Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

jmisa
7. dec 2007

Lesnenko, dokud nebude kontrolní spermio se stejným výsledkem, tak neházej flintu do obilí, mohl to být jen výkyv.

Chodíš do nějakého CAR?

lesnenka
7. dec 2007

Zatím ne. V pondělí jdeme na konzultaci k Dr. Rešlové z Pronatalu.

jmisa
7. dec 2007

Les, my chodíme do Pronatalu taky, ale pražskýho 🙂

lesnenka
7. dec 2007

Já jsem na tu doktorku slyšela zatím jenom dobré ohlasy, tak jsem na ní zvědavá. Problém je spíše v tom, že Teplice mají smlouvu s VZP a u tý já nejsem. Možná na ty výkony taky budu muset jet do Prahy. Myslela jsem, že bych k ní přešla, ale nevím. Zkusím se domluvit s doktorkou.

kejla
7. dec 2007

jmisa,

neviem,aky vplyv ma ten zvyseny prolaktin,manzel je objednany na endokrinologiu...Urolog vsak naznacil,ze s 2 milionmi pohyblivych spermii v 1 ml (25% z 8 mil/ml), je to pripad pre CAR.Pretoze kym sa dostanu cez tie nepohyblive k cielu, asi zdochnu...Uz som si na nete citala diskusie o roznych centrach,jedno som vybrala, ale zial nema zmluvu s mojou poistovnou...Tak som z toho smutna.Neviete mi nejake poradit?

Lesnenka z jedneho spermiogramu naozaj nebud smutna,kazdy urolog Ti povie,ze su potrebne minimalne dva,aby samohol vyjadrit.Drzim palce...

ela13
10. dec 2007

Cafte snazilky🙂
citam Vas dost casto, prispevkov mam vsak malo. Ale problem rovnaky ako vy. ☹
Rozhodla som sa však, že Vám napíšem doterajšie skusenosti... Ja som presla vsetkymi vysetreniami a vsetko je ok- tuk-tuk-tuk, problem bol vsak v polovicke. Morfologia 70%,pohyblivost b, mnozstvo spermii 5 MIO ☹ Na zaklade tejto diagnozy nam v GF odporucili uz iba IVF-ko ☹ Tak sme tomu dali este troj mesacnu sancu v podobe brania vitaminikov a to:
Q10- 60 mg 1krat denne cez obed
Selezin- 1 krat denne po obede s jogurtom ( v tom je dostatok vitaminu A ,selenu aj zinku)
vitamin c 250 mg a vitamin e 200 mg rano po ranajkach
L karnitin rano a vecer a cuduj sa svete, dnes som nasla na testiku nadherne dve ciarky a 21 idem na prvy ultrazvuk, takze baby, kura zabera, treba len vydrzat.🙂🙂🙂 My sme ju zacali brat 01/10/07 🙂
Plus sme dodrziavali: siroke nohavice, trenky- ziadne boxerky a chladne sprchy na jaja🙂tak dryte palce a drzim aj ja vam🙂))))))

vejinka
10. dec 2007

ela..gratulujem ktovie kedy ja na teste bdem mat tie dlho ocakavane dva pasiky..mno nechaj to na nahodou je blbost treba bojovat:D

jmisa
10. dec 2007

ela, gratuluju, no my jsme zatím důkaz, že ne všechno je stoprocentně účinné.

veracruz
10. dec 2007

verim tomu, ze vitaminova kura moze zabrat... no nam za celych 6 mesiacov nepomohla ani "ň" ☹

k.bett
10. dec 2007

Tak to je krása! Gratuluju!!
Já už ani netestuju, porad dokola to zklamaní...čekám na ten unor a druhy pokus ...
Taky papame vitaminky uz rok, ano a taky pomáhají ale jak už jsem psala na pohyblivost a množství ale s morfologií nic, pořád nula. Už měsíc a pul má manža navíc L-carnitín sirup tak jsem zvedava jestli ten s tou nulou nak nepohne... ☹ 😉 🙂

kejla
10. dec 2007

ela, gratulujem a zelam bezproblemove tehulkovanie 🙂

lopata49
11. dec 2007

ela, taky gratuluju !!!!🙂

prom
11. dec 2007

Ahojte kocky, doplnam info do statistiky. Bola som 2x na IVF, bohuzial zasa neuspesne. ☹
Ela13> gratulujem, je radost citat, ze aspon na niekoho sa stastena usmeje!

koczurka
11. dec 2007

Ahojte všichni!Ela,moc gratuluji k těhu.Prom,je smutné že Ti to nevyšlo,zkusíš to ještě jednou?Můžu se zeptat v jakém centru Ti dělali ivf?Neboj taky se jednou dočkáme,uvidíš!!! 😅 😉 Hezký den.

koczurka
11. dec 2007

Jinak já mám taky ivf za sebou,jedno ale taky neúspěšně... ☹

prom
11. dec 2007

Koczurka, my chodime do BA, Iscare. Mame este 2 zamrazene embria, ktore vznikli po ISCI lebo manzel ma velmi zly spermiogram. Ja som bola po druhom pokuse uplne v pohode, ziadna bolest, dobra nalada, hned som aj chodila do prace. Ale bohuzial no, nepodarilo sa.
Aj ja ti drzim palce, raz sa to musi zlomit! 😉
Chcem sa spytat, neskusali ste si niekto z Vas priplatit za predimplatacnu geneticku diagnostiku embrii? V Iscare to pri 4 a viac embrii vychadza okolo 32 tisic SKK. Co je teda kopa penazi. 😖 Touto technikou sa daju odhalit "zle" embria, ktore by sa napr. nevyvijali>potrat alebo niesli riziko napr. Downov syndrom a ine..

ika_ba
11. dec 2007

ahoj prom
ja chodim do iscare, a bola som aj na pgid, v tom pripade sa robi aj isci (napichovanie vajicka spermiou) a potom platis len tu jednu cenu za pgid
mne odobrali asi 9 vajicok, z toho sa oplodnilo 7, ale dostatocne sa nakoniec delili iba 2 (musia byt aspon osembunkove), obidve genetikou presli, ale nic sa nam neujalo
teraz mam aj pochybnosti, ci som spravila spravne, lebo hoci sa snazia, aj tak odoberu cast embryjka a nik ti nezaruci, ze sa neposkodi
so monu bola na transfere este jedna pani, tiez jej davali 2 embryjka po pgid, ale neujalo sa ani u nej nic, takze tak

koczurka
11. dec 2007

Ahojte!Prom,my máme taky hodně špatný spermiogram,ale mě nezůstaly žádné embria na zmrazení.Odebraly mi 6vajíček.Z toho tři které se vyvíjely ale jen jedno jediné bylo na zavedení,zbytek se nějak nevyvíjel jak by měl.Takže vše od začátku budu muset podstoupit,je to mazec... ☹ (Já po transferu jen ležela,ale nějak jsem tušila že to nevýjde...když mi zavedli jen jedno embrijko říkala jsem si že to není velká šance.Genetickou diagnostiku jsme nezkoušely,ani jsem o tom neslyšela.Mějte se holky moc fajn a opatrujte se.

koczurka
11. dec 2007

Ika-ba,myslím si že by to nedělali kdyby to nějak narušilo emrijka...určitě jsi neudělala nic špatně.Taky si říkám kdyby,kdyby...ale myslím že je to kdyby úplně zbytečné...netrap se nad otázkami kdyby...

prom
12. dec 2007

koczurka> to mi je moc luto, ze Vam nezostalo nejake zamrazene. Drzim ti moc moc palce, aby si nacerpala vela sil k novej stimulacii...a nech uz to konecne vyjde!!! 🙂
A netrap sa, ze ste mali "iba jedno schopne" embrijko. Poznam pripady, kedy sa prave iba to jedno jedine sa uchytilo, hoci aj lekari boli velmi skepticki. Vies, nam vytvorili 7 embrii, vsetky boli pekne, 8-bunkove. Aj embryolog a doktorka boli prekvapeni, ze aky uspech na to, ze museli pouzit IVF-ISCI. A vidis, uz 2x sa neuchytilo ani jedno. Proste tu neplati ziadna matematika, logika, nic...len stastena osudu.
ika_ba>vdaka za info. Presne, aj nam s manzelom vrta v hlave, ze ci nahodou nedojde k poskodeniu embria, ked mu odoberu bunku.. Manzel je vedec-biochemik, tak preto ma pochybnosti. Ale je pravda, je tolko okolnosti, ktore sa navzajom ovplyvnuju, ze to clovek ani nemoze premyslat, aby sa nezblaznil.. 😖

zuzi22
12. dec 2007

Ahoj Gimulka.Čítam,že tvoj manžel užíval macu.Môžem sa opýtať,kde si ju kúpila?V lekárni,alebo cez internet?A v akej forme?Tabletky,alebo čaj?

jmisa
12. dec 2007

Zuzi, Maca je jako tabletky a nebo jako tekutý sirup. Měli jsme už oboje, pro manžu je snadnější užít tablety. Kupuju to v bylinkách, zelený lékárně apod. v klasika lékárně jsem to neviděla.

zuzi22
12. dec 2007

Jmisa veľmi Ti dakujem za odpoved.Uživate ho už dlho?

jmisa
12. dec 2007

zuzi, asi od 5.10. tak nějak, po první blbém spermiu, píšou účinky po dlouhodobém užívání, každopádně koncem listopadu se to ještě moc neprojevilo, sice jich bylo trochu víc, ale hluboce pod normou a stále líné, mrchy jedny spermiové.

zuzi22
12. dec 2007

Jmisa,tak vam držím palce,nech to čím skôr zaberie.Ja sa zatial len informujem,manžel este na spg nebol,ale predpokladám,že ho ani ukážkový mať nebude,kedže pracuje na radaroch 😒 .Uz teraz sa toho výsledku bojím 😢

koczurka
12. dec 2007

Ahoj všichni!Prom,díky za podporu,jsi moc hodná a myslím že máš pravdu.Jsem vděčná za každou i když jen malinkou naději.Kdybych měla v té době když jsme se dozvěděli že má přítel špatný spermiogram a pak když jsem byla na ivf internet tak bych to asi zvládala lépe.Je moc fajn si tady pokecat s někým kdo má stejný problém,vyměnit si zkušenosti a hlavně ta podpora tady.Je to fakt super 😅 .Koníka jsem ale bohužel navštívila až bylo po všem.Pozdě ale přece,příště na to aspoň nebudeme jen my dva s přítelem.Prom a co další pokus plánujete?Mějte se krásně...

majuska81
13. dec 2007

IKA, sme na tom podobne..... presne takto som aj ja rozmyslala...ja som mala iba 3 vajicka a presli genetikou...ale neujali sa...tiez som na to myslela, ze ci na nemohli poskodit, ked z nich odobrali cast...Inác to si aj podpisala , ze si toho vedomá, ze sa to moze stat....Som rozhodnutá, ze na 2. IVF na genetiku nepojdem....

Koczurka, tvoj pribeh je aj mojim osudom..... ☹ A dávnejsie som mala aj tvoje motto 😉

majuska81
13. dec 2007

Kejla, kam by si chcela ist, do ktorého centra??? A ktorú poistovnu más??? Ja rozmyslam nad Ferticentom,ale nemajú zmluvu s Apollo.... ☹
Prajem ti, aby sa to podarilo a aby si nemala ani jednu volnú chvilku od tvojich nezbednych dvojiciek.....!!!! 😉 🙂

prom
14. dec 2007

ahoj koczurka, mala by som ist na 3 pokus asi o 3 mesiace. Ak teda bude vsetko OK., ze mi nenarastu cysty ako to tie potvory vedia. Vzdy mi vzniknu tesne pred prenosom. To asi z tych nervov 😉 Inak, aj mne ten internet pomohol, uz len preto, ze clovek tu zisti viac informacii ako od doktorov. Na liecbu muzskej neplodnosti vsetci doktori kaslu. Hned navrhnu IVF alebo aj ISCI > byznis... Aj nieco berie ten tvoj? Moj muz berie Macu a Eregmu. Spermiogram sa o nieco zlepsil. Aj tak stale tajne a mozno naivne dufam, ze sa nam raz "podari prirodzene". Kedy ides do toho ty? Drz sa! Aj ostatne!!!

koczurka
14. dec 2007

Ahoj prom!V gyncentru nám vůbec nic nenabídly na zlepšení spermií,taky hned ivf a hotovo(jak říkáš,byznis).Vůbec netuším kdy do toho půjdu,až budu na to mít penízky tak okamžitě.Taky mám stoprocentně nějaké srůsty,ale na ivfko to nemá vliv ne?Můžu se zeptat odkud jsi?Mějte se fajn... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre