Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

chrobacek
22. apr 2009

jo a doporučuje se selen, zinek, vitamín E a C.......mimochodem

martek
27. apr 2009

zdarec zeny!
manzel ma za sebou utz a urologii. je naprosto zdravy a spada do skupiny IDIOPATICKA TERATOSPERMIE. pry jen u 10% muzu zjisti pricinu. no nic, hlavne ze nenasli neco spatnyho. ted se vlozime do rukou alternativni mediciny 😎

svetruska
29. apr 2009

Ahojky holky mate nektera zkusenost s verdiktem : Oligospermie a Teratospermie?
nejake vitaminky nebo neco tak? pry je dobre plavani nebo treba tenis ale zkusenosti jsou zkusenosti
diky

miluse
5. máj 2009

ahojky holky, byla nám diagonostikována oligoteratozoospermie a morfologie 30 % s tím, že má zvýšené leukocyty a paní doktorka na imunologii doporučila brát antioxidanty, tak jsem se chtěla zeptat jaké s tím máte vy zkušenosti a co byste doporučily 😉

j1111
6. máj 2009

selen je najlepsi antioxidant

miluse
6. máj 2009

j1111 😉

lucifuk321
10. máj 2009

Zdravim.

Ma tu niekto skusenost s tym, ze by pricinou zlej morfologie na SPG bolo ochorenie prostaty? Hlavne u chlapov ma to zaujima. Moze to mat nejaky suvis s morfologiou a zlou pohyblivostou spermii?

Dik za pomoc...

prinzesz
10. máj 2009

lucifuk, nemam s tym osobnu skusenost, ale jeden kamos mal/ma zapal prostaty, bral na to aj ATB a ked bol nedavno na spermio tak vysledky neboli zle ale podla vsetkeho spermose su pomale.. cize asi to nejaky suvis mat bude... som len laik tak si to len myslim...

chrobacek
11. máj 2009

Lucifuk určitě to může mít vliv !!

jinak u nás nic moc změna po 3 měsících

4.2.2009
morfologie 1%, 97% imobilních, 3% na místě, 0% pomalý progresivní pohyb, 0% rychlý progresivní pohyb, celkem 13mil/ml Oligoasthenoteratozoospermia

7.5.2009
morfologie 3%, 94% imobilních, 4% neprogresivní pohyb, 1% pomalý progresivní pohyb, 1% rychlý progresivní pohyb, celkem 21mil/ml Asthenoteratozoospermia

bonsai
11. máj 2009

ahoj chrob..vieš mi tie siahodlhé odborné názvy pretlmočiť do ľudskej reči?..čo znamená oligoasthenoteratozoospermia a čo asthenoteratozoospermia ?

miluse
11. máj 2009

bonsai, to jsou diagnozy 😉 zadej si to do googlu určo ti toho vyjede spousta 😉

chrobacek
11. máj 2009

Výsledný nález
Normální hodnota

Oligozoospermie: Nižší počet spermií než je stanovená norma (nižší než 20 milionů spermií na jeden ml)

Astenozoospermie: Snížená pohyblivost spermií

Oligoastenozoospermie: Menší počet a snížená pohyblivost spermií

Teratoozoospermie: Normální počet tvarově nevyhovujících spermií

Astenoteratozoospermie: Spermie jsou tvarově neodpovídající normě a zároveň jsou méně pohyblivé

Oligoastenoteratozoospermie: Spermie jsou v menším počtu, tvarově neodpovídají normě a jejich pohyblivost je významně omezená

Pyospermie: Přítomnost bílých krvinek ve spermatu (příznak zánětu)

Nekrospermie: Spermie jsou ve spermatu mrtvé (norma 75 procent živých spermií)

Aspermie: Nepřítomnost spermií v ejakulátu

chrobacek
11. máj 2009

Hraniční hodnoty spermiogramu
Objem: 2 - 6 ml

pH: 7,1 - 7,8

Koncentrace spermií na jeden ml: Větší než 20 milionů spermií na ml

Celkový počet spermií: Větší než 40 milionů

Počet živých spermií: Minimálně 75 procent živých spermií

Pohyblivost: Minimálně 50 procent (poměr pohybujících se k celkovému počtu)

Kvalita pohybu - hodnotí se podél McLeodovy škály v rozmezí od 0 - 4:

0 - nepohybují se

1 - pohybují se na místě

2 - pohybují se vlnovitě

3 - progresivně vpřed

4 - rychlý a progresivní pohyb kupředu

Stupeň pohyblivosti musí být větší než 2 a alespoň 25 % z nich musí mít stupeň 3 až 4

Tvar: Alespoň 30 % normálně tvarovaných spermií. Normální tvar spermie se popisuje u spermií s oválným tvarem a hladkými konturami. Je u nich akrozom (enzymatická čepička) dosahující minimálně do 40 – 70 procent délky hlavičky. Nejsou také popisované žádné zdvojení a abnormality bičíku. Velikost normotvarované spermie je 40 - 50 mikrometrů.

adenka
11. máj 2009

ahojky, lucifuk moj manzel sa liecil na zapal prostaty, spg bol desny... bral 10 dni atb, popritom E-cko, Cem-m a ja som mu este nasadila aj Macu a o mesiac sme otehonteli.....

chrobacek
11. máj 2009

adenka jak se ten zápal poznal??? můj byl na vyšetření u urologa, ale v nálezu má, že prostata je OK, ale zítra jde na sono a další vyšetření

adenka
11. máj 2009

chrobi on to ma dost chronicke, kedze raz strasne silno prechladol... a aj citil bolest... ja neviem ako sa to prejavuje, ale na spg mu hned zistili vysoku hladinu leukocytov...

chrobacek
11. máj 2009

aha tak to asi je poznat samo 🙂) no my máme ted aktuální 2-3 mil leukocytů a v únoru 1-2 mil, tak taky nevím z čeho jsou i vyšší PH 8,2 to všude píšou, že značí zánět, ale to mu urolog neřekl, tak nevím....

bonsai
11. máj 2009

chrob..ďakujem..bolo to rýchlejšie ako hľadať cez google..
adenka, aj ja som teraz manželovi nasadila macu tak som zvedavá..žiaľ lekár mi povedal, že ja mám ízku maternicu..len je to zvláštne, že doposiaľ mi to žiaden nepovedal..nezistili by to skôr..už pri 1 IVF?

adenka
11. máj 2009

no ak ma zapal, tak ma aj automaticky pomale a nekvalitne spermie... nech sa pyta na nejaku liecbu....

chrobacek
11. máj 2009

no bonsai já už to znám i nazpaměť, ale raději jsem to nakopirovala 🙂

chrobacek
11. máj 2009

adenka byl u urologa a ten mu řekl, že příčina bude asi varikokela a to se zjistí zítra myslím, že ten zánět by mu měli případně najít taky jinak s výsledky jde 18.5. tak snad se někam dohrabe

kiara15
11. máj 2009

ahojte moj muz ma diagnozu teratoozoospermie a chcela som sa spytat co by bolo vhodne na tu diagnozu? rozpravate sa tu o volakej MAce co to je?dakujem 😉

miluse
11. máj 2009

kiara, kuk sem http://natural-medicaments.prirodni-leciva.cz/m..., je to vlastně přírodní extrakt v tabletách 😉

kiara15
11. máj 2009

miluse dik 🙂 a nevies ci pri takejto diagnoze je aj uspech? 😒

miluse
11. máj 2009

kiara, určitě je, my máme podobnou oligoteratozoospermie, macu jsme zatím nezkoušeli, manžel zatím bere antioxidanty a hlavně zinek. Ve čtvrtek jdeme na konzultaci ohledně IVF a pak se uvidí. Když se nepovede, tak se to bude řešit dál 😕 já jen doufám, že to nebude potřeba 🙂

kiara15
11. máj 2009

no vies teraz som presla 1IVF a neuspesne a mali sme aj predlzenu kultivaciu ale rozmyslam nad nou ci si ju dam este ale doky nam ju doporucil pri jeho diagnoze 😒

lucifuk321
12. máj 2009

adenka... dik za prispevok, normalne si ma potesila, kedze nas urolog/androlog hlada pricinu uz vsade mozne a zatial nic, tak ho aspon mozem znavigovat na tu prostatu.

Takze pred liecenim bol SPG zly a potom po prelieceni uz dobry? a co ste mali na SPG zle, len tu pohyblivost, alebo aj ine parametre? a ake ATB bral manzel?

dik za rady...

chrobacek
12. máj 2009

lucifuk můj manžel jde dnes na sono scrota, doppler, TRUS, vyšetření semenných váčků......na vše ho poslal urolog hned po první konzultaci.....

lucifuk321
12. máj 2009

chrobacek... tak potom daj vediet, ako dopadol. aj on mal zlu morfologiu a pohyblivost? ma diagnozu astenoteratozoospermie?

chrobacek
13. máj 2009

ahoj lucifuk takže diagnoza jak říkáš 🙂 předtím jsme měli i špatné množství, ale to má ted nad normou asi díky "vitamínům" ale zbytek je viz příspevek výše na této straně, všechna vyšetření dopadla dobře a nic mu nenašli, takže žádný problém s varikokelou, prostatou, nic.....zatím nemáme čísla z HP to v kartě ještě nebylo, ale jinak zatím nic v pondělí jde s výsledky k urologovi, tak ještě napíšu jestli se bude něco dít dál, ale pochybuju, protože mu nic nenašli, teda naštěstí 🙂 ale příčina sekundární infertility je neznámá ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre