Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jabluncanka
28. okt 2007

k.bett:
díky za dotaz,taky jsme o tom doma mluvili... 🙂 Mám dojem,že je to registrovaný preparát jen v SK... 😒

k.bett
28. okt 2007

Jabluncanka:

Jak tak procitam zpetne co se vse o tomto probiralo, nekdo psal ze by se to snad melo v ČR taky dat sehnat v lekarne, normalne jdu prolizt internetovy lekarny jestli to nekde nenajdu...manzel bude brat skoro cokoliv jen aby mimi bylo za to jsem stastna, verim ze trochu by to mohlo pomoci kdyz jednou trochu po 3 mesicich pomohli i vitaminy(ale jen malinko)mam nadeji za zkousku nam to stoji, proste ty penize bych dala i kdyby to nepomohlo-sice by to byli vyhozeny penize ale aspon bych vedela jestli to treba neni to co jsme potrebovali... 🙂

jabluncanka
29. okt 2007

k.bett:
dívala jsem se na net,ale opravdu to mají jen na Slovensku.Podle složení by se to dalo poskládat i z preparátů(vitamínů,doplňků)prodávaných u nás,ale to by naše drahé polovičky braly 3x denně hrst léků...

jmisa
29. okt 2007

No já koukala na složení a přijde mi to trochu jako tahání peněz z kapsy, protože to fakt jde poskládat 😖

loss
29. okt 2007

baby nam ten Profertil pomohol

jmisa
29. okt 2007

Loss, no já netvrdím, že nepomohl, ale že si můžeš koupit ty vitamíny za menší peníz.

k.bett
29. okt 2007

jabluncanka:

no ja bych si je klidne poskladala a manzel by urcite papkal, jenze treba to obsahuje prave naky ten vitaminek , ktery to vsechno poradne upevnuje??.Manzel bere selzink, koenzym Q10 a nevim jestli jeste neco , no a to mu pomohlo pri 3 MESICNIM UZIVANI JEN MALIIIILINKO

gimulka
29. okt 2007

Ahoj, my jsme byli na kontrolním SPG v pátek, do středy budou výsledky, tak uvidíme jestli ty všechny vitamínky zabraly. 😕

jabluncanka
29. okt 2007

k.bett:
...ten můj prášky strašně nerad...I pitomý Paralen rozdrobí...To jsou chlapi... 😉

jmisa
29. okt 2007

gimulka, tak dlouho čekáte na výsledky? 😕 Nám to řekli za půl hodiny.

k.bett
29. okt 2007

jabluncanka:

tak nastesti ten muj to bere velmi zodpovedne, mimi moc chce a vi ze to tedy musi papat a neco pro to delat aby se nekdy vubec zadarilo... 🙂
Jsem za to rada

broskef
29. okt 2007

Ahojky, Grimulko, to bude druhy spermiogram?

k.bett
29. okt 2007

jabluncanka:

myslis z kdyz mu koupim zvlast vsechny ty vitaminy co obsahuje ten Profertil tak ze se nemuze nak predavkovat nebo mu to ublizit?

jabluncanka
29. okt 2007

K.bett:

Myslím,že předávkovat ani ne...Spíš,že by toho byla plná hrst,k nepozření... 😀

ufo
29. okt 2007

kočky aj nám profertil pomohol nieje to na prirodzené oplodnenie ale výsleky u manžela boli po poslednom SPG o 100% lepšie
škoda, že nie na 100 % ale už máme tretiu žiadosť vypísanú na UO a čakáme na schválenie po novom roku ideme nato

loss
29. okt 2007

jmisa ano to som nevedela jasne ked sa da lacnejsie aj ja by som brala tuto alternativu
ufo aj my sme mali lepsie vysledky tiez neboli 100% a vidis podarilo sa neboj aj vam sa podari isto 🙂 tak ako pises nadej zomiera posledna

katy2
29. okt 2007

da sa mejako pomoct aj pri azoospermii? ked nie su vobec ziadne spermie? 😕

k.bett
29. okt 2007

jdu pro ty vitaminy co obsahuje ten Profertil at zacnem co nejdriv za zkousku nic nedam je jich asi tak 6 tak to se jeste da... 😉 🙂 😀

gimulka
30. okt 2007

Broskef byl to druhý SPG. Minule jsme byli v jiném centru a tam jsme čekali dva týdny....

gimulka
30. okt 2007

Tak jsem psala svému gynekologovi jestli už nepřišli výsledky a on že ne a že hlídá poštu jak Izraelci pásmo Gazy, tak to mě fakt pobavil 😀 😀 😀

jmisa
30. okt 2007

Gimul, a jakej byl ten minulej? Co bylo za problém?

gimulka
30. okt 2007

Jmiso, minulý byl katastrofální - závěr oligoastenoteratozoospermie, pohyblivost před jenom 5%, morfologie taky 5% objem 4 mil/ml, koncentrace 10mil/ml, tak snad se to zlepšilo.

jmisa
30. okt 2007

Aha, tak to máte podobnej jako my, jen my máme 2miliony v mililitru, vpřed 14% a normálních 10%. Tak to jsem zvědavá, jestli se vám to vylepší, protože my jdem na kontrolní až v lednu.

gimulka
30. okt 2007

neptala jsi se jestli se s takovýma hodnotama dá jít na IUI? já bych to chtěla určitě párkrát zkusit.

jmisa
30. okt 2007

Gimul, musí tam být aspoň 5 mil v mililitru a a 50% pohyb vpřed nebo 25% rychle vpřed, a myslím 50% normálních morfologicky, to jsou takový hraniční hodnoty.
Jinak někdy dělaj i s menšíma hodnotama, ale tam pak ty naděje klesají.

gimulka
30. okt 2007

tak to budu doufat, že se to zlepší...

jmisa
31. okt 2007

Tak jsem včera byla v Pronatalu a manžel jde na kontrolní spermio už 21.11., na prvním byl 5.10. no a hned po spermiu má tamního urologa, tak jsem zvědavá. Jsem ráda, že nemusíme čekat do ledna.

broskef
31. okt 2007

Ahojky

Grimuklo, ja už jsem ti psala, že mangel to měl podobné jako tvuj a zlepšilo se to....byla jsem na IUI tak uvidime....Dr, tomu nedáva naději, že příšti měsic IVF, ale když jsem byla na tom zakroku, tak mi sestra tvrdila že je spermio v normě, no děj se vule boži, ale na IVF se mi popravdu nechce ☹

k.bett
31. okt 2007

broskef:

Ahojik to mate dobry ze se vam sperma zlepsilo, to u nas bida porad-hodne spatny.
Uzjsem byla na 1. IVF a predstavovala jsem si to horsi, je to v pohode

gimulka
31. okt 2007

broskef tak držím palce ať to jde přirozeně tak jak má....já pořád čekám na ty výsledky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre