hodne stesti

smejka
16. mar 2008

bianka tak to by mohlo vyjst i prirodzene ked si ty ok a spg sa vam zlepsil..ak nie tak IUI bude uspesne uvidis.. 🙂

smejka
16. mar 2008

cukruska myslim ze ten spg by ste si mohli dat urobit....no skoru nejakeho androloga ako v centre

marcelkassv
16. mar 2008

cukruska, chod, aj my sme sli po 6 mesiacoch, a mame zly spg.

cukruska1920
16. mar 2008

a ked zistia ze nieco nieje v poriadku tak nasadia liecbu ?

bessi
16. mar 2008

Cukruska, urcite nasadi lecbu. Bude samozrejme zalezet na zjistene poruse (teda pokud nejakou najdou). A hlavne by se neco delo. Ja kazdy mesic s napetim cekala, mrcha pokazde prisla az to bylo uplne psycho. Ted jsme se s tim uz vyrovnali a jdeme dal s pomoci dr.
Hodne stesti

smejka
16. mar 2008

cukruska liecbu ti skor nasadi androlog ako v centre....tak na vasom mieste by som isla radsej k nemu

dicinka1
16. mar 2008

ajojte moje.tak co je lepsie?permen ci profertil?hm? 😉

smejka
16. mar 2008

permen neviem co je....tak ti asi dicinka neporadim....my okrem ineho uzivame i profertil...no ci to zabera je pre nas jedno velke tajomstvo.... 😉

dicinka1
17. mar 2008

smejka,daj potom vediet ako dopadol kontrolny spermiogram.... 😉

smejka
17. mar 2008

dicinka urcite dam..drzte palceky 😉

bianka30
17. mar 2008

caute babulky, tak ja som sa prave dozvedela ze zajtra ideme na IUI, tak ak mozete drzte palce... mimochodom zda sa mi to nejake divne lebo idem na 10DC a to je nejako skoro... tak uvidiem co z toho vznikne... 😝

smejka
17. mar 2008

ahoj bianka..idete bez stimulacie?...budeme na vas mysliet neboj

domcek1111
17. mar 2008

bianka, ja si myslím, že 10DC je veľmi skoro, ja som bola 2x na UIU a neúspešné....neboj, vôbec to nebolí, poležíš si tak pol hodinky a ideš domov....a kde ideš na UIU?????????

smejka
18. mar 2008

scarlet ahoj..kde si?..chybanam statistika.... 😉

katula
19. mar 2008

Ahoj holky, strasne dlouho jsem sem neprispela. Ted mam ale duvod, uz to snad rict muzu 🙂 chci Vam hlavne dodat nadeji. Po roce a pul snazeni jsem konecne otehotnela, prirozene. Manz. spg byl dost katastrofalni, po vitaminech se zazracne zlepsil, nebylo to ale hned, povedlo se za pul roku od prvniho spg a jsem ted v 11 tt, vse zatim ok. Uzival klasicke vitaminy z lekarny, jako selen, zinek, E apod. a taky pomohla zmena zivotniho stylu 😵 Moc Vam preju, aby nas takovych bylo vic 🙂

rychnov3
19. mar 2008

Katko, no to jsou super zprávy, pro nás, co pořád zkoušíme 🙂 Díky a držíme palečky. 😉

lusilia
19. mar 2008

Ahoj Katulko. Mozem sa spytat, aky hrozny bol ten menzelov spg. ? dakujem a velmi moc gratulujem 😉

peige
19. mar 2008

katule graulace veliká 😵 😵 😵

katula
19. mar 2008

Holky dekuju moc! ty prvni vysledky byly takoveto: 5 mil/ml, pohyblivost progresivni 0, trochu pohyblive 15 %, zdrave asi 5 %. dalsi spg byl 15 mil. a posleni 27, ty dalsi hodnoty se zlepsily, ale ne tak vyrazne jako mnozstvi. Vim, ze muzi mivaji i horsi spg, ale nam v Repromede rekli, ze nikdy neotehotnime prirozene, to cloveku neprida 😠 a na Obilnaku nas doc. Crha ujistil, ze spg kolisa a nemame ztracet nadeji. Pokud jste z Brna, doporucuju 🙂

smejka
19. mar 2008

katula tak zo srdca blahozelam....vdaka ze si nas takto povzbudila...velmi to potrebujeme....nas s manzelom tiez hned zaradili do kategorie...nemoznost prirodzeneho otehotnenia ☹ ...boli sme z toho smutni....no bojujeme 😉 ...manzel berie vitaminy....tak snad sa to zlepsi 😖 ...kati mozes napisat ake vitaminy ste brali...a ci ste chodili k andrologovi alebo do centra?...vdaka a krasne tehulkanie 🙂

katula
20. mar 2008

No ja jsem mela ovulaci a horm. profil v poradku, takze manzel byl po trech mesicich vzdy na kontrolnim spg, androlog mu delal taky ultrazvuk a nejake pohmatove vysetreni. To bylo myslim vse. Vitaminy: selzink, E, obcas kys. listova, becko, sumive multaky. Zadne horke koupele, vyhradne trenky, pokudmozno bez stresu.

V prvnim centru nam rekli ze jedice ICSI a chovali se dost hnusne, uplne nas psychicky odrovnali. Tak jsem se po mesici breceni odhodlala jit jinam a tam to postupovalo, jak sem vyse napsala (v prvnim centru udelali jen prvni spg a z toho vyvodili ten verdikt nemoznost otehotnet prirozene, dobre co ..). Doc. Crha nam rekl, ze muzem klidne zkusit i inseminaci, ze se to klidne muze i podarit, tak jsme si rikali ze to nechame par mesicu tak a ozveme se, az budeme chtit na insem. No a mezitim jsem otehotnela. Znam tady z konika dve holky, ktere mely hodne podobny scenar jako my, takze zazraky se deji. U nas byl zazrak, ze se tak zlepsil ten spg, pak uz to otehotneni bylo asi otazkou casu.

Ja vim, ze jsme na tu radu vsechny alergicke, ale u me zahrala roli psychika. Otehotnela jsem v dobe, kdy jsem opakovala potreti zkousku a nejaky sex mi byl ukradeny 😀

Moc Vam preju, aby se nasel dalsi nekdo takovy, kdo by mohl byt stastny prirozene 😵 a ostatnim at vyjde UO!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre